Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,896. až 2,910. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #884033
    Anonym
    Host

    Tak u nás na bříško jedině když mi dá jednu ručičku a omůžu mu, už pochopil, že musí přehodit nohu, ale neumí si dát ručičku tak že jí má pod sebou. Sedání u nás vůbec přitahování ještě nepochopil. Jo Markét mě máma vyprávěla, že jsem místo lezení couvala 🙂 tak to ti krásně spí u nás je to tak 30-45 min

    #884034
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    No s tím spinkáním bylo Misho i u nás období, kdy jsem myslela, že se z něj zjančím. V kočárku si zdřímne tak 20-30min, ale doma v postýlce už spinká fakt hezky, ale neraduju se, ono u těhle miminek pak bývá každý měsíc…co měsíc, každý týden jiný, takže za pár dní může být zase všechno jinak.

    Ale je fakt, že tím jak už se víc hýbe, snaží se otáčet a lebedí si na bříšku, tak u toho po chvilce funí, hodně ho to zmáhá, takže asi proto si pak dopřává takový regenerující spánek :-).
    No a očkování máme za sebou, přijeli jsme domů, najedl se a ž zase hajá v postýlce, objímá plínu, dudlá dudlíka a je spokojenej 😀 .

    Misho, koukala jsi na tu fotku, co jsem vkládala do té soutěže? Když si jí zvěčíš, je vidět, jak skvěle ho přítel zachytil 😀

    #884035
    Anonym
    Host

    Ta fotka je super, už jsem vám tam poslala hlas 🙂 tak u nás hodinový hysterák a stejně nespí ach jo už jsem byla vzteklá, vždy usnul a za minutu řev, že to nejde nezabíralo nic tak že zase usnu před jídlem pak se po chvilce vzbudí na jídlo a zase bude boj a to jsem si sním šla lehnout fakt hrůza :@

    #884036
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Teda, vy máte nezbedu s tím spinkáním nespinkáním 🙁 . Je to únavný, viď? 🙁

    #884037
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Misho, naprosto ti rozumím, my řveme taky furt, dneska sem volala i dr. aby nás nějak vzala že je to divný a vzala to sestra a suše mi sdělila že máme přijít zítra mezi nemocný děti….grrrr. Je tam nová sestra, mladá a blbá (pardon) zapomíná vracet kartičky poj. neumí spočítat 430 + 750, moc toho neumí, jednání s dětmi divný. Jo a řekla mi že to sou prdy, no ty to nejsou, protože kaká normálně, bříško nafouklý nemá a řve i při nošení.
    Ted sem jí dala do postýlky, pustila kolotoč a šla pryč, hlavu mám jak pátrací balon. Chvíli ticho třeba spí, kéžby!!!!

    #884038
    Anonym
    Host

    Markét, super fotka. Už jsem vám to odklikla :). Ještě malý Oliver má šanci, ta je taky pěkná, ale taková nepřirozeně dobarvená.

    Misho, Včelko, vydržte. Markét má 100% pravdu, že se to z týdne na týden mění. Dalo by se tu najít, jak jsem byla před 3mi týdny na dně, že malá nespí v noci, že furt krmíme. No a ted spinká krásně celou noc s 1 krmením. Přes den toho tedy taky moc nenaspí, jde tak 3x po 30ti min max., náhodou se stane, že usne na dýl (zrovna ted, ale dnes spala jen 1x těch 30min, tak asi dohání).
    Jo, a když máme při usínání řvací náladu, tak mi pomáhá čajík. Přišla jsem na to, že u nás musí být teplý, jinak ho nechce. Normálně večer po koupání nakrmím, dám spinkat a ještě dostane čaj. Už týden takhle pije min 60ml. Pak vsunu dudlu a za pár minut spinká. A navíc nám ta tekutina navíc (krom večera dostává ted i ve dne) zřejmě upravila to naše nešťastné kakání. Bud je to tím čajem nebo po skoro měsíci zabrala ta probiotika, nevím. Ale vypadá to, že jsme na dobré cestě.

    #884039
    Anonym
    Host

    U nás 20 min klid spíme ale v náruči, ale ne tvrdě, normálně se po 15 min probral a začal mě ručičkama mlátit a vtekat se jako kdybych já mohla za to že neumí spát. Nejhorší je, že to trvá dlouho už a já zjištuji, že nemám trpělivost a musím se dost ovládat :$ ,
    Včelko a myslíš že to můžou být zoubky?

    #884040
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Markéto fotka je fakt suprová taky jsem dala hlas 😀
    Malý dnes taky nedal moc spaní tak uvidím jak usne zatím je tam ticho.
    Můj je na večírku a mám pak jet pro něj no že by se mi chtělo :S

    #884041
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    tak včera odpoledne byl takovej řev, že jsem volala manželovi aby mejdan s prací oželel a jel domu, pokud chce abych se nezbláznila a děti to neodnesly. Fakt maso, Stázka řvala jak o život, Viky to vadilo tak začala být protivná no a já v závisloti na tom taky měla problém se ovládat. Za celej den sem nezvládla ani vyndat z myčky. K večeři dostaly párky, protože kdybych vařila nedopadlo by to dobře.
    Jinak mi včera přišly dva dopisy ze sociálky, i když oboje by se dalo v klidu poslat jen jednou a napsat na jeden papír, no takhle se šetří, že jo. Tak mi přikleply ještě tu starou mateřskou těch 7600 a budou mi za leden i dorovnávat k PPM, je to pro mě výhodnější než ta nová, vzhledem k tomu že bych jinak měla v podstatě rovných 7tis. teda samo že to není žádnej vejvar, ale další neplánujem a do tří let chci být doma. Co vím tak kdybych potřebovala můžu si zažádat o tu novou variantu. Ale když to vidím na Viky, kterou bych za 3 měsíce jinak měla dát do školky tak nevím jak bychom to zvládly když se jí moc mluvit nechce, takže u nás to dřív nehrozí, manžel nás uživí, i když to nebude na nějaký luxus, ale nestěžujeme si. Takže pokud chcete mít staré peníze tak to můžete ještě zkusit…
    Teda tady leje a je vichr, aby nám neulítl stromek z balkonu
    No a my už zase řveme

    #884042
    Anonym
    Host

    Vcelko koukám, že si to obě „užíváme“ jen ty to máš 2x u nás se nálada Seba fakt nelepší normálně jsem ráda že je víkend před námi tak se tatínek bude hezky starat když po večerech pořád někde courá, noc byla zase výživná už si připadám jak chodící mrtvola

    #884043
    Anonym
    Host

    Ja jsem z té rodičovské a matřeské nějak vedle. Byla jsem na sociálce ve středu, pro potvrzení pro pracák o pobírání mateřské (od-do, + denní dávku). Bohužel mi mateřská končí 6.1. a prý mám vysoké denní dávky ..haha :), takže mi budou těch 6 dní krátit. Jenže ty úřednice ted ještě neví jak, takže prý mám počkat až do února, kdy mi přijde mateřská za leden a pak až přijít pro to potvrzení. A teprv pak na pracák zažádat o rodičovskou. Vyplnovat formuláře pro rodičovskou je ted prý zbytečné, když to od ledna bude jinak. No bordel :).

    Teda Včelko, nezávidím. Asi máme zlaté dítě. Včera jsem s ní byla na besídce synovce ve školce a celou hodinu okouzleně koukala na děti a smála se na všechny strany. A to byl čas, kdy měla spát. Krásně vydržela a usnula až venku v kočárku před školkou a spala ještě doma hodinu v chodbě :).

    #884044
    Anonym
    Host

    No jak to tak čtu tak se asi taky budu muset vypravit pro informace, když komunikace po e-mailu s pověřenou pracovnicí nefunguje. Leni já chci také tak zlaté dítě. To moje mi včera odmítlo večeři tedy cucnul si no ale vydržel do půlnoci a pak vysosnul skoro 200 a dostal až ráno po 7 a teď před 11 a hraje si, ale ne moc aktivně je unavený to je to počasí upršené a ospalé, drží jednou rukou hračku a zvoní sní a kouká a dudá dudlík. Leni kdy jsi nastupovala na MD? někdy v červnu viď nebo pozdji

    #884045
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Leni mě končí PPM 12.1. takže od 13.1. mám mít rodičák, když sem to tam nesla, tak paní nevělěla ale nechala si to tam že mi přijde vyrozumění….to přišlo včera…..tak uvidím co s tím úřady zase vyvedou….. ale doufam že když oni o něčem rozhodujou tak by to mělo být dobře….
    Jinak s tím doplácením RD je to tak, že když vám vyjde podle denního vyměřovacího základu více než je RD tak za ten měsíc nedostanete nic i kdyby ta částka z PPM byla za 3 dny. Mě to vychází na nějakých šest tisíc a něco tak mi to dorovnávají do 7600, přesně tak to mám i v tom rozhodnutí
    Fakt mě to řvaní rozčiluje, kdybych jedla nějaký nadýmavý věci ale to fakt ne, do min týdne byla suprová, klidné dítko

    #884046
    Anonym
    Host

    Misho, já nastupovala 25.6. (přesně 6týdnů před porodem).
    My jsme spali v pohodě, v 19.45 koupání + jídlo a spinkat, spala ve 20.10. Obvyklé probuzení po půlnoci, kdy stačil jen dudu a pak až v 5.30, kdy měla obrovský hlad a opět dojídala v 7h. Překvapilo mě, že měla to usínání večer tak v pohodě, protože by a vyspalá z odpo a navíc toho včera moc přes den nepojedla, tak jsem očekávala krmení v noci víckrát, ale nic. Byla hodnoučká.
    Ale dneska docela pospává, asi je to počasím. Já jsem fakt zvědavá po neděli na tu váhu. Malá jí nějak podivně. Jakoby jí toho stačilo najednou mín. Včera jsem se s malou vážila na osobní váze a vyšlo mi, že má jen 6.2kg .. fakt blbost.

    #884047
    Anonym
    Host

    já 1.7. tak to máme podobné. To ti Eli vydrží pěkně dlouho to mě Sb po UM když vypije 150-200 tak musí dostat po 7 hod nejdýl 7,5. No zítra prví mrkvička jsem zvědavá jak to půjde, jdu nakrmit otesánka. Leni kdy máte kontrolu?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,896. až 2,910. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist