Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 586. až 600. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881723
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Markét, tak to jsem na tom stejně. Když se nedalo jezdit na kole, tak jsem chodila na spinnink, ale to teď ani jedno nepřipadá v úvahu. Se zumbou a spinninkem bych pak chtěla opět pokračovat, tak uvidíme, jak to budem všechno zvládat. První řadě bude náš prcek, kojení a pak se uvidí…
    Také občas zajdu do bazénu, ale chtěla bych tam začít chodit pravidelněji až se mi pořádně ukáže bříško, že bychom se tam pěkně protáhli a uvolnili. Teď chodím jen na procházky s pesanama a od příštího týdne se chystám začít protahovat a posilovat na velkém míči.
    Dnes jsme přesně 19+3 tt a už prcka pěkně cítím. Jsem zvědavá, jak bude dnes reagovat na muzikák Kat Mydlář, na které vyřázíme dnes večer.

    #881724
    Anonym
    Host

    Markét je to různé, u nás jsou vaničky pro mimča od ukončeného 6 týdne a bazén je od 6 měsíce, ale někde je to i dříve, jo na zumbu jsem chodila také asi půl roku, bylo to super, ale takhle orvaná a utahaná jsme snad nikdy nebyla a po 10 min splavená, ale já od malička tančila tak že to pro mě bylo super. Pak mi zůstal jen power a na ten se zase moc ráda vrátím, a myslím, že procházky s miminkem udělají také své, jen aby nám po porodu nezačalo být ošklivo a zima a trochu jsme si toho léta ještě užili všichni i s mrňouskem

    #881725
    Anonym
    Host

    Zítra se moc těším na výstavu orchidejí, tak jsem zvědavá, jestli si přinesu nějakou domů do sbírky 🙂

    #881726
    Anonym
    Host

    Tak jaká byla výstava, přibylo něco doma?
    Kamarádka mi včera donesla časopis betynka jsou tam docela zajímavé články a objevila jsem tam zmíňku o tomto http://www.dianatal.eu/czech/index.html
    slyšely jste o tom někdy nebo má někdo z okolí s tím zkušenost.

    #881727
    Anonym
    Host

    Výstava moc krásná, ale odolala jsem :). Jsem na sebe strašně pyšná :). Vybrala bych si totiž druhy, kterým by se doma asi moc nelíbilo a pak by mi bylo moc líto, že jsem je třeba zničila ….
    O tom gelu jsem slyšela od sousedky, která rodila v lednu … nechala si ho objednat do lékárny, byl strašně drahý a nakonec rodila poněkud překotně, takže na něj vůbec nedošlo ….

    #881728
    Anonym
    Host

    Ty si tedy šikula, no já se moc o kytky starat neumím máme jich doma minimim a obyčejné z IKEI když umřou tak koupím nové, ale chci do obýváku jednu velkou která je v těch samozavlažovacách květnících a je už vypěstovaná tak snad to bude dobré protože je skoro za 3 tis. Mě ten gel právě zaujal, a uvažuji o něm, ještě se na to chci zeptat svého doktora

    #881729
    Anonym
    Host

    Misho, musíš si vybírat kytky, co nepotřebují moc péče :). Zrovna orchidky mezi ně podle mě patří, mám 4 (phalenky a dendrobia) a zatím je jim u mě fajn. Nejsem žádyný odborník a přesto mi pořád kvetou … to bude asi tím, jak je chodím často obdivovat.
    Ostatní kytky, co mám, mi rostou tak nějak samy, jen je vždycky na jaře přesadím a průběžně zalévám, ale taky to nejsou žádné náročné kytky (fikusky, myrta, břečťany, asparágusy a na balkon červené muškáty a růžičky). Na to mám příliš náročnou práci, abych tu od rána do večera lítala s rozprašovačem :). Začínala jsem na pár větvičkách, co jsem si někde ustřihla a ted už tu máme prales, vlastně mi přijde, že máme víc kytek než nábytku, přítel taky pěkně prská 🙂

    #881730
    Anonym
    Host

    Já také měla jednu orchidei nějakou obyč, ale pěkně kvetla a vydržela bohužel jen do našeho odjezdu na dovču, táta tak poctivě zalíval, že se chudinka v květináči topila ve vodě tak uhnila 🙁 , navíc máme všechna okna na západ a vlastně skoro celý den paří pak do místností sluníčko tak je mám na parapetu pod okny a musím mít spodní malá okna zatažená, v bytě pak máme v létě i 30 st tak chudinky trpí

    #881731
    Anonym
    Host

    Mám taky jen ty obyčejné, jiné druhy bych do běžného bytu nechtěla, že je zničím. Jinak při dovolené je lepší tatínkovi zakázat zalévání orchideí … spíš vydrží 14 dní bez vody než to přelévání. Problém je, když se odjede na dýl, ale to mě ted v poslední době nepotkalo …

    Teda, pěkně mi za poslední vyskočilo bříško. Váhu nevím, ale břicho pod pupíkem vylezlo … akorát si připadám spíš tlustá než těhotná. Zvlášt když mi sousedka, která to neví, ted řekla .. ty jsi trošku přibrala?

    #881732
    Anonym
    Host

    🙂 , jo nějak to táta neodhadnul, my jezdíme na letní dovču tak na 17 dní, ale to tento rok nehrozí, a minule to dostal partner ke 30 narozeninám. Jo já mám bříško také pěkně velké, ale těhotenské mám ho fakt jen takové to dopředu nikde nic postranách apod., váha se mi pohybuje mezi 2-3 Kg nahoře což je super když mi běží 22tt, ale teď jsme někde četla, že by se mělo nebo že se většinou přibírá tak 0,5 kg za týden, takže když to vezmu tak bych se mohla dostat na těch optimálních 12 Kg, ale uvidíme

    #881733
    Anonym
    Host

    no, to mě taky naskočilo jen to bříško, akorát, že jsem byla zvyklá spíš na propadlé 🙂 .. taky si ted připadám tlustá. Minulý týden na kontrole jsem měla jen ty 2kg, tak na tom budu asi podobně. někde jsem četla, že když se nepřibere moc do půlky těhotenství, ale spíš až pak v 3. trimestru, tak to pak většinou po porodu zmizí všechno samo při kojení

    #881734
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    koukám, že s tou váhou jsme na tom podobně. Mě taky běží 22.týden, teda zítra končí, takž už budem co nevidět ve 23. a k dnečmínu dni mám nahoře taky 3kg a právě jsem taky někde četla, že teď se začme přibírat víc, cca toho 0,5kg týdně, tak jsem to tak počítala, že bych se do těch 12kg mohla vejít…za což bych byla moc ráda.

    Ale kdo ví, jak to dopadne, až přijdou ke konci vedra…abychom nezačaly otékat a zadržovat vodu a nebylo nám ouvej 🙁 . Ale snad to bude dobrý.

    Jinak už to bříslo na mě taky dost lidí pozná…záleží i na tom, co mám zrovna na sobě…ale vidět už to je.
    Kažopádně v pátek jsem měla nemilou zkušenost, když jsem jela do práce. Nejelo metro, tak jsem musela tramvají…samozřejmě narvanou k prasknutí a zrovna vedle mě stál nějaká nevrlý pán, kterému vadilo, že musí stát a že do něj každý šťouchá, dotýká se ho a tak…prostě jsme jeli jako sardinky, ale to v té situaci nikdo neovlivní. No a jak byl rozjetej tak se pak ubul i do mě a říká: Slečno, taky byste mohla zatáhnout to břicho a hned by tady bylo víc místa“ Já měla takový vztek, že jsem se zmohla jen na odpověď: „Pane, jsem těhotná…ale omlouvám se, že vám překážím“. Neřekl nic, jen zavřel pusu, pokrčil rameny a otočil hlavu na druhou stranu. A přestože to slyšela spousta lidí a všichni, kteří seděli se na nás dívali, tak nevstal NIKDO a nikdo mě nepustil sednout.

    No holky, já měla vztek, jako nikdy!!!! To je neskutečný.

    Já to běžně neřečím protože přes ten kabát to ještě není tak poznat, ale když už jsem to řekla nahlas a všihcni najednou raději koukali z okénka…no byla jsem hodně zklamaná. 🙁

    #881735
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    A zítra jdu do poradny, tak jsem zvědavá, co nám řekne paní doktorka 😛

    #881736
    Anonym
    Host

    Markét, to chápu, pěkně trapná situace. Asi by mě to taky zmrzelo. Ale pusu jsi pánovi zavřela moc pěkně.
    Já ještě pořád radši vstanu, když je tramvaj plná a jdou starší lidi. Nějak nemám chut vysvětlovat, at si řeknou tomu chlapci přede mnou, že já chci sedět, když jsem těhotná…. Vidět to na mě pořád není, svoje bříško vnímám jen doma, přes oblečení nějak ani nee.

    Poradnu mám až za 3 týdny, ale za 14 dní (v 24tt) budu muset na cukrovku :(, tak se moc netěším. Musíte taky někdo? Myslela jsem, že štíhlé holky nechodí ….
    A ještě jsem nebyla u obvodního, ted jsem se přehlašovala do Prahy, tak jsem na nového pana doktora zvědavá … prý mám tu návštěvu zvládnout do 30tt. Už jste někdo byl? Co vlastně bude vyšetřovat, krom EKG?

    #881737
    Anonym
    Host

    Markét to tedy asi nebyla milá zkušenost, no na mě je to vidět hodně každý to pozná, ale já MHD nejezdím tak se s tímto nesetkávám. Moje mamka v těhu přibrala 15 Kg a když šla z porodnice měla nahoře 1 Kg a to šlo hned dolu, ale neměla ani moc velké bříško, to já ho mám prý větší a narodila jsme se 3,17 a myslím 50 cm. Jo jsme zvědavá, jak na nás bude působil léto a ty vedra, ale to už budeme na MD tak to zvládneme. Mě čeká zítra zubař a u obvodního lékaře jen to vyšetření EKG jinak nic v pokynech z porodnice nemám, zbylé vyšetření jsou na gynekologii u doktora, pouze zubař a EKG nic jiného. Já ještě termín na cukrovku nemám jdu 7.4. na UTZ a do pordany tak uvidím co mi řeknou, ale myslím že chodí každý, tedy zatím jsme se nesetkala s nikým kdo by se tomu vyhnul, ale někdo tu psal, že se dělá mezi 24-28tt.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 586. až 600. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist