Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,926. až 2,940. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #884063
    Anonym
    Host

    Tak naše noc nic moc. Eli dostala rýmu, takže nemohla dýchat, ze spaní pěkně chrčela. Ve 2h ráno ji to probralo, takže jsem šla odsávat. Podložila jsem hlavičku, dala napít a pak zase usnula. Pak se asi po hodině vždy probudila, tak se konejšilo a v 6h šla ke mě do postele. Ráno se osávalo znovu a ted občas pokašle a divně polyká, asi jí ta zadní rýma eče trochu do krku :(. Ale jinak se zdá docela veselá.
    Za chvíli jdeme na převážení. Včera mi osobní váha ukázala 6,8kg, tak jsem zvědavá, co ukáže u doktorky. A pozeptám ty příkrmy. Počítám, že začnu zeleninou v poledne.
    Misho neboj, malý má času dost. Proti nám máte třeba fakt velkou hlavičku. Myslím žes psala naposled 44cm, schválně jsem se šla podívat, tak my měly v té době jen 40cm.

    #884064
    Anonym
    Host

    Leni tak napiš co převážení, jo naše hlavička je velká, ona byla velká už v bříšku a troch ujsem v té velikosti mimo graf tedy nad 90 percentilem stále což je dost, ale u nás je to fakt genetický, u přítele mají všichni velké hlavy kulaté, tak v poměru k tomu tělíčku je to znát, a výškově je zase Seb hodně malinký, jen ta váha je tak OK. No u nás se spinká, dala jsme do postýlky párkrát se šla kouknout a po 10 min byl klid, dali jsem tam malému bedýnku MP3 tak poslouchá své písničky. No zítra má přítel dovču, musíme na poštu vyzvednou balíky, něco dokoupiit a pak rodiná večeře od 5 a musím tedy sebou připravit mlíčko do termosky apod. a v pátek už bude také s námi doma tak ozdobím stromek apod, snad ho dneska u práce koupí a vybere pěkný to je snad poprvé co ho nebudu vybírat, ale ví že jsem náročná tak si snad dá záležet

    #884065
    Anonym
    Host

    Tak změna, jsem nabalila malou, oblíkla sebe, chtěla odejít a zjistila, že nemám klíče, že zůstaly ve Vlašimi. A než jsem našla náhradní, tak je pozdě. Měla jsem v plánu přijít tak 10 min před koncem ordinačních hodin. Chjo, tak druhý pokus zítra.
    Tak jdu pro svoje pilulky na gyndu, protože mi o Vánocích dojdou a pak nakoupit. Snad nebude příliš velký nával v krámě.

    #884066
    Anonym
    Host

    Holky není na to, když má dítě plnou pusu mrkvičky a pšíkne no byla jsme ohozená pěkně, no dnes nám to tolik nešlo už zjistil jak to prskat potvůrka… no spíš mě štve, že nám pořádně už 3 den nepije v 11 mi vypil jen 70 skoro po 3 hod ani čajík jablíčkovo-fenyklový nechce to mi také vyplivnul, tak snad je to jen nějaké období zase zlobivé.
    Leni když jsi tak psala o klíčích tak jsme šla hledat svoje, vždycky je dám do nějaké tašky nebo kabelky a pak je hledám. Tak jsme zaplat pračku s věcma od mrkvičky, dala předepírku, hodně špinavé prádlo, vanish tak jsme zvědavá zda se to vypere nebo ne

    #884067
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ty jo holky, nestrašte sd rýmou a kašlem…my jsme díkybohu pořád všichni zdraví.
    No plná pusinka a kýchání, to je paráda…to znám ještě od našeho dnes už 3,5letého synovce :-). A on se tomu pak vždycky strašně smál 😀 tak to pak Misho napiš, zda se mrkvička vyprala.

    Já jsem taky chtěla začít se zeleninkou, ale zkoušela jsem tu mrkvičku a ta je taky moc dobrá a slaďoučká a kašička je jen mírně oslazená, takže se nebojím, že by pak mrkvičku nepapal…ale konzultovala jsem to s naší MUDr. a schválila…tak snad je to ok.
    Ale Misho s tím mlíčkem, pokud Ti Sebík vypije ve 3h ráno 160ml a pak ráno 90ml, tak si myslím, že je to v pohodě…Náš Daneček vypije večer před spaním 160ml a spinká až do rána a jí až mezi 7:30 – 8:00h…takže myslím, že Sebík opravdu nemůže být hladový a 90ml k snídani je pak optimální. Ale pokud bys mu v noci udělala jen 120ml, ráno by Ti papal určitě normálně.

    Mě když se Daneček v noci vzbudí na jídlo, dám mu jen 120ml, on to vypije a začne plakat, že už nic neteče…ale já si ho radši rychle vezmu na odříhnutí, on se uklidní a za chvilku usne. Nepřecpávám ho, i když vidím, že by chtěl a trošku mi to trhá srdce, když pláče…ale pak vidím, že normálně spinká a je v pohodě, takže hladový není. Zkus třeba Sebíkovi tuhle noční dávku taky snížit a uvidíš, že i přes den bude jíst líp…já to teda mám odzkoušené na Danečkovi.

    #884068
    Anonym
    Host

    Misho, kde máš Seba posazeného? V židličce, lehátku nebo na klíně?
    Maxík se nepřetáčí, nahodile se teda otočil z bříška na zádíčka, ale pravidelně to neprovádí. Při přebalování, když je bez plínky, tak se chytá za palečku u nohou, někdy chytne všechny prstíky na nohách. A brání mi tím v dokončení přebalování. Naštěstí nikam nespěchám, tak ho nechám „cvičit“.

    #884069
    Anonym
    Host

    Markét a kolik ti Daník cca vypije deně UM, no mě normálně teď Seb v těch 20 hod pije 170-190 pak kolem 3 ráno vypije 160 a normálně ráno dal těch svých 140-150 a to prakticky přes den po 3-3,5 hodinách a teď tohle …. no pračka za chvilku dopere tak dám vědět… no jdu dát další pokus na jídlo když bylo před 11 70 ml tak snad už se nají….
    Mano my máme toto http://www.youtube.com/watch?v=VxFOSDwg4Sc
    a je to naprosto ideální na vše, jen pořizovaí cena je vyšší, ale je to až do 36 Kg tak že to bude mít opravdu na dlouho
    Markét zkusím to vyzkoušet, s tou nižší dávkou na noc 🙂

    #884070
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Misho, náš jídelníček je následující.
    Ráno 7:30 – 8:00h – 150ml (vypije víc tak vydrží i 4hodiny)
    Poledne 11:30 – 12:00h – 120ml
    Odpoledne 15:00h – 120ml
    Podvečer 17:00h – kaše + 60ml
    Večer 19:30h – 160ml (ale občas i 180ml)
    = a spinká až do rána
    Takže celkem mi denně vypije 610ml až 630ml + teď nově ta kaše. A to mu nedávám ani čaj a je úplně v pohodě.

    Ale když se mi stane, že spinká a prospí tohle jídlo:
    Podvečer 17:00h – kaše + 60ml
    tak ho nebudím, ale vím, že se mi na jídlo vzbudí v noci mezi 3h – 5h a to mu dělám 120ml.

    Jinak myslím, že Sebík je malinko starší než Daník…my jsme teď v pátek měli ukončené 4 měsíce, měří 63cm a váží 6,3kg. Takže myslím, že to zbyttečně moc řešíš, mě Daneček litr mlíčka nevypil a nevypije ani náhodou a jak prospívá. Kluci jsou „pomalejší“ než holčičky a vidíš, Daneček už se převrací ze zad na bříško sám 🙂 .
    Takže si myslím, že Sebík papá dobře a řekne si, jakou dávku chce…nesmíš to tak moc řešit. My máme taky občas týden, kdy Daneček papá méně a pak se najednou vrátí sám do starých kolejí a já to vůbec neřeším 🙂 . Buď v klidu, pokud je spokojený, tak buď ráda, že máš spokojené miminko a užívej si ho 🙂

    #884071
    Anonym
    Host

    Markét a to ti Daník přibírá dost, mě právě minule sestřička, řekla že přibírání u nás není nic moc dkyž jsme jí řekla, že mi víc jak 800 stejně nevypije tak se hrozně divila, začala jsme tedy zase krmit 6x deně byly dny kdy pil tak 850-900 a dnes prostě pije po 70 po 3 hodinách, tak nevím zda to nemůže být tou mrkvičku že ho bolí bříško ,ale už včera moc nejedl nakonec to na večer dohnal na svých 800, ale kadil 2x včera a přeci jen mrkve měl dnes tak 40ml.
    Jo jinak vyprat opravdu nejde tak že modré body je nahoře u límečku takové nažloutlé, no nalila jsme ted na to vanish ještě jednou tak uvidíme, ale asi to bude chtít opravdu tak igelit. No Seb měl 12.12. 62 cm a 6485g. Jo Seb je asi o týden starší, ale to už je jedno. Asi máme doktorku která chce furt váhový přírustek jako v prvních 3 měsících

    #884072
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    No to asi máte fakt divnou doktorku :S , Danečekovo přibírání/nepřibírání naše lékařka nikdy neřešila, naopak občas třeba pronese: „No krásně, od poslední návštěvy jste připrali rovné 1 kilo“, takže ona je s Danečkovou váhou spokojená, tak jsem se nad tím, kolik vypije nebo nevypije nijak zvlášť nepozastavila. Jo, řešila jsem to, když byla ta vedra, ale jinak ne.

    Vždyť si vem, teď jsou jim 4 měsíce a váží 6 – 6,5kg a v roce má mimčo váit 9 – 10kg, takže to zmanemá, že teď už budou přibírat pomaleji, to je jasné. Já myslím, že Sebík papá ukázkově a pokud kadí 2x denně teď po mrkvičce, tak je to asi v pořádku…je to pro tělíčko nové, tak ho to asi prožene.
    Jinak Daní zatím kadí 1x denně (už asi 2 měsíce), takže to je i výhoda dětí na UM 😛 .

    Misho, já bych se fakt nebála a na MUDr bych kašlala…přece jo nebudeš přecpávat. Děten na UM, které jsou překrmovány pak hrozí obezita, navíc se nadměrně zatěžují ledviny apod.
    Kolik počůraných a pokaděných plen má denně Sebík?

    #884073
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Joo teď to čtu znovu, ona Ti to řekla sestřička 😀 , to znám, sestřičky jsou chytřejší než doktoři, viď…tak z toho bych si tím tuplem hlavu vůbec nelámala…fakt 🙂 .

    #884074
    Anonym
    Host

    Jo sestřička byla chytrá jak rádio, protože jí přišlo málo 365g za 16 dnía to byl na UM přesně od poslední návštěvy. Já právě vím, že děti na UM co jsou překrmovány mají sklon k obezitě, no sestřička se právě ptá kolikrát deně je krmen a kolik toho vypije, naštěstí doktorka řekla že by to tak neřešila, že i když to bývá naopak tak děti na UM některé tolik nepřibírají. Já vím, že v půl roce by mělo dítě dosáhnout dvojnásobku porodní váhy. No tak snad se to zase srovná 🙂

    #884075
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Já myslím, že nejdůležitější je, co říká doktorka, na sestru kašli 🙂 . Podle mě Sebík přibírá tak akorát :-).

    #884076
    Anonym
    Host

    Markét máš pravdu, no také když to sestra řekla tak jsme jí odpověděla, že já ten pocit nemám a že prostě toho víc nevypije a když cche pít jen 5x deně občas protože si časy natáhne tak stím také nic neudělám no pak se naprdla a řekla, no já už vám nic říkat nebudu já mlčím už… tak co si pak člověk má myslet. No ale stal se zázrak a seb před 17 hod vypil celou dávku tak snad jí dá i večer a bude to OK, dlouho se prospal a asi ho hlad dohnal ted moduje hračky. Navíc jsme někde četal že po 4 měsíci už dětí přibírají mín a Ok je prý i 100g týdně.
    Jo Seb se chc vždy přetočit když má narvané obě ruce v puse tak mu říkám, že tak to opravdu nepůjde:)

    #884077
    Anonym
    Host

    Misho, co bych měla dělat já s Eli. Představ si, že už týden jíme asi 3 min a dost, občas ani to ne. Nevěřím, že za tu dobu vypije víc než 100ml a jedla 6x za 24h. Přesto se mi nezdá, že by měla hlad. Možná dnes už hlad přišel, protože mi chtěla odpo po 1,5h. Ale zas si cucla a dost. Ale dvojnásobek porodní váhy už máme ted. Je s ní dnes kříž. Asi jí není úplně dobře :(. Odsaju nosík, ona u toho řve a během chvilky ho má zase plný. A spinkat nechce. Nebo teda chce, ale nedaří se jí usnout.
    Jo, ruce narvané v puse a otáčení, to je sranda. Ještě je dobrý k tomu nějakou nohu od hračky :). A jak psala Mána o pohybu na přebalováku, tak můžu potvdit. S malou blbneme ted asi půl hodky před koupáním a je úplně nahatá. Ten její pohyb je najednou úpně jiný a daří se jí spousta věcí, co s plínkou nedá.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,926. až 2,940. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist