Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 466. až 480. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881603
    Anonym
    Host

    Na úřadě by Ti určitě poradit měli, ale občas se člověk setká s neochotou, mě čeká změna trvalého bydliště na úřadě následně výměna OP a ještě ta matrika, ale já úřady tak nerada, tak to nejdříve vše nastuduji, abych měla vše připravené

    #881604
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Ifka, vítám Tě 🙂
    Já dnes ráno absolvovala odběry na genetice. Výsledky v pátek ráno výsledky. Já to čekání tak nesnášim :'(
    Odpoledne na gynde a UTZ, ale moc jsme toho neviděla, jelikož ten náš prcek byl, tak aktivní 😛 , že chvílilema ten obraz byl rozmazaný, takže ani dr. nemohl určit pohlaví 😀 Já ho stejně nechci vědět, ale přítel jo, tak to je trochu boj.
    Zítra 16tt, zatím jen 1 kg navrch a dr. dnes nic neříkala, že by to byl nějaký problém
    Jinak část úřadů mám za sebou…dnes s přítelem matrika a ještě mě čeká změna trvalého pobytu a pak se netěšim na vyřizování všech dokladů :'(

    #881605
    Anonym
    Host

    Petuldo tak to to máš podobné s úřady jak já, já mám prohlídku a UTZ zítra dopolčo tak se těším. Matriku nechám až na květen/červen i s doklady

    #881606
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Tak já běhání po úřadech až později… chci vyřídit tu mateřskou na manžela na 3 roky já jsem teď na ÚP a nechci tu 4 letou variantu. 🙁 Zitra mám kontrolu u mého Dr. už se těším, že uvidím zase prcka a musím si vyptat fotečku děti chtějí. Vzala bych je i za 3 týdny na ten velký 3D ultrazvuk ať se kuknou na brášku, ale jdu zrovna před obědem tak bych je musela omluvit ze školy a posledně jsme tam čekali hodinu tak nevím :^) ještě to s manželem proberu.

    #881607
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Raduš, tak jestli děcka mají zájem tak jeden den ze školy by určo zvládly, udělat si takovej rodinej den se VŠEMY členy rodiny to by mohlo být dobrý ne? Včera jak sme byli na tý prohlídce porodnice tak nám ta por.asistentka říkala že nedoporučuje přítomnost dětí u porodu, tak jedna starší paní byla zklamaná, že prej starší dítko u toho chce bejt pak že ho bude hlídat babička….no myslím že děti můžou chodit na UTZ a těšit se na sourozence ale koukat na rodící matku, to už se mi zda mazec.

    #881608
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    docela mě děsíte se všemi těmi úřady a doklady… My teda s přítelem nejsme svoji, ale pokud vím, tak potřebujem jen z matriky potvrzení o příjmení, aby prcek mohl dostat příjmení přítele…ale jinak není nic víc potřeba, nebo se mýlím? 🙂
    Jinak lékaře už mám vyběhané všechny, tvralý pobyt něměním…i když máme s přítelem každý jiný…já mám svůj byt, ten pronajímám a mám tam trvalé bydliště a přítel má svůj byt, tam bydlíme společně a přítel tam má trvalé bydliště…ale to není myslím žádný problém.
    Nerada bych na něco zapomněla, tak mi napište co vše vyřizujete vy 🙂 .c

    #881609
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, tak máme po kontrole a UTZ, vše je OK. Bylo nám na 100% potvrzeno pohlaví, tady chlapeček pan doktor se trefi 🙂 l. Jinak jsme o týden napřed takže nám to posunul k dnešku na 17+5 a TP na 4.8.2011. Od hlavičky k zadečku máme cca 14,06 cm a stehenní kost cca 2,6 cm a zbytek neměřil tak že ani celkově nevím jak jsem velký, ale odhadem těch 17-18 cm teď je to stím měřením již složitější prý, ale pohled to byl super, ale zase mrňous nebyl moc akční tak ho trochu musel poštouchnout. Markét stačí ta matrika. Já si trvalé bydliště změnit musím mám ho ještě u rodičů a mám svůj byt tak kvůli pozdějším dávkám apod abych nejezdila přes celou Prahu a měla úřady u baráku

    #881610
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Misha, tak to gratuluji 🙂 U nás to bylo naopak, byli jsme moc akční, takže dr. nemohla zjistit pohlaví. I když já ho nechci vědět, chci se nechat překvapit, ale přítel ho chce vědět, tak nevím, jak to příště uděláme:) Jdu tam 21.3.
    Taky nejsme s přítelem svoji, tak jsme si vyřídili matriku. A já budu ještě měnit trvalý pobyt, jelikož ho mám stále ještě u rodičů a bydlíme v přítelovém baráku, tak abychom bydleli všichni na stejném místě 🙂

    #881611
    Anonym
    Host

    Misho, super :). Já si musím na UTZ počkat také až do 21.3. jako Peťa. Naposled jsem mimi viděla před 5 týdny, už je to strašně dávno….
    Chtěla jsem měnit trvalý pobyt až vyřeším letošní daně, což jsem udělala včera. Ale po včerejšku to nechám až vyřídím mateřskou, mám tam strašně hodnou paní na sociálním, která mi to všechno spočítala předem, řekla kolik nastavit nemocenskou a kdy nastoupit na mateřskou, abych to měla co nejvýhodnější. Tak to nechci pak znovu řešit s někým jiným v Praze, kdo ví na koho bych narazila… Ale než se mimi narodí, tak stihnu trvalý pobyt převést do Prahy.

    #881612
    Anonym
    Host

    Já také pevně doufám, že narazím na ochotné úřednice, i když při žádosti o OP a změně trvalého bydliště je tolik nepotřebuji a pak valstně tam půjdu jen na tu matriku a po MD žádato o rodičovskou a nahlásit to tak to snad bude OK. No nám se mrnousek trochu hýbal ale máme takovou polohu, že j pohlaví krásně vidět, má na hlavě připláclou placentu tak se moc hýbat nemůže jen nožkama apod. je tam nějak napasovaný zatím. Já dju příště na prohlídku večer v 18:30 tak třeba budeme taky akčnější, asi po ránu a dpoločo lenošíme, nebo to dělá jen u doktora protože teď se tam pěkně vrtí dole. Jinak když jsem se ráno u doktorky vážila tak jsem měla nahoře jen o 0,7 Kg více a nic neříkali, že by to bylo málo nebo něco břicho mi roste, mrně také tak prý to má každý jinak

    #881613
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Holky ta váha když nejde rapidně dolů tak není problém já jsem se o tom bavila posledně s Dr. když jsem mu říkala kolik jsem přibrala předtím. Já mám teda nahoře 3,5kg a za ten poslední měsíc to bylo jen těch 0.5kg… a to se mě stane, že mě chytně žravá nevím co bych snědla a pak mě to přepadne zahučí ve střevech a já letím na zachod. A když jím málo tak zas třeba dva dny nejdu tak taky zvláštní.
    Tělo si to zařídí jak potřebuje jinak na sladké chutě nemám někdy vyjímečně dám kofilu, ale posledně mi nesedla a nebylo mi dobře… spíše baštím chleba rohlíky piškoty burisony kolikrát teď jím jen suchý rohlík a mléko k tomu můj se směje a říká tak aspoň ušetříme 😀

    #881614
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, já jsem na začátku 14.tt, takže 1.screening mám za sebou a také jsem platila 850 Kč. Je zajímavé, že co mám kamarádky, které chodí do Olomouce, neplatili ani korunu… ?
    Jinak jdu zase na kontrolu v 16.tt, tak už se těším, že malé uvidím aspoň na chvilku na obrazovce 🙂
    a snad už nám taky řeknou, zda budeme holčičkou nebo klukem.. <:o)

    #881615
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Peťulo já jsem byla na sreeningu v 12t ve Zlíně a taky jsem neplatila. Bavila jsem se o tom s doktorem a donedávna byla tato baťova nemocnice jediná která dělala sreningy zdarma, ale postupně se to snad platit nebude i v jiných nemocnicích, protože opravdu jsou tyhle testy hodně přesné. Co vím tak Dr. ve Zlíně říkala že se už 8 let snaží o to aby zrušili ty triple testy v 15tt protože jsou nepřesné a stresují jen maminky, když nevyjdou. Proto je nahrazují testy v 12t.
    Zas na druhé stránce nechápu proč dělají ty triple testy když potom nevyjdou musí se na odběr plodovky a to taky Dr. říkal že v česku je zbytečně moc odběrů plodovky…. Zase asi politika českého zdravotnictví Snad za pár roků to už bude jinak.:^)

    #881616
    Anonym
    Host

    Peťuli 850 je ještě dobrých, já v Brně platila ještě o 600víc… Ale stálo mi to za to:)

    #881617
    r radunkas
    Registrovaný uživatel

    Ahojda, zdravim Vás, jsem tu poprvé tak se rozkoukává, termín mám 8.8 a porodnici taky zatím neřeším, přijde mi to brzo …BEJBINO, jsem taky z Mýta:) doufám, že kontrola dopadla o.k!Já jdu na konci března, kde mi řekne, jestli to bude holčička…?A udělá nějaký větší ultrazvuk. Mějte se a opatrujte se:)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 466. až 480. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist