Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 601. až 615. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881738
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, hlásí se vám tlustoprdka, která přijela z hor:D Hehe, se svými 7kg tu nemám konkurenci – břicho mám taky jak na dvojčata, nevím, jestli tomu mám přičítat i to, že mě wc dědkové na rakouských benzinkách pouštěli na wc bez placení:D Já si teda v mhd sedám a klidně bych se s někým dohádala, protože když v tom vydýchaným voze stojím, tak se mi dělá mdlo… Jo a na cukrovku jdu taky, říkala mi dr., že od 24let by měly chodit všechny těhulky. Jen mě bude objednávat na příští poradně, která bude nějak za 14dní.

    #881739
    Anonym
    Host

    Ahoj kačko, tak odpočata po dovolené? Já když jedu jednou za čas MHD tak si také sedám i když to na mě nebylo vidět a kašlala jsem na všechny, nemám přeci povinnsot oznamovat každnému proč jako mladá sedím ať si každý myslí co chce. Kacko a to jsi přibírala postupně nebo ti váha pak takto povyskočila, asi je to fakt individuální, znám holky co přibraly 8 kg ale i 20 a bylo jedno zda to byly před těhu vyžle nebo měli pár kilo navíc, hlavně aby vše bylo OK, ty kila se dolu vždy dostanou. Říkám si když to jde nahoru musí to jít i dolu 🙂

    #881740
    Anonym
    Host

    Misho, spíš po dovolené příjemně unavená – celkem jsem si dávala do těla – procházky byly dlouhé a včera jsem si i skoro ve 3000m.n.m. zaběžkovala:D Ustála jsem to dobře, tak doufám, že se mi i pěkně namnožily krvinky:) No jako přibírání je celkem postupné, ačkoliv to vychází skoro kilo na týden:D : v 11tt +1kg, 15tt +2,5kg, 18tt +3,8kg, 21tt + 6kg, no a dva dny po tomto měření to bylo +7kg a po horách se zvážím zítra ráno… A mimi mělo přitom jen 380g, takže žádný obr, ale že bych nějak tloustla kromě břicha a prs ani taky nepozoruju, takže se toho taky zatím nijak nebojím. Kamoška, co při 173cm začínala na 56kg, přibrala 24kg! ale hned to měla dole…Prostě tu vůbec nemusí jít o trvalé následky, jen to bude pěkná zátěž pro tělo ty další 4 měsíce…

    #881741
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Jo holky s tím MHD to je někdy fakt hruza, když někam jedu a beru malou bez kočárku, tak kolikrát taky stojíme, nikdo nepustí sednout těhotnou i s malým dítětem a ještě na mě koukaj jak na zjevení, to mi vadí. Tuhle mě pouštěla sednout paní důchodového věku, no trapně sem se cejtila, ale bylo to milý, když to cukne tak aspoň s malou neletíme přes pulku vozu. Ta dáma to hezky komentovala, že musí vstát stará ženská než mladej chlap.
    Kačko tak hlavně že sis to hezky užila, bejt příjemně unavená je taky dobrý, člověk aspon ví že pro sebe něco udělal a ty kila neřeš, když sportuješ tak i svaly těžknou 🙂 Já měla před 14dny 1,3 kg nahoře a to sem čekala tak 5, protože ten pupík je nepřehlednutelnej a prsa tak těžký, bez podprdy už nechodím ani doma.

    #881742
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Já mám též doma orchidee a jsem s nima max. spokojená… opravdu nevyžadují žádnou speciální péči… Jen nesmí být na přímém slunci… Dále mám fialky, ibišky, fíkusy, difenbachii,draceny… Ještě, že máme velký barák a i pod střešními okny parapety, kde se jim mooc daří, jelikož mají dostatek světla, což je pro hodně kytek důležité!!
    Jinak já mám též 2-3 kg navíc.. zaleží kdy se vážim a jak jsem najedená. Zatím mám opravdu jen bříško a prsa. Ale docela se divim, že mám stála jen 2-3 kg, jelikož mi bříško za poslední týden pěkně vyskočilo a prsa jsou taky pěkně težký. Tak uvidíme, jak to bude pokračovat!! Každopádně je to mooc příjemné cítit pohyby…hned mám lepší náladu.
    Do poradny jdu za 14 dní a to budu 22tt, tak si myslim, že mi dr. pošle na tu těhu cukrovku. Myslim si, že na toto vyšetření chodí všichny bez rozdílu věku.

    #881743
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    tak já mám dnes poradnu za sebou, všechno je v pořádku, tlak i moč, jsem dnes dle PM 21+6, ale dle UTZ 21+2, takže prcek je trošku menší a paní doktorka nám posunula termín z 2.8. na 6.8., ale to si myslím, nic neznamená.
    Mám nahoře 3kg a prcek váží přesně 400g. Paní doktorka si pochvalovala, že jsem dle jejího uvážení přibrala málo…chválila a říkala, ať jsem ráda…tak mám hned lepší náladu. 🙂

    Ale o těhu cukrovce neříkala nic…tak netuším, jestli to budeme řešit až příště…asi ano, ono by to tak vycházelo.

    No a když ho prohlížela, tak ji neustále kopal do sondy (od UTZ) – takže se mu to moc nelíbilo 😀 . Takže jsme měli veselo.

    Jo a prsa holky…Ty mám taky větší a těžký…stejně jako včelka už taky nechodím bez podprsenky ani doma… a to jsem si zpravidla po příchodu z práce podprsenku sundávala…což už teď nejde. :S

    #881744
    Anonym
    Host

    No, Marky, to na tom budeme asi podobně, já jsem dle PM stejně jak ty a mrně mělo minulé úterý 380g… A na tu cukrovku mi napíše žádanku taky až příště.
    Jinak se musím pochlubit:) Vypadá to, že jsem byla včera večer poprvé okopávána:D <:o)
    Konečně…Cítil to i manžel, tak mám radost:)

    #881745
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Téda holky koukám že tu probíráte ty orchidee a vy tu říkáte že jsou jednoduchý, co máte za druhy? My třeba co máme třeba dendrobium nobile, tak vyžaduje měnit klima, a to vychytat není tak jednoduché, nebo ty co jsou živy z vlhosti vzduchu, teď na té vystavě jich měli dost, tak ty sou taky dle mého náročné, ale jestli máte na jejich pěstování typy tak sem s nima, čím jednodušší práce tím líp pro nás.My sme na ně ujetý a máme jich spoustu a spoustu druhů, teď jich dost kvete a jedna naprosto luxusně.
    No a s těma prsama já snad za chvili budu v tý podprsence i spát,protože mě boli i otočení se z boku na bok v posteli.Večer když si na ně stěžuju tak si manžel dělá srandu že mi je rád bude držet, to je klasika ty chlapi z toho vždy chtěj vytěžit něco pro sebe, jo a s tím okopáváním, včera tam plaváček před spaním řádil tak měl manžel ruku na břiše a nejednou rána že mu nadskočila ruka tak sem se začala chechtat a ten můj co je? já mu řikám tys to necejtil, taková rána a on mi na to odpověděl že to asi zaspal, on normálně chrněl místo aby se zabejval svým počinem v mém břiše. 😀

    #881746
    Anonym
    Host

    Kačko, já přibírám opravdu pravidelně cca 0,5 kila týdně už od druhého měsíce, takže každý měsíc přiberu cca 2 kg. Teda zatím bylo celkem 8 kg v 22+4. Ale během posledních 14 dní jsem nepřibrala nic, tak snad to plavání udělá své a začne se ta váha víc držet. Aby mi příště doktor nevynadal, že jsem nic nepřibrala 🙂 člověk nikdy neví, jak budou reagovat. Nevadila by mi ani ta přibraná kila, jako že se bojím zátěže na klouby, srdce atd. Ale zatím se cítím jako těhotná moc dobře. S doktorem jsme domluvení na test na cukrovku na příště. Jsem asi jediná z vás, která se na něj těší. Ráda bych totiž věděla, jestli tu cukrovku nemám nebo zda na ní nemám náběh. Zatím z moče každý měsíc nic nezjistili, ale máme cukrovku v rodině a tak mám trochu strach, nejen o sebe ale i o miminko. Už mělo 532g v 21+6, tak aby to nebylo náhodou z té mojí případné cukrovky.
    Sice bývám v téhle době také spíš zahalená do mikiny nebo bundy, ale třeba po příchodu na odběr krve mě hned jeden starší pán pustil sednout. Možná mu mě bylo líto, protože jsem se dvakrát rozhlédla po místnosti, ne kvůli tomu abych si sezení vynutila, ale nebylo se pořádně ani kam postavit. Byla jsem za to moc ráda, protože nevydržím dlouho stát na jednom místě a hned se mi motá hlava. Navíc jsem tam fakt byl nášlap, tak jsem čekala dost dlouho. V sedě to byla pohodička. Sestřička na odběru mě hned vyzpovídávala, jak dlouho jsem těhotná, jestli je to moje první, jestli už víme co to bude. Bylo to milé. MHD naštěstí jezdit nemusím, to bych asi byla na omdlení pořád. Když jsem byla malá a jeli jsme s babičkou a mým o rok starším bráchou odněkud z výletu a jeli jsme tramvají, tak nás babička posadila každého na jednu sedačku nebo někdy oba na jednu a řekla, ať nevstáváme i kdyby někdo starší nastoupil, protože i děti mají být právo unavená a potřebují sedět.
    V bazénu se se mnou dala v šatně do řeči starší paní, prý jestli čekám miminko. Když jsem jí to potvrdila, tak říkala že její dcera chodí také plavat. Tak jsem říkala, že je to dobré pro mě i pro miminko. A ona na to že je to dobré i pro staré (jako pro ní). Tak jsme se tomu zasmály 😀
    Včera mi manžel osahával bříško a že prý ho mám tvrdé. Také mi přijde tvrdé, jako trochu míň nafouknutý míč na volejbal. Ale asi to tak má být, lepší než kdyby bylo měkké. Když mi manžel dává pusu na bříško, tak říká „Ne abys maminku moc kopal“. Je to roztomilé.

    #881747
    Anonym
    Host

    Tak to manžel dělá pěkně, Máňo:) No já jsem ještě ve fázi, kdy by mi nevadilo, kdyby mě mimi zkopalo, protože je mi to zatím vzácné:) Taky se jako těhulka cítím dobře, jen mě štve zavazování tkaniček a hlavně, že už asi fakt nejde spaní na břiše – ať už se nadzvedávám rukama či nohama, už to prostě nepůjde:'( No zjistila jsem, že mi to hodně vadí… Ještě přemýšlím, že bych zkusila pořídit ten kojicí polštář a omotat ho kolem břicha a lehnout na to:D

    #881748
    r radunkas
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    Tak dneska jsme byli v poradně MUDr. koukal na hlavičku, bříško, že je vše o.k., tak jsem se ho zeptala co má mezi nožičkama a a pindík prozatím nenalezen:o)))Tak to vypadá na holčičku, jak jsem si přála a nikdo mi ji nepředpovídal,není to 100%,ale to víte, že mě to potěšilo, přeci jenom kluk v růžovém, žádný med:) Jsem 21+0, cítím pořád takové vrnění, pohybama bych to nenazvala..má 400g, zato já mám nahoře 6 kg:o/(až teď za poslední 4 týdny to vyskočilo o 4kg), ale připadne mě, že jsem přibrala jen na bříšku,když se tak prohlížím. Jinak mě dnes potěšila má kamarádka, nabrala stejně jak já, termím má 31.7 a říkala, že jí kamarádka MUDr. říkala, že je to v podstatě vše jen zadržovaná voda,takže Kačíí a Máňo nebojte vyčůráme to prý pak:)
    Markéto, naše mimča váží stejně:o) a dnes mi posunul taky termín z 8.8 na 9.8.Na cukrovku si mám zajít před další kontrolou,kterou mám přesně za měsíc:)
    Zatím pá

    #881749
    Anonym
    Host

    Kačko, mě miminko zatím také moc nekope, nejvíc ho cítím když sedím a nejvíc o sobě dává vědět po obědě a večeři 🙂 Já jsem sice zvyklá spát na boku jedno jestli pravém nebo levém, nebo na zádech, ale kojící polštář jsem si koupila už před několika týdny a vyměnila jsem ho místo normálního polštáře. Takže ho mám pod hlavou a když se otočím na bok, tak si na něj pokládám ruku. Je to ten plněný polystyrenovými kuličami. Stál asi 1500 Kč a myslím, že ta firma se jmenuje Doomoo, barevná kombinace tmavší modrošedá se světle modrou. Povlak je z elastického materiálu, jakoby plavkoviny. První noc jsem byla jako v sedmém nebi. Už se ho nevzdám 🙂
    Radunkas, mooooc jsi mě potěšila. Já doktory chápu, že ženské s těmi váhovými přírůstky krotí, protože moc dobře vědí, že každé zbytečné kilo navíc je pro organismus zátěž, nehledě na to shazování po porodu. Ale když se nepřejídám, jím hodně ovoce a zeleniny, tak fakt nevím, kde by mohl být zakopaný pes. Asi to bylo tím nedostatkem pohybu.

    #881750
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    Máňo, s tím tvrdnutím bříška si nemyslím, že je to lépe…mě zrovna včera MUDR. v poradně prohmatávala bříško a říkala, že je fajn, že je tak měkké a poddajné…protože tvrdnutí břicha znamená, tuhnutí dělohy a to není vůbec dobré. Tak se na to zeptej…myslím, že občas je to normální u každé z nás, ale trvalý stav asi není OK. 🙁

    #881751
    Anonym
    Host

    Chjo, tak jsem zjistila, že už se nevejdu do žádné svojí jarní/podzimní sukně :(. Jak se udělalo hezky, tak jsem si ráno chtěla nějakou vzít, ale nezapnu je. Všechny, co mám jsou, do pásku a těsné kolem břicha a boků. Svoje kalhoty už obléknu jen jedny, mají hodně nízko pas. Mám už připravené i tehu, ale ty mi zatím lezou a pořád je tahám nahoru, i když pás nastavím na tu nejmenší možnou velikost. To teda nevím, co budu nosit:(

    Radunkas, gratuluju k hočičce a hlavně k dobrým výsledkům. Taky mám ted týden čerstvě potvrzenou holčičku, ale taky se bojím, jestli je to 100%. Všichni kolem mě se zbláznili a chtějí nakupovat, samozřejmě růžové, tak jen aby ten případný kluk nebyl v růžovém :). Ale musím, říct, že jsem si velmi rychle zvykla na to, že je v bříšku holčička :).

    Na cukrovku se sice netěším, ale taky chci vědět, jak na tom jsem, mamka má takvou tu hodně slabou, kdy má držet dietu. Ale když mi doma měřila cukr, tak jsem byla hodně pod normou

    #881752
    Anonym
    Host

    ahoj holky, tak těhu polštář mohu jen doporučit také s ním v noci spím a je to super. Jinak já mám občas večer také pocit, že mám bříško někdy tvrdší, ale zatím dobré, také si myslím, že tomu moc nepřidá věčné sezení a vstávání.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 601. až 615. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist