Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 661. až 675. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881798
    Anonym
    Host

    Dneska mě poprvé pustil jeden pán v metru sednout, až jsem z toho byla celá nesvá :). Fakt asi začínám být pravdu těhotná 🙂

    #881799
    Anonym
    Host

    Jo já jela výjmečně také MHD a také jsme byla hned puštěna sednout, tak mě to celkem potěšilo.
    Tak hlásím, že kontrola a UTZ dopadl na 1. Jsme 22+1 takže ukončení 22 tt a běží nám 23 tt. Miminko je velké 25 cm a váží 479 g, velikost chodidla je 4,1 cm 🙂 prý máme velkou nožičku. Jinak je u nás vše OK, probíhala detailní kontrola srdce a chlopní a byla vyloučena jakákoli srdeční vada. Jinak další prohlídka je 10.5. to bude 27 tt a to kromě UTZ a poradny mám i ten báječný nápoj na cukrovku, ráno tedy na lačno, sestřička odebere krev, pak báječný mok a po 1 hodině další odběr a mezi tím zvládneme prohlídku. Jinak mám tedy v těhu knížce „konečný“ termín porodu, který tedy vypočítán na 8.8. 😀 . Jinak pan doktor kontroloval uzavřené hrdlo apod. tak také OK. Jinak mám přesně nahoře 3 Kg, podle tabulek doktora a té křivky co je v těhu knížce bych měla mít nahoře 4 Kg, že to je optimální, ale že je to u mě v pořádku. Tak jsem snad napsala vše. Jo jinak se nám dnes stala nemilá nehoda, nějaký debil vypustil u našeho auta kola, tak to tatínek nestihnul na prohlídku a ještě přivolání asistenční služby bylo za 1400,- Kč 🙁 , ale už to vše viděl na DVD tak o nic nepřišel. Tak krásný večer květinky

    #881800
    Anonym
    Host

    Misho, tak to jsou pěkné zprávy :). Důležité je, že jsi prohlídku stihla ty.
    Mě by docela zajímala ta váha, jím sice pořád stejně, ale pupík mi pěkně vyrostl. Tak odhaduju, že i váha pěkně poskočila … ale … stále ještě doma nemám váhu :). Těhu knížku jsem okoukla, ale ten rozptyl váhy je tam docela veliký, tam se musí vejít snad každá.

    #881801
    Anonym
    Host

    Hihi, možná se tam každá nevejde – kolik tam mají pro 24tt? Jinak jsem holky dneska zírala na tento článek – viděly jste ho? On na to byl teda odkaz z jiného a tento je starší, ale neuvěřitelný…
    http://deti.centrum.cz/skolaci/2010/11/11/galerie/nejmladsi-matka-sveta-porodila-v-peti-letech-podivejte-se/
    Jinak Misho, super zprávičky, závidím, že máte mimi tak přeměřené, to mně nic takového neříkají…

    #881802
    Anonym
    Host

    Já sjem ráda, že mám takového pečlivého doktora, ale já mu vždy řeknu co chci věděta a on řekne, na to taky koukneme teď musíme prostudovat to a to a pak ty další věci, většinou sjem na tom UTZ tak 15 min, včera to bylo navíc i s vnitřním UTZ. No já se v těch křivkách v těhu knížce nevyznám, vím že mi tam doktor minule udělal pontík a včera další a ty spojil a jsme po tou jejich předmalovanou křivkou a udělal mi puntík i na konci těhu kam bych se měla dostat podle momentálního přírustku váhy a to pokud dobře koukám jsem na 14 Kg. Jinak mi doktor napsal do průkazky placenta není v DDS tak jsme pátrala u švagrové ať mi to přeloží, tak placenta prý není v dodlní děložní stěně takže asi OK. Musím říct, že ty přístroje se tak vymakané, že snad zjistí vše což je super

    #881803
    Anonym
    Host

    Na 24tt my to podle knížky vychází na nějakých 6-6,5 Kg nahoru

    #881804
    Anonym
    Host

    Mě doktor říkal na posledním UTZ (na zač. 21tt) téměř všechno, co Mishe, bylo to hodně podrobné. I včetně té placenty. Ale doktor mi to vysvětlil – že ji mám na přední stěně, ale dobře vysoko, že nebude bránit přirozenému porodu.
    U těch křivek – tu plnou beru jako ideál a ty tečkované okolo nad a pod jsou rozmezí ve kterém je možné se pohybovat. Na ukončený 24tt mi vychází ideál těch 6kg a rozmezí 2.5kg – 10kg (Kačko, sem se určitě vejdeš). Asi je fajn, když se pohybuje kolem té ideál křivky, protože pak vychází ten finální přírůstek 13-14kg. No nic, stejně to moc ovlivnit nejde, dieta se držet nedá :). Co přiberem, to přiberem, pak se to holt shodí :).

    #881805
    Anonym
    Host

    No u nás taky v tom 21tt kontrolovali srdíčko a orgány a všecko, i o té děloze, ale z těch měr a vah řekli jen 380g a že to odpovídá velikosti asi 25cm, ale že to už nezměří..A žádnou velikost nohy a tak…A normálně na gyndě mi asi ani tu váhu neřekne (no třeba mě v pondělí překvapí), tak si budu muset počkat na 30tt, kdy bych měla jít zase na velký UTZ.
    Jinak ten 24tt ukončený nemám spíš ho začínám, nebo jsem v něm, ale tak do týdne snad 10kg mít nebudu – ovšem do dvou – babička bude slavit 70 a taťkův bratranec bude dělat vesnickou veselici ke svým 50, tak to bych tomu i věřila, že ty dvě kila za víkend naberu 😀

    #881806
    Anonym
    Host

    Myslím, že žádná těhulka asi není přesně tabulková. Mě doktor dokonce metrem měřil dělohu prohmatával mi břicho aby našel kam až jí mám k pupíku to mě dost překvapilo. Mě doktor včera změřil malého úplně v pohodě, říkal to dost přesvědčivě, že ta míra i váha je odpovídající. Myslím, že také záleží jaký přístroj který doktor má, fakt jsme ráda, že můj dokrot má tohle dost dobré a mám to takhle vše sděleno, natočeno a vyfoceno. Dokonce měřil i hlavičku ale tam byli dva údaje tak nevím který platil nebo jak to má být a teď zase čekání do další prohlídky. Dokonce mi kontroloval jak mám velké břicho a jaký má tvar a také OK a já si do teď myslela, že ho mám větší než bych měla mít i podle ostatních a co mi říkala mamka, ale prý je veliksot odpovídající

    #881807
    Anonym
    Host

    U té hlavičky mám průměr a obvod, já má zprávu ještě u sebe až do další poradny, protože tenhle UTZ dělali u genetika. Tak jsem si našla, co ty zkratky znamenají. Břicho mi nikdo neměřil ani nekontroloval tvar, ono ostatně nebylo zatím co. Ten pupík mi vyskočil až minulý týden, zato pořádně :). Doktorka mi jen kontrolovala uzavřené hrdlo.
    S tím tvarem břicha mě dostala mamka, protože prý je na kluka a ne na holku, kterou mi řekl doktor…. Vůbec nechápu, jak se podle toho dá určit pohlaví. Mrnous se mi tam mele ze strany na stranu, kope chvíli nahoře, pak dole.

    #881808
    Anonym
    Host

    Tak to já mám tedy pořádné bříško už víc jak měsíc , mě tedy říkaj, že mám klučičí a i to tak je. uzavřené hrdlo mi také doktor včera konttroloval, to já mám také nějaý snímek kde je miliony zkratek a u toho údaje, ale nerozumím tomu, vím že u hlavičky jedno číslo bylo 6 nebo 7 cm. Tak náš mrnousek je dnes kupodivu klidnější,. Zašli jsem si na večeři pak se doma převlékli do sportovního a šli se na hodinku projít a jsem pěkně unavená a vyfoukaná. Zítra půjdeme kouknout na farmářské trhy a koupit nějakou zeleninku apod. a v neděli nás čeká ten velký nákup zbylých věci na mrňouska, tedy spíš objednání ale i tak to bude na dlouho, ale těším se na to

    #881809
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    To já mám holky pupík až neuvěřitelnej, ale prej s kyždým dalším dítětem je to vidět a poznat dřív, no tak do třetího asi nepůjdem, protože bych byla jak slonice. A k těm tvarům pupíku, je to jen pověra která občas vychází, že kluci mají špičatej pupík zatímco holky kulatej, je fakt že u dcery jsem to tak měla, že šel od boku k boku ale teď ho mám typický klučičí a zatím to vypadá na holku i když první názor byl chlapeček. Tento týden sem byla dvakrát u dr, jednou na UTZ kvůli roštěpu patra a pak u svý dr. a nikde nebyl problém, mám 5 kg navrch, už mě ani nebolí ta jizva, tak snad už ani nebude a rozjela se mi pánev, tak snad to tentokrát zvládnem přirozeně porodit. S tou pánví mě to teda štve protože to hrozně bolí a ke všemu moje oblíbené těhu kalhoty co mám po prvním těhu mi nejsou přes boky a to byly pěkně drahý a fakt slušivý, tak se na ně teď můžu jen dívat 🙁

    #881810
    Anonym
    Host

    Tak u mě se tedy zvětšuje pouze to břicho, prsa nic tedy malinko, ale není to moc poznat a jinak přes boky a ostatní partie nic maximálně někde tak 1 cm, ale vše mi stále je, jen budu muset koupit pár delších triček a košilek (tílek) nějak mi začínají některá být krátká. Já už doufám, že začne být stabilně teplo a vytáhnu konečně legíny, šaty a tuniky. Tak krásný večer a hezký víkend všem

    #881811
    Anonym
    Host

    Vcelko a kolik máš obvod přes pupík? Já mám už několik týdnů (ráno) 106 cm. Kamarádka tomu nemohla uvěřit, akorát mi říkala že kdykoli mě vidí, tak mám břicho větší a větší. Vidíme se jednou nebo dvakrát za týden. Ale teď naposledy jsem měla sukni a dlouhé obepínací tričko, takže i já jsem koukala, jak moc jsem těhotná 😀
    Váha se už 3 týdny nehýbá, tak snad zase nedostanu u doktora vyčiněno. Minule se zhrozil z toho přírůstku, teď se mu asi zase nebude líbit ta stagnace. Jím pořád stejně ale bude to asi tím plaváním. Doufám že mi nezakáže ty 2x1km týdně, já si to vyloženě užívám, po plavání se necítím vůbec utahaná, naopak mám snad ještě víc energie. Každopádně budu trvat na tom testu na cukrovku, i když se váha ustálila. Taťka si na cukrovku ke konci píchal inzulín, tak to máme v rodině a to nemůže jen tak přejít.

    #881812
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Máňo ani mě nenapadlo to měřit, najdu metr a zjistím 🙂 Nevím jak se to dělá u vás v tramtárii 🙂 ale v ČR se dělá cukrovka povinně když jí máš v rodinné anemnéze, takže já na ní musela když sem čekala dceru a to mi bylo 23 a v laboratoři se divili že dr tam posílá někoho tak mladého že se to prej dělá až v pozdějším věku, tak nevím co je pozdější věk. Myslím že při příští kontrole mi dr napíše žádanku. Už mám nahoře 5kg, všechno v břiše a v prsou.
    Dneska nás čeká návštěva u tchýně, švára měl narozky tak snad to přežijeme bez úhony, musím hlídat dceru jak oko v hlavě aby se zas na ní chudinku nesesypali a nenutili nočník, posledně z toho byla úplně vyřízená a nočník nechtěla ani vidět a teď když jsme na dobré cestě že už jí to docela jde tak aby sme nezkončili zas na začátku…..No jo podle těch předpotopních názorů jsme opožděný když ještě nechodí na nočnik sama…..

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 661. až 675. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist