Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881154
    Anonym
    Host

    Vítám nové srpnové miminka, já mám také termín 11.8. zítra začínám 9 tt. Holky přidejte se klidně k nám ostatním do květinek jsme tam srpnové termíny a diskuze už vesele běží

    #881155
    b Bejbina
    Registrovaný uživatel

    🙁 nevim kde to mam hledat uz me to pomalu vytaci hruza kdyz uz najdu tak tam jsou datumy z prosince listopadu ale tento mesic ne a ne najit:'( +o( 🙁

    #881156
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Holky, já jsem se dle Mishy přidala do Květinek, ale diskuse je tak rozjetá a tak historická, že jsem se moc nechytala. Jsou tam holky i ve 29. týdnu a tak. Takže jsem založila tuto novou srpnovou diskusi. Takže je na vás, kam se chcete přidat.
    Každopádně Bejbunko, tak fotečka je moc malinká, ale jak to popisuješ, tak mě se se asi taky draly slzy do očí :-).
    Já se taky těším na další ultrazvuk. Jdu na gyndu 18.1.2011, ale už příští týden 12.1. jdu na genetické testy I. trimestrální screening, takže tam prďolku taky uvidím :-).
    Mě to gynekoložka nabídla, není to ještě hrazeno pojišťovnou, ale 1000Kč klidně dám, jen aby se co nejdříve zjistilo, zda je prcek v pořádku, protože kdyby ne, nechala bych si ho vzít ještě teď, když je tak maličký a necítím pohyby atd.
    Protože jinak je tento screening povinný v 18-20. týdnu, ten je hrazen pojišťovnou, ale většina maminek už v té době cítí pohyby a je to o to bolestivější, když je prcek nemocný a musí si ho nechat vzít.
    Takže já jdu příští týden, to nám poběží 12. týden. Doporučují jej provádět mezi 11. – 13. týdnu. Tak jsem zvědavá, ale v rodině máme všechny zdravé, já jsem mladá 25let, tak snad to bude taky v pořádku.

    A Hakubi, ty porodnice se nemusí řešit takhle brzy úplně všude, ale třeba v Praze právě ano. Tady jsou porodnice hodně vytížené, takže kdo se neregistruje do 14. týdne, musí si sehnat jinou porodnici, víš? Ale v menších městech se tohle většinou neřeší.

    #881157
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Zdravím srpnové budoucí mamky,
    já jsem teda taky z květinek, ale pokud se tady diskuze nějak rozjede, tak ráda pokecám i tu.
    Já mám termín 16.8. a bude to moje druhé dítko.
    Chci se zeptat jak to že screening si platíte, já si ho u prvního neplatila a teď prý taky nebudu a to jdu do Podolí. Jinak první dítě jsem rodila v Podolí, chci se tam registrovat, kdyby bylo něco špatně, jsou tam odborníci ale pokud to bude vše ok tak tam rodit rozhodně nechci.

    #881158
    h HAKUBI
    Registrovaný uživatel

    To jsem ráda „M.Laskovska“, že se nemusím nyní trápit výběrem porodnice neboť na to nemám zdaleka čas. Mě bude čekat nejspíš Hradec Králové nebo Náchod, uvidíme. Na testíky jdu také. Copak je v dnešní době 1000,- Kč, za to to stojí. Nyní 18.1. mám gynekologii, 20.1. krev screening a 27.1. UZ ke screeningu. Na obíhávání toho je tedy dostatek.
    Přeji ti ať vše dopadne dobře, jsi mladá, zdravá což si o sobě taky myslím ač mám o 5 let více :). Věřím , že vše bude ok ….. musí 🙂

    Hezký den přeji všem těhulkám 🙂

    #881159
    Anonym
    Host

    Marky, nejdeš na ten screening nějak brzy? Jsem úplně stejně jak ty, je mi 25 a termín 2.8. a na NT+biochemický screening jdu až 25.1. Píšou, že se to dělá až od 12+0 do 13+6…A v Brně na soukromé klinice se za to platí 1450. Příští týden jdu jen na obyč. kontrolu a krve. Ale těším se, jak bude zvířátko vypadat:)
    Jinak v květinkách jsou myslím dvě nebo tři holky, co budou mít mimča dřív než my, se k nám přidaly, že prý se jim u nás líbí. A pro nás jen fajn, protože se aspoň dozvíme, co nás čeká 🙂 Ale věřím, že čtení historie je šílený, i mně už se tam nechce nic hledat:D
    Akorát když jsem se chystala dělat první testy – hltala jsem diskuzi červen 2011, jak holky popisovaly, jak se testovaly..a tu jsem dočetla dost daleko, i když to vlastně nebyla moje diskuze:D

    #881160
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Kačko, já jsem byla na krev tento týden v pondělí 3.1. a tam mi rovnou vypočetli nejlepší dobu na screening což vycházelo na 12.1. – už su nepamatuji datum. No a jelikož tam mají dost narváno, tak mě objednali hned na první možný termín, 12.1. tak snad je to v pořádku, to my budem 11+2.
    Mě říkali, že se to dělá od 11+0, tak se možná plus mínus týden ty kliniky liší…nevím.
    Markét

    #881161
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    A Včelko, mě lékařka říkala, že se platí screening mezi 11.-13. týdnem, ten totiž není povinný, ale ty další v pozdějších týdnech už povinné jsou, proto jsou hrazeny pojišťovnami.

    Přesně tak Hakubi, co je dnes 1000Kč, když jí máš dát za své štěstíčko.
    Taky věřím, že nám to dobře dopadne…a koukám, že na gynekologii jdeme 181. stejně, tak si pak napíšem dojmy :-).
    Markét

    #881162
    Anonym
    Host

    Marky, tak pak ve středu napiš, co jsi zjistila, já jdu ve středu na tu kontrolu na gyndu, kam se moc těším. Taky jsem ráda, že na to velké vyšetření půjdu až ve 13+0, protože kamarádce na něm už řekli, že čeká kluka:) Tak jsem zvědavá, jestli to u mě taky bude vidět..

    #881163
    b Bejbina
    Registrovaný uživatel

    ahojky tak to mi reknete proc me tam chce poslat v tak „malem tydnu tehotenstvi“ to asi musi mit naky duvod ze sem se nezeptala 🙁

    #881164
    Anonym
    Host

    Bejbina, psala jsi, že jdeš až 2.2., to už bys taky mohla být kolem 12.tt, vzhledem k tomu, že máš termín 12dní po mně a na genetiku jdu týden před tebou a už budu 13+0. Takže se neděs, je to v pořádku:)

    #881165
    h HAKUBI
    Registrovaný uživatel

    Co já vím, mělo by se to dělat do konce 11 týdne. Bejbino, nevěš hlavu on doktor ví co dělá 🙂 Mohu potvrdit, že kolem mám další dvě těhulky s očekáváním v červnu a obě screening měly do konce 11 týden. Hold někdo z nás jde dřív někdo déle, nemůžeme být přece stejné :)))))

    Markét, jj povíme si po 18.1., ale já to mám normální poradnu takže asi se závratné novinky nedovím. Chytřejší budu až po 27.1. po screening UZ.

    #881166
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, já jdu na ty testy v 10+5, doktor mi říkal že on je dělá v 10-11 tt, myslím že vědí co dělají každý to má trochu jinak dřív se dělaly později tuším kolem 13-16tt

    #881167
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, já si taky myslím, že lékaři ví, co dělají, takže se neděste toho, že některá jde dřív a jiná později. Každá to máme jinak, jen si myslím, jak psala Kacka, že Ty co jdou později už se tam možná i dozví, co to bude :-). Ale věřím, že všem ná to vyjde v pořádku.

    Hakubi, já mám 18.1. taky jen poradnu, ale myslím, že už se tam prcek bude hezky hýbat…tak to bude zase jiné…nové :-).

    Markét

    #881168
    b Bejbina
    Registrovaný uživatel

    vstupujem do 3 trimestru super 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist