Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,031. až 3,045. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #884168
    Anonym
    Host

    nespadlo to do spamu, jen se to asi někde opozdilo, už mi přišly oba maily 🙂

    My dnes vaříme mrkvičku + pastinák + brambor … budu to muset dát na jemno, at mi to zase nepreparuje jak včera 🙂
    Zrovna tu se mnou pracuje. Dodělávám projekr rodinného domku. Tak je to legrace. Já kreslím a ona mlátí do hraček a hraboší se vedle mě na posteli 🙂

    #884169
    Anonym
    Host

    Tak to máš super pomocníka na práci, já dala ve 12 mlíko a ted šel spinkat a pak dostane dlabání, kupodivu vypil 170 až sjem byla překvapená, no prostříkla jsem nos odsála a docela to šlo bez boje, uvidím jak to bude dál a udělá trochu kaše z 1/2 dávky

    #884170
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Misho,
    jestli můžu trochu poradit, už sme se Stázkou byly nemocné, i ty ATB nás neminuly, tak na tu rýmu podložit postýlku, nebo rošt v postýlce aby měl hlavičku víš, dávat na bříško lépe to odtéká samo, po odsávání jestli ti řve a hned nudlí, my ucpávali dudlíkem, zjistila že může dýchat a byl klídek. Libenar je jen fyziologický roztok, je dobrý na přetopené místnosti a klimatizace, které vysušují sliznice, ale na rýmu je totálně na prd. Pro mrňata je volně dostupný jen Nasivin, docela pomáhá, pokud je velká rýma tak nám dr řekla že máme kápnout jednu kapku chviličku před odsátím a pak jednu hned po odsátí do čistého nosánku aby to mělo prostor pro léčení. Pokud to během dvou tří dnů nepřejde zajdi k dr. dá ti v lékárně dělané kapky, oni tu rýmu totiž polykají mají pak hleny v kakání a špatně přibírají a je to na dlouho a pak je to náročný ne jen pro něj, chudáčka maličkýho, ale i pro tebe. A vlhčit vzduch plenkou či ručníkem. Rýma sice není smrtelná nemoc ale pěkně otravná a nepříjemná

    #884171
    Anonym
    Host

    Postýlku podloženou máme, přes den je to lepší nejhorší je to ráno a večer asi jako s každou nemocí. Vlhký vzduch má, v pokojíku 60% vlhkost a v obýváku je 50%. Dudlík je ok, no uvidíme snad to přejde. Vcelko takový blbý dotaz kdo mi potvrdí ten formulář k rodičovské od kdy do kdy byl nárok na meteřskou a v jaké výši? já jsem na formuláře a úřady úplný trotl….nesnáším to

    #884172
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Misho, ten formulář ti potvrdí pražská správa sociálního zabezpečení pod kterou spadá tvůj zaměstnavatel. Zavolej do práce a oni ti řeknou kde to máte, bohužel musíš tam osobně, poštou nic nepotvrzují. Budeš potřebovat svou OP a nejspíš i RL malého, ale to už nevím přesně, já to musela teď řešit ještě před narozením Stázky. Ten formulář jsem dostala na sociálce u pracáku, ale snad by ho měli mít i na PSSZ. Pak s tím musíš na tu sociálku při pracáku, tuším že se to jmenuje odbor sociálních věcí, nebo nějak tak. No poznáš to podle velkých novoročních front 🙂

    #884173
    Anonym
    Host

    Jé, koukám, že tu taky řešíte rodičovskou:) No my jsme se s taťkou právě vrátili z úřadu práce, kde nám řekli, že naše snahy o obejití výběru délky rodičovské jsou celkem zbytečné, protože jsme celý ten proces nestihli loni, takže vybírat budeme dle nového systému a to si to budu moct s doložením taťkova platu vybrat sama. No, takže jsme si zbytečně obešli pár úřadů, zbytečně si za prosinec platím zdravotní, no ještěže byl taťka „na mateřské“ o víkendu:P Chjo. No ty rady ohledně rýmy si musím zapamatovat, Radovánek taky chrochtá a sem tam kucká, ale nic mu z nosíka nejde, ani odsát, tak uvidíme, jak to bude dál…

    #884174
    Anonym
    Host

    Vcelko díky, no moc jsi mě nepotěšila jsem zvědavá kdy se tam vypravím, možná vytvořím plnou moc a nechám to oběhnout někoho pokud to půjde. já mám zaměstnavatele na praze 2, nechápu proč to nemůže vypsat zaměstanvatel nebo to sociálka nemůže na nějakém papíru poslat fakt tady nic nemůže být jednoduchého…prostě jen at lidi tvrdnou na úřadech když to může být propojené systémem ach jo….
    no u nás snad rýma lepší už neplním vrchovatě odsavačku. Tak jsme udělala z 60 ml kaši a nakonec jí snědla sama Seb o ni vyloženě zájem neměl a přitom to byla taková dobrota

    #884175
    Anonym
    Host

    Jen abych si to ujasnila budu tedy vyplňovat dva formuláře (nový) – žádos o rodičovský příspěvek a formulář „Potvrzení o nároku na dávky ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku – ten tedy vyběhá ta, kam spadá zaměstnavatel…?

    #884176
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Přesně tak Misho, zajdeš si do PSSZ kde ti potvrdí jeden papír, s tím papírem pujdes na sociálku tam jim ho dáš, ukážeš RL malýho, svou OP a sepíšeš novej formulář a pokud na tebe budou hodny, otočejí se zády a ty podepíšeš tatínka, aby si tam nemusela znovu s jeho podpisem……..
    Když jsem žádala o RD na Viky, tak to bylo tak, že sem musela z dejvic do butovic na sociálku kde mi to potvrdili, odnesla sem to tady na pracák a ze sociálky to na pracák ještě jednou posílali, jestli jsem si to jako nevymyslela……..Ted jsem musela z dejvic do ďáblic, takže sem se pěkně projela po praze, vystála frontu a dostala jedno pitomé razítko….miluju úřady

    #884177
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    MOžná sem nesrozumitelně odpověděla, ten formulář kde je kolik si brala PPM se oběhá na PSSZ (od zaměstanavatele zjistíš) s tím pak půjdeš na pracák (dle tvého bydliště) tam vyplníš vícestránkový formulář (aspon takhle sem ho dávala já)

    #884178
    Anonym
    Host

    Super díky, no já na potvrzení formulář mám doma už a ten nový je na netu v elektronické podobě a dá se to i vyplnit a pak jen vytisknout. Jinak pani mi říkala at bud vezmu občanku tatínka nebo hlavně at tam jsou jeho podpisy. No podle zaměstanvatele to nejspíš mám na Praze 1 za Bílou Labutí což mám od baráku jednu tramvaj cca 25 min a úřad práce mám pak cca 10 min od baráku. No 24 máme lékaře a přítel bude mít dovču tak zajedu po potvrzení a radši si tam zavolam abych na nic nezapoměla. Ach jo fuj úřady, tak to vipadá, že rýma výrazně lepší podařilo se mi dneska 2x stříknout pak vysát bez breku jen obličej byl brečící a pak zase kápnout ten nasivin

    #884179
    Anonym
    Host

    Včelko a přesně z toho důvodu Dejvice – Dáblice jsem zatím nezměnila trvalé bydliště z mého malého rodného města. Oba úřady mám od sebe 5 min a bývá tam prázdno. Děsím se, až budu muset přesídlit do Prahy kvůli školce :(.
    Jinak já mám stejné poznatky .. na SSZ (správa soc zabezpečení) mi potvrdí výši a od kdy do kdy byla mateřská, s tímto formulářem pak jdu na pracák, kde se vyplní formuláře pro pobírání rodičovské. Já tedy mám mít sebou OP+ RL Elly + ofocenou občanku tatínka Elly … o tom, že by to podpisoval přitel, nic paní neříkala.

    #884180
    Anonym
    Host

    Misho, šup s malým do šátku a zvládneš to i tramvají :). My teda šmejdíme tramvají po Praze pořád i s kočárkem a úřad by měl být bezbarierový. Tak vezmi malého sebou. Přeci ty úřednice nerozhodí troška pláče :).

    #884181
    Anonym
    Host

    Vyměním jeden francouzský úřad za tři české 🙂 Kdybyste zažívaly to, co my s francouzskými zdravotními pojišťovnami, tak byste ještě po kolenou prosily PSSZ nebo OSSZ za odpuštění 😛 Teď zrovna studuji na netu výměnu českého řidičáku za francouzský, budu kvůli tomu muset jet osobně 70 km a to ještě nevím, jestli nebudou chtít něco dalšího. Zkusím napsat email, prefektura je snad první úřad, co má uvedený email, ale už vidím, co to bude zase papírování. Až tam pojedu, tak budu muset vzít Maxíka do nosítka, abychom se mohli přemísťovat z kanceláře do kanceláře.

    #884182
    Anonym
    Host

    Jéé, já bych ve Francii nevyřídila vůbec nic. Umím říct maximálně dobrý den a miluji tě 🙂 … to by mi na úřadě asi nevystačilo, co? Ale řeč je to krásná.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,031. až 3,045. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist