Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,986. až 3,000. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #884123
    Anonym
    Host

    Máno, takže internet na nic :(. To je škoda. My máme stromeček jedličku stále moc krásný, máme stojánek, do kterého se dává voda, takže mi vydrží dost dlouho. I když je pravda, že člověk vlastně neví, co kupuje. Stomky byly určitě dost dlouho připravené ve skladech k prodeji….

    Markét, fotky jsou od Raduš, ale máš pravdu, moc pěkné :). My dnes taky poprvé spaly na bříšku. Ve 4h ráno jsem krmila, malá hned usnula, ale v 5 byla vzhůru a nešla uspat. Tak skončila u mě v posteli, kde trochu do 6 pospávala a pak zase pláč. Tak se vedle mě přetočila na bříško. Myslela jsem, že se trochu protáhne, dám ji na zádíka a usne. No a ono ne… koukala jsem na ni, jak se na bříšku snaží, ale jak jí padá hlavička. Zabořila nos do polštáře a usnula. Strašně jsem se sama bála usnout, aby se neudusila. Pak naštěstí stočila hlavičku ke straně, tak jsem zlehka vedle ní pospávala. Ale pořád jsem poslouchala, jestli dýchá. Ona spala na bříšku tvrdě až do 8mi. Kdyby takhle usnula ve svojí postýlce, tak jsem v klidu, taky máme monitor a stále ho používám.
    Celkově máme dnes den blbec. Malá je nějak protivná. Obídek mi tentokrát prořvala. Sice příkrm papala, ale štasná moc nebyla. A to byla vyspinkaná. Dokrmila jsem ji kojením a koukám, jak jí padají oči. Takže šup znova do postýlky. Ted už je vzhůru a opět protivná.

    #884124
    Anonym
    Host

    Chjo, už 3tí noc za sebou jsem totálně nevyspalá. Malá se dnes budila obzvlášt často. Max interval spánku byl 1,5h a ráno v 6h jsem byla skoro na dně. Naštěstí se dnes probral přítel brzo a pro malou si v 7h přišel a já mohla aspon do 9 nerušeně spát. Nejvíc mě štve, že jsem ji nebyla schopná uspat jinak než u prsu (dudlík ani čaj ted nefunguje) a to už jsme měly krásné noci jen s 1 krmením. Zvláštní, že ten prs nebyl jen dudlík, vypadalo to, že má fakt hlad. K tomu navíc bojovala s tím, že se ve spaní točila na bříško, takže ji to budilo. No doufám, že se to brzo zlepší.

    #884125
    Anonym
    Host

    Koukám, že otáčení na bříško není taková zábava, když to mrně chytne v noci. Moje kamarádka má dvě děti 4 a 1 rok a od narození nespali jinak než na bříšku, je to zvláštní ale je to tak, oni se to také naučí časem. Tak já dnes doplnila zásobárnu příkrmů už doma byla jen dýně s kuřecím masem a myslela jsem jak v DM využiju slevu na příkrmy a když sjem naplnila košík pani mi řekla že terminál nefunguje tak že hezky za plnou cenu ach jo… No dokonce jsme objevila samotné kuřecí maso tak jsem k tomu koupila mrkev s brambrem a smíchám to s kuřecím je pouze ta dýně a s hovězím mrkev jinak jiný druh masa není, koupila jsme na zkoušku i rýži,maso a něco tak uvidíme. Ted měl dva dny bez masa tak dnes dáme kuřecí.
    Jo jinak mě přítel přišel ráno v 6 z hospody a chtěl si jít lehnout smradlavý od kouře do postele kde už byl Seb tak jsme ho vyhodila, no pochopil a šel se koupat a na SMS kde se nad ránem ptám kde je reakce žádná no tak mě zase vytočil. No a zítra tradá na chatu na Silvestr tak že dnes musím vše zabalit a něco vyžehlit chudák dítě už má zase poloprázdnou skříň.

    #884126
    Anonym
    Host

    Misho, nevíš, kdy se může ta rýže? Já ted objevila, že ve skleničce babylove – cuketa+brambor je navíc ještě poměrně velké procento rýže. Netuším, jestli to malá smí.
    Dám teda dnes pastinák+brambor, tam nic dalšího krom oleje a vody není. Pak tu mám ještě čistou mrkev a čistou brokolici (asi do toho přidám uvařenou bramboru). A pak až asi zařadím tu sklenku s přimíchanou rýží. A počítám, že asi zkusím něco uvařit, aby si nezvykla jen na kupovanou.

    #884127
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Leni, rýže není alergen, je bezlepková a dietní tu děti mohou od 4měsíců. Dělají se z ní i ty počáteční kaše. Jen pozor je ideální naprůjem protože „staví“ tak abyste neměli zácpu, chce to hlídat bumbání
    Mě dneska tak bolí hlava, jak kdybych byla taky do 6 v hospodě, ale to sem vážně nebyla. Naše noc byla taky vtipná, chvíli po půlnoci se Stázka začala budit, dostala dudlík a byl klid, ale jen do pul druhý, tak dostala najíst, usnula. Kolem 3tí si Viky v pokojíčku začala něco povídat, čekala sem že dorazí, pak ticho a spalo se dál, v 6 se vzbudila Stázka, šlo se jíst, usnula v 6:21 a v 6:28 se z pokojíčku ozvalo Mamííí, mamííínkóóó. To vstal muž, byl se slovy NE vykopnut z pokojíčku, za chvíli se přihnala ke mě, šlo se svlíknout počůraný pížo a světe div se dostala čajík a usnula u nás v posteli ještě do 7:50. Pustili jsme jí pohádky a byl ještě klid, začalo to vypadat skvěle ale rozbolela mě hlava že jsem v půl desáty vytuhla i se Stázkou u Lvího krále a chněla sem do 11 než do mě Stázka začala kopat nohama. Teď sem jak přejetá parním válcem

    #884128
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Lenim já jsem na to byla dnes v noci podobně…byli jsme s přítelem u známých na pokec (babička nám poprvé hlídala), no a protáhlo se to, přišli jsme až v 01:30h a než jsem se dostala do postele, Daneček se vzbudil na jídlo (běžně se budí jen jednou a to mezi 5-6hodinou a pak až mezi 8-9hodinou). Takže jsem ho nakrmila a ve 2h šla spát. Ve 4:30h se opět vzbudil, takže zase krmení a v 7:30 zase a to už jsme vstávali. No a dnes přes den mi papá každé 2 hodiny…takže asi zase roste, má pořád hlad jako vlk a mezi tím jen spí a spí 🙂

    #884129
    Anonym
    Host

    Leni jak psala včelka rýže bych se nebála já jí také koupila ale nedala, až doma jsme koukla na složení a je tam zelenina, rajčatové pyré, rýže a maso, no u nás dnes dýně+brambor a kuřecí maso a taky to chutnalo zatím mi přišlo že mu nejmín jela ta mrkev s bramborem a hovězím a nejvíc cuketa a pastinák, no já opět udělala čaj a tetokrát jinou lahvičku zkusíme avent tak jsme zvědavá. No máme to totiž tak že vypije mlíko docela dost a pak tak 80 příkrmu a dnes mi ublinknul u jídla, tak až začne zase dobře pít mlíko zkusím dávat třeba k obědu jen 100 mlíka, pak zeleninu a zapít čajem, dokonec jsme koukala že u jednoho příkrmu jsou i těstoviny, ale ten jsme nekoupila, on zase ten výběr od babylove a lanatury není tak veliky… no na konci ledna/začátek února asi začnu dávat i dopolčo trochu ovoce. Zatím se mu ta lžička dost zamlouvá, sice ne vždy se podaří vše koordinovat vystrkuje to pořád jazykem někdy, ale jde nám to myslela jsem si jak bude boj všude jídlo dítě zapatlané apod

    #884130
    Anonym
    Host

    Koukám, že dnešní noc byla nějaká začarovaná pro všechny. My dnes osiřely, přítel odjel na silvestra na hory. Ale zítra mě táta odveze k mamce.
    Markét, já myslím, že u nás je to tím zatrápeným otáčením. Ta naše šmudla vydá strašné množství energie, spí mi přes den 2x tolik než dřív a pak v noci je problém, protože ona nikdy neuměla spinkat ani odpočívat na bříšku. Vždycky to končilo ječákem a já musela otočit na zádíka a to je ted v noci. Dneska se jí podařilo v půlce otočení usnout, takže jednu etapu spala na boku a když mě probudila, tak byla na bříšku a vzteklá, že je napasovaná v rohu postýlky.

    Holky dík za radu s rýží, tak já ji časem vyzkouším. Mě se dnes oběd moc nepodařil. Díky té podivné noci máme dnes rozházené jídlo i přes den, takže jsem jí zeleninový oběd v půl 1 ani nestihla dát. Musela jsem rychle vytáhnout prso a pak šup do postýlky. Když se po hodince a půl probudila, zkusila jsem zeleninku, ale asi jak neměla hlada, tak to moc nechtěla…neplivala, ale nadšení jako předtím u dýně nebylo. Snědla tak půlku…zkusím jí ještě dodat i ten zbytek, jestli to bylo jen tím „nehladem“ nebo jestli jí to nechutnalo. Měla pastinák s bramborem .. mě teda chutnal víc než ta dýně :).

    #884131
    Anonym
    Host

    pár vánočních fotek aneb jak tatínek blbne a maminka s hrůzkou cvaká fotákem + na konci jsou ta kaťata s krtečkem ..ty teda nejsou nic moc kvalita, jsou z návštěvy u tety, která blikala malou o 106 a pár fotek mi poslala. Kalhotky čekají na vyžehlení, tak zkusím zítra vyrobit fotky lepšejší 🙂
    http://roslenka.rajce.idnes.cz/vanoce_2011/

    #884132
    Anonym
    Host

    Leni já dnes ochutnala tu dýni s bramborem a masem a přišlo mi to tedy asi nejhorší. No nám to zatím celkem jde i jídlo se nám ustálilo, jime kolem 9 ráno pak 12:15 máme mlíko za půl hodky někdy dřív dám zeleninu pak kolem 16:15 a na 8 a tak 2-3 ráno, dřív jak v 9 jíst nehce tak že do té 20 hod moc času není
    Leni fotky super i katata, koukám že s ní tatínek pěkně řádí 😀

    #884133
    Anonym
    Host

    Leni, koukám, že všechna mimina jsou stejná, můžeš s nimi dělat psí kusy, ale pořád u toho mají ruce v puse 😀 😀 😀 Náš malý zase ve vaně, když je na bříšku, má v 50% případů ručičku v puse a vůbec mu nevadí, že jsem mu předtím umyla oslintaný obličej. Maxík má také rád když ho zvedám nad hlavu, akorát nás u toho nemá kdo vyfotit :'(
    Dneska byl nemluvný, tak jsem z něj musela vypáčit pár „žvatlíků“, aby mi manžel věřil, že ho mám u sebe. Hrozně ho zajímají čudlíky na bezdrátovém telefonu a tak místo povídání do telefonu jen funí a snaží se zmáčknout nějaký čudlík, což se mu často i povede. A taky se mi staží telefon vytrhnout z ruky, aby ho mohl oslintat 🙂

    #884134
    Anonym
    Host

    :'( :'( u nás se řve a řve už si ho s přítelem přehazujeme jak hroký brambor vyzkoušeli jsem snad vše nalili do něj pár lžic fenyklového čaje, chovali různě blbnuli dokonce už ze zoufalství namazali dásně na zuby a je 5 min klid vůbec nechce spát usnul asi na 20 min a to je vzhůru od půl 4 děs, ted má narvanýho plyšáka v puse, jo jinak gel na dásně vydržel tak sekundu Seb to hezky oblízal a asi to chutnalo hezky to ovocně voní
    jo ruce v puse jsou vděčný hlavně jak slintá tak vyndá ruku a sliny se táhnou a táhnou 🙂

    #884135
    Anonym
    Host

    Jo, Máni, pěst nacpaná v puse je u nás neustále. Ve vaničce taky, na přebalováku si tam navíc cpe palec od nožičky :). Na těch fotkách jsem bohužel nestihla, jak se těm psím kouskům malá chechtala. Ona to fakt miluje. Já ty fotky ani neplánovala a jsou nakonec lepší než ty plánované 🙂
    Mobil malou taky zajímá, ale spíš jak svítí. Čudlíky zkoumá na ovladači od televize. A ano, opět vše rve do pusiny.

    Misho, dýni s bramborem jsem měla od Alnatury a moc mi nejela (malé ano), ale samotná dýně od hippa mi přišla dobrá. Přemýšlím, že příště koupím spíš tu a přivařím do ní brambor…
    Já dnes uspávám sice bez zdlouhavého řevu, zato se mi probouzí cca po 15ti min s fnukáním. Dám dudu a okamitě usne, ale taky to není žádná sláva. Trochu jsem jí omezila prostor v postýlce, tak třeba se dnes nebude tak přetáčet. Na druhou stranu se takhle na bříšku spát nenaučí, ale já se dnes už potřebuju vyspat.

    #884136
    Anonym
    Host

    My máme mobily dotykové, takže tam by si čudlíků neužil, ale telefon od pevné se mu mooooc libí. Když dneska po kojení v posteli v 6.00h zlobil a ručičkou mě mlátil do obličeje, tak jsem si řekla, že to využiji a zavolám manželovi, on tam má 8.00h. Malý se hned začal o telefon zajímat a nakonec se mu podařilo zavěsit 😀 A jak mačká čudlíky, tak to manželovi píská do ucha.
    Maxík má také sliny jak provazy a nejdou přetrhnout 😛 Dneska ráno se na dece pokoušel za zádíček přetočit přes pravý bok, skoro se mu to povedlo. Fotila jsem ho u toho (co kdyby se to náhodou povedlo), ale on měl tak vyvrácenou hlavičku dozadu, že to na fotkách vypadalo, že má zlomený vaz.
    Na přebalováku řádí jak černá ruka a kope nožičkama a rozhazuje ručičkama, že mám strach, aby nespadl. Teď na dece prudce mává chrastící kravičkou, že to vypadá, že chrastí do rytmu francouzských dětských písniček. Je to moje zlatíčko, nejroztomilejší na celém světě 🙂

    #884137
    Anonym
    Host

    Tak u nás se to včera prořvalo i přes večerní jezení kdy tedy skoro nic nevypil pak u byl tak vyčerpaný že usínal ale do postele šel stejně až po půl desáté a jídlo před 1 a v půl 8 a nic moc tak snad se nají kolem 11 abychom mohli vyrazit na chatu to máme skoro 3 hodiny tak je potřeba „dobrá nálada“ a halvně plné bříško.
    Holky tak krásný a šťastný vstup do nového roku 2012, nevím jak to bude na chatě s netem tak píšu radší dopředu

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,986. až 3,000. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist