Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 406. až 420. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881543
    Anonym
    Host

    ahoj,
    byla jsem dopoledne na těch odběrech Tripplu (jen 1 zkumavka). Prý pokud bude vše v pořádku, tak nikdo volat nebude a bude kontrola až za měsíc, kde mi dají výsledky pro genet. UTZ, pokud bude nějaké špatné podezření, tak mi prý do 14dní zavolají a bude se řešit, co dál. Prý i když budou špatné, tak to nic nemusí znamenat. Bud se pak dělá odběr plodové vody nebo se to dořešuje na tom genetickém UTZ.
    Mimi mi neukázali, jen jsem syšela srdíčko, takže stále nevím, co to je. A váha mi ukázala celých 300g nahoru :), asi nosím obra.
    Raduš, Vítek je moc pěkné jméno, tak jsem on něj stála, ale přítel nee ….

    #881544
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    přesně jak píše roslenka. Já jsem taky byla na genetických testech v prvním trimestru, byly OK a teď v pondělí jsem byla na odběr krve pro tripple test. Pokud bude ok a nebudou volat, tak budu ráda, pokud volat budou, budu muset na odběr plodové vody, což se mi moc nechce…když mi švagrová popisovala, jak dlouho jehlu jí strali do břicha 🙂 .

    Jian jméno už máme…čekáme taky chlapečka, takže jsme se shodli na Danielovi, jinak holčička měla být Laura..taky 😀 .

    Já to taky beru, když mám termín 2.8., že můj poslední měsíc je červenec, tudíž říkám, že jsem právě ve 4. měsíci…a právě nám běží 17. týden.
    Já jsem dnes vlezla na váhu a pořád mám nahože jen 1kg, začínali jsme také na rovných 60kg, tak si myslím, že po tom 20.tt to začne přibývat 🙂 .

    #881545
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Tak to je tady zatím samí chlapeček a ještě žádná s holčičkou tak jsem zvědavá která s ní přijde. 🙂
    Mě tu plodovku můj Dr. a i na screeningu Dr. rozmlouvali že je tam riziko potratu a v dnešní době stačí ty genetické screening testy + triple test.

    #881546
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Raduš od kdy cejtíš malýho? Já si totiž připadám jak blázen, teď sem seděla na pohovce a najednou něco v břiše tak koukam co je a normálně pod pupíkem něco najednou poskočilo, že to bylo vidět i přes tričko, každej večer něco cejtím, ale připadá mit to jako blbost, u dcery jsem to cejtila až ve 20tt, dr. dneska říkala že můžu být cilivější a že tomám za ty dva roky ještě v paměti tak je to možný ale málo, a taky že je mladej dost živej na každým UTZ tancuje a vrtí se, no rozenej (teda ještě nenarozenej) tanečník.

    #881547
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Včelko já cítím kopanečky a výraznější pohyby od pondělí to jsem byla přesně 16tt. Ale jestli tam máš dost vrtícího drobka tak si myslím, že se mu může podařit nějaký pohyb co cítíš. Já dceru taky cítila hodně brzo asi 15tt.
    Jinak ty kočárky Bolder zakázali prodávat teď to bylo na jedničce v TV.

    #881548
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Jééé holky, já vám tak závidím, že už prďolky cítíte se hýbat 🙂 . Ale u druhorodiček a vícerodiček je to údajně běžné, že cítí pohyby miminka mnohem dřív, než u prvního těhu. U prvního okolo 19.-20.tt a u dalšího pak dříve, třeba švagrová teď druhýho prcka cítí už od 16.tt.
    Jám, prvorodička jsem teď v probíhajícím 17.tt a zatím nic necítím. Ale když jsem byla v pondělí u své gynekoložky, tak jsem se jí na to ptala a říkala, že mi dává tak max. 14dní a ucítím taky…tak jsem zvědavá a už se moc těším 🙂 .

    #881549
    Anonym
    Host

    Holky já se už tak těším až ucítím ty pohyby tak ještě tak měsíc a mohlo by to přijít 🙂 . Já včera večer poslechla toho našeho prcka srdíčko, podařilo se nám ho super chytit a bylo to krásně slyšet tak jsme chvilku poslouchali doma a pak šli na večeři s kamarádama a rozvinule se tam taková debata na jména, že teď sedím s kalendářem a něco snad vypíšu a pak to dám nastávajícímu tatínkovi a snad se na něčem shodneme 🙂 . Já jak jdu toho 1.3. na kontrolu na UTZ tak mám k tomu i odběry screening STD (dle těhu průkazky) což jsou choroby jako HIV, hepatitis apod.

    #881550
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Misho já se vždycky na ty pohyby drobečka moc těšila a měla je ráda i když někdy to byli pěkné šupy hlavně ke konci i bolely 😀
    Kámoška mě říkala o jedné svojí známé, že ty pohyby neměla ráda, že už se těšila, až porodí… :^) …to jsem ještě fakt neslyšela většinou si každá těhulka ty pohyby užívala
    Já už mám ty odběry chorob za sebou vše bylo v pořádku.

    #881551
    Anonym
    Host

    Já se na to fakt těším, ale je mi jasné že budu „hudrovat“ až mě nakopne někam kde to nebude příjemné, ale jsou prostě maminky, které si to těhotenství neužívají a těší se až bude mimčo na světě. Mě akorát pošťačka teď doručila pro miminko ponožky co jsem mu objednala jsou úžasné a moc malinké i když to miminko bude. Holky kdyby se Vaše dítě jmenovalo Sebastián jak byste mu říkali jako miminku, mě se to jméno líbí, ale vůbec nevím jak bych mu říkala

    #881552
    Anonym
    Host

    Jééé, já už chci taky cítit pohyby mimíska!!! Ale ještě mi zbývají tři týdny 🙁
    Misho když vezmeš třeba jméno Jan, tak skoro všechny zdrobněliny se mu nepodobají. Jeníček, Honzík, Jenda. Takže ze Sebastiána můžeš udělat taky cokoli. Já jsem nad takovým jménem nepřemýšlela, ale třeba Sebča nebo klidně i Sabča, Sebík, Bastík, Basti (čteno s měkkým i na konci), Titík (od toho konce -tián). Fakt je to jen na tobě a tvojí fantazii. Doufám že jsem ti ho těmi svými výmysly neznechutila 🙂 Schválně pak napiš co jsi vymyslela ty 🙂
    Včera jsem si prohlížela podrobně lednovou zprávu od doktora a zjistila jsem, že podle měření hlavičky mu vychází termín na 28.7. a ne ten 4.8., jaký mi přidělil na začátku. Ale pořád mluví o 4.8. tak to neřeším, miminko si řekne samo, kdy chce ven 😛

    #881553
    Anonym
    Host

    Je mi jasné, že bysme něco vymyseli já si tvořím seznam co by se mi líbilo za jména a pak to předložím partnerovi a snad se mu tam nějaké bude zamlouvat, on hrozně chce Jakuba, ale já mám spoustu kamarádek co mají toto jméno pro své kluky a navíc mi přijde že ho má každý. No už sjme prošla od rána 2x knížku se jmény a mám jen 6 jmen (Adam,Mikuláš,Sebastián,Tadeáš,Tobiáš a Teodor), připadá mi, že výběr jména je snad nejsložitější 🙁

    #881554
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    … na toho Sebastiána -Seba, Sebík, Sebouš, Sebošek, Sebula…

    #881555
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    přidávám odkaz na jména při kliknutí na pokračovat je psané vše o jménu a dokonce i na jaké znamení se jméno hodí
    http://www.kdomasvatek.cz/adam-a-eva-stedry-den/

    #881556
    Anonym
    Host

    Díky za odkázek hned na to juknu 🙂

    #881557
    Anonym
    Host

    Mám svoji první věc na miminko :). Dnes jsem si byla pro prodloužené leginy s pružným pasem a paní prodavačka mi k tomu dala dáreček pro mimi – mimiponožky :).
    Výběr jména odkládám až do 20tt až se dozvím, co to bude….. Měli jsme zatím jediné jméno pro chlapečka, na kterém jsme se shodli s přítelem, a to Daniel, ale ve středu se narodil bratranci kluk, a je to Dan, takže to nepůjde :(. Líbilo se nám ale i jméno Benedikt, takže se k němu možná vrátíme.
    Ale zase jsem asi předvybrala kočárek, moc se mi líbí X-lander XA2010, dokonce v několika barvách. Ta verze 4-kolky, 4 velká kola. Zatím jsem ho neviděla v reálu, ale podle fotky splnuje, co jsem chtěla, i cenově za celý set ujde. Nemáte někdo náhodou info od známých, jaký je?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 406. až 420. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist