Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 616. až 630. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881753
    Anonym
    Host

    Já si pod sebe většinou smotám kus deky a převalím se na bok až klidně téměř na bříško, zatím se mi spí pořád dobře. Když ležím blbě, mrnous mě začne kopat, tak se stočím jinak. Kope mě, i když dýl sedím skrčená u PC … kolem 5té odpo mi běžně naznačuje, že už té práce bylo dost :), ale břicho mi téměř netvrdne.

    #881754
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Krásný den holky 🙂
    Ros.lenka, tak to jsem na tom stejně 🙁 Už teď v pátek jsem to zjistila, když jsem jeli do divadla … Svoje kalhoty obléknu už jen dvoje, které jsou se strečem a jsou bokové 🙂 Těhu už mám taky připravené, ale ty musím teda vyzkoušet, zda mi taky ještě nebudou volné 😛
    Jinak opravdu si s tím tvrdý břichem nezahrávejte… určo to neznačí nic dobrého a setřenka mého přítele kvůli tomu rodila předčasně… nechci teda strašit, ale vim, že i dost mých kamarádek bylo na rizovém jen kvůli tvrdnutí či padání břicha 🙁
    My máme další kontrolu a UTZ 11.4., kde bude anatomický rozbor, takže jsem zvědavá, zda bude vše v pořádku a též zda nám potvrdí tu holčičku 🙂 Taťka má volno, tak půjde s námi 🙂

    #881755
    Anonym
    Host

    Markét, já nevím, jestli už máš nějaké děti a podle toho soudíš s tím „tvrdým“ břichem. Já zkušenosti nemám, protože je to moje první. Kdykoli jsem si sahala na břicho kamarádky, tak ho měla stejně tvrdé jako mám teď já. Nevím, jestli to může být v souvislosti s pevnějšími břišními svaly. Každopádně co jsem četla, tak tvrdnutí břicha doprovází stahy nebo křeče a ty já vůbec nemám. Takovéhle břicho mám od té doby, co mi začalo vylézat, jen teď když je víc vyboulené, tak si toho manžel víc všímá. Za celou dobu jsem nezažila žádné křeče, stahy nebo bolesti břicha, tak se mi fakt nezdá, že by bylo s mým břichem něco v nepořádku. Úplně stejně „tvrdé“ bylo i minulý týden na velkém ultrazvuku a doktor to nijak nekomentoval, myslím si, že by za ty roky už určitě poznal, že musí na tu sondu na břichu víc tlačit než u jiných ženských. Když ležím, tak mám samozřejmě bříško také měkčí než když stojím, ale já si na něj častěji sahám když stojím nebo sedím a to je pevné. Předpokládám, že ti doktor břicho prohmatával v leže a ne ve stoje, ne?
    Můžete mi vy ostatní napsat, k čemu byste tvrdost svého břicha přirovnaly? A abych to upřesnila – když stojíte.

    #881756
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Máňo klid, tvrdý břicho máš protože ho máš „nadívaný“ nemůže být měkké jako když ho má někdo špekaté. Tvrdutí břicha je špatné když ti ztuhne tak že si toho všimneš, je to dost nepříjemné, nemusí to být bolestivé ale každopádně to je taková křeč, kdy se ti může změnit i lehce tvar. Čím víc budeš těhotná tím víc budeš mít pupík tvrdej, protože mimi tam bude mít čím dál míň místa. Já ho mám taky pevné a když pojedeš hranou dlaně (malíčkem) od hrudníku dolů tak můžeš narazit na místo kde začíná být bříško tvrdší a tam ti začíná děloha, až budeš ke konci chodit na monitor tak ti to budou hledat aby věděli kam mají dát sondu při dělání monitoru a ta sleduje činnost dělohy. Tvrdnutí břicha prostě poznáš, je to fakt divnej a nepříjemnej pocit.

    #881757
    Anonym
    Host

    Ty moje zlatá včeličko, tos mi udělala radost 😀 😀 😀 O tvrdnutí břicha jsem samozřejmě už dřív četla, proto jsem se z toho mého „pouze pevného“ vůbec neplašila. Ale stačí jeden příspěvek a člověk začne pochybovat 🙂
    Jak jsem tu už psala o těch svých kilech, co jsem přibrala, tak jsem si vzpomněla, že moje mamča měla při každém ze svých třech těhotenství problém s ledvinami, že jí špatně fungovaly, takže dokonce musela ležet v nemocnici. Vždycky byla hrozně oteklá a po porodu chodila pořád čůrat (spoustu litrů). Doufám, že mě něco takového nepotká. Otokům se asi málokdo vyhne, ale takový extrém neee 🙁 Při prvním porodu, kdy byly otoky nejhorší a musela být hospitalizovaná v Podolí, tak tam prý jela v botách po svém tatínkovi, který měřil dva metry a měl hodně přes sto kilo, protože se do žádných jiných bot doma nevešla :S

    #881758
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    No Máňo tak to přesně vím jak se tvoje maminka cejtila, měla jsem otoky jako blázen, dokonce podezření na preeklampsii, protože z mého mrtvolného tlaku se najednou stal poměrně vysoký, to se nakonec nepotvrdilo ale prstýnky jsem sundala nekdy v 24tt a ponožky jsem přestala nosit takový ty klasický a jen ty kotníčkový někdy kolem 28tt a to byl prosinec, koupila sem si skejtácký boty, ty byly dost široký ale i tak jsem v nich nevydžela dlouho. Nejhorší bylo že to i dost bolí. Byla sem oteklá všude i v obličeji. Strašný doufám že tohle mě teď nepotká, protože v těch vedrech a ještě tohle no to bych asi škemrala za předčasnej porod.

    #881759
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Já jsem nechtěla nikoho vystrašit, jen jsem napsala jaké mám zkušenosti z okolí a nebylo přesně řečeno, jak je břicho tvrdé 🙁

    #881760
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    taky jsem nikoho nechtěla vystrašit, jen že se mě v pondělí v poradně MUDr. na to tvrdnutí ptala, tak jsem se o tom zmínila. Omlouvám se, pokud jsem někoho vyděsila. 🙁

    #881761
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Markét přesně tak 🙂 Též se omlouvám…

    #881762
    Anonym
    Host

    Myslím, že jsem to tehdy s tou tvrdostí břicha napsala dost přesně – jako míň nafouknutý volejbalový míč 🙂 Ale to už je teď jedno.
    Vcelko, pořád tak nějak doufám, že sklony k těm otokům nejsou dědičné a že se jim vyhnu, teda aspoň v té míře co měla mamča. V létě jsou otoky běžnější než jindy a ještě k tomu těhotneství… No zatím nebudu plašit:) Zrovna dneska jsem si říkala jak je mi dobře, břicho mi vadí jen při obouvání a jen občas cítím záda z delšího sezení. Jo jo, kdyby to tak vydrželo 🙂

    #881763
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    No toho se právě obávám, že v to léto to budeme mít náročnější než v zimě. Když se mě někdo zeptá jak probíhalo moje předchozí těhu, tak říkám že v poho, ale když se nad tím zamyslím tak to teda nebylo bezproblémové pohodové těhu. Nejdřív sem zvracela kudy chodila a dost zhubla, to se teď opakovalo, pak sem začala otékat, to teda ještě ně, pak sem otekla tak že mi to zvedlo příšerně tlak, zadržovala sem 7kg tekutin díky tomu sem popraskala docela hodně na bocích.
    Tak sem zvědavá jak budeme funět v těch 30st.

    #881764
    Anonym
    Host

    holky, to chce klid …. v létě nohy nahoru, sklenici plnou limonády s ledem nebo zmrzlinu a nic nedělat, jen se nechat obskakovat a čekat na mimi 🙂 …. to jsem si to pěkně vysnila, co? sama jsem zvědavá na realitu 🙂

    #881765
    r radunkas
    Registrovaný uživatel

    Ahojda,
    s tím tvrdnutím mi čtete myšlenky, na kontrole se mě taky ptal, jesti mi netvrdne bříško a já si spíš připadala, jak natrvdlá, páč jsem si říkala, co s tím tvrdnutím pořád má (a že už příště se ho zeptám,no…) a jak to vypadá?A to víte večer jsem si lehla na záda a zjistila že je tvrdý no a co teď?Tak jsem si lehla na bok a už nebylo, pak jsem usnula:| No tak to jste mě uklidnily, že má tvrdost je normální:) chudáci chlapi:D
    ros.lenka tak to Ti gratuluju holčiičky jsou prý teď nedostatkové:o) já už mela růžové než mi to „potvrdil“všichni mě ale stále tipují na kluka (lichotníci :o) provokatéři,jedni! Ale víš, co říkám si, když to tak vidím – na co si musíme dát pozor, co hlídat, pozorovat se, hlavně ať jsme všichni zdraví!
    Holky, mám otázku – jak to máte s akoholem,dáte si občas sklenku anebo jste zapřísáhlé, ptám se páč já si dám třeba o víkendu pohárek, jak říká můj chlap moravák:o). Otázka mě napadla – byla jsem na srazu se školou ze střední po 12ti letech a dala si 1dcl vína poté ještě jednu 1dcl – a jedna má spolužačka poznamenala „no teda chudák dítě“, mnoo můžu Vám říct, že mi nebylo nejlíp. Jako odvětila jsem ji něco srandovního, ale do smíchu mi moc nebylo…tak bych chtěla znát Váš názor
    Mějte se krásně

    #881766
    Anonym
    Host

    Teď byl dobrý článek na idnesu myslím v rubrice ONA o alkoholu v těhu
    http://ona.idnes.cz/tehotne-i-kojici-zeny-se-napit-mohou-obcas-to-i-prospiva-pj4-/zdravi.aspx?c=A110325_140644_zdravi_pet

    Když to shrnu vůbec nevadí si dát 1-2x do týdne skleničku vína nebo piva, samozřejmě je to individuální a nevadí to ani při kojení takové malé množství. Dokonce tam odpovídá můj pan doktor co k němu chodím. Já na alkohol chuť moc nemám, ale už jsem si také skleničku dala vždy víno pivo nepiji

    #881767
    Anonym
    Host

    K tomu alkoholu, docela by chuť i byla, spíš na vínko, na tvrdý ani náhodou, ale mám strach o miminko. Sice se teď všude propaguje ono „1 – 2 skleničky nevadí“, ale já si říkám, že ten alkohol i v tomhle malém množství pronikne do krve a tudíž i k miminku. Tak si ho raději odpouštím. Když už mě hodně honí mlsná, tak si líznu na špičku jazyka z manželovy sklenky vína, spíš je to na ošizení chuťových buněk 🙂 . Dnes jsme byli na návštěvě, chlapi pili tvrdý, kámoška pivo, ale já zůstala u džusu a vůbec mi to nevadilo. Nedělala bych asi vědu ze dvou skleniček vína na srazu školy, to je fakt jednou za čas. Ale já se spíš kloním k absolutní abstinenci, protože mám pořád takový blbý pocit, jako že se miminko nemůže bránit, kdybych si chtěla dávat do nosu.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 616. až 630. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist