Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 676. až 690. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881813
    Anonym
    Host

    Mano tak to tě obdivuji, že tolik uplaveš a jsi nabyta energií, to já bych byla asi mrtvá a zralá do postele, vím že mám vždy po plavání v bazénu nebo i relaxu ve vířivce hrozný hlad. Tak jsme jeli nakoupit a nakoukli do Marks and Spencr, začali tma včera slevy až 50% na vybrané zboží, dokonce i na miminka, tak jsme malému koupili set dvou tepláčků a jen za 129 Kč a to tam byla cena 229,- tak to měli asi špatně, a slevy jsou opravdu dobré, jen kombinézku na zimu měli zlevněnou jen bílou a ne tu modrou tak ještě počkáme zda nezlevní i další zimní věci z letošní kolekce.

    #881814
    Anonym
    Host

    Maňo, tak to já tak přidává obdiv. Já chodím 1x týdně na spinning, je to 60min lekce. Cítím se po ní docela fajn, hodinu zvládnu bez problémů, ale doma jsem pak docela unavená. Na plavčení se chystám začít chodit, ted se mi do bazénu nechtělo, jak jsem se nemohla dlouho vyhrabat z kašle.
    Misho, když to tak čtu, tak začínám mít výčitky, že zatím nic nesháním. Mám pořád hodně práce s projektama, tak na shánění výbavy vůbec nemám chut, ale já to stejně nechci moc přehánět. Určitě seženu potřebné věci do začátku a pak budu dokupovat postupně, jak mi poroste … Dokonce jsem si i rozmyslela budování pokojíčku, jen ho vyklidíme, ale nábytek do něj zatím shánět nebudu. Stejně budu mít postýlku nebo koš u sebe v ložnici, krásně se tam vejde. Do dětského pokoje dáme náhradní postel, kdyby bylo mrně příliš čilé v noci, tak aby se tatka vyspal. Příp. tam bude možnost na přespání pro moji mamku. A pak si pokojíček nakreslím podle svých představ a bud ho koupíme nebo vyrobíme u truhláře ….. Jediné, co pořád vybírám, je kočárek, ale tam se nemůžu rozhodnout….

    #881815
    Anonym
    Host

    No já právě nakupuji teď a zařizuji, protože mě to nejvíc chytlo na začátku těhu a teď mě to nebaví, teď už sjem ve fázy koukání a nic nepořídím, ale ze začátku ta chuť byla tak velká, že sjem toho většinu zvládla. My pokojík koupili, u postele budu mít koš, ale chci tam malého mít jen na noc jinak bude ve své postýlce. My šli do galerie Harfa na trhy (tedy hrůza asi 4 stánky a nic) a včera mi právě přišla ta nabídka do Marks and Spencer a ty ceny byli lákavé tak i přes to, že malý má tepláčků celkem dost ale ty malinký tak jsme mu vzali 3-6 měsíců a hlavně za tu cenu parádní. My jedeme pro kočárek zítra objednávat tak si ho vyzkouším a pořádně osahám teprve

    #881816
    Anonym
    Host

    což o to, chut by byla, ale čas zatím není 🙁

    #881817
    Anonym
    Host

    Leni, nezoufej, já ještě taky nic skoro nemám. Jen šátek na nošení mimča a vibrační lehátko-křesílko, obojí z bazárku, že se mi to tam moc líbilo, tak jsem po tom skočila. Kočárek taky ještě není úplně rozhodnutý, natož objednaný. A z oblečků jsem nekoupila skoro vůbec nic, jen gaťátka lacláčky, který se mi moc líbily na veletrhu, tak jsem si udělala radost, ale nákupy praktických potřebných věcí ještě odkládám. Do pokojíčku asi přetřeme na nějakou pěknou barvu staré kousky nábytku a budeme spíš improvizovat a dle potřeby později uzpůsobovat – na to, abysme pořizovali speciálně dětský pokoj-nábytek, nebudou v nejbližší době peníze a ani mi to nepřipadá nutné, spíš se těším, jak se vyřádím s těma barvičkama na tom starém nábytku 🙂
    Jinak, Máňo, taky závidím ten elán po plavání, mně to jednou týdně zatím stačí a bývám poměrně vyřízená, i když pravda, že se vůbec nešetřím. jsem to posledně konečně spočítala a vyšlo to na 70 pětadvacítek.. No zítra bych měla jít zas, ale nevím, jestli to dám po dnešní noci, kdy se manžel rozhodl pro romantiku ve dvou ve stanu-no jsem zvědavá, jak to na karimatce zvládnu Snad na nás v tom větru nepřistane žádný strom a zítra se zase ozvu:)

    #881818
    Anonym
    Host

    ros.lenko, my to budeme mít s pokojíkem úplně stejně. Dětský pokoj bude v patře, tak by to bylo z ložnice v přízemí dost nepraktické. Takže mimi bude u nás v ložnici a v dětském pokoji je zatím postel pro hosty a právě také pro případ, kdyby mimi nespalo a manžel se potřeboval vyspat do práce. Ale i kdybychom měli dětský pokoj hned vedle ložnice, tak bych měla mimíšo u sebe, myslím že každý krok navíc je znát a v noci to platí dvakrát. Takhle když se mi nebude něco pozdávat, tak jen mrknu do postýlky a budu moci spát dál. Budu takhle klidnější i když si koupíme monitor dechu.
    Kacko, já jsem si sama pro sebe stanovila normu 40 pětadvacítek, vždycky sice přidám ještě něco navíc na vyplavání a uvolnění, ale tam už si neměřím čas. Teď to dělám standartně za 31 minut a plavu tak na 75%. Mohla bych si samozřejmě přidat bazény navíc, energie by na to byla, ale když já potřebuji po té půlhodině už na záchod a nechce se mi vylézat a pak zase vracet 😀
    Včera jsem byla dost překvapená, protože jsem odpoledne stála 2,5 hodiny na startu rallye a vůbec mě nebolely záda ani nohy. A to jsem tam ještě musela kilometr dojít a pak zase to samé zpátky. Už jsem vytáhla těhotenský pás, který jsem schovala pod šaty, tak to možná bylo i tím. Obal od něj už jsem zahodila, ale zevnitř je napsáno Carriwell a je koupený v Čechách. Je to stejný materiál jako na sportovní prádlo. Akorát mi po něm nahoru lezou trička, protože je hodně hladký. Na začátku těhu jsem si chtěla koupit takový ten pás co se nosí přes oblečení a má na sobě otisky nožiček nebo ručiček, ale už ho kupovat nebudu. Tenhle mi stačí a plně vyhovuje a stejně pochybuji, že bych tamten moc nosila, protože by se mi pod něj blbě strkala trička.

    #881819
    Anonym
    Host

    Tak právě zjištuju, že velký jarní úklid dokáže být pěkně únavný. Přítel jel na celý víkend lézt, tak jsem uklidila celý byt a zbývá 1 pokoj – zrovna ten dětský, co ted slouží jako skladiště, ale už na něj nějak nejsou síly, jen jsem tam vyluxovala a setřela prach. Tak to asi počká, až ho budeme vyklízet. I to malé už říká, že toho mám nechat … pěkně mě okopává … takže si dám obídek a na chvíli nohy nahoru :). V létě mě pak čeká velký úklid bytu ještě jednou, aby mimi přišlo do čistého, ale tam už asi zapojím přítele.

    #881820
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, já mám k dnešnímu dni nahoře 4kg a zítra začínám 25. týden.
    Jinak stejně jako ros.lenka jsem v sobotu uklízela – celý byt včetně oken a i mě už mrňous krotil…bolelo mě břicho tak, že jsem se ještě chystala žehlit, ale zbytek soboty a včera celý den jsem jen odpočívala, protože jsem tomu bříšku dala asi hooodně zabrat :S .
    Dnes už je to lepší, ale včera mi nebylo moc dobře a břicho jsem měla jako balón.

    Takže na sebe dávejte opravdu pozor…nic se nesmí přehánět zvlášť v tomhle stavu.

    Jinak kolik mám přes břicho taky nevím, ale zkusím to doma změřit…taky by mě to zajímalo 🙂 .

    #881821
    Anonym
    Host

    Tak to my vždy děláme ukíd v neděli, vyluxovat, někdy vytřít a udělat prach a umýt koupelnu a WC, ale včeraj sme to také ošidila. Okna nechám umít někdy v červenci firmou včetně žaluzií a uvažuji, že si na velký úklid před porodem někoho pozvu. Já mám nahoře něco malinko přes 3 Kg a ve středu začínáme 6 měsíc to to letí 🙂

    #881822
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    čauky všem
    no já jsem 24t a váha o 5,5kg nahoře a přes pupík 99cm 😀

    #881823
    Anonym
    Host

    raduš tak to je pěkná míra 🙂 tak já se asi večer také přeměřím, ale mám pocit, že se mi teď bříško už tolik nezvětšuje, tedy spíš to není už tak viditelné v té současné velikosti a váha úplně super, mě to podle knížky přesně ukazuje že ve 24 tt 5-6 Kg nahoře.

    #881824
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    tak si říkám, jestli není něco špatně. Jsem tady v podstatě „nejdál“ už mi běží 25. týden a když jsem si měřila břicho – večer, takže je ještě větší než ráno, tak jsem měla 88cm a dnes ráno 86cm.
    Do 99cm mám ještě daleko 😀 .
    Mám teda nahoře 4kg, tak snad to bude v pohodě.:S

    #881825
    Anonym
    Host

    Markét neboj to je různé já mám byřicho obří, ale míry mám podobné s tvými, byla jsem hodně hubená proto mé břicho vypadá mega velké a přitom jsou míry OK. Někdo má bříško malé i před porodem někdo velé celou dobu. Teď jsme koukala a četla těhulku Live Báru která začíná rodit předčasně a když jsem koukala na ty fotky tak mi to břicho přišlo neuvěřitelně velké a to píše, že malý má asi 1700 g (je 35 tt) moje švagrové třeba když čekala druhého syna tak měla ve 29 tt 1700g a břicho malinké

    #881826
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Misho, děkuji moc.

    No já si taky říkám, že když jsem se narodila já, vážila jsem jen 2,4Kg a přítel měl 2,9kg, takže ten náš bobek bude mít po kom být malinký. 🙂 Takže to nebudu řešit… Doktorka mi posledně taky říkala, že mám malé bříško a když jsem jí řekla, že jsem přibrala jen 3kg, tak se pídila po tom, jestli mě dlouho trápily nevolnosti … což mě trápily, takže to neřešila a říkala, že to určitě doženem 🙂 .

    Takže tak…děkuji moc 🙂

    #881827
    Anonym
    Host

    Markét v těhu průkazce ke konci (tedy u mě) je „ideální“ křivka jak by se mělo v těhu přibírat. Je nad ní a pod ní ještě jedna přerušovaná a ta určuje rozmězí v kterém by se těhu měla nacházet. Mě doktor říkal, že bych ve 22 tt měla mít nahoře 4 Kg a já mám také 3 i dkyž jsem za tebou o něco, ale ta křivka je tak velká, že někdo může mít i v 225 tt nahoře 3-4 Kg a někdo i 11 Kg, tak bych tohle neřešila, důležité je abyses cítila OK a mimču nic nechybělo. A říkal ti lékař kolik miminko orientačně váží?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 676. až 690. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist