Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 2 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 3,106. až 3,108. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #884243
    Anonym
    Host

    Markét a Radunko (případně další), určitě jste si všimly, že tu diskuze vázne. Většina (já,
    Kačka, Raduš, Včelka…) jsme se přesunuly do naší původní diskuze Snažilky…, protože nestíháme oboje číst, navíc jsme to psaly duplicitně. Misha se ještě snaží být i tady 🙂 , ale Roslenku už se nám podařilo přelanařit do Snažilek, takže chodí už i tam. Jestli chcete, tak se můžete přesunout také, budete vítány. Pokud nechcete, tak se nic neděje, jen tu nebudete mít moc odpovědí na svoje dotazy. Pokud si dobře vzpomínám, tak ve Snažilkách pravidelně přispívají „nesrpňandy“ Bonduelle a Peťula, pak také nepravidelně Nelyna a Markét5. Takže to pro vás nebude taková změna. Ale je to fakt na vás 🙂

    #884244
    Anonym
    Host

    Radunko, začít by jsi měla asi s mrkvičkou pak k tomu přidat brambor, pak třeba, cuketu, dýni, pastinák, špenát, brokolici (to já jsme zatím nedala), a postupně k jednodruhové přidávat brambor, pak i rýži a maso, ale já jídlo kupuji, nevařím. No já bych spokojená byla, ale ono vidět, že dítě nechce jíst apod není moc příjemné. Navíc mi v noci snědl 170 zázrak, ale ráno po 7 hod sotva 100, pak se poblinkal když sjem ho zvedla a ráno jsem zjistila že místo našich už nabraných 7,07 máme 7,015 🙁 tak já nevím…prostě dieta nedieta musím mu dnes dát trochu zeleniny třeba jen 60g a večer třeba také trochu …s kaší se ted bojím aby toho nebylo hodně. No jsme z toho taková vyřízená… jinak jak psala Mana přesuň se za námi do Snažilek já jsem sice chodím, ale je fkat, že se pak vše píše 2x 🙂

    #884245
    Anonym
    Host

    Radunko (a Markét), když přejdeš, tak se připrav na hromadu čtení :). Pokud budeš chtít zůstat tady, tak myslím, že stejně odpověď pošlu.

    My dáváme zeleninu v poledne … od Mishy jsem načerpala znalosti … :). Zatím dávám převážně kupované skleničky značené od 4 měs. (bud Babylove nebo Alnaturu), už jsem i vařila, ale v tom malinkatém množství se to docela špatně dělá. Začíná se prý mrkvičkou, dávat cca 3 dny aby se vidělo, jestli malá nebude mít reakci. Pak míchanice mrkev+brambor, opět cca 3 dny. A pak postupně přidávat další zeleninu. Vždy chvíli počkat, jestli nebude mít reakci. Už jsme měly navíc dýni, cuketu, pastinák, brokolici … většinou dávám nějakou míchanici, už ne úplně čisté jako na začátku. Začíná se pár lžičkama a pak dokojit a postupně zvyšovat množství, my jsme cca po měsíci na 100g … ano vážím to (ale jela jsem dle těch skleniček bud 1/3 nebo ted 1/2). Cca po 3 týdnech mi Dr. řekla, že mám do té zeleninky ob den dávat i masíko (kuře, krůta, králík).
    Pokud vařit, tak u nás funguje zatím jen mixované, když to má i jen miniaturní kousky, tak to malá převálí v puse, vysosne štávičku a kousky procedí skrz rty ven.
    Pokud nějakou zeleninu odmítne, tak prý týden počkat a zkusit ji dát znovu (u nás jsem to musela s brokolicí). Nejvíc malé jede dýně.

    Ten čajík dávám fenykl od Hippa granulky, ale dávám ho mnohem víc ředěný než píšou. Taky mi vadilo, že to má cukr. Tu jednu lžičku dávám místo na 100ml na cca 150-200ml. Malá mi pije klidně i vodu.

    Jo a noci :(. Kojím sice jen 1x, ale vstávám asi 8x. Malá začla před 3mi týdny spinkat na bříšku a ted se cca po hodině budí s pláčem, protože ji vzbudí, když otáčí hlavičku. Musím vstát, pohladit, občas dát dudu a zase spinká. Jsou noci lepší i horší … dneska třeba ta horší, tak jsem jak praštěná.

    #884246
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Radunko já začala s příkrmy před 14 dny a jak píší holky začala jsem s mrkvičkou já teda potom dala mrkvičku s bramborem a potom samotný brambor aby si na tu chuť zvykl pomalu 🙂 a dala jsem dva dny stejné jídlo pom 3 den už jiné. První dny baštil jen pár lžiček a včera mi už snědl celou velkou sklenku 😀 ale bylo to ovoce (jeho první)- švestky protože měl chudáček z té zeleniny bolení bříška a nemohl kakat tak jsem teď 2 dny dala ty švestky a pomohlo mu to 😀 I když jsem chtěla ovoce dát později ale ty švestky píšou pomáhají tak jsme začali dřív 😀 tak dnes bude už zase zelenina.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 3,106. až 3,108. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist