Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,941. až 2,955. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #884078
    Anonym
    Host

    Leni třeba je Eli šikula a sosá rychle a pořádně. No ještě, že ta moje potvůrka se alespon na noc umí napapat pořádně, vypil to celé, dala jsme ho do postýlky pustila hudbu a spinkáme a nějaký kretén zase na někoho troubí před barákem to je hrůza už 10 min. No zítra máme nějaké popojíždění a pak tu večeři no to zase bude zábava :-), doufám, že se rychle najíme a vyrazíme k domovu…. No tatku máme opět v hospodě tak asi půjdu také brzo na kutě. Leni tak at zítra převážení dopadne dobře

    #884079
    Anonym
    Host

    Když teď pozoruji Maxíka na dece, jak se opírá o ručičky, tak mi přijde, že mu absolutně nic neschází a že nemá potřebu se otáčet na zádíčka (na těch bývá ráno před procházkou). Spíš se točí jako hodinová ručička. Teď je totiž na kruhové dece, tak už se otočil aspoň o „20 minut“ 😀 . Na přebalováku ho nechávám i během dne co nejdéle bez plínky. Jemu se to líbí, hned si chytá nožičky, já mu prdím do pupíku, koušu mu patičky, šlapu si s nožičkama po obličeji, koušu ho do tvářiček a krčku a on se tomu směje jako blázen. Během dne si nožičky vůbec nechytá, ale po sundání plínky je to hned a pokaždé. Když je na dece na zádíčkách, tak se nějakým záhadným způsobem posouvá směrem za hlavičkou, ale ještě jsem si nevšimla, že by se odkopával nožičkama. Já jsem teda nechávála Maxíka na přebalováku bez plínky hlavně proto, aby se mu trochu vyvětral zadaček a pindík, aby nebyl pořád upnutý v teple v plíně. Kdybych dokázala vypozorovat, kdy čůrá, tak bych ho nechávala chvílema bez plínky i během dne. A v nejhorším bych to přeprala. Ale protože si často ukákne i víckrát během dne, tak to spíš nechám až na jaro. Nejde mi o žádné trénování bez plínek, ale o to, aby měl co nejvolnější pohyb.

    Já myslela Misho, že se to u vás uklidní po zavedení UM a ony jsou to pořád stresy. Mě také Maxík jednu dobu jedl jen 5x (asi před měsícem, takže zhruba ve vašem věku). Teď zase papá 7x denně, ale často to je tak 5 minut, jen ráno a večer je to 15 minut. Po tu dobu nepije nijak intenzivně, přijde mi, že pije pořád stejně jako dřív. Nejlíp asi pije hned první ranní kojení, to je čilý a pije dobře. Večer ho při posledním musím několikrát budit. Předminulý týden přibral jen 60g, ale minulý zase 170g. A přitom během těhto 14 dnů jí naprosto stejně, vím to moc dobře, protože co tu není manžel, tak si to pamatuji nějak líp. Ráno první krmení okolo 6h, poslední okolo 19-19.30h, celkem 7x a přitom rozdíl mezi týdny je 110g. Váhu ale sleduji jen více méně ze zvyku a také ze zvědavosti, také proto, že na ní Maxíka každý večer pokládám, abych mohla dát na přebalovák osušku před koupáním. Vidím, že je Maxík spokojený, vypadá zdravě, tak proč řešit nějaké gramy.

    #884080
    Anonym
    Host

    Mano já se tm nestresuji, jen dlabal právě hezky a poslední dny tomu moc nedá tak nevím… a dnes jsme i vynechali mrkvičku, byli jsme pryč a za chvilku zase jedeme tak zítra pokračování…
    Jo Seb je také nejraději bez plínky. Tak mám dokoupený dárky, stromek snad ted přitel sežene a už jen ten úklid

    #884081
    Anonym
    Host

    Tak my jsme po převážení. Malá má 6,77kg, takže přibrala za 13 dní 220g, prý bezva za ten časový úsek podle paní doktorky. Pochválila nás, že malá dobře pije čaj, prý zřejmě díky tomu fakt začla kadit. A můžeme přikrmovat k obědu zelenikou …. nemusela jsem ji přemlouvat, sama příkrmy doporučila …. máme začít brambor+brokolice, kvůli tomu jak malá blbě kadí, tak mrkvičku radši až později, protože staví. Prý mám postupně přidávat další druhy .. špenát, cuketu, květák (říkala točit do měsíce tak 4 druhů zeleniny). Pak prý bude masíko (kuře, krůta, králík) asi za měsíc a pak do toho ještě olivový olej (ten prý bude kvůli tomu kadění dost důležitý). Tak já zítra vyrazím něco nakoupit do DM, zvažuju, jestli přeci jen nevařit.
    Jo, Mišho, jak jsi řešila to, že dáváš pár lžiček? Dáváš to do mističky a ohřát? Nebo ohřeješ celou lahvičku? Mističku teda zatím nemám, ale něco bych sehnala…

    Já mám uklizeno tak z poloviny (malá mi včera nedala šanci, ale dnes to šlo), ještě ted něco dopoklidím a zítra to dotáhnu. Ještě mi chybí dárek pro tátu, ale ten až zítra. Přítel ted shání stromek, tak ho asi ve čtvtrek nazdobím a upeču vánočku. Cukroví je, ostatní nemusím řešit, protože jedeme na štědrý den k našim.
    Jo, a ten pohyb … prý je opravdu ještě dost času, aby se nám ta mrnata otáčela. Dneska na malou doktorka koukala, jak se na přebalováku snaží otočit. Říkala, že je moc šikovná, ale že má dost času a nemáme na ní spěchat.

    #884082
    Anonym
    Host

    Leni tak to Eli hezky přibrala, i dkyž u naší pani doktorky tedy sestřičky by se to asi s pochvalou moc nesetkalo… Leni já to ze skleničky přendám do těch VIA pohárků od aventu mám ty menší na 150 ml, tu první skleničku z DM co měla 125 g, měl Seb na 3x. On je právě problém, že v tomto malém balení takový výběr není, a ty ostatní jsou 195g ale to na ty 3 dny také bude super. No vidíš a mě doktorka řekla dát jeden druh, pak k tomu přidat brambor a pak hned maso, koukám co lékař jiný názor… jinak já do květáku nejdu, ani špenát nemáme, ale ten jsem tam neobjevila. Když jsem pročítala diskuze tak si maminky moc chválili, že dětem hodně chutná ta dýně s brambore, máme i cuketu a pastinák což jsem zjistila, že je petržel a ta prá také chutná. Jinak Leni pokud budeš třeba kupoat také v DM to babylove nebo alnaturu, tak v těch příkrmech u olej je u těch kde je více druhů přidán. No u nás dnes nebylo a zítra už bude mrkev s bramborem, pak dáme něco jiného a pak k mrkvi a brambory přidáme maso Je pravda, že Seb mi naposledy kadil v neděli za to 2x, tak že pro Eli mrkev asi do začátku opravdu ne, ale mě ta potvora nechce nic jiného pít no musíme to zkoušet, kdž mi vypije tak 20 ml tak je to zázrak. Leni my koupili dnes stromek vedle Fenixu jak je zastávka bus, malý výběr, ale všechny byly hezké. Všude jinde už dost probrané a v Ikee hrůza

    #884083
    Anonym
    Host

    Já byla odpo na radě u sousedů … a poradili mi 🙂 .. via pohárky na rozdělení ze skleničky, špenát radši nee, že je to trpké, že jim to malá nechtěla. S květákem taky váhám, kvůli nadýmání. Ale mám chválu na dýni … prý ta je zrovna dobrá od Hami, ale jinak u sousedů kupují taky Alnaturu. Cuketa prý taky dobrá. A s těm druhama … teba měla paní doktorka strach, že bude mít moc zelené hovínko, když dám jen brokolici :). Uvidím, co najdu v krámě.
    Eli dřív taky pití odmítala. Pila jen jak byla hodně malinká a pak to najednou odmítala. Pak jsem ji jednou večer přesvědčila na čerstvě uvařený a ještě teplý fenyklový čajík (máme granulky od hippa), tak sosala kolem 50ml každý večer. Pak se mi jí podařilo přesvědčit i přes den, ale opět na teplý. Ted už občas zvládne i studený, ale ten většinou jazýčkem i packama odstrkuje. Ted už jí spíš musím krotit, vypije toho až dost. Prý by měla tak 200ml za 24h. Na tom jejím kadění je strašně znát, když jí ten čaj zapomenu přes den dát. Ale jsem vždycky unešená, když ji večer uspávám a dávám čajík, jak si sama drží lahvičku. Teda nedrží, držím ji já, ale ty packy na tom má jako by držela :).
    My máme už stromek na balkoně, ani jsem ho neviděla rozbalený, doufám, že to není koště :). Líbily se mi stromky u Harfy, kolem Fénixu jsme taky s malou jeli, ale moc jsem to neprohlížela. U Ikei sháněl táta minulý týden a taky nekoupil.

    #884084
    Anonym
    Host

    Já mám většinou to babylove, od alnatury jen asi 3 skleničky, přeci jen je to cenově trochu jinde a necche se mi to vyhazovat kdyby to nešmakovalo… no já mám od hipp taky fenyklový, pak ovocný bio a ještě granulovaný medunku s jablkem ale to jsme ještě nezkoušela. No u nás včera rodiná večeře a tchýně mě tak vytočila, že jsme na ní vyjela a přítel mě okřiknul tak jsme se nasrala i na něj že on mě teda okřikovat nebude. Tchýni stokrát říkám, že malý naposledy jedl před půl 5 a že na 8 musíme být doma že už bude hladový tak at má svůj režim jídlo a spánek a ta baba v půl 8 kdy Seb by už jedl před ním máhá lžičkou s pohárem co žrala a chudák se pořád natahoval otvíral pusu tak mě vytočila, že ho takhle dráždí, no večer fakt na h…. a když jsem jeli tam tak přítel jel jak prasa protože co kdybyhom přijeli o minutu pozdě a poslouchali sjem keci no ještě že je to jednou za rok. No dneska dám mrkev s bramborem tak uvidíme jak to půjde a bude šmakvat…Jo u nás je stromek také zabalený na balkoně tak nevím jak vypadá

    #884085
    Anonym
    Host

    Teda já mám příbuzný v pohodě. Aspon ty, co o malou stojí (tedy moje rodina). Když jsem s ní u našich, tak se vše točí kolem ní a toho, aby byla co nejvíc spokojená. Tuhle táta v pátek večer přijel z Prahy a že se jde koupat. Tak ho máma zarazila, že ted fakt ne, že ted jde Elinka :). A s jídlem to samé. V neděli nás vezl do Prahy a všechno se točilo kolem toho, aby malá jedla v pohodě před odjezdem, dospinkala a na další jídlo už byla v Praze doma. Na druhou stranu, tak přítelova máma malou ještě ani neviděla. Ostatně já ji viděla 2x za tu dobu, co jsem s přítelem. Přítel s ní nemluví už dlouho, tak nechce, aby mu zasahovala do života a myslím, že ani ona nemá zájem. Jeho táta se na ni podívat přijde tak jednou za 14 dní, je na ni zvědavý, ale jinak nic moc…. (ale beru to, že je to chlap a ty malé děti moc neberou, protože jinak je docela fajn)

    #884086
    Anonym
    Host

    To oni na Seba zvědavý, jsou ale přijde mi že občs nepřemýšlí a ještě tam na mě pokřikovala no přeci nejsem blbá abych mu to dávala a prostě nechápe, že jí by se asi taky nelíbilo kdyby jí dával někdo k puse jídlo a pak stím ucuknul, no ještě teď mě to točí…, jsme zjistila, že kromě petržele nemám doma už nic samotného jen vždy s bramborem nebo už masem tak to snad nevadí, když bude brambor odzkoušený tak to bude nový druh zeleniny který by dělal neplechu… no už se mi vrtí v pokojíku dítě asi je vyspinkáno

    #884087
    Anonym
    Host

    Misho, to já bych se taky neudržela. Už ted vidím, jak po nás malá zvědavě kouká, když jíme …..jakoby si dala taky a mávat jí s jídlem před obličejem je trápení. Já jsem docela překvapená, že mamka vždycky čeká, jak zavelím, co dělat. Případně se ptá, jestli s ní může to či ono. Přitom má moji naprostou důvěru a já si vedle ní pořád připadám jak malá holka a spíš se ptám jí na názory :). Je to super, že mi nekecá do „výchovy“ a přitom hodně pomáhá.
    Myslím, že mix s bramorem už ted nebude vadit, pokud brambor odzkoušíš v mrkvi. Celkově myslím, že brambor je neškodný, proto nám paní doktorka řekla rovnou ten mix brokolice+brambor.

    Elinka si dnes ráno vybrala blinkání za celou dobu, co neblinkala. Ráno mi ještě usnula v mojí posteli a když se v 10 probudila a já jí zvedla, tak byla úplně mokrá. Vlásky vzadu, krk, pyžámko (záda i předek, můj polštář (čerstvě povlečený). Teda já to nepoznám, jestli blinkala ..nesmrdí to, ale kdyby byla zpocená, tak bude spíš všude. Zřejmě bojuje s tou rýmou, v noci se mi budila, chrčela a dařilo se mi jí tentokrát uspat jen u prsu :(. Občas kašle, ale teplotu nemá. Odhaduju, že i proto to blinkání.

    #884088
    Anonym
    Host

    NO ona přítelova mamka je zvláští, nevadí mi, ale někdy mi její chování a hlášky přivádí k šílensví. Tak Seb mi vypil 150 ml mlíčka ve 11:15 a teď dopapal 50 ml mrkve s brambůrkem a šel spinkat, no abychom neměli zničené věci tak mám přes něj pod brindáky tu velkou tetraplenu at nemáme všechno oblečení fuj a tentokrát jsme byli celkem čistotní. tak to jdu umýt a kouknout do lednice něco pro sebe k jídlu

    #884089
    Anonym
    Host

    Já mám zničené 2 tetrapleny od toho, jak jsem malou koupala v odvaru z řepíku. Jsou na tom zrzavé fleky. Tak počítám, že ji tím budu při jídle obalovat 🙂 a na koupní pořídím nové. Přeci jen oblečky máme půjené, tak at to nevrací s flekama.
    Tak hurá téměř uklizeno. Zítra nebo navečer ještě setřu balkon a hotovo a teda pověsit záclony do obýváku, co jsou v pračce. Těším se na stromek, asi ho zítra postavím. Máme čistounko, voňavo, tak ještě ta vůně stromečku a vánočky a malé zapálím svíčky na andělském zvonění. Je z něj unešená a to jsme to ještě nepustili :).

    #884090
    Anonym
    Host

    Tedy když to tak čtu tak bych asi měla dožehlit vyprané p rádlo a uklidit to do komory a také poklidit, no jsme ostuda tady je to jak kdyby žádné vánoce být neměli, jen že když seb spí tak 30 min tak toho moc neudělám a navíc mám asi líné období 🙂 Jinak mrkev s brambůrkem také dobrý

    #884091
    Anonym
    Host

    Dorazila mi dávka plínek až do domu. Miluju ppl, zvlášt, když je zadarmo :). Docela mě mrzí, že jsem kdysi nevyužila v mall.cz kupon odmaminky na víc balíků plínek, ale tehdy jsem trochu netušila, jak bude malá přibývat. Ted to teda bylo bez kuponu, ale i tak dobrý. Máme plínky 3ky tak na 3 měsíce a pak už to vidím na 4ky. Ted jsem nějakou dobu používala i Sleep and play. Mamka je omylem koupila ve Vlašimi. Je na nich vidět, že mín vydrží, ale dávala jsem je přes den, kdy to mrně jde ohlídat a v noci dávala aktive baby.
    Vánoce jsou u nás připravené. Chybí mi jen stojánek na stromek, takže ho nemůžu postavit. Tak se nějak nudím po těch „aktivních“ dnech, kdy se člověk snažil trochu poklidit, vyrobit cukroví a zároveň se starat o mrně. Ještě odpo při procházce vyzvednu poslední dárek a zítra nebo večer je zabalím. Akorát jsem pěkně mrtvá. Malá ted zase blbě spí, tak jsem s ní každou chvilku vzhůru. Trápí jí rýma, takže se budí s pláčem, že nemůže dýchat 🙁

    #884092
    Anonym
    Host

    Tedy Leni jsi uklízecí šikula, to já jsem ostuda 🙁 . No u nás mlíčko vypité a dopapaná mrkev s bramborem tak zítra buď petržel nebo cuketa s bramborem. No malý se probudil v půl 2 dala jsem dudlík a říkám si ještě hodina do krmení a pak jsme se probudila až v půl 4 tak jsme to šla připravit a když se začal vrtit tak jsme mu dala jídlo a zjistila jsem že jedlíka dopoledne fakt mít nebudeme, dostal pak až po 6 hodinách a nic moc až ted pil s chutí a hladem, tk že u nás v noci velká dávka ale nevypil to a pak tedy až kolem půl 10 jídlo

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,941. až 2,955. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist