Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,956. až 2,970. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #884093
    Anonym
    Host

    Misho, nejsi ostuda. Já jsem to nepřeháněla, takže to šlo docela v pohodě a voní to tu čistotou hlavně kvůli záclonám, což je hned, pere se to samo :).
    Mám nakoupené skleničky, takže zítra zkusím první dobrotu. Nakonec jsem se rozhodla jako první pro dýni … samotnou a pak míchanou s bramborem. Akorát samotnou dýni mám nakonec od Hippa (holky zrovna tuhle chválily), jinak ostatní mám namíchané babylove a alnaturu (vzala jsem ještě pastinák s bramborem, cuketu s bramborem) a jako pokus mám brokolici samotnou, ale ta je od Hami … v jiné značce jsem ji nenašla (možná jen nebyla, ale celkově jsem brokolici jinou neobjevila), ale počítám, že jí to dám ochutnat a kdyžtak budu vařit.

    #884094
    Anonym
    Host

    Já právě od babylove ani alnatury neobjevila dýni ani cuketu samotnou, takže mám cuketu a brambor a dýni mám s bramborem i masem kuřecím. Zítra dám pastinák a pak bud cuketu s bramborem nebo se vrátím k mrkvi a dám s masem to je hovězí. No naše dítě je asi živo ze vzduchu po 3,5 hod mi vypil 50 a za další hodinu 30, no nějak si nedokážu představit, že by měl sníst celou porci zeleniny pak do toho další příkrm a ještě dostatek mlíka který je nejdůležitější, když čtu ty jídelníčky maminek co mají dětí 6-7 měsíců tak je obdivuji jak jim ty prckové to spořádají po 2-3 hodinách, já se bojím dát plnou dávku zeleniny protože mi pak nevypije mlíko, zatím to tedy dělám mlíko a pak zelenina, ale taky když vypije 150 mlíka tak zeleniny dá tak 60 dnes tedy skoro 70ml a taky pak pít nechtěl…
    No u nás záclony nejsou tak že to tady maximálně voní prontem když vyleštím nábytek a zítra také převléknu peřiny a tedy ten stromek snad bude vonet, no musím se do toho hned ráno pustit

    #884095
    Anonym
    Host

    Leni tak co už mát za sebou první dobrůtku :-), u nás dnes pastinák a s uper je to jemnounké i mě to chutnalo snědl zase tak 60, jinak u nás prořvaná noc nějak nám nešlo spát a pak překvapivě hlad což jsem moc nepochopila jedl v půl 2 skoro 200 a před 7 musel dostat znova. No já poklízím.
    Holky jinak Vám všem přiji klidné svátky, užijte si dny s prcky a tatínky a ať pod stromečkem najdete to nej….dejte si tam mrnousky to jsou ty naše dárečky 🙂

    #884096
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, také vám chci popřát krásné a pohodové Vánoce a do nového roku hodně zdravíčka a štěstíčka.
    🙂

    #884097
    Anonym
    Host

    Jupíí konečně to i v naší domácnosti vypadá jak o vánocích už i stormek voní a svítí 🙂 hezký večer

    #884098
    Anonym
    Host

    Misho, tak už máte vánoce :). Nám už stromeček taky asi hodinku svítí. Malá z něj nespustí očička.
    Dneska máme 2 premiéry. V poledne první dýni .. shltala asi 1/3 skleničky 125g, asi by dala i víc, ale má se prý jen těch pár lžiček :). Předpisově otvírala pusinku a pokukovala, kdy přiletí další lžička. No paráda. Jsem zvědavá, jestli i další dny jí to tak pojede. Ta dýně od hippa je docela dobrá, taky jemnoučká, dobrá na začátek (když teda nesmíme zatím mrkev). Pak jsem dokojila a pohoda. No a druhá premiéra … zřejmě posílená obídkem se asi hodinu po něm úplně sama otočila na bříško. Koukala naprosto vítězně. A pak vysílěně na 1,5h usnula a já mohla ozdobit stromek.
    V noci u nás už lepší, zřejmě rýma ustupuje. Jen už máme zase 2 krmení. Ted se budí o půlnoci a v 5h.

    #884099
    Anonym
    Host

    U nás je tedy Ježíšek alias Pere Noël až v neděli, takže já spěchat nemusím. Závidím vám ty svítící stromečky, u nás je nesvítící. Kamarádka mi říkala, že je to pro děti jako magnet, že na světýlka musí pořád koukat 🙂
    Přeji vám krásné Vánoce s vašimi prťousky a partnery, važte si toho, že můžete být spolu, protože někdo (já) takové štěstí nemá.

    #884100
    Anonym
    Host

    Tak u nás dneska ten pastinák také super snědl půlku skleničky a zítra to dodlábne, já dýn mám ale už s bramborem a kuřecím masem, ale přijde mi, že Seb je zatím tak nadšený že zatím dlabat bude…jen nám dělá prosblém pití něčeho jiného než mlíka tak nevím jak na něj ho to naučit. Jinak Seba zatím stromek moc nezaujal tak nevím, ale jelikož jsme měli dost pernou noc kdy se pořád budil a pak řval jak tur tak ted pospává přes den dost často. No dopolčo jedeme k našim a po večeři zase zpět aby seb měl svůj režim v 8 pelíšek :-), zítra mu dáme to skákadlo tak se těším zda se mu to bude líbit nebo ne, a ještě želvu co promítá na strop v noci noční oblohu má i hudbu ale děsně hlasitou tak že se to na noc použít nedá a dostane nádobí jídelní servis 🙂

    #884101
    Anonym
    Host

    Ahojda holky,
    v poslední době jsem neměla vůbec čas, tak to napravuji, chtěla jsem Vás pozdravit a popřát Vám krásné Vánoce s těma našima prďouskama, pořádně si to všichni užijme, když je to jejich poprvé:)
    Radka a Andrejka

    #884102
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak snad u Vás proběhl včerejší večer v klidu a pohodě a mrňouskové si to také užili. U nás OK, a Seb asi dnes drží hladovku…. tady můžete kouknout na jeho dárek
    http://misa22v.rajce.idnes.cz/Seb_-_hopsadlo

    #884103
    Anonym
    Host

    Ahoj,
    už jsem se tu nestihla o Štědrém dnu stavit a popřát, tak doufám, že jste ho prožili jak jen nejlíp to šlo.
    Misho, fotky se skákadlem pěkný, tak bude mít Seb zábavu. U nás se pokračuje v objevování a přetáčení se na bříško. Je super, že to v pátek nebyla náhoda, malá se krásně snaží dál, a docela se jí daří :). Pod stromečkem toho sice moc nenašla (ostatně bylo jí to úplně jedno), ale měla kolem sebe spoustu lidí, kteří jí obskakovali jak princeznu a byla strašně spokojená. Sváteční oběd měla z dýňové pochoutky, kterou slupla a dnes se krásně oranžově pos….. až na záda 🙂 3x hurá. A ted spinká jak andílek .. opět 3x hurá :).

    #884104
    Anonym
    Host

    Leni tak to velká gratulace ke všem úspěchům, u nás včera byla mrkev brambor a hovězí maso dnes to snad dodlábne, tedy pokud už bude papat včera prostě nechtěl pít. No my dnes k babi bude tam i strýc i naši no moc se mi nechce zablokovala jsme si krk pěkně to bolí sotva se otáčím a je mi z toho blbě ach jo….

    #884105
    Anonym
    Host

    Misho, vy máte povolené hovězí maso? Je mi jasné, že ho v těch skleničkách není moc, ale mě říkala doktorka, že pojedeme nejdřív na kuřecí, krůtí a králičí masíko. Vím, že byl nezi našima doktorkama rozdíl, že my máme s masem začít až cca po tom měsíci zeleniny, ale myslela jsem, že druhy masa budou sedět. Tak jsem opět zmatená :).
    U nás dnes bude míchanice … dýně + brambor, už se těším na obídek. Docela se nám daří strkat vše do pusinky, na bryndáku toho mívám minimum. Stačí to po krmení jen začistit a ani nemusím prát. Zatím totiž nemám ten plastový omývací bryndáček. Strašně se mi líbí, jak malé u toho jídla zatím svítila očka :).
    Přetáčení na bříško bude za chvíli za trest. Už mi to dnes dělala i v noci, jenže ona neumí spát na břiše…. 🙁

    #884106
    Anonym
    Host

    Leni doktorka neříkala, že některá masa máma vynechat a navíc v té velké skleničce kde je 190g je pouze 8% toho masa jinak mrkev a trochu brambor tak že skoro nic…. no já do Seba před půl 1 naleju mlíko a tak za 15 min jde dlabat zeleninku a pak jíme až v půl 5 což zrovna žádná sláva…. nějak se nám nedaří aby byl i během dne má pocit že do něj cpeme jídlo tak že si to nevezme, no jinak celkově co je příkrm má tak 70-80 většinou tak tomu mlíku moc nedáme pije tak o 100-150 min jak předtím, ale zítra vyzvedneme nové dudlíky, měl ty variabilní průtok pro děti od narození a to dobře teklo pak nám praskly tedy roztáhlo se to moc to začalo téct tak jsme mu tam dala dudlík 3+ střední průtok a to skoro neteče musí tahat a tahat, tak že tak 100 je ok a pak boj tak zítra vyzkoušíme ty původní, doufám že se snimi zase nic nestane že to byl jen blbý kus…
    no bříško na noc ti nezávidím to u nás to ještě bude trvat… no zítra zkusím cuketu a brambor, a pije ti Eli stejně když kojíš nebo mín když má příkrm

    #884107
    Anonym
    Host

    Roslenko, všeobecně se doporučuje nejdřív zavést bílé maso (drůbeží, králičí) a až potom hovězí. Myslím, že je to kvůli vyššímu obsahu bílkovin (nebo kvůli stravitelnosti?). Já vám snad začnu ty příkrmy závidět 😀 U nás by se teda krmilo v lehátku, máme dvě, obě z blešího trhu, takže když se jedno zničí, tak se nic neděje. Jedno stálo 2 eura, druhé 5 (s hrazdičkou, ale ta se dá přehodit na to první, protože jsou od stejného výrobce – Hauck).
    Maxík se teda nepřetáčí, těch pár přetočení z bříška na zádíčka už asi 14 dní nezopakoval. Když leží na zádíčkách, tak se horní polovinou těla dokáže otočit na bok, jen ten zadeček ještě nepřetočil 🙂 Ale nepřijde mi nějaký „zaostalý“.
    Asi nás začínají trápit zoubky, protože odpoledne bývá dost rozmrzelý a největší radost mu udělá kousací kroužek, který ho dokáže na chvilku zklidnit. Teď vyčerpáním usnul.
    Misho, Sebík se mi zdál na tom hopsadle nějaký vyjukaný 🙂 Předevčírem jsem viděla v TV srandovní videa s dětmi a jedna maminka se tam natáčela a v pozadí její dítě v hopsadle zvracelo 😀 Ale stejně u mě vede video, jak se mimino směje tomu, jak tatínek trhá papír (přišlo mi i v emailu z Čech, takže ho možná znáte také).
    A máme oblečkovou premiéru. Protože se prosrajdil (maminka nějak zapomněla, že po zvukových znameních doprovázejících plnění plíny, by ho měla jít přebalit), tak jsem mu dala bodýčko na 9 měsíců, vel. 71 a docela mu sedí. Ve vel. 68 (6 měsíců) byl docela napasovaný, sedělo na milimetry, takže se pustím do přesunu věciček do krabice. Naštěstí mám ty větší velikosti už připravené, tak nemusím nikam spěchat. Pyžamka na 6 měsíců ještě tak tak sedí.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,956. až 2,970. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist