Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,881. až 2,895. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #884018
    Anonym
    Host

    Jo, od Mishy se nasávají informace strašně dobře. Musím říct, že je to fakt poctivá mamča. Jsem lenoch to všechno studovat a většinou začnu hledat po internetu až když to mám od ní předkousané :$ nebo na podkladě informací od paní doktorky, ale pak už mi to jde dobře.

    Včera jsem byla řešit rodičovský příspěvek … paní na úřadě byla milá, nicméně, formuláře platné od ledna nemá. Prý mám radši přijít až na konci ledna, to už by je prý měli mít a budou vědět, co s tím 🙂
    Dnes jsme s mamkou na vánoční trhách koupily malé parádní oranžové kalhotky s laclem … však si je zaslouží, dnes máme přesně 4 měsíce. Strašně jí sluší :). A taky máme úspěch .. už 3tí den udělána hovínka. Sice tuhá a vyšla jen s mojí pomocí, ale aspon na ně nečekám 5 dní jako v posledních 4 týdnech. Krmení v noci podle paní doktorky nám nejde, je to jen 1x, ale podle naší osobní váhy má malá cca 6,8kg, a i když to asi přesné není, tak přírůstek tam je.

    #884019
    Anonym
    Host

    Jo jo docela mě to baví studovat a čerpat info 🙂 Jinak laktační se moc netvářila na zavádění a pokud tedy chci tak pozvolna, jen mi doporučila vrátti se ke krmení 6x deně a dávat menší dávky, že je to pro mimčo nepřirozené pít o 4 hodinách no tak hold bude oběd v 11 🙂 tak teď mi ráno těch 155 vypil tak dám v půl 12 a uvidíme jak nám to půjde nám to 6x vyhovovala jen že jak jsem přešli na poslední jídlo v 20 a ne mezi 21-22 hod tak tam ten čas chybí, ale nějak si poradíme. No já jsme zase ulítla v tom outletu ve štěrboholech koupila jsem Sebovi na jaro teplákovku tyrkysově modrou v Tom Tailor tak bude s mamkou pak ladit já mám takovou mikču 🙂 Leni a ty si nebudeš trvalý pobyt předělávat do Prahy.

    #884020
    Anonym
    Host

    Misho, možná na tom něco je. Mě se ted Eli docela ustálila na tom jídle 6x denně (přibližně 7,10,13,16,19, + v noci cca ve 2-3h) a to si říká sama, nenutím jí. Krom výjimek už tak fungujeme skoro 14 dní a malá je spokojená. Ale kolik pije, tak to nevím. Někdy sosá jak o život, někdy si jen pohraje a ucucne….
    Trvalý pobyt jsem zatím nechala ve Vlašimi, kvůli úřadům. Pracuju jako osvč, takže si sama dělám daně a ty úřednice jsou tady na malém městě super. Obejdu tady všechny 3 úřady za 30min a ještě mi poradí, pomůžou opravit, jsou ochotné. Rozhodla jsem se tak, když jsem řešila mateřskou na sociálce… paní mi dokonce radila, jak to udělat, abych ji měla co možná nejvyšší. Ted tu ještě vyběhám rodičovský příspěvek, vyřeším po novém roce daně (za letošek se na to moc netěším, jak je tam kombinace mateřské + práce, tak budu mít ve formulářích asi zmatek a ty rady budu nejspíš potřebovat) a pak už možná ten pobyt předělám do Prahy. Kvůli školce mě to časem určitě čeká ….

    #884021
    Anonym
    Host

    Jo to máš pravdu, že na menším městě je to OK, to já psala e-mail na pracovnici co je uvedena na úřadu jako kontaktní osoba ohledně rodičovské a nic a teď po týdnu se mi mail vrátil, že nelze doručit a to mi ta úřednice které jsem to původně psala říkala, že jí to přepošle..tak že asi tak. No já to na těch 6 jídel nastavím, ale musím vyzjistit kolik mu toho stačí na ty 3 hdoinky a kousek a navíc chci aby jedl v těch 8, on když přítel chodí po 6 z rpáce tak aby ho i viděla a pohráli si než aby přišel malý spal pak se najedl a zase šel spát, ale ten tvůj čas vypadá dobře :-).

    #884022
    Anonym
    Host

    Leni tak jsi měla pravdu, Seb dneska bude jíst 6x ještě tedy ve 20 hod před spaním a asi je to 100x lepší jak ty větší dávky po 4 hodinách, jí klidněji, nehltá, asi chudák po 4 hodinách měl hald, ale ozvat se nějak neumí a v součtu toho vypijeme asi nejvíc od doby co jsme na UM. Jen nám jídlo vychází na 17:45 tak dostal teď jen 120 tak snad se na noc nadlábne když tak mu budu muset dát jen 100 🙂 . Dokone se nám už 3x dneska podařilo zatáhnout za tu hračku co vibruje po zatažení nožiček, my mu říkáme žlababa

    #884023
    Anonym
    Host

    No, on ten den občas taky nevyjde podle představ. Zrovna dnes jsme měli takový den nic moc, pokud se týká jídla i spaní. Většinou to vycházelo, že byla přetažená, chtěla spinkat a když jsem jí držela na jídlo na 3h interval, tak mi pak u prsa usnula. Pak spala 20 min a byla opět čilá, mrška malá. Takže jídlu ani spaní celkově moc nedala. Až ted večer jedla dobře, očekávám, že v noci pojedeme dnes 2x. Ale zase mi vypila před usnutím ještě 100ml čaje, strašně žíznivě.
    Ta naše porvůrka začíná používat hračky na hrazdičce tak, že se za ně přitahuje …. přitáhne se a strčí je do pusy (všechno na co ted dosáhne končí v puse, dost často má hračky úplně mokré). Zřejmě má už slušné břišní svaly. Když ji zkoušíme do sedu, tak jde skoro sama a zpátky pokládat, tak to taky zatne bříško a lehá si pěkně pomalu. Problém je, že když je na klíně, tak si chce taky sedat, ale řekla bych, že je to moc brzo. Mám strach, aby si neničila páteř. Jenže je problém ji udržet v klidu. Šijou s ní všichni čerti…. na dece, na klíně, na zádech i na bříšku…pokud není unavená, tak pořád vejská, směje se, doráží na babičku i na mě :).

    #884024
    Anonym
    Host

    Leni tak u nás padl rekord Seb dnes vypil 900 ml celkově, tak je to super, ale víc mu dávat nechci dle váhy by měl umělé pít litr ale to mi přijde dost těch 850-900 bude super. No já to dělám tak, tedy musím už od kojení, že když se blíží čas jídla tak 45-60 min před Seba uspat a musí si alespon 30 min prospat klidně v náruči, jinak je protivný a nenají se mi to mám zjištěno, bylo to tak u kojení i teď když je na flašce, jak je unavený, napije se trochu začne se vztekat a usne.
    Tak to je Eli hrozně šikovná a dost pohyblivá tedy, to u nás tyto náznaky nejsou, jediné co je společné, že naše hračky jsou tedy úplně mokré také je máme pořád v pusu, nebo ruce nebo řetízek od dudlíka. Jinak žádné přitahování ani snaha otáčet se, ale kluci jsou na toto línější a pomalejší. Jinak s tím sedáním, tak jí nepomáhejte a když to sama za chvilku bude zvládat tak ji nechte já například už v těch 4 měsících seděla a v 10 měsících jsem chodila sama, tak že i takto rychlé děti jsou, ale není kam spěchat. Říká se nedávat sedět dokud se dítě samo v sedu neudrží.
    Jinak Seb teď u večeře měl dost kecavou na tatka ho krmil, včera ho neviděl a zítra má opět hospodu, ale naštěstí krátkou tak ho máme na půlnoc doma, ale i tak to seb vnímá, prootže jakmile přijde z práce on zněj ty oči nespustí a natahuje se k němu, tak hci aby sním byl co nejvíc a je pravda, že o víkend já se moc neangažuji to vládne Honza, je super, že ho nakrmí, přebalí, oblékne a vše. No já půjdu dospávat minulá noc nebyla zrovna nic moc… navíc máme havárku teplé vody od oběda a já si zrovna říkala jak se potřebuji umýt a hlavně vlasy tak mám smůlu ach jo

    #884025
    Anonym
    Host

    To je slušná dávka mlíka :). Docela by mě zajímalo, co naše malá vytáhne z prsu…
    My jsme to sedání zkoušeli jen jako paní doktorka… přitáhnout za ručičky a okamžitě zase lehat, nenechat sedět. Ona se už ted přitahuje sama, stačí jí dát malíčky a bohužel nechce zpátky ze sedu (směje se vítězně na celé kolo a rozhlíží se po nás). Takže s tímto budeme muset přestat. At už si najde cestu k sezení sama. Je jak pytel blech, za poslední týden to strašně zintezíivnělo…

    Teda je super, jak se ti přítel zapojuje do péče o malého. To ten můj moc nedělá, když jsem doma. Hraje si s ní, blbne, to ano … ona je štěstím bez sebe a přesně jak píšeš, nespustí z něj oči. Ale plínku jí nevymění, pokud mu přímo neřeknu, oblíkání taky nee. Ale když jdu pryč, tak se o ni postará.

    #884026
    Anonym
    Host

    Jo Leni porce to byla a pro změnu zase v noc řev to mámr tak 3x do týdne budí se kolem půlnoci dnes tedy v 1 a nejde mu zabrat tak je protivný a tím že jsme ho uspali před 2 tak jídlo skoro až ve 4 a ted mi vypil jen 70 a usnul v náruči tak mu to zkusím za chvilku dát. Dnes ráno váha ukázala 6555g 🙂 . Vůbec nechápu proč se Seb tak moc budí dřív to tolik nebylo, teď když je to 3x a z toho jedno kojení tak je to zázrak a to kolem půl 7 chodí k nám

    #884027
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Misho, s mrnětem je to furt jak na houpačce. Stázka teď spinká už dva dny celou noc,pak se napapá a jde spát znova a když se vzbudí tak nespí skoro celej den. Za pár dní to bude zase jinak. Viky ta krásně spala do 4měsíců a pak jak lusknutím prstů přestala a vstávala hodněkrát za noc a ještě teď skoro ve třech letech nespí ideálně.

    #884028
    Anonym
    Host

    Je mi to jasné Včelko, ale Seb se probudí, zývá zavírají se mu očíčka,ale ne a ne zabrat a pak je vzteklý a je z toho pláč jak mu to nejde. Tak mu vždy říkám zavři oči a neper se stím :-). Tak včera přivezl přítel domu 12 balení nutrilonu tak máme do půl roku zásobu. Kamarádky kamarádka pracuje v nutrilonu tak to bylo za polovinu což potěší 🙂

    #884029
    Anonym
    Host

    Misho, nám tyhle boje se spaním malá předvádí přes den. Jakoby měla strach, že jí hračky utečou. Na dece už ted neusne. Jak vidím, že mne očička a má je začervenalý, tak ji jdu šoupnout do postele. Položím a řev. Ale zabere peřinka, dudu a to že si chytí mojí ruku a za chvilinku spí. Jen se musí chytit správný okamžik, kdy ji dát do pelíšku.
    Včerejší noc nakonec super 🙂 … spinkala krásně. Jedla 19.30, usnula ve 20, probudila se o půlnoci, což jsem ududlala za 10 min a pak se probrala až v 5.15 na jídlo. A pak teda znovu v 7, asi byl po noci veliký hlad.

    #884030
    Anonym
    Host

    No právě jen vychytat ten správný čas to je někdy to nejhorší… tak to ti Eli spala pěkně dlouho, já zjistila že kdyby se Seb v noci tak nebudil tak by bez jídla vydržel asi i dýl, včera vypil tak 150 a pak jedl skoro až ve 4

    #884031
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    koukám, že probíráte spinkání a „pohyb“ 🙂 .

    Náš Daneček se teď teda naučil skoro celé dopoledne být vzhůru…vstává cca v 7:30 a v 11:30h už je totálně KO, takže nakrmím, přebalím a s dudlíkem (na toho se naučil až teď) a plínou, ke které se obličejem přitulí usíná. Maximálně mu třeba 1x – 2x dudlík vypadne, tak mu ho dojdu dát, ale jinak usíná sám v postýlce, tak jsem ráda, protože hodně věcí stihnu. Spinká většinou do 14h. A pak si ještě dáchne větčinou od 16h do 17h.

    Ale co mě překvapuje, jak se mu taky líbí v sedu. Přestože je tady mezi vašimi miminky nejmladčí a kluci jsou fakt línější, tak už se taky hezky přitahuje za ručičky do sedu a náramně se mu líbí, jaký má rozhled. No a otáčení ze zad na bříško…už mu chybá jen kousek, stačí když do něj jen prstíkem dloubnu, abych mu pomohla ten pohyb dotáhnout a je tam a na bříšku to fakt miluje. Dnes jsem dokonce vypozorovala, jak už si strká kolínka pod sebe a chtěl by lézt, jen ty ručičky mu ještě nejdou zkoordinovat. Zítra bude mít teprve ukončené 4 měsíce, tak si říkám, jeslti není nějaký rychlý 😀 . Ale možná to bude mít po mě…já jsem zase prý vůbec nelezla, ale už v 8 měsících jsem chodila 😀

    #884032
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    A kdybych vás mohla poprosit o hlas pro našeho čůrajícího Danečka, budete moc hodné 🙂

    http://www.babyweb.cz/Souteze/so46-Soutez-Nase-dite-na-Homepage-Babyweb-cz-prosinec.aspx

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,881. až 2,895. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist