Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 286. až 300. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881423
    Anonym
    Host

    Super seznam moc díky, jdu ho taky upravit projít a dělat se poznámky 🙂

    #881424
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Markét, též moc děkuji 🙂 též zkopíruji a poopravim.
    Jen pro další inspiraci dávám další seznam, který jsem si stáhla někde na netu.

    Základní výbava oblečení pro miminko narozené v létě:

    4-6 dupaček (alespoň dvoje bez nohaviček)
    7-10 bodiček nebo košilek (alespoň troje s krátkým rukávkem)
    2 čepičky
    3 overaly
    4 kabátky, svetříky, mikiny
    4 ponožky

    Základní výbava oblečení pro miminko narozené v zimě:

    4-6 dupaček
    7-10 bodiček nebo košilek
    4 kabátky, svetříky, mikiny
    3 overaly
    2 teplé čepičky
    teplá kombinéza, ponožky, rukavičky, noční overal

    Výbava potřebná pro spánek miminka:

    postýlka s nastavitelnou matrací (+ mantinel a nebesa s držákem)
    přikrývka s tenkým polštářkem, dečka
    3 povlečení na přikrývku a polštářek
    2-3 prostěradla
    pytel na spaní nebo teplejší overal
    rychlozavinovačka
    chůvička pro dálkový poslech + monitor dechu
    dudlík s krabičkou a klipem na připnutí

    Hygienické potřeby a pomůcky:

    přebalovací podložka nebo kompletní přebalovací pultík
    bavlněné pleny (cca 10 ks), pokud je nechcete používat na přebalování
    jednorázové papírové pleny (cca 8 – 10 ks na den)
    čistící hygienické ubrousky
    vatové tyčinky (nejlépe anatomicky tvarované)
    teploměr do vody
    digitální teploměr
    koupací kyblík nebo vanička (+ lehátko)
    osušky (cca 3 ks)
    kartáček na vlásky
    nůžky na nehty
    nosní odsávačka
    ošetřující a kosmetické přípravky značky, kterou preferujete, a to k prevenci před opruzeninami, přípravek na ošetření pupíčku, dětský prací prášek, pěnu do koupele, tělové mléko nebo dětský olejíček, krém na obličej

    Přeprava miminek:

    kočárek + taška, pláštěnka a v létě síťka proti hmyzu
    deka do kočárku (na zimu fusak)
    autosedačka (fusak do autosedačky)

    Pomůcky pro umělou stravu dítěte:

    bryndáčky
    lahvičky – velké i malé
    kartáč na mytí lahví, sterilizátor, …

    Pomůcky maminkám:

    kojící podprsenka
    tampony do podprsenky a přípravek k ošetření poraněných bradavek
    noční košilka určená pro kojící ženy

    #881425
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Holky, ještě k tomu mému seznamu, švagrová třeba kupovala vaničku, takovou tu anatomicky tvarovanou, že tam miminko položíte a nepotopí se, leží v přirozené poloze v podstatě samo ve vodě, ale je to vanička tak na první 2 měsíce, pak se v ní prckovi nelíbilo a nakonec koupali bez vaničky, jen ve velké vanně a malýho přidržovali pod hlavičkou…jen kdybyste některá o koupi takové vaničky přemýšlela 🙂 .

    #881426
    Anonym
    Host

    Holky já našla na stránkách obchodu (tam asi většinu pořídíme) tento seznam tak koukněte 🙂
    http://www.malvik.cz/file/vybava.pdf
    Já třeba vůbec nemám představu kolik kousků jakého oblečení v jaké velikosti vím, že asi v té vel 56 toho moc kupovat člověk nemusí, ale nemám vůbec představu

    #881427
    Anonym
    Host

    Kacko.Není na tom nic divneho ani spatneho jen jak jsi psala neco o skole tak me to zajimalo nebot jsem rada ze nejsem sama ktera jeste studuje

    #881428
    Anonym
    Host

    Vcelko, díky za tip ohledně plínek. Nad látkovými jsem přemýšlela z několika důvodů – dítě má pocit mokra a naučí se dřív na nočník, u holčiček dávat nožičky od sebe kvůli kyčlím (nevěděla jsem že jsou na to pamprsky zařízené) a pak samo ty alergie. Ale líná jsem stejně jako většina z vás, takže dík tvým radám začínají převažovat pamprsky 🙂 Určitě i pro manžela to bude pohodlnější.
    Vaničku asi koupíme, určitě to bude pro mimi pohodlnější než studené umyvadlo, i když je veliké.

    #881429
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Máňo, dík za poklonu, ale u nás je to taky zkoumání co můžem a nemůžem, třeba všechny značkový krémy, to je peklo, takže berem jen ty obyč. ty jsou asi tak jednoduchý že nealergizují.
    Jinak někdo tu psal o tom že v látkových se děti učí rychleji na nočník že cití mokro. Prodávají se kalhotky co jsou jako normální jen neprotečou a děti cítí „něco v gatích“ http://www.malvik.cz/Vse-k-prebalovani/plenkove-kalhotky/BM-kalhotky-ucici-9863224
    Jinak když jste u těch seznamů, tak jste tam měly ty tampony do podprsenek. Jestli mohu poradit nekupujte si ty obyčejný v supermarketech (jsou u plen) ty když se vám pustí mlíko nic neudržej a protečou a pak se změní v hrozně škrabavé věci. Já dostala od známé co jí zbyly tampony od Chicca, tu značku nemusím, ale tohle teda maj vymakaný. Tekutina se v nich změní na gel, jsou hedvábně jemné a udrží toho vážně dost. Ale jsou dražší.

    #881430
    Anonym
    Host

    Ahoj, nemáte náhodou někdo radu, kde sehnat prodloužené těhu kalhoty? A jaká se vlastně kupuje velikost – původní, jako mám + jen, že to má ten volný pas? Téměř nepřibírám, jen začlo mi růst trošku bříško. Sice se do všeho původního oblečení bez problémů vejdu, ale to bych musela celý den stát. Když si sednu, tak musím rozepínat knoflík, protože začíná hodně tlačit …. (bohužel celý den v práci sedím u PC). Jenže cokoliv běžné velikosti na sebe obléknu, tak vypadám, jak když se jdu brodit vodou :(, ani si netroufnu kupovat přes net.

    #881431
    Anonym
    Host

    Já těhu kalhoty ještě nekupovala, ale také mám u většiny kaťat prodlouženou délku. Já ještě nosím nosrmální kaťata, mám jedny černé uzké kalhoty z Vero mody jsou hodně nízké tak mi zatím vůbec nevadí, bříško je přes to tak malého nic netalčí. Pokud máš problém sehnat kalhoty zkus koupit legíny a k tomu různé tuniky apod. Asi nejlepší výběr těhu kalhot, které se dají pak nosit najdeš třeba v Next, HM,CA, Mark and Spencer, zkus kouknout, budeš muset zkoušet které ti nejvíce budou sedět a budeš se v nich cítit nejlépe.

    #881432
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    já jsem si už těhu kalhoty koupila, v HM, ale zatím jsou to jen takové džíny, které mají vpředu černou širší gumu, aby mě netlačily při sezení, protože taky sedím celý den u PC a nestále jsem rozepínala knoflík 🙂 . Ale tyhle džíny pak unosím i po porodu, tak mě to netrápí. A jinak jsem si koupila legíny, tak se těším, až bude tepleji a budu je nosit s tunikami, těch mám spoustu.
    Takže já jsem zatím měla zkušenost jen s HM, ale musím říct, že velikost 36, byla poslední, takže jsem měla štěstí, jinak měli všechny kalhoty od velikosti 40 a výš 🙁 . Takže to bude asi větší problém.

    Jinak nevím jak vy, ale já si poslední týden nepřipadám vůbec těhotně…vůbec jsem nepřibrala a bříško mi neroste, už mi není ani zle…tak se těším v pondělí na UTZ, abych viděla, že tam ten prďola vůbec je 🙂 . Jen jsem zjistila, že už asi týden mám škytavku. Cca 10x denně si občas jedenkrát škytnu. Nikdy se mi to nestávalo…nemáte s tím některá zkušenost? 😀

    #881433
    Anonym
    Host

    Do těhu kalhot bych se taky nehnala, ale mám právě všechny kalhoty hodně nízké a při delším sezení mě pak tlačí knoflík do podbřišku. Bříško mám zatím hodně malé, spíš se jen vplnila ta propadlina, co jsem měla :). Ani se to těhotenství na mě nepozná, přítel to nechce říct tátovi, tak ten se to asi hned tak nedozví. Tak já budu obcházet obchody a hledat padnoucí kalhoty, brrrr …

    #881434
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Tak já zatim jsem si těhu kalhoty též nekupovala, jelikož zatim ještě nemám ani kg navíc. Jen večer už mám pěkně vidět bříško, ale ráno zase v pohodě. Oblékám stále všechny kalhoty, co jsem měla před těhu, jelikož mám široké boky, tak jsem buď měla bokovky nebo trochu větší v pase, které jsem nosila s páskem a zatím jsem v pohodě, a to taky celý den sedim v práci u PC. Tak doufám, že mi to ještě chvilku vydrží a pak bych už chtěla nosit legíny s tunikami či delšími tričky, kterých mám doma spousty. Jen teda ještě musim vyrazit nakoupit nějaké ty legíny. Kde jste je pořídili?
    Jo, teď jsem si vzpomněla, že kamarádka si objednávala těhu kaholty u bonprixu a byla moc nadšená, jelikož prý mají jak krátké velikosti, tak i prodloužené.

    #881435
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Peťulko, legíny jsem si minulý týden koupila v CA 🙂 .
    Takže s tím škytáním nikdo problém nemáte, co? :S

    #881436
    Anonym
    Host

    Nene, neškytám :), aspoň zatím …. Ono to přejde.

    #881437
    Anonym
    Host

    Ze škytavkou také zatím zkušensot nemám. Petuldo ty legíny mají v každém krámu, já je kupuju v Promodu, Berhka, HM, Telly Wejl apod. Tak jsme se dne objednala ta zubní prohlídku, jsem ostuda nebyla jsem tam přes rok, tak jdu na konci března, občas mám pocit, že mě pobolívá zubb, ale ten mám zrovna vyvrtaný tak snad to bude OK

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 286. až 300. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist