Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 631. až 645. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881768
    Anonym
    Host

    Já bych si vínko i dala, ale neprojde mi to, přítel mi hlídá každou kapku. Když si pak naleje večer skleničku, tak mi dá maximálně ochutnat a to ještě hlídá, abych nevypila moc :). Těsně před otěhotněním jsme doplnili naši vinotéku úžasnými vínky z Německa, tak to ted popíjí sám :(.
    Zvláštní je, ža mám v sobě toho hlídače, i když se mnou není. To bych si dát mohla, ale stejně si nedám… taky mám takový ten blok, že to malé se nemůže bránit…

    #881769
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Tak mě to dr taky povolil, ale jen velmi střídmě, já mám výhodu že ani nemám chuť už takhle žiju od prvního těhu takže téměř 3roky. Občas se napiju od muže pivka po dobrém obídku, jednou sme si otevřeli vínko a dala sem si jednu malou skleničku a bohatě mi to stačí. Dřív sem si ráda něco dala, ale nějak ta chuť přešla 🙂

    #881770
    Anonym
    Host

    tak to já minulý týden na horách každý večer (4x) ochutnala vínko, co ostatní pili, ale jen tak cenťák na dně skleničky – a špatný pocit z toho nemám, jen teďka zas budu na džusech:) ale nějakými zlými jazyky bych si hlavu nelámala – nejsi přece mamina alkoholička!!!

    #881771
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Holky, já bych to určo nehrodila :S Pokud se jedná o malou skleničku vínka či pivka, tak je to prý vhodný na tlak a krev (hlavně červené víno) 🙂 Já mám dnes narozeniny, tak jsem si s kolegama taky dala malou skleničku červeného a nepřipadám si jako špatná a nezodpovědná matka 😀 Pokud do sebe neláme panáky tvrdýho, tak bych se toho vůbec nebála 🙂

    #881772
    Anonym
    Host

    Petuldo tak vše nej k narozeninám, já si také mylsím, že jednou za týden či 14 dní 1-2 skleničky neuškodí. Tak já mám pro dnešek padla v práci, mám 1/2 dne dovči a jedeme kouknout do těch Letňan na for kids tak jsem na to zvědavá. Tak krásný víkend a užívejte sluníčka

    #881773
    r radunkas
    Registrovaný uživatel

    děvčata, shlédla jsem Vaše příspěvky, děkuji za podporu:) , souhlasím s Vámi, se všemi. Jdu něco pracovat a brzy pááá

    #881774
    r radunkas
    Registrovaný uživatel

    Ahojda, zdravím Vás, tak mě začalo bolet v krku a mám hnusný kašel:o(nemáte nějaký dobrý recept, jak se toho zbavit?Ještěže nemám teplotu! Doufám, že se mi vyhne..Na krk si dám !“Priznitzův zábal“ a dala jsem si Mullerův sirup, Vincentku. Mějte se krásně a užívejte si sluníčkaa:)

    #881775
    Anonym
    Host

    Radunko, přeju rychlé uzdravení, poradit by ti mohla Misha, ta si s kašlem užila své… Já dnes byla na bazéně, tak jsem příjemně unavená a to sluníčko se tu pořád přes tu nízkou oblačnost ne a ne prokousat, tak třeba časem:)

    #881776
    Anonym
    Host

    Radus já jsme teď odborník na kašel 😀 , no záleží jaký kašel máš (suchý, dráždívý, a zda vykašláváš), ale upřímně ze sirupů, které jsme měla 3 nic nezabralo pořádně, a nakonec jsem to nechala odeznít s pomocí Vincentky, tu jsme inhalovala a i ráno a večer zvládla dva loky, já jí nesnáším. Jinak asi takový nejuniverzálnější je Mucosolvan junior sirup, ten se může v těhu a je dobrý, měla jsem Stodal což je taková dětská štávička dle mého k ničemu. Ale na krk určitě zábal ten je nejlepší a cukr s cibulí, nakrájej cibuli ona pustí štávu přidej si cukr a po lžičkách dlabej je to dobré a zabírá to asi nejvíce. A hodně ovoce a odpočívat, uvidíš budu te hned lepší, a teplotu řeš až pokud by jsi měla nad 38 pokud budeš mít méně tak si na to nic neber, jen nad 38 můžeš paralen jinak to nech být. No u nás je nádherně, odpoledne se půjdeme projít. Teď parter dovytře a mě zbývá umýt vana a máme máš nedlní uklid hotový, pak udělám obídek, uzené, bramborový knedlík a špenát a k věčeři upeču kuřecí nohy na rajčatech a paprikách to mi moc rádi

    #881777
    Anonym
    Host

    Taky jsem si s kašlem pěkně užila … mě pomohly lišejníkové pastilky, jsou to čistě bylinkové bonbony z lékárny, které pomohly utišit dráždivý kašel, že se dalo aspon usnout. Ono se téměř nic nesmí, prý ještě jitrocelový sirup, ale tam chce kouknout na složení. Doktorka mi zakázala takové ty ACC long na vykašlávání. Říkala ještě, kdyby to kašlání a bolení krku nepřešlo, tak je možný bioparox, ale nakonec jsem vystačila s těma bonbonama. A pak ještě zázvorový čaj …

    Celkově povolila paralen, ten prý nevadí … já vystačila s jedním v poledne a s druhým večer … řekla mi, že jsem jich klidně mohla i víc, že je hodně slabý, ale nechtěla jsem to do sebe cpát. Jedla jsem je spíš proto, abych se byla schopná najíst, jinak jsem do sebe nemohla nic nacpat, tak abych úplně nešidila mimi.

    #881778
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    tak jak jste si užily víkend…teda kromě maroda radunkas…:) ? My jsme se slunili o 106…dokonce jsme v sobotu zahájili „grilovací sezónu“ 🙂 . Bylo to fajn…naložili jsme masíčko, taky jsem si dala skleničku bílého…jak jste tady rozvedly debalu na téma alkohol…cca 1x za 14dní si sklenku vína, nebo malou skleničku piva od přítele dám…a vůůůůbec si nedělám výčitky.
    Myslím, že na tom nic zlého není, pokud se to nepřehání a nepije se tvrdý aokohol, tak už tady bylo zmíněno 🙂 .

    Ale o víkendu jsme byli i s našim synovcem…budou mu v květnu 3 roky a můžu Vám říct, že je to antikoncepce jako blázen…období vzdoru u tohoto našeho dítka je skutečně obdobím s velkým O. Jakmile není po jeho, hned sebou praští vzteky o zem…je mu dokonce jedno, že je to na asfaltové silnici, roztrhne si přitom hlavu až do krve a to vše jen proto, že jsem ho odvedla od louže, aby si v ní nemáchal nohy 🙁 . Bylo mi ho na jednu stranu líto, že se zranil…ale na druhou stranu jsem ho měla plné zuby…když jsem viděla, že za hodinou procházku se dokázal asi 12x hodit takhle bezdůvodně na zem, byl celý mokrý, vzteklý, od bláta, uplakaný, nestíhala jsem utírat oči a holuby a nakonec jsme ho domů museli odnést na ramenou (teda přítel, protože prcek už váží 14kg, takže já už se s ním netahám), jelikož se mu už nechtělo ani chodit.

    Z procházky nic neměl, protože byl víc na zemi než na nohou a nakonec ani my, protože ho člověk pořád jen zvedá z země, nebo ho ignoruje, protože to jediné na něj platilo abych s tím vztekáním přestal, sám se zvedl a šel za námi. Já už jsem byla zoufalá. A to mu má za 2 měsíce přibýt sourozenec – bratíček. Tak jsem na něj zvědavá.

    A jen doufám, že nás čeká slabší průběh „období vzdoru“ :S .

    #881779
    Anonym
    Host

    U mě víkend taky super. V sobotu jsem byla s rodičema na chalupě … celý den spousta práce – kombinace meziúklidu po stavbě, protože nám dělají novou střechu a takových těch jarních prací na zahradě (sbírání ostřihaných větví, sázení muškátů do oken a tak) … sice toho bylo dost, ale bylo nádherně. Ale je pravda, že jsem se večer nemohla skoro hnout, to věčné ohýbání a klekání ….
    A v neděli po obědě jsem se vrátila do Prahy, kde mě čekalo překvapení … přítel namontoval světlo do obýváku, takže po 1,5 roce začínáme mít v bytě pořádná světla, ne jen dráty se žárovkou :). Odpo jsme šli chvilku ven, pak jsem pouklidila po tom montování světla a zasadila muškáty na balkon a opět se nemohla ani pohnout, jak bolelo celé tělo :). Naštěstí mimi neprotestovalo. Ale večer v posteli jsme měli veselo … ulehla jsem se strašným hekáním, jak mě bolela záda. Když jsem se srovnala na posteli, tak mě mrně začlo zevnitř okopávat a zvenku navíc dorážel přítel. Ze mě pak už jen vypadlo „dejte mi všichni pokoj…“ 🙂

    #881780
    Anonym
    Host

    Tak u nás víkend také super, v sobotu u známých na Slapech tak odpočinek celý den na zahradě na slunci, večer jsem byla z toho čerstvého vzduchu úplná mrtvolka a včera dopolčo úklid a odpolčo procházka, abych věděla kam s malým můžu chodit apod. tak jsme to prošli se zastávkou v cukrárně na pití a odpočinek a pak zpět, no po dvou hodinkách a tom sluníčku jsme zase byla vyřízená ale bylo to super, a to jsem stihla i navařit, a vyprat to krásně na balkoně uschlo a dnes chvilku budu žehlit. Ještě že ten víkend tak vyšel to počásko zato dnes je tam hnusně, fouká a ještě prší 🙁 . V pátek jsme byli s přítelem objednat pokojíček a musíme zaplatit 50% tak další výdaje, ale ty příjemnější. karkét tak to tě obdivuji s tím synovcem, vím, že takové děti jsou ale já na to nemám nervy ani trpělivost, jsem zvědavá jak si případně poradím s tím naším drobkem kdyby měl takové období

    #881781
    r radunkas
    Registrovaný uživatel

    Děvčata, děkuji Vám za rady a podporu, není mi nic moc-možná troch hůř, včera jsem ještě byla akční, dnes už spíš leklá rybka, ale teplotu nemám, takže hurá, včera jsem se léčila cibulí, dle receptu alá Misha a dnes mi v lekárně dali Stodal a Septo…?Nevím, co ale je to hnus:o(
    Teď po šesté jsem přišla z práce, na chvíli lehla a načerpala síly. Víkend byl nádherný, jinak Ros.lenko, my máme taky kablíky ze zdi, světla jsou, ale zatím je nikdo nenamontoval, tak jsem si hned s Tebou pokyvovala:o)
    Jinak už „Áju“ cítím zřetelněni, dokonce i občas rukou přes bříško -pro mě novota po tom slabém vrnění… A v poslední době si říkám stále, hlavně, aťje to zdravé, já když to slyším – známé mě informují o tom, co se vše může stát a pak řeknou „jéé promiň to jsem Ti asi neměla říkat“:| mnoo jsem holka otrlá 🙂
    Chtěla jsem se Vás zeptat, jak jste na tom s kočárkem?Já z toho mám docela hlavu…líbí se mi od Dorjanu, Takko, ale asi kvalita bude trochu jinde, ale jsou takový koukavý. Tak jsem si říkala, jak jste na tom Vy?Máte vybráno, vybíráte, jak vybíráte,…?Jsem z Pardubického kraje, takže hledám i kamenné obchody. Tak se mějte pěkně a brzy pa

    #881782
    Anonym
    Host

    Tak ať je ti co nejdříve dobře, Stodal jsem měla také, le je to taková štávička, která ale ve většině případů nepomáhá. Ten výběr kočárku je různý, každý má jiná kritéria a požadavky. Já koukala na designe a aby byl do terénu a pak na testy a bezpečnost, a jelikož nej vychází na utosedačky maxi cosi tak jsem se rozhodla i pro kočárek a navíc se mi vždy líbil. Kamarádka když vybírala tak trvala na ruční brzdě tak to měla omezené a má teutonii, taky se misí přihlédnout kde stím budeš chodit jezdit kvůli váze a hlavně aby se to vešlo do auta, to kolikrát také zúží výběr, ale asi to chce zajít do krámku a vyzkoušet si je jak ti budou sedět do ruky a jejich manipulace a skládání

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 631. až 645. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist