Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 511. až 525. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881648
    Anonym
    Host

    Hmm testy, po své zkušenosti už jim nevěřím :). V době, kdy už jsem čekala, jsem ho dělala 3x. Po 14ti dnech, protože jsem měla brát antibiotika a co kdybych náhodu byla těhu – nevyšel, pak po dalčích 14ti dnech, protože se m zbláznila prsa 🙂 – taky negativní (a to jsem měla ten citlivý). Až ten třetí byl se // … až po 7 týdnech, to už mi bylo fakt divné, že nejde MS 🙂

    #881649
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, já mám teda termín 2..8. a taky mi doktorka s termínem nehýbe…prcek zatím stále odpovídá tomu týdnu, ve kterém se zrovna nacházíme, ale za 14dní jdu na druhý screening, tak jsem zvědavá.
    Pohyby určitě poznáte…já je teda cítím už každý den, když jsem je cítila poprvé byla jsem 18+3 a dneska jsem je dokonce vnímala i při obědě…a to je normálně přes den nevnímám…jen ráno a večer, když jsem v klidu a soustředím se na ně 🙂 .
    Takže už trošku zesílily 🙂 .

    Dneska jsem přesně 19+0 a bříško už taky povyskočilo..a mám nahoře přesně 2kg.
    V podstatě začíná běžet 20.týden, což je polovina a poslední 2 dny mě začala jemně svědět prsa kolem bradavek, takže se tam asi něco děje…tak mažu a mažu…abych neměla případné strie 🙁 .

    #881650
    Anonym
    Host

    Už jsem ráno taky zažila první kopnutí. Byla jsem vzhůru, takže se mi to nezdálo :). Byla strašná náhoda, že jsem měla na z boku břiše položenou dlaň a dostala jsem 2x kop přímo do ní. Jinak bych to asi necítila.

    #881651
    Anonym
    Host

    Holky vy se teda máte s těma pohybama – a Market, já teda nevím, jestli se to tak lehce pozná – já mívám dva různé zvláštní a snad nové pocity v podbřišku: jeden je jako stav beztíže – to co udělá žaludek v autě, když přejíždíte vrchol kopce, zvláštní pocit a šimrání. no a druhý je pocit nějakých jakoby přesunů – no jen nevím, jestli si to nevsugerovávám:S Cítit kopance pro mě bude složitější, když mám celou přední stěnu dělohy vypolstrovanou placentou…:^)
    Jinak s termínama jsem tu trochu ojedinělý případ, že mimi bylo ve 12tt trochu menší, tak mi ho posunuli z 2.8. na 5.8. – ale je to jen malinko. Za 14 dní jdu taky na velký UTZ, tak se těším, že se dozvím víc, jak pokračujem:)

    #881652
    r radunkas
    Registrovaný uživatel

    ahojky,
    Kacko:popsala jsi to parádně – tak já mám stejné pocity, jak Ty, (že by to bylo podbným termínem-8.8:) ?)ten první pocit je takový zvláštní a ne moc příjemný pro mě a ten druhý jsi popsala taky stejně:o) jakoby takové vrnění či co (taky si říkám, jestli to je opravdu ono)a někdy mám i třetí a to jsou křeče:o/ z nich jsem vždy trochu nervozní, ale vždy to ustane..velký UTZ mám až 28.3, tak jse zvědavá, už by měl i vidět, koho že tam nosím:o)

    #881653
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Kačko, klíd, já mám placentu taky na přední stěně a mimi už cejtím, sice mám už dělohu „vytahanou“ když čekáme druhý, ale taky záleží jak se tam prcíček mele. Některý děti sou pohodáří a nechávají se jen nadnášet plodovkou a užívají si to nic nedělání, počkej ono to přijde a pak ke konci to lámání žeber a kopance přímo do močáku že kamkoliv půjdeš tak budeš mapovat podle WC 🙂
    Na UTZ jdu příští čtvrtek tak jsem zvědavá jestli z toho kluka se nakonec nevyklube holka, jdu i s manželem a možná vemem dcerku kouknout na sourozence, ať si zvyká potvůrka malinká

    #881654
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Moc hezky to holky popisujete 🙂 Už se na to moc těšim, ale u mě je ještě asi brzy jsem dnes 17+1 tt a termín mám od začátku stejný 16.8. (den před mým svátekem) 🙂
    Chtěla bych si udělat nějakou zásobu plenek, dokud ještě mám sílu na nákupy a také penízky 🙂 Jsem prvorodička, tak bych chtěla poradit, jak si mám koupit ty vel. a kolik cca?! Např. vel. 1 (2-5kg), 2 (3-6kg) a 3 (4-9 kg). Děkuji moc 🙂

    #881655
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Peťuldo, dneska se většina dětí rodí přes tři kila tak jsou lepší ty „2“ ale kolik to teda nevím, ze začátku děti kaděj a čuraj furt, to máš klidně i dvanáct plen na den. Když koupíš několik balíků tak aspoň chvíli nikam nemusíš, a pokud byste se narodili pod 3kg tak taťka skočí do obchodu a balík koupí, ale na to je ještě brzo, teda pokud potkáš nějakou akci na plínky tak proč ne, Já nějak nenakupuju, nemám na to náladu, divný co? Ja se časem dokopu a vytáhnu to po dceři, to byly neutrální barvy a pak se začnu poohlížet.

    #881656
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Holky,

    máte pravdu, každá jsme jiná a každý prcek je jiný, takže to můžeme každá pociťovat jinak, jindy a taky záleží na poloze a aktivitě prcka a poloze placenty, takže těch aspektů je mnoho, jak píše vcelka 🙂 .
    Já jsem se třeba dnes v 1:30h probudila, pravidělně mezi 1-2h ranní chodím na záchod…a když jsem si lehla, tak jsem asi 10min cítila, jak se tam prcek intenzivně vrtí, jako by tančil lambádu…kopal a kopal do jednoho místa…takže mi chvíli trvalo, než jsem vůbec zase zabrala 😀 . Takže mě pravděpodobně připravuje na to, že to s ním bude hodně veselý 🙂 .

    #881657
    Anonym
    Host

    Já malé cítím jen přes ruku položenou na břicho (v noci, hlavně po ránu) … při tom, jak ležením na boku, se jakoby sesune, tak mi na břiše udělá bouli, takže tuším, kam tu ruku položit a pak cítím, jak se tam trochu mele 🙂
    Na nakupování pro mimi se těším, ale ještě to počká … za týden a půl se snad na UTZ dozvím, co to bude. Tak nějak potom postupně začnu. Stejně ted nevím, co dřív v práci, tak ani nemám čas chodit po nákupech…

    #881658
    Anonym
    Host

    Holky ta já včera poprvé cítila pohyby když jsem měla ruku položenou na břichu večer před spánkem, zatím jsem cítila jen bublinkování šimrání vevnitř tak už jsem zase o krůček dále

    #881659
    Anonym
    Host

    Misho, bezva :), já už ho zase necítím, asi je to moc brzo … ty první pohyby byly asi náhoda, že jsem je zachytila.
    Spíš se ted děsím toho jak to letí. Ještě nedávno se mi nedařilo otěhotnět, na podzim jsem z toho byla dost zoufalá a teď najednou mám za sebou téměř půlku těhotenství 🙂

    #881660
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Ros.lenka já jsem na tom podobně. Jedno ráno mi přišlo, že jsem je na chvilku zacítila, ale možná to byla jen náhoda. jj, leti to a počkej až bude ten prcek na světě, to pak člověk teprve uvidí, jak to všechno letí!! Mě za poslední týden pěkně povyskočilo břicho a zjistila, že už nemám pas 🙂 Ale ještě v pátek jsem v práci byla ve svých původních riflích, jelikož je mám bokové, tak v pohodě. Jem zvědavá, zda i v pondělí ráno je v pohodě obléknu 😛 Tento víkend hlásí krásné jarní počásko, tak už se moc na to sluníčko a teplíčko těšim.

    #881661
    Anonym
    Host

    Letí to fakt hrozně, pamatuji si doby kdy jsem si dělala těhu těst a čekala a dnes jsem už 19+2 to je rychlost, já mám také velké bříško ale vytáhla jsem plátěné džíny co jsou hodně nízké a v pohodě je obléknu ještě, že jsem před těhu nosila jen samé hodně nízké kalhoty, ale ty upnuté trička začínají být problém, venku je fakt krásně u nás už to pomalu ukazuje 13 st., vyzvedli jsem na poště ten koš na pleny a první hračku a teď jdu ohřát obídek a odpoledne návštěva u švagrové tak jsme nakoupila dortíky ty já teď ráda

    #881662
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Jo holky letí to, až s dětma si člověk asi plně umí představit jak to všechno utíká. Ještě před nedávnem jsem byla bezdětná a svobodná, teď jsem vdaná a dceři budou příští sobotu dva roky a já jsem na konci 18tt. Prostě maso. Nějak nestíhám a tuhle mě přepadla depka, že mojí malé holčičce už budou dva, přitom sme ji nedávno přinesli z porodnice, asi hormony se mnou cloumaj, ale normálně mě to rozbrečelo, že mi to přišlo tak líto. Teď se těším na druhého prcka, ale s ním to asi poletí ještě rychleji. No a za chvíli nám bude 60 a možná už budeme babči s vnoučaty 😀

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 511. až 525. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist