Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,911. až 2,925. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #884048
    Anonym
    Host

    Jdeme na to převážení po neděli .. mám si vybrat 19-20.12, prý jak přijdu, tak mám zaklepat a oni mě hned vezmou, protože to není v době poradny. Tak to asi vezmu nějak před polední pauzou, nemocní chodí po ránu. Klasickou prohlídku + očkování hexy a prevenaru máme až v lednu.
    Jsem taky zvědavá, jak vám ta mrkvička půjde. Já se zkusím s doktorkou dohodnout po neděli. Ale u nás 3x hurá, kadíme :).

    #884049
    Anonym
    Host

    Tak to je fajn u nás se kadí většinou teď obden ale po té Um je to hrůza děs smradlavý :-). Jo my také další očkování máme až v lednu tuším 24 do té doby už tam nejdeme

    #884050
    Anonym
    Host

    Tak mrkvička dopadla až nad očekávání velmi dobře, končilo to v puse, žádné plivání apod. tak že byt od mrkve není a na plastovém bryndáku jen trochu co bylo okolo pusy jinak ta je pěkně zbarvená…. Jen nechápeme tu lžičku když jí má v puse tak pusu nezavře tak si to sám ze lžičky nevezme a když jsem mu zatlačila na jazyk tak se mu zvednul asi žaludek. Tak že Seb otevřenou pusu a já mu to vždy schrnula o horní ret, tak večer dáme zase trochu, jinak musím říct že chutná moc dobře…měli jsme tu z DM babylove a má i nasládlou trochu chut

    #884051
    Anonym
    Host
    #884052
    Anonym
    Host

    Misho, on se to určitě naučí. Hlavně, že to neplival. Ale slyšela jsem, že první pokus bývá docela úspěšný a pak přijdou na to, že jim to budeš cpát každý den a začnou plivat 🙂
    My jsme taky měli dnes příkrm :). Na špičičku prstu čokoládového krému. Eli na mě koukala, jako co s tím má dělat, ale pak lovila jazýčkem, i když už nebylo. Musím jí dnes pochválit. Potřebuju s mamkou dotvořit cukroví a malá krásně spolupracuje … usne vždy když zrovna potřebuju něco dělat :). Ted už chybí jen k večeru počokoládovat a nakrájet medové řezy a načokoládovat bábovky opilého izidora a hotovo.

    #884053
    Anonym
    Host

    Jo Leni Včelka mi to psala, že první pokusy jsou nejlepší, no Seb teď poprvé vypil celou dávku mlíčka, ráno 70 pak 80 a ted po 3 hodinách tedy usoudil, že by bylo vhodné se napapat, jinak celé dopolčo spal a když nespal 10 min tak to prořval, tak že máme nachystaný gel na dásně a já mám podezření že tam něco vidím přítel říká, že to může být i bílé místo na dásni no mě to nepřijde tak uvidíme a tím by se možná dalo vysvětlit že nám nejede jídlo a řveme. No jdu vybalit nákup a něco poklidit je to tady jak po výbuchu

    #884054
    Anonym
    Host

    Poklízení a výbuch snad ani nepřipomínej. Já jedu zítra s malou po týdnu domůani se snad netěším. Zase budu mít akorát vztek, že musím nejdřív uklidit, aby se tam dalo vůbec vegetovat. Úplně záměrně jsem nechala vánoční úklid až na příští týden…pondělí + úterý dám snad celý byt dohromady. Naštěstí máme tak málo nábytku, že se to uklízí celé strašně snadno .. umýt koupelnu, umýt okna, vyprat záclony, vysát podlahu, otřít linku a vytřít a hotovo. Jo a průběžně prát a žehlit :(. Nebudu to přehánět, když mi to malá nedovolí, tak se svět nezboří :).

    #884055
    Anonym
    Host

    Jo to já to nechám na pátek, přítl má dovču tak to před tím štědrým dnem snad bude nějak vypadat. jo jinak nám Seb prořval celou noc skoro, tak že super zábava, tak že v půl 3 si sklidnil co dostal najíst a musel být u nás v posteli tak že jsme nevyspalá, malý s roztahuje a já na boku tak že mě bolí záda a mám přeleželé ruce jak je mám pod sebou…ach jo

    #884056
    Anonym
    Host

    Tak to já tě dnes podpořím. Malá se mi cca po 1,5h budila. Zaplakala, trochu se kroutila (zřejmě ji trápilo bříško), tak jsem musela vstát, dát dudlu a chvilku u ní pobýt. Usnula vždy sice rychle, ale vstávala jsem asi 6x. Ve 4h jsem krmila a od 6h jsem ji měla v posteli, kde mě okopávala, ofackovávala packama a vystrkávala ven, potvůrka malá. Takže tu zívám na celé kolo.
    V pátek jsem byla u kamrádky, co čeká mimi a chystá se vůbec nemít postýlku. Že prý bude mít mrně u sebe v posteli. Trošku jsem jí naznačila, že jestli bude jako naše Eli, tak se vůbec nevyspí. Do 2,5měsíce to šlo, ale ted rozhodí ruce a já se k ní do té postele skoro nevejdu a ještě se u mě poměrně dost mele.

    #884057
    Anonym
    Host

    No tak to tvou kamarádku obdivuji pokud postýlku mít nebude…jak říkáš roztažený plácá rukama a už to není tak pohodlné jako když to byli „nehybný špunti“. no já teď vyfotila ten koš a jdu ho šoupnout na aukro a v lednu i vaničku se stojánkem už se nám tam nevejde, ale nějak se nemůžeme dokopávat k velké vaně, protože tu než napustíme apod tak je to na dlouho, a kolikrát je u nás koupání fakt rychlovka. Tak po mrkvičce tuhý bobek a oranžový, dneska to dodlabal a celkem to chvilkama šlo a už jsme jednou prskli, jediné co jsme si neuvědomila, že samo když je v puse mrkvička tak tam nesmí chybět ruce tak že držím když je tam chce dát protože myslím, že mrkvičku moc nevypereme

    #884058
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, ty nespící mrňata – v noci – vám vůbec nezávidím. Musím říct, že co máme Danečka, tak jsme ho ani jednou neměli v posteli…a v noci spinká fakt ukázkově, tak to musím zaklepat, ale vím, že to může být každým dnem jinak 🙂 . Tak doufám, že se vám to brzy upraví a budete zase hezky spinkat – všichni 🙂
    Náš Daneček měl včera svátek, tak jsme to oslavili první kašičkou – dnes papal podruhé a myslím, že dobrý. Spapal dost a dojedl se 60ml mlíčka, tak budeme trénovat dál.
    Jinak on sám si včera k svátku nadělil hned ráno první otočení ze zad na bříško a od té doby nedělá celý den nic jiného 😀 . Takže už musím být opravdu ve střehu. Strašně se mu to líbí a poloha na zádech se mu tuze nelíbí 🙂 .

    #884059
    Anonym
    Host

    Markét tak to je Daneček šikula i s kaší a hlavně to přetočení, no my tu hlavu máme tak velkou a těžkou že nám to moc nejde i dkyž tělíčko by šlo. A kolik ti Daneček teď baští té kašičky, já Sebovi dala tu skleničku 125g mrkve na 3x a musím říct že to má výhodu u dětí co jsou na UM protože to tolik nesmrdí když udělají bobek 😛 a halvně je to tužší, ale úplně oranžový… No tak u nás se bude pokračovat zeleninkou a pak ovocnou svačinkou a kaši nechám na později asi až tak na 6-7 měsíc, koupila jsme mu pak od půl roku na noc ten nutrilon good nigt tak uvidíme. Jinak já musím zeleninku dávat až po mlíčku tak po 30 min protže kdybych mu dala před tak mi nic nevypije je to potvůrka, tak že pak budu snižovat mlíčko a zvyšovat zeleninku. Dokonce mi dnes i vypil fenyklový čaj s jablečnou štávou ta na bříško pomohla.

    #884060
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Misho, tak to je fajn, že Sebík mrkvičku tak hezky papá a kadí 🙂 A máš to teda moc hezky naplánovaný…já to zatím nijak neplánuju, spíš podle nálady mé a Danečkovy…uvidíme a třeba už v lednu vyzkoušíme nějakou zeleninku, mám už pro něj doma myslím., že od Hami tu :První lžičku“ 🙂

    Jinak ta kašička se dělá jedna dávka ze 150ml vody, já jsem to udělala z poloviny, nebo menší poloviny, cca 60ml vody a snědl včera i dnes asi polovinu, ale dnes už mu to šlo líp než včera 😛 , takže cca 30ml kaše snědl a pak se dojel 60ml mléka a byl spokojenej 8-| .

    #884061
    Anonym
    Host

    U nás se tedy dnes nespinkalo po dlouhé době. Doufám, že dnes už zase bude spinkací noc jen s 1 krmením. Akorát dnes zase spíme po týdnu v Praze, tak možná změna prostředí může hrát roli. Uspávala jsem dnes neobvykle dlouho s velikým pláčem, což už mi dloho neprovedla.
    Daník je opravdu moc šikovný, zvlášt když ti kluci „mají“ být pomalejší. U nás už je převalení na bříško na dosah. S miniaturním popostrčením to už Eli zvládne, ještě maličko a převalí se sama. Už přišla na to, jak vyndat z pod sebe ruku i jak přehodit nožičky, jen se jí to nedaří zkorigovat dohromady :). Ale u nás už se začlo lézt … teda couvat .. kolínka pod sebe a zatlačit ručkama a už se couvá :).

    #884062
    Anonym
    Host

    No Markét oni plány jsou jedna věc a realita druhá, ale když už jsem se zeleninkou začala přestat nemůžu to bych mu vtom dělala pěkný bordel a já tu kaši právě moc nechtěla vím, že pak některé děti mohou odmítat zeleninku a navíc je to prý větší zátěž pro ně, ale on každý říká něco jiného. No mě ted Seb moc nejí pokud dáme za 24 hod 800 ml mlíka je to úspěch, v noci kolem té 3 mi vypije těch 160 a ráno mezí 8-8,30 opět jen 90 ach jo, jak pak do něj mám dát zeleninku a ještě dostatek mlíka, no ale včera váha ukázala 6.670g tak to bylo za týdne 185g. Holky já chci také takto pohyblivé mimčo, jen že ten náš bambulka má po tátovi velkou hlavu a tu tedy zvednout a překulit je dost problém. No u nás dnes poprvé spinkání a probuzení až na jídlo v půl 3 za to potom asi 4x než šel k nám

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,911. až 2,925. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist