Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,076. až 3,090. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #884213
    Anonym
    Host

    No za tu cenu se to vyplatilo i kdyby měli nějakou dobu ležet ve skříni :-), Nám totiž už první botky co dostal Pumy jsou malé, tak teď má z Nextu kotníčkové sice jsou trochu větší ale nevadí to a další na ted nemáme samé větší počítám tak na jaro/léto/podzim…
    no já plavky musím mít vyzkoušené asi bych si po netu netroufla koupit. Jinak mi přijde, že si Seb zvyšuje dávku jídla, v noci se budí už před 2 a zdlábne to celé jak kdyby nejedl týden a k obědu ted vypil 190 ml což je málo kdy a kdyby teklo dál asi by ještě jedl. No tak jsme si říkala zkusí mna noc dát ten pokračovací nutrilon, al pročetla jsme příspěvky jak přejít pak z 1 na 2 a maminky to většinou dělali tak že dávali 1 a pár odměrek 2, že ta chut je jiná aby si dítě postupně zvyklo, jen že u toho nočního je jiná velikost odměrky tak nevím jak na to, nebo to risknout a udělat jen z toho. Zásobu nutrilonu 1 ještě mám tak na měsíc i když bych prý už mohla dávat tu 2 k té je totiž potřeba mít už zavedený příkr. Navíc zítra musím přítele zase vyslat koupit do babyparku náhradní savičky koupíme už 6+ a 6+ na hustou stravu (na ty mlíčka s kaší co mám) navíc ten variabilní co má ted je sice faj ale po týdnu používání to prostě praskne je to malá dirka uprostřed a od toho do X rozstřižené nepatrně jenže se to postupně to X zvětšuje tak že když natáhne silněji celé se to otevře a je to šílený tok, sice to vypije rychle ale furt krkáme kucká se apod. a ta 3+ mu nevyhovuje to zase neteče vůbec… já nevím proč mé dítě je takový cíta na všechno

    #884214
    Anonym
    Host

    Jo Leni k plavkám pro děti já to asi na začátek vidím na ty jednorázové dají se koupit v DM drogerii a později koupím ty klasické, někde mám uložený odkaz tak až ho vyhrabu pošlu ti ho
    Jde už Eli pít z hrnečku od Aventu?

    #884215
    Anonym
    Host

    Tak to u nás takové starosti s krmením nejsou. Dám sice zeleninu v poledne, ale pak už na zbytek dne jen prso. Ale přijde mi, že ted občas taky pije víc. Naštěstí si asi vezme co potřebuje, protože dřív se mi na jídlo nehlásí. Pořád vydrží od 7h večer do 4h do rána. Mlíko s kaší zatím neřeším, tak se savičkou nepomůžu. Není něco mezi 3+ a 6+?
    Zelenina asi pomáhá, dnes se sama po 14ti dnech krásně posrandila. Přítel hlídal, já pracovala, tak mi ji přinesl, at přebalím, že smrdí :). Plínku vyměnit umí, ale hovínka mu značně nevoní. Dneska Eli zdlábla zase pknou dávku …asi jí cuketa s bramborou a rýží jede. Zítra dostane skleničkovou brokolici. Jsem zvědavá, jestli jí bude jíst, když doma vařenou nechtěla. Ale co, skleničku tu mám, tak to aspon vyzkouším.

    Já ty plavky přes internet risknu. Mám kuponek na slevu 20% z otta, tak mi to pokryje poštovné i v případě, že bych je musela vracet. Ale taky se bojím, když to neozkouším. Jenže v krámech se ted budou shánět asi špatně. Navíc od porodu jsem si nekoupila jedinou věc na sebe, protože to s malou jaksi nezvládám vyzkoušet :(. V tom ottu se mi líbí i nějaké další věci, tak si něco na jaro objednám ještě vedle těch plavek….

    Jo, hrnek. Tady v Praze ho nemám, ale koupím ho v pondělí. Naposled z něj pila ve čtvrtek a to do sebe obrátila 60ml naráz. Pije z toho hezky. Ale dávám jí to spíš na hraní, aby si ten hrnek osahala. Když potřebuju, aby se fakt napila (kvůli konzistenci hovínek, jinak má fakt suché bobky), tak dávám lahvičku. Mám už ozkoušeno, že potřebuje tak 200ml čajíku denně, aby se jí líp kadilo. A i tak rozhodně nekdí řídce….

    #884216
    Anonym
    Host

    No plavky pořídím až před plavčem třeba do té doby něco provedu se svou povyslou postavou 🙂 to já odzkoušet musím bud přítel pohlídá a já vyrazím nebo pojedeme všichni, někdo je ptřeci bude muset zaplatit 😛 . No já večer zkusím tu druhý nutrilon bud to klapne nebo dostane starou známou. Právě že mezi 3 a 6 dudlíkem nic není jen avent má 3+ variabilní na pomalý průtok střední a rychlý podle toho jak to dítěti dáš do pusy, ale Avent dudlíky ho neberou a když jsme koukla na zkušenosti maminek tak to moc nedoporučili, že ty dirky tam tedy čárky jsou dost velké a tečet to hodně a Seb prostě nestíhá polykat a dýchat. no ona ta 3+ co máme celkem šla ale musel dost tahat a trvalo to skoro jednou tak dlouho to krmení. Zítra koupíme 6+ a uvidíme, tak u nás po příkrmech bobek tak 2x deně, já zítra dám bud dýni s bramborem nebo cuketu s bramborem ta mrkev s kuřetem nám fakt nejede. No Seb mi pil tak 690 až 750 a ted se dostáváme přes 800 většinou, ale třeba máme růstový spurt

    #884217
    Anonym
    Host

    U nás dnes v noci rekord. Večer standartní večeře v 7h a pak chtěla až v 5 ráno a pak až 8.30. Mezitím jsem asi 3x rychlouspávala, protože opět ze spaní fnukala, ale jinak noc po dlouhé době docela super. Předpokládám, že tou nocí bude mít ale rozhozená jídla ve dne. Musím to nějak srovnat.
    Přítel moc na nakupování není. On to nevydrží než to ozkouším. Jedině, když přijede na návštěvu mamka, to by šlo. Jenže tahej návštěvu po krámech… Tak nakupuju spíš přes internet. Stejně u mě není moc co zkazit. Funguju na velikost 36 nebo 38, ted kvůli prsům beru trička (tedy asi i plavky) spíš 38 tak v nejhorším to vrátím a vyměním za menší nebo komplet vrátím, pokud se mi bude zdát že jiná velikost to nespraví. A pak holt budu přemlouvat někoho, aby při zkoušení v krámě pohlídal :).

    #884218
    Anonym
    Host

    No přítel také nákupy moc nemusí, ale jednou za čas to zvládne, jinak vyrážím také s mamkou ale stou je to nebezpečné to je pak pěkný průvan na účtu… Tak jsme vytáhla avent hrneček a zjistila jsem, že ho máme bez oušek na držení 🙁 no snad to půjde budeme trénovat. No u nás krmení v 8 a pak ve 3 a zase sosání jak hltavec, ale lepší ve 3 než v půl 2, no za půl hodky dáme obídek, my svíčkovou a Seb dostane dýni s bramborem…

    #884219
    Anonym
    Host

    Misho, ty ouška jdou dokoupit samostatně. Hlavně okoukni savičku, měla by být na 6 měs (taky jde koupit kdyžtak samostatně) … pak mají na 12, z té by se jim pilo prý hůř (tuhost, otvory). Jinak eli zvládne obyč flašku držet sama a ta taky nemá ouška.

    My dnes kuře na víně (pokus ve vaření, ale dopadl moc dobře), Eli brokolice s bramborem. My jsme už dojedli, jí to ted akorát čeká :).

    #884220
    Anonym
    Host

    Jo jo koukala jsme že je mají no přítel ráno byl v babyparku a mě to nenapadlo, že je nemáme. To pítko na 6 měsíců máme, ale moc nám to nejde ze začátku to hezky vzal a tahal bylo to slyšet ale bez tekutiny, musí to víc nahnout a tahal asi málo protože čaj nevytáhnul, ale docela ho to zaujalo. Koukala jsem, že je mají v tom dětském ráji tam to máme kousek. Já mám ještě jeden s držátky od tommee tippee, ale ta hubička je hrozně tvrdá, koukala jsme že ale mají za 100 kč v tom ráji od této značky hrneček s oušky a je to od 4 měsíců tak když tam půjdu kouknu jakou to má savičku a uvidím, asi koupím jen držadla, jen máme oranžový a k tomu nejsou držadla jen zelený a modrý :-). To já Sebovi dala jídlo po hodině od mlíka, nějak bych už potřebovala aby ráno pil více mlíka aby na oběd mohl dostat mín a více příkrmu, takhle vypil 180 mlíka a po hodině snědl 90 dýně, no nebo zkusím prostě jednou udělat jen 100 mlíka a celou dávku jídla a pak zapít čajem…. Ted konečně usnul od rána od 8 co se probudil spal jen 20 min tak jsme zvědavá jak dlouho mu to vydrží

    #884221
    Anonym
    Host

    No tak se nám podařilo sosat z hrnečku do doby než si uvědomil, že je to čaj a ten mu nejede no zkusila jsme to před mlíkem pak se vrhnul na mlíko 🙂 tak já nevím co budeme zkoušet za jiné tekutiny zatím nám nic nejede

    #884222
    Anonym
    Host

    Začínám mít pocit, že kdybych malou v noci kolem 4té nevytáhla na jídlo, tak že by si asi ani neřekla. Sice se probudí, ale řekla bych, že by byla schopná zase usnout. Ona se budí průběžně celou noc, ale na pohlazení a příp. dudu zase za pár vteřin usne. Tak ted nevím, jestli jí to jídlo dávat nebo zkusit, zda by nevydržela bez něj.
    Dnes bude opět brokolice ze skleničky +přidám brambor a mrkev 🙂 …experimenty. Včera ji docela jedla a dnes vylezlo zelené hovínko :). Odpo musím nějaké skleničky dokoupit, mám tu poslední. Sice jsem už schopná i uvařit a jí mi to moje, ale záloha musí být…. Budu muset najít nějaké „recepty“, co vše jde míchat.

    #884223
    Anonym
    Host

    Já bych to zkusila, pokud bez jídla vydrží tím líp bud ráda :-), u nás dnes oběd ne jsme celý dne uplakaný, uknouraný tak nevím ani mlíko dnes moc nejede, tak uvidím co až se vyspinká šoupla jsem ho vzteklého do postele a je klid. No zkusila jsme mu do lahvičky z které pije mlíko dát džusík bio je trochu kyselý tak sjme to naředila vodou tak uvidíme zatím vypil tak 10-20

    #884224
    Anonym
    Host

    U nás oběd dnes to samé :(. Byla ufnukaná až hrůza. Asi půlku (cca 50g) snědla s nadšením a pak začla fnukat. Tak jsem to vzdala a dala mlíko. No do 10ti vteřin mi u prsu usnula. Bohužel spala asi 15 min. A ted už je přetažená znovu. Jdu dát čajík a zkusit znovu uspat
    Ono je mi to ted celkem jedno, jestli jí dám v noci jíst. Stejně k ní musím vstát a douspat, ale do bodoucna by se to mohlo hodit, když se mi přestane v noci budit :).

    #884225
    Anonym
    Host

    tak 50g je dobrý u nás tak do 20g, no dvakrát jsem dala na noc ten druhý nutrilon a nekadí tak ho vysadím jsou tam rýžové vločky tak asi z toho, dám dnes normální. u nas se stále spí ale z postýlky přesídlil do náruče

    #884226
    Anonym
    Host

    Tak u nás se stále nespí. Ani v postýlce, ani v náruči, nikde. Já ji prostě nechápu. Je unavená jak kotě, očička malinký a červený a ne a ne usnout. Uspat se nepodařilo, tak asi budu nosit do 16.15, kdy máme krmení. To bych řkla, že jí už pak konečně uspí.
    Já jí ten zbytek zeleninky dám před večeří. Docela nám to funguje, když obídek nedojí. Dávám to před koupáním, abych dávala do postýlky čisté miminko 🙂

    Tak já mám objednané plavky pro sebe a osušku pro malou na plavání. Ty moje jsou flekatý od odvaru z řepíku ze začátku, který se dával na vyrážku. Tak at nejsme ostudy :).

    #884227
    Anonym
    Host

    🙂 to já ten příkrm zapoměla po vychladnutí dát do lednice tak jsme to vyhodila, no tak dnes to bude bez toho, před večeří mu to dát nemůžu to potřebuji pořádně napucnou břicho mlíkem at se spí….
    no já plavky pořeším pak někdy v březnu snad pochodím, když tak se nasoukám do těch co mám ted i když mám pocit, že se mi prsa ještě zmenšila tak že abych tam měla co dát… to já někdy uspávám doluho musím chodit poplácávat po adečku a když brečí pusou přidržovat dudlík a ještě broukat

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,076. až 3,090. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist