Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 691. až 705. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881828
    Anonym
    Host

    Markét v těhu průkazce ke konci (tedy u mě) je „ideální“ křivka jak by se mělo v těhu přibírat. Je nad ní a pod ní ještě jedna přerušovaná a ta určuje rozmězí v kterém by se těhu měla nacházet. Mě doktor říkal, že bych ve 22 tt měla mít nahoře 4 Kg a já mám také 3 i dkyž jsem za tebou o něco, ale ta křivka je tak velká, že někdo může mít i v 22 tt nahoře 3-4 Kg a někdo i 11 Kg, tak bych tohle neřešila, důležité je abyses cítila OK a mimču nic nechybělo. A říkal ti lékař kolik miminko orientačně váží?

    #881829
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Markéto, myslím že obvod pupíku je pouze orientační, záleží na množství vody, položení placenty, jestli čekáš první nebo už několikáté mimi. Minulý týden jsem měla ve 22tt 5kg a taky mi nikdo nic nevyčítal, u dcery sem hubla zvracením a pak sem nepřibírala dlouho vůbec a nakonec sem měla asi 18kg a malá měla 4kg a byla v pořádku. A pokud jste s budoucím tatínkem byli prckové je dost možné že budete mít menší mimi a ty ho i líp porodíš. Mě se pokaždé ptali jak velký jsme byli při narození. Každá jsme jiná a budeme mít jiné mimi. Kolegyně nám v práci oznámila že je těhu když byla v 6měsíci a my nechápali protože to vypadalo že spíš trošičku nabrala(byla vyhublá a najednou byla tak nějak „normálnější“) a taky byli zdraví i s miminem

    #881830
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Já vím holky, nechci aby to vypadalo, že to nějak dramaticky řeším 🙂 .

    Misho, doktorka mi říkala, ale už ve 22. týdnu, že váha prcka byla 400g, váha prý byla v pořádku, takže jsem to neřešila a neřeším, jen mě tady překvapil ten obvod vašich bříšek 🙂 .

    Ještě mám na Vás takovou hodně intimní otázku…jestli to máte stejně nebo podobně jako já. Já mám občas tak cca 3-4dny, kdy mám silný bílý výtok… Vím, že je to normální, pochva musí být pořád přirozeně vlhká, dle fáze cyklu občas více, občas méně…ale dnes už musím používat intimky, protože občas, když vstanu…po delším sezení v práci nebo po ránu, když vstanu z postele, „to“ ze mě najednou vyteče, že mám mokré prádlo tak, jako bych si učůrla 😀 .

    Je to bílý výtok, nezapáchá…takže to asi není naškodu…vím, že se u děložního hdrla tvoří zátka..atd. já jen, jestli to máte některá podobné :$ .

    #881831
    Anonym
    Host

    Markét mám uplně to stamé co ty, prý je to normální ptala jsem se doktora, ze mě to „vyteče“ když se ráno vzbudím a vstanu, přes den většinou OK. No já si „užívám“ i stěma prsama, kdy mi cca před měsícem začalo vytékat to mlezivo, tak že tamponky do podprsenky nosím už teď, ale jen nějaké obyčejné abych neměla špinavé prádlo. Markét tak náš poklad měl ve 22 tt 479 g což také bylo zhodnoceno, že OK

    #881832
    Anonym
    Host

    Abych přispěla svou troškou do mlýna, tak v 21.tt 380g, taky prý odpovídající, v nejširším místě přes pupek mám 93. A výtok mám taky to samé a tentokrát jsem si vyžádala kontrolu u dr. a bylo to zhodnoceno jako normální. Takže bez intimek ani krok…

    #881833
    Anonym
    Host

    Holky, mě zatím nic podobného netrápí. Jedině snad křeče v lýtkách v noci, které jsem mívala i před těhu. Nevíte, smí se magnezium? Dřív mi na to pomáhalo.
    Přes pupik mám ted večer max 85, a jsem uprostřed 24tt, váhu stále nevím, až v pondělí na poradně. Zas tak velké to bříško není, jen proti tomu jaká jsem byla dřív je to prostě změna. A to mě ani žádné nevolnosti na začátu nepotkaly. Dnes to těhotenství na mě poznali i lidé, kteří mě pravidelně každý týden potkávají na zpívání a doted nic netušili …. ale je pravda, že jsem tomu pomohla správně zvoleným tričkem :).
    Ráno jsem byla na cukrovce, sladká voda mi ani nevadila, jen to nudné čekání. Po 3tím odběru jsem z ordinace vystřelila, at už jsem pryč, že jsem zapomněla mačkat loket a na ulici jsem zjistila, že mám úplně mokrý rukáv od svetru. Když jsem koukla pod něj, tak vidím, jak se mi z vpichu valí hromada krve. Stála jsem tam jak blb, mačkala si loket, at se to zastaví a lidi na mě koukali jak na blázna …. Naštěstí to ustalo samo, jak jsem tu ránu zmáčkla.

    #881834
    Anonym
    Host

    Tak jsem se také změřila přes pupek a 89 cm takže od minulého měření zase povyrostl 🙂 . Mě cukrovka čeká v květnu. Myslím, že se magnesium může, někdy ho lékař sám předepíše těhulce pokud má křeče,zkus mu zavolat, ale myslím, že je to OK. RosLenko, ty jsi měla 3 odběry?? Mě sestřička říkala, ráno vás ďobnu pak vypijete tu sladkou vodu po hodině vás zase bodnu a je hotovo a mezi tím bude prohlídka

    #881835
    Anonym
    Host

    jj, byly 3 odběry, nebrali ale moc (víc krve než ze všech 3 odběrů jsem vycedila pak venku na ulici). Ráno v 7h 1. odběr, tam bylo kolik mám běžně hladinu cukru, pak mi dali vypít půl litru sladké vody, pak mě odvedli do čekárny, kde jsem měla sedět (nesmí se nikam chodit, aby tělo nespalovalo víc než v klidu), nic nejíst nepít (ani vodu), v 8h byl 2. odběr, a pak zase sedět a v 9h byl 3. odběr. Pak jsem mohla počkat další hodinu na výsledky, ale to se mi nechtělo, tak jsem se tam stavovala až dnes ráno. Z těch 3 měření sledují, jak se tělo dokáže za ty 2h vypořádat s tou hromadou cukru.
    Jo, někde se neodebírá krev, mamka chodívá na moč.

    #881836
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Jo přesně tak jsem to měla u dcery, to čekání bylo úmorné a hlavně to že se člověk nemůže napít ani obyčejné vody a spláchnout to sladký z pusy. Někde dávají kanylu aby se nemuselo furt píchat ale většina laboratoří bodá, takže je člověk pak jak cedník 🙁
    Jinak to magnezium předepisuje dr. těhotný dostávají nějaký speciální dávky, aspoň co si pamatuju, já měla nějaký tablety, který se mohli jíst ale jen do nějaké doby, už si to přesně nepamatuju.

    #881837
    Anonym
    Host

    Ahojky, mně doktorka magnézko sama předepsala, zdálo se jí, že mám tvrdší bříško, to moje se jmenuje magnesii lactici a mám ho brat 3x denně. Ale myslím, že můžeš jakýkoliv, bere se to v těhu poměrně normálně. Jinak mně dělali na cukrovce jen 2 odběry – v 7 a v 9h. Jedné holčině u nás taky tekla po vpichu krev. Mně naštěstí ne – stalo se mi to jedenkrát po darování krve, když jsem musela rychle letět čůrat – krve, jak z vola, slabší povahy by asi ten pohled na zem na wc nedaly, bylo to poměrně nezapomenutelné, když jsem s holou řití lezla před kabinku natočit nějakej toaleťák, který bych si narvala na předloktí, abych se mohla aspoň oblíct:D

    #881838
    Anonym
    Host

    Tak to je legrace, já jsem sem dávala svůj obvod pupku, protože jste tvrdily jak ho máte všechny mega a nakonec jsem tu stejně největší obřík já 😀 😀 Přijde mi že se mi pupek zvětšuje nárazově, třeba roste během 14 dní a pak měsíc pokoj.
    Markét, s tím výtokem to mám také stejné, je to spíš nárazové po několika dnech, to si pak musím vzít intimku. Nikdy jsem je nepoužívala a musela jsem si je kvůli tomu koupit 🙂
    Křeče mě nechytají, ale občas mravenčení do nohou, třeba když sedím u počítače, nebo se někdy vzbudím a mám mravence v ruce, jak jsem si jí asi přeležela. Dřív jsem to vůbec neměla. Zkusím se na to zeptat doktora, jestli se na to také nebere magnezium.

    #881839
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Tak to jsem ráda Máňo, že s tím výtokem jsme na tom stejně…já to mám právě taky nárazově a intimky jsem si musela koupit jen kvůli toho, dřív jsem je nepotřebovala 🙂 .
    Ale s tím přeležením ruky apod. to mám úplně stejný, ale to je asi tím, že mám pocit, že teď když se bříško zvětšuje už sebou v noci tolik nemelu a ležím déle v jedné poloze 🙂 .

    #881840
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    čauky holky,
    ted jsem četla článek PETICE ZA ZACHOVÁNÍ HRANIC PRO ZÁCHRANU ŽIVOTA PŘEDČESNĚ NAROZENÝCH DĚTÍ nevím jestli jste o tom slyšeli, ale já jsem z toho úplně hotová kde by náš ministr zdravotnictví chtěl šetřit…. stát prachy rozfofruje za kraviny a na záchraně dětí by chtěl šetřit
    …dávám sem odkaz koukněte a předejte dál já jsem si petici vytiskla a posbírám podpisy kde se dá.

    http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/211411000100404/obsah/153164-ministr-heger-vyzyva-lekare-zvazte-od-kdy-zachranovat-predcasne-narozene/

    http://www.cpapik.cz/modules/articles/ShowArticle.aspx?ID=129

    #881841
    Anonym
    Host

    ahoj, nemáte náhodou někdo zkušenosti s nákupem kočárku v Německu? Slyšela jsem, že se tam dětské věci dají koupit levněji než u nás. Problém je, že se musím rozhodout do konce příštího týdne, který koupit, protože tam jede přítelův otec a mohl by nám ho přivézt…..
    Příp. pokud máte jakoukoliv radu, co dalšího, tak sem s ní, budu ráda :). Dík.

    #881842
    Anonym
    Host

    Ros.Lenko, původně jsme dětské (některé) věci chtěla kupovat v Německu a koukala i na kočárek co jsme koupili nakonec v ČR, protože v Německu vyšel dráž. Párkrát jsme jeli naupovat do Německa, ale bylo to v době výprodejů, i když jsem se koukla na stránky těch nákupních středisek tak tam věcina miminka a kočárky byly dražší nebo srovnatelné. Pokud by se chytla akce tak asi jo, ale osobně si myslím, že se to nevyplatí. Pamatuji si poiuze Elbe Park u drážďan a pak jedno velké nákupní centrum, ale nemůžu najít odkaz co bylo přímo v Drážďanech u nádraží

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 691. až 705. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist