Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,016. až 3,030. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #884153
    Anonym
    Host

    Tak kouknu před půl hodkou na deku, byly divné zvuky a Seb na bříšku poprvé sám jupíí tak jsme zvědavá zda to byla náhoda nebo už to bude více zkoušet teď se k tomu nějak nemá

    #884154
    Anonym
    Host

    Misho, tak vidíš, jak je Seb krásně šikovný a čilý. U nás se to povedlo první den jen 1x, pak 2 dny nic a pak už to jelo samo. Nech ho být, půjde to samo.
    Stále se v noci učíme spinkat na bříšku, protože na zádech už vůbec v noci spinkat nechce. Tak se přetočí na bříško .. musím jí odendat peřinku, protože s ní se přetočit neumí (navíc většinou skončí mezi špruslema) …pak se asi 10-15 min za polospánku snaží a marně zvedá hlavičku, do toho fnuká až to vzdá a postupně usne :(. Je to trápení. Průšvih je, když se v noci probere natolik, že začne fnukat (bohužel tak 6x za noc). To musím opět pomoct uspávat :(.

    Dneska byla jako příkrm čistá mrkvička – tak ta nám fakt jede, mlaskala a popoháněla, at dávám. Zítra k tomu přidám brambůrek. Koupily jsme malé kouzelný hrneček s uchama. Docela šikovně si drží láhev, tak jí to pomalu začnu dávat do ruky. Ona strašně sleduje, když někdo něco jí nebo pije. Začne mlít pusinou a mlaskat jako když dostává příkrm ze lžičky. Až je mi jí líto. Tak dostane hrnek :).

    S malou taky docela dost cestujeme, zatím to parádně zvládá. Cestu plánuju mezi jídly, když je delší, tak se zastaví a nakrmí a většinou je v autě spokojená, větší část cesty vždy prospinká. Nelíbil se mi jen 1 výlet, kdy jsme byli na chatě s asi 35 horolezcema a tam právě taky nebyl moc klid, kam se s malou uklidit. Lidi ale nakonec zvládala docela dobře, jen tam v noci byla strašná zima. Ale noc už trávila na 3 místech, kde má svůj koutek … doma, u našich a na chalupě u našich .. všude je celkem spokojená. Na jaře plánujeme cestu do německa pro zásoby vínka … asi 5h jízdy k příbuzným a pak ještě kousek dál na vinice Rýna a Mosely.

    #884155
    Anonym
    Host

    Leni Seb má také takový hrneček s oušky na pití krásně si to drží strefí se i do pusy jen že to pítko je tak tvrdé na něj že to neumí z toho vytáhnout tak ještě chvilku počkáme a snad to půjde, někde jsme viděle takový hrneček kde je dudlík a pak se to vymění za pítko, ale už doma toho máme tolik jak jsme furt zkoušeli různé lahvičky že se mi nic dalšího kupovat nechce. Jo u nás dnes příkrm také super také jsem byla popoháněna, nejhorší je že je tak rozdováděný pořád otvírá pusu a kope nožkama ale jen co se přiblížím lžičkou pusu zavře o trochu dřív tak dnes bylo větší cintání kolem pusu vždy to lžičkou hned odchytnu, docela mě ta zelenina s rýží a kuřetem překvapila jak je to příjemné, ale o proti jiným příkrmům je to řidčí no zítra to dodlábneme máme tu velkou 190g na 2xale sníme z toho tak těch 160-170, nějak nevím kdy mám zkusit dát už větší dávku, zase ho nechci přecpávat když má v břiše mlíko tak těch 150-170 mu nemůžu dát tolik zeleniny, no asi počkám až na prohlídku k doktorce sice až 24 ale zeptám se jí jak to mám dělat když zrovna nejsme velký jedlíci mlíka že by nám to chybělo…

    #884156
    Anonym
    Host

    No, já jedu opačně. Nejdřív zeleninu a pak dokojím. Dnes měla půlku malé skleničky mrkve, takže tak 60g a pak jen trochu pila. Ale byla hodně unavená, usínala mi u kojení, takže moc nepoznám, jestli by dala normálně víc. Zítra zkusím dávku zvětšit … dám zbytek té mrkvičky a přivařím do toho bramboru. Dívala jsem se, že to bývá většinou 60%zeleninky + 40% brambor, tak to asi dodělám do těch 100g a zkusím, jestli to celé sní. Velkou skleničku 190g zatím měla na 3x. Pokud to zvládne zítra podle mých představ, tak bych už dávala velké skleničky na 2x.
    V každém případě zelenina funguje dobře na naše kadění. Malá chodí 2x denně. Jen jí ještě pořád musím pomáhat….zvednout nožičky, polechtat zadeček a povzbuzovat :). Sama to do plíny nevyrobí.
    My máme ten kouzelný hrneček od aventu. Savička mi přijde docela měkká (máme tu od 6ti měsíců), ale zkoušet to budu až zítra, tak teprv uvidím, jestli se z toho napije.

    #884157
    Anonym
    Host

    Ten od Aventu máme také, tak pak napiš zda to eli šlo, no u nás je rýma jako trám, normálně jsme museli jít po 6 odsát protože chruchtal kašlal a bylo toho tolik, že se to ani nevešlo do té hubičky tak pěkně na 2x vůbec nevím kde to vzal, ale v noci se nadlábnul dobře za to teď to asi bude boj…
    no já nějak nemám odvahu nejdřív dát zeleninu a pak zkusit mlíko, zatím to budu dělat takto, třeba s pohybem se mu i zvětší apetit tedy dooufám, že by zase s věkem mohl přidat trochu více toho jídla, no ráno váha posločila na 6885, ale uvidíme až se vykadíme apod. protože včera to ukazovalo o 100 míň

    #884158
    Anonym
    Host

    Tak z hrnečku docela pila. Sama si ho drží a strká pítkem do pusy. Jen mi přijde, že s tím trochu blbne. Z lahvičky se napije mnohem víc. Daly jsme jí klasickou lahvičku 125ml plnou čaje, myslela jsem, že si bude hrát a ocumlávat a ona to potvůrka celé vypila. Normálně si jí podržela… jen jsme zíraly.
    Dneska obědvala nic moc, takže pokus se zvětšením dávky se nepovedl. Zkoušela jsem do mrvičky dovařit brambor … teda potvůrka malá mi vyplivovala miniaturní kousíčky. Já to totiž jen hodně rozmačkala vidličkou. Mě to přišlo jemné, ale jí ne. Malá měla celý den fnukací, tak nebyla zrovna v náladě. Něco snědla, ale chtělo se jí spát, tak to přestala chtít. Dostala prso a usnula u něj. Bohužel mi celý den téměř nespala, tak byla pěkně protivná.
    Mě naše váha osobní ukazuje kolem 7kg .. někdy 6.9, někdy 7,1 .. není to moc přesné :).

    #884159
    Anonym
    Host

    Tak dneska se zase 1x přetočil a zase jsem to neviděla, ale bylo to po příkrmu tak že na body a hrací dečce máme památku. No mě to dneska zbaštil až měl boule za ušima tohle mu fakt chutnalo, zítra bude pauze od masa dostane pastinák s bramborem tak jsme zvědavá. No u nás se brečí pomalu celý den, máme šílenou rýmu ani do odsavačky se to nevejde a když jdu po hodině znova zase jí naplníme lítá to zněj šíleně tak že pití nám moc nejde ale příkrm jel dobře, tak jsme zvědavá na noc to ho vysavačem trápit nechce pěkně u toho řveme tak že to lítá ještě více. No u nás ta váha také lítá sem a tam pěkně se tam vrtí a stačí aby nohou pohnul jinak a už je tam jiný údaj

    #884160
    Anonym
    Host

    Misho, a to Seb nemůže dýchat, že odsáváš? Ono totiž odsávání (i smrkání) podporuje sekreci, takže je to vlastně začarovaný kruh. U dospělých se doporučuje jen nos otírat, nesmrkat. Ale je jasné, že miminko dýchá nosíkem a když ho má ucpaný, tak je to špatné. Když měl Maxík rýmu, tak nudličky odcházely dobře, takže odsávání nebylo třeba, stačilo ho jen podložit v postýlce kojícím polštářem a nudličky jsem otírala.

    #884161
    Anonym
    Host

    Právě, že blbě dýchá má toho tolik že sotva odsaju je toho tam zase až až, jenže už z toho kašleme polyká to a tím, že pije z flašky je to boj blbě se mu dýchá no uvidíme ještě pár dní a pak zavolám doktorce, asi budu muset ted při rýmě dát večer ještě kaši aby toho mléčného měl více přeci jen lžičkou se mu jí dobře. Dokonce jsme museli odsát i u nočního krmení, blbé je že Seb u toho někdy dost řve tak to znovu vytváří

    #884162
    Anonym
    Host

    Misho, jakou barvu mají nudličky? Pokud jsou průhledné nebo bílé, tak je to obyčejná rýma, ale pokud jsou žluté nebo zelené, tak je to antibiotika. Vím, že by se ti do nich nechtělo, ale taková rýma nepřejde sama. Já měla takovou rýmu jednou v životě (jako dospělá, nic jiného než rýmu) a potom co jsem dostala antibiotické kapky do nosu, tak jsem za dva dny nevěděla, že jsem vůbec rýmu měla.
    Já si to odsávání vysavačem nedokážu u nás představit, protože Maxík při spuštění vysavače pláče a to jsem mu nikdy nudličky neodsávala.

    #884163
    Anonym
    Host

    Misho a co kapičky, máte nějaké? mě naposled doktorka doporučila libenar .. je to bez předpisu. má rozpouštět ty hleny a malým se líp dýchá…. Pak je ještě i něco silnějšího, ale už nevím název…

    #884164
    Anonym
    Host

    Leni máme Nasivin od doktorky a Sterimar to je podobné jak ten libenar, ale stříknout mu tam je nadlidský úkon mele se plácá mě rukama tak že to kolikrát skončí jinde 🙂 No veče asi dám i kaši aby měl víc mléčného přeci jen lžičkou se mu jí lépe uvidíme jak bude pít
    Leni koukni na mail, něco jsme ti poslala

    #884165
    Anonym
    Host

    Jé koukám že se mi tam hodilo jen Mis…tak to jsme já

    #884166
    Anonym
    Host

    hmmm, nic tam od tebe nemám 🙁

    Jo, nasivin měl být ten silnější než libenar. Tak nic. My jsme to do Eli taky kapali strašně složitě. Nakonec ve 2. Jeden držel hlavu a druhý kapal. Nebo jsem používala televizi … ona se zakoukala a šup … to pak ani neřvala … ale to se povedlo jen 2x, jinak boj.

    #884167
    Anonym
    Host

    Jo my občas odsáváme tak že přítel drží ruce, no on občas tak cukne hlavou že to místo v noce ten sprej skončí na obličeji, poslala jsem ti mail znova tak koukni zda jsme nespadla do spamu…no uvidíme jak moc dá mlíčka na oběd, pak dostane pastinák a brambor a ke svačině nebo navečír dám hold kaši at toho máme více v bříšku, mám pocit že ani chut k jídlu moc není nebo je ale fakt si cucne musí odpočinou a zase…. no teď jsme Sebovi na aukru pořídila dvě mikinky už větší tak na jaro léto jednu za 55 kč a druhou za 69,- docela se zadařilo

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,016. až 3,030. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist