Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 451. až 465. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881588
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Kamarádka má X lander korbu typ 2010 malá se ji narodila 25. srpna a dneska ho předělala na sportovní verzi takže malá jí tam vydržela přesně půl roku což si myslím, že je dostačující. Jo malá jí teď váží málo přes 8kg není kojená. Moje dcera mi vážila v půl roku 7,5kg.

    #881589
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    ros.lenka, možná se Ti to jen zdá, jeikož x-lander má kamarádka a též říká, že se jí ta korbička zdála malá, ale že v pohodě. Tak nevim. Jinak od firmy VYDEKO jsou kočárky dobře hodnocené a cenově dostupné. Kamarádka má ten Alu-neo a je s ním max. spokojená. Já mám od tohoto výrobce vyraný comfort 3.

    #881590
    Anonym
    Host

    To je fajn, co mi tu píšete. Já jsem byla dost zklamaná, že si ho nebudu moct pořídit. Ještě se poohlédu po jiných, ale nechám jej zatím ve výběru. Jen abych neměla obříka, přítel je 2m :).

    #881591
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Raduš, s tím Vydekem, já od něj mám sporťák/golfáče, kupovala sem ho před rokem na veletrhu s nějakou 30%slevou s tím že za ty peníze ho klidně až dcera bude hodně běhat vyhodím. Dobře se skládá a měl docela slušnou výbavu, jen pláštěnka není uplně vychytaná. No a teď to vypadá že vydrží i na druhý, jediný co má trochu „opotřebovaný“ je rukojeť kterou nám v letadle při cestě na dovču odřeli, ale přežil i vedra v Turecku, takže pokud dělají nějak tak konstruovaný i normální kočárky tak by mohl přežít.

    #881592
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Vcelko, tak to jsi mě potěšila, jelikož jsem hodne takových nazorů slyšela, tak proto jsem se na jejich stranky zadívala a nasledne jela do Kutné Hory podívat. Byla jsem nadšena jak vybavením prodejny, tak i s prodavačkami. Měla jsem předtím též vybraný od x-landar, ale musím říct, že po návštěvě této prodejny jsem výběr přehodnotila, jelikož výbavu a komfort jaký nabízejí kočárky vydeko se nedají srovnat, a to i cenově. Moje dvě kamarádky a sestřenka mají kočárek taky od vydeka a jsou spokojené, tak doufám, že i já budu spokojená.

    #881593
    i Ifka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, tak bych se taky rada pridala, termin 18.8. 🙂 zavitala jsem i kvuli tomu, ze zatim nepribiram, tak jsem trochu nervozni, ale vidim, ze nejsem sama.. uff 🙂

    #881594
    Anonym
    Host

    Ifko tak vítej mezi námi, to že nepřibíráš nevadí, ono to dřív nebo později přijde 🙂 . Pak je to ze dne na den a ani nevíš jak

    #881595
    Anonym
    Host

    Ahoj,sháním klasické zdravotní korkové dřeváky(korkáče) s jedním páskem.Strašně mi pomohly při prvním těhotenství před 18.lety na mé bolesti nohou.Nyní jsem těhotná podruhé a nemohu je nikde v Praze sehnat.Poradíte mi někdo?Rodím v říjnu.

    #881596
    e eveline
    Registrovaný uživatel

    Ahoj tehulky, omlouvam se,ze se vtiram do konverzace 😛 jelikoz mam termin v druhe pulce cervence,ale pocitam,ze kdyz budu prenaset tak to mozna schytam na zacatku srpna… jen jsem tu cetla,ze nic nepribirate…. z toho si nic nedelejte… ja jsem ted ve 20tt a moje prvni kila na vaze,ktery sli nahoru byly az v tydnu 19tem… ja pribiram na cm, a ted uz konecne na kila,taky jsem z toho byla lehce nervozni i sestricce v poradne se to nelibilo,ale ted se muzu za posledni tyden „pysnit“ 5 kily 🙂 navrh 😛 jinak zitra me ceka poradna,tak jsem zvedava na pohlavi a vahovy prirustek 😛 🙂

    #881597
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Markéto,

    já jsem si korkáče kupovala ve zdravotnických potřebách, v Praze na Palmovce asi před 6 měsíci:
    http://www.zelenahvezda.cz/kontakty/prodejny-zelena-hvezda/zelena-hvezda-praha-palmovka
    Ale nevím odkud jsi 🙁 .
    Jinak s přibíráním…už začínáme 19. týden a přestože jsem minulý týden měla 2kg nahoře, tak dnes opět 1,2kg, tak nevím, co to bylo za výkyv 🙂 . Takže se nestrachujte.

    A vítám mezi námi Ifku 🙂 .

    #881598
    i Ifka
    Registrovaný uživatel

    Dekuji velmi pekne za privitani :))
    Me to asi znervoznuje tak trochu i z toho duvodu, ze kamaradka ma termin 29.8. a ma nahore 4,5kg.. tak asi srovnavam.
    A takhle pro miminko uz nakupujete? Nejak zvlast? Ja se snazim zatim spis zjistovat co a jak, prece jen to je prvni tehotenstvi, tak jsem z toho vseho porad takova paf. 🙂

    #881599
    Anonym
    Host

    Já jsem v 18tt, a mám nahoře celé 1kg (a to jsem se ráno vážila poměrně oblečená). Stále jsem v původních kalhotách. Vidět jsou na mě tak max. velká prsa :). Sestřička mi na kontrole v 15+5 slíbila, že až přijdu příště (tedy 19+5), tak že už určitě něco přiberu … tak mám ještě 2 týdny. Také se jim nelíbilo, že vůbec nepřibírám, protože jsem nikdy nezvracela …. na druhou stranu mě ani nepřepadají žádné záchvaty žravosti, mám hodně práce, tak si to mimi asi bere ze mě. Bříško už roste, tak věřím, že roste i mimi.

    #881600
    Anonym
    Host

    Ještě se zeptám, nefungujete někdo jako OSVČ? Já byla ráno oběhnout finančák a sociální, vyřešila jsem tam snad mateřskou…..
    Jediné, co nevím, jak se u OSVČ počítá příjem pro porodné + jak v tom funguje partner, když nejsem vdaná… funguju jako samoživitelka nebo ne? Vím, že ten příjem musím být hodně nízký, ale mě letos vyšlo přiznání tak nízké, že bych na to mohla mít i nárok, pokud se to u OSVČ počítá z přiznání za předchozí rok (u zaměstananých jsem našla, že je to z posledního čtvrtletí před porodem) … tak nevím

    #881601
    Anonym
    Host

    Ifko já začala 17tt a mám nahoře 1 Kg je to opravdu různé a roste mi jen bříško nikde nic navíc zatím 🙂 , já pár věciček mám již koupených, ale spíš tvořím seznamy co kde koupíme a co bude potřeba, nechci to moc nechávat na poslední chvíli i když času do srpna dost, ale hrozně to utíká.
    Lenko, sice OSVČ nejsem, ale myslím, že je to stejné jako u zaměstnaných rozhodný je příjem domácnosti pokud s partnerem žijete ve společné domácnosti a on má větší příjem myslím, že nárok na porodné mít nebudeš. Myslím, že to tu již nekdo uváděl že aby byl nárok na porodné příjem domácnosti by nesměl být vyšší jak cca 16500,- Kč tuším (pokud je to první potomek v rodině)

    #881602
    Anonym
    Host

    Ono nám to asi vyjde i s partnerem, nás živím já. Ve školství a vědě peníze nejsou a on funguje ještě jako student, poslední rok se soustředil na dodělání školy, tak nevydělával, dělal jen asistenta na fakultě. Pevně doufám, že až bude mimi, tak to převezme sám. U mě to vyšlo hodně náhodou nízké, řada faktur mi spadla do předlonského a naopak až do letošního roku, proto mám za lonský rok příjem tak nízký. Dojdu se pozeptat na pracovní úřad, de se tyto dávky vyplácí. Když to vyjde bude fajn … a když ne, tak se svět nezboří :).

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 451. až 465. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist