Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,061. až 3,075. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #884198
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Leni, neboj, Stázka taky nespí přes den dvě bdící dětičky vyžadující zábavu je někdy dost na bednu, ale Viky se naučila si „hrát“ se Stázkou tak je to lepší ale jen chvílema. My máme plavání příští středu, to jdu plavat já a Stázinka a hned po tom jde Viky už sama jako velká holka, asi to zas obulím, každej takovej krok kdy je „dospělejší“ mě děsně dojímá…..bych chtěla aby byly pořád takové malé, moje, prostě abych o ně mohla pečovat
    Tak hodně zdaru s kýlou

    #884199
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Děkujem holky, tak snad…pokud bude nutná operace…nebudeme ležet v nemocnici věčnost. Už jsem si to loni užila až až…nejdřív porodnice a pak ještě 14dní s tou mojí operací mozku…tak snad tohle bude rychlý, pokud to bude nutný.

    Leni, nám šel včera dokonce Daneček večer spát i o hodinu dřív místo ve 20h už v 19h, protože jsme viděli, že je úplně KO. A spal celou noc jak zabitej a vstával až v 8h jako vždy…tak jsem z toho byla hotová 😛 . Tak třeba se Ti pak malá unaví a bude spinkat líp a časem se jí to spaní celkově zlepší…alespoň na jedno delší spnkání denně.

    #884200
    Anonym
    Host

    Markét tak ať Vám to dobře dopadne. No u nás je to se spaní také divné tak 2-3x deně tak 30 min a jednou se zadaří tak hodinka a kousek ale to v náruči a navečer.
    No my to máme na střídačku někdy vstáváme na krmení ve 2:15 a někdy 3:20 docela ty časy i sedí a zjistila jsem že je jedno zda vypije 120 nebo celých 200 čím později jí tím toho víc vypije dnes dal celých 160 až jsem koukala, ale asi měl vyhládnuto. Jo věřím, že plavání dětičky unaví a budo uchrupkat, pamatuji si, že já po bazénu vždy hrozný hlad a pak také spánek.
    No Seb si naštěstí celkem hraje sám nemusí mu něj pořád být i když jsem na dosah, ale jak se snaží přetáčet hudrje a kecá s hračkama a rozčiluje se tak že je během 30 min vydatného snažení KO

    #884201
    Anonym
    Host

    No, já nevím, co s tou naší malou je. Ještě nedávno si dokázala krásně sama hrát na dece, jen pokukovala, jestli jsem poblíž. Ale mám pocit, že za posledních 14 dní udělala velký pokrok v tom, jak se hýbe, komunikuje s námi a zkoumá okolí. Ta deka jí přestala stačit a pořád potřebuje někoho, kdo by s ní byl, povídal si, něco ukazoval. A když je nevyspalá (což je téměř každé odpo, jak málo přes den spí), tak je dvojnásob nutnéí. Dvě holčičky si vůbec nedovedu představit.
    Ted jsem měla týden na pomoc babičku … babička umí správně ňuchňat a malá je štastná jak blecha :), ale dnes se vracíme do Prahy, tak už se budu muset snažit zase sama. Ale třeba si zase malá zvykne, když uvidí, že to nejde, aby s ní někdo byl 100% času.

    #884202
    Anonym
    Host

    :@ :@ noc hororu u nás dnes, envím zda se bál toho větru šíleného jak to hučelo nebo jen prudil. Spinka lod 21-23:15 a pak to začalo, každých 20-30 min byl vzhůru dám dudlíka a klid v půl 1 to završil pláčem, když nic nezabíralo a chvilku usnula a za 5 min vzhůru dostal v půl 2 flašku a světe div se vypil 160ml ale spinkat ne no příteli se ho podařilo po 2 hod uspat a v 6 to začalo na novo, zkusila jsme dát flašku a zabralo 140 vypito a pak šup k nám do postele a v 8 že chce vstávat hrůza, s přítelem jsem jak mrtvoli. Tak snad to byla vyjímka to jídlo jsem nepochopila když pije kolem té půl 3 tak necche sřív jak na 9 a ted toto.
    Jinak ráno váha ukázala 7 kg tak se nám třeba zvýší potřeba, no pokud by to pokračovalo nasadím na noc výživnější nutrilon good nigt, ten může od 5 měsíce a to máme zítra 🙂
    Seb má energii snaží se přetočit a já usínám a ještě mě bolí v krku ach jo, a do toho přítel oznámil že minimálně na jeden den bude muset do práce i o víkend

    #884203
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    No tak my máme taky veselo, večer koupačka, dobrý, tatinek jí vyndal a namazal a v tom začal řev, byla tu i moje máti a ani jeden na ní nestačil tak sem musela oželet oholené nohy a vylést a řvala stejně dál, úplnej hysterák , prso nezabralo, dudlík taky ne, po půl hodině sem to nevydržela vrazila do postýlky pustila hodně nahlas kolotoč a držela dudel, do 5min usnula velmi tvrdým spánkem, to bylo tak v 18:45. Neprobudil jí ani protest Viky že nechce spát, v deset večer sem to nevydržela a rozsvítila lampičku aby se pomalu probudila a vstala jinak sem si říkala že ve 3 vstane a bude mít ráno. tak se nabaštila a vstávala až o půl 6 ale od tý doby furt chrochtá, nic v nose nemá ale chrchtá jak kdyby se dusila, tak jsem furt u ní. a o půl osmý přišel můj táta s tím že nefunguje čerpadlo na topení jestli nemáme náhradní pojistky, ty sem našla, šel je vyměnit a za chvíli přišel že čerpadlo je asi v p….. protože pojistka shořela. No venku teplo moc není a nám odešlo topení, chápete to? murphyho zákony schválnosti. Tak slečna majitelka (moje sestra ale v některých ohledech je to šílený) zařizuje opraváře, a naschvál objednala toho co já tak nenávidím, takovej lempl a vůl až to není hezký. Ale neví kdy přijde, no a nám tu topení chladne 🙁 eště že svítí sluníčko, máme velká okna a když svítí tak vytopí samo půl bytu, ale od podlahy bude chladněji, tak nevím jak se Stázkou.
    Jo a jak včera řvala, tak jediné co pomáhalo, bylo zvedání nad hlavu a pak zpět dát pusinku, tak mám dneska brutálně namožené svaly v ramenou.
    Dneska je 6týho tak co nás čeká příští pátek to bude 13týho

    #884204
    Anonym
    Host

    Vůbec vám holky nezávidím.
    U nás dnes v noci klid. Večer uspáváme bez problémů už docela dlouho. V 7 vykoupat, najíst a v 8 spí. Opět ve 4h jídlo a pak až v 7h. A zase pár minivstávání, jak se snaží v noci otočit. Nakonec to docela ušlo, rozhodně se to lepší, jak zvládá spinkat na bříšku.
    Misho, u vás je ta potřeba jídla pěkně nevrovnaná, že? Někdy nechce vůbec a ted by snědl na co přijde. Tak třeba se to ted ustálí.

    Jo, a vím, co bude příští pátek 13tého …Elinka bude mít 5 měsíců :). Já na 13ku nedám dopustit :).

    #884205
    Anonym
    Host

    Leni my máme jídlo ustáleno na stejné čas skoro a v sooučtu toho je také kolikrát stejně nevím co to bylo ted v noci a samo když jedl v 6 ráno tak jdeme jíst až ted co se prospal tak jsem zvědavá kolik toho vypije pak dostane mrkev a kuřecí maso
    Tak sjem udělal nákup přes net na tescu tak zítra dorazí, no stejně musí Hona Sebovi pro vody oni mají jiné a pro maso do globusu ale to je rychlovka

    #884206
    Anonym
    Host

    Tak oběd (mlíko) klasická dávka tak se nám to snad srovná zase a v noci se to vrátí do starých kolejí 🙂

    #884207
    Anonym
    Host

    U nás se obědvala brambora+cuketa+ v tom byla nějaká rýže. No po vyklopení mi to teda ani trochu nevonělo, ale malá zdlábla půl velké skleničky. čekala jsem, že mi to odmítne, ale po prvních 2 ochutnávacích lžičkách už to do ní padalo samo 🙂
    Jinak opět stále nespíme.

    #884208
    Anonym
    Host

    no já Sebovi dala mrkev s kuřecím masem bylo to zvlášt tak jsem z každé malé sklenky dala 1/2 sici to snědl ale asi mu to tolik nechutnalo, to já uspávám v náruči a necám ho těch 20-30 min prospat u mě. Na tý dece se ted utaha a kolikrát se snaží přetočit se zavřenýma očima tak ho popadnu a spinkáme, nemůžu ho nechat to by byl celodení řev z přetažení

    #884209
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Koukám Misho, taky chováš, já furt, dneska je opravdu den na dvě věci, ráno sem neměla vylést z postele, sem nervozní z toho čerpadla k topení, teď tu je ten machr…..tak asi na Stázku házím špatné náladové vlny. Takže celej den řve, pak si dá dvacet min spánku, otevře oči a zase ječí jak na lesy, teď vzal obě holky děda ven, tak mám chvíli klid…..díky bohu
    Jinak na Mall.cz mají akci na dětskou výživu, ty Nutrilony, kaše a nevím co ještě….tak kdybyste o tom nevěděli a něco chtěli.

    #884210
    Anonym
    Host

    Včelko u nás jak není vyspinkáno před jídlem tak se prostě nenají i kdyby byl hlad bůh ví jak velký to mi předvedl včera, hlad cucnul tak 50 a musel spinkat a pak až jedl, ted spinkáme v postýlce tak počítám že ot bude zase těch 30 min. Sice z toho nadšená nejsem ale rozhodně lepší uspávat a mít ho přes den u sebe než řvoucí protivné dítě…
    Jo také ted došel info leták z MALL že mají akce, no naštěsí mám doma ještě 8 ks nutrilonu a pak přejdeme na další tedy na 2. Zkusím od příštího týdne malýmu dávat na noc ten druhý nutrilon, ne že bych doufala, že nebudeme stávat, ale třeba to bude lepší… Taky mám doma ty mlíčka s kaší nápoje, ale na ty musím koupit jiný dudlík na lahev je to hustější a tímto co máme to stěží proleze, tak nevím zda třeba místo jedné dávky nebudu dávat toto, když kašičku nechceme – tedy pokud to bude chutnat
    No zítra máme přítele v práci 🙁 a to je poslední víkend doma pak bude dva víkendy pryč a celý týden jede do Francie na lyže tak z toho nadšená nejsem, Seb ho ted moc nevidí, přijede z ráce Seba vykoupeme, přebalí ho oblékne, nakrmí a šup spinkat.

    #884211
    Anonym
    Host

    tak u nás klasický večerní boj, před večeří spinkat nechtěl a taky to podle toho dopadlo jen co dostal flašku a začal sosat unavil se a řev tak uspat za 20 min se probudil vrazila jsme lahev ale nic moc vzteklý že chce hajat no naštěstí spinkáme tak snad zase do těch 2-3 vydržíme. Jinak jsem právě Sebovi koupila na aurku 2 botky nové jedny z nextu za 50kč a druhé ze zary za 100 kč no někdy se opravdu dobře zadaří 🙂 no 20.1. máme svátek tak mu (sobě) udělám radost

    #884212
    Anonym
    Host

    Misho, ty jsi správná maminka. Mě by vůbec nenapadlo už ted kupovat botky. Eli má jen pletené bačkůrky od babičky, které dávám přes ponožky do autosedačky :). Za to má asi šestery, abych si mohla vybírat k oblečení :). Babička plete o 106, krásně. Na druhou stranu čepička od ní a rukavičky malé sedí líp než kupované. To mi připomíná, že musím malé doplést kaťata, aby mi z nich nevyrostla než to dokončím :).
    Spíš ted přemýšlím, že musíme malým obstarat plavečky na plavčení. Vůbec nevím, co vybrat. Jestli se pak nezeptat přímo v tom centru. Myslím, že tam psali, že s tím poradí. Sobě už mám vybrané jednoduché černé jednodílné s páskem z kamínků (aby měla malá co dloubat) pod prsama. Musím to jen objednat, jsem zvědavá, jestli trefím velikost.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,061. až 3,075. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist