Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 706. až 720. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881843
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Roslenko tak zjisti kolik ten tvůj favorit stojí v ČR a podle toho ať ti ho tam koupějí. Moje máma jezdí do Německa často a vozí mi oblečení pro dceru a vyjde to levněji než tady. Já tam nakoupila dost věcí podstatně levněji než v ČR. Je fakt že ne všechno se vyplatí, chce to znát ceny tady a pak si to tam přepočíst. Pokud je to dobrá značka tak uznává reklamace i u nás.

    #881844
    Anonym
    Host

    No, já dnešek strávila kočárkováním a výsledek nic moc, pořád si nemůžu vybrat …..:(

    #881845
    Anonym
    Host

    A kočárkování probíhalo v krámech nebo si koukala na internet, a není ani nějaký favorit? Nám ve středu přijdou opravovat popraskané zdi, hlavně v pokojíčku tak jsme ho komplet vyklidili a bude již připraven na zařízení. Včera jsme vyzvedli na poště balík ěci z Angliee z Nextu a máme tedy vše a malej toho má až až, tak snad nebudu nic dokupovat. Teď mě pěkně okopává, celé dopoledne jsem žehlila a poklízela tak to se mu také nelíbilo tak je odpoledne odpočinkové.

    #881846
    Anonym
    Host

    No, přes internet jsem měla vybráno … v sobotu jsem prcházela krámy a okukovala. Favorit byl Maxi Cosi, byla jsem připravená, že se objedná, líbil se nám modrý, korba super. Ale nelíbí se mi pro změnu sporťák, přišel mi jak malinko větší autosedačka. Nezávisle na mém pocitu mi ho paní v krámě rozmlouvala, že prý je malý. Chtěla jsem po ní, jestli by nešla kombinace hluboké korby a autosedačky, ale prý nee….časem bych si koupila nějaký sporták. Původně jsem chtěla X-landra, ale ten má malou korbičku a v reálu se mi ani nelíbí moc barvy.
    No a v krámě mi nějací rodiče doporučili HARTAN, sylšela jsem na něj chválu už předtím od několika lidí, jenže kde se na něj kouknout, u nás moc v krámech není …. nakonec jsme ho ještě večer jeli okukovat ke kamarádce … kočárek se mi líbil, pěkná konstrukce, vzhled, sporták i korba dostatečně veliké, s hromadou vychytávek. Jde na něj autosedačka od Maxi Cosi, kterou bych chtěla určitě, na internetu je i hromada barev … spíš mě u něj trápí cena, je docela drahý. Kočárek mi tedy koupí rodiče, ale chtěla jsem něco do 15tis, tenhle vychází v kompletu spíš ke 20tis… Mamka mi ale ted řekla, že mám do něj jít, že jim to neva. No, ještě si to týden nechám projít v hlavě a pak budu muset něco objednat, protože ty dodací lhůty nejsou zrovna krátké. 20tis mi přijde docela hodně na to, jak krátkou dobu se bude využívat.

    #881847
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Roslenko jestli ti připadá že je super tak zapomen na tu cenu a jdi do nej. První dítko máš jen jednou a kočárek k němu musí být ten nejlepší 🙂
    My měli docela nákupní víkend. Včera jsme byli v Outlet areně, tak jsem si koupila supr tenisky a hned mě méně bolejí kyčličky, dceři jsme pořídili šatičky a pižamko a pro plaváčka dupajdy i s nějakým panáčkem v setu. Jo a taky těhu šaty pro sebe a plavky. Dneska jsme nechali zas naší ochořenou holčičku babičce a vyrazili do centra Prahy a pořídili ještě mimču nějaký hadříky, v CaA měli akci na prádlo tak jsem pořídila svým strašně se zvětšujícím prsům novou podprsenku a těhu plavky, kdybych to věděla tak sem ty včerejší nepořizovala, ale moje mi odešli a potřebovala sem na dceřino plavčo. Taky už sem všechno probrala co máme po malý a vyprala a hezky seřadila a udělala seznam co mám a co musím koupit co už není úplně hezký.

    #881848
    Anonym
    Host

    Ros.lenko, také bych chtěla zažít, aby mě někdo nutil, abych si koupila raději něco dražšího, hlavně když se mi to líbí 🙂 My si teda musíme kupovat všechno sami, žádného sponzora nemáme, ale kočárek jsme si vybrali podle našeho vkusu a požadavků a vůbec jsme nekoukali na poznámky, které k němu měli někteří členové rodiny (třeba že barva je hnusná). Nám přijde krásný a to je hlavní. Takže dej na svůj úsudek a nenech se do koupě jiného kočárku dotlačit nějakými poznámkami okolí „o zaručeně nejlepším kočárku na světě“.

    #881849
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Máňo souhlas s tebou, taky sem poslouchala že náš kočár je blbej, že má špatnej potah a blbý kolečka a já ani už nevím jakej ještě měl být a není. Ale jezdila sem s ním já a byla sem maximálně spokojená.
    To je stejný jako se svatbou, někomu se tam líbilo někomu ne, důležitý jaký to je pro ty co se jich to nejvíc týká.

    #881850
    Anonym
    Host

    Ros.Lenko, my tedy ten maxi-cosi objednali v hnědé, ta modrá se nám nelíbila a sporťák je dost velký, nevím jak nějaká prodavačka může říct, že je malý v pohodě se tam vejde 3 leté dítě a líbí se mi, že lze položit na spinkání a může malý jezdit ve směru jízdy i proti, ale každý má jiný vkus a nároky. No ona ta trojkombinace maxi cosi vyjde také na 20 tis a k tomu doplňky tak jsem tam skoro za 27 tis, ale nám se moc líbil. Také čekáme na dodání korbičky tu neměli skladem jinak naštěstí ostatní věci ano. Tak u nás byl uklízecí a odpočinkový vákend nákupní ne, ale budu si muset pořídit nějaké letní tričko a tílka některá mi začínají být dost krátká. Nám už pro malého chybí jen matrace na splaní a koš na spaní do ložnice, ručníky a kosmetika jinak máme komplet vše buď doma nebo objednané. Už se těším na prodloužený víkend, že má být krásně a navíc jedeme s partnerem ještě užít romantiku ve dvou do hotelu 🙂

    #881851
    Anonym
    Host

    Vcelko, my jsme z barevné kombinace černo-kávová (světlá a tmavší) úplně nadšení, manžel měl hlavní slovo a já jsem s ním souhlasila. Koupili jsme ho i přes připomínky, že ta kávová je hnusná (a to jí neviděli naživo jen na netu), kolečka jsou na nic a tak dále. Neřeknu kdyby měl někdo něco proti kočárku, který vyšel v testech špatně (nebezpečí úrazu pro miminko, obsah nebezpečných látek atd.), ale jen kvůli barvě nebo kolečkům mi to příjdou zbytečné (cizí) starosti. My jsme ho vybírali, aby se hodil pro holčičku i chlapečka. Kamarádka zase pořád slyšela připomínky, že bude mít kočárek celý černý. Ona takový ale chtěla a byla s ním maximálně spokojená. Hlavně se nenechat do ničeho natlačit. Protože to budeme my, kdo bude s kočárem drandit a rozhodně bych nechtěla pokaždé myslet na to, že jsem chtěla jiný a teď mám sice ten co se líbí okolí, ale já jsem z něj zklamaná (i kdyby se jednalo jen o tu barvu).
    O víkendu manžel složil postýlku a přebalovací pult, abysme mohli vyklidit pokoj pro návštěvu mojí maminky. Teď aspoň mám potvrzené, že se do ložnice postýlka i přebalovák v pohodě vejdou a ještě bude kolem spousta místa na chození. Nejradši už bych matraci povlíkla prostěradlem a dala tam i mantinel, ale musím se krotit, aby se na to neprášilo. Postýlku přehodíme velkým prostěradlem a zbytek doladíme až v 9. měsíci.
    V sobotu jsem byla na testu na těhotenskou cukrovku, ten sirup jsem vymlaskla na tři napití hned po sobě. Nabízeli mi brčko, ale nedokázala jsem si představit, jak to tím brčkem tahám. Bylo to pěkně vychlazené a pomerančová příchuť. Navíc mě to asi trochu zasytilo, protože jsem neměla hlad i když jsem byla samo na lačno. Při druhém odběru krve po hodině mě dostal do spárů jeden starší laborant, který si vybral žílu, ze které mi nikdy v životě krev nebrali. Ale asi blbě viděl a takhle přes kůži hezky září. Ale je proti kosti, tak to docela bolelo. Na poslední odběr jsem měla zase tu laborantku, která brala první a to bylo naprosto v pohodě. Kdyby můj porod probíhal stejně jako test na cukrovku, o kterém všichni vyprávějí hrůzostrašné příběhy, tak bych klidně rodila každý rok 😀 Teď budu čekat na výsledky. Snad to dopadne dobře, cukrovku měl tatínek, takže nějaká ta genetická zátěž tu je.

    #881852
    Anonym
    Host

    🙂 já to nějak dorozmyslím … bud to bude Maxi nebo Hartan, ještě jednou si je okouknu a už to rozhodnu :), je fajn, že mám už jen 2 na výběr :). Barvu si budu vybírat podle sebe, tady jsou mi ostatní ukradení, dokonce je mi jedno i modrý kočár pro holčičku … růžovou fakt nemám ráda :). U Maxiho se nám líbila modrá i ta hnědá, přítel stál víc o modrou. Já stejně nejsem pro řádivé barvy. U hartana nevím, ale taky vyberu něco decent…
    Máno, já mám zlaté rodiče, mamka řekla, přesně to, co Včelka … první dítě je jen jednou :). Původně jsme měli jet s mamkou a tátou letos na dovču k moři, ale když jsem jí v únoru řekla, že bude v létě mimi, tak prohlásila … tak místo dovolené dostaneš na kočár 🙂

    #881853
    Anonym
    Host

    Jinak jsem byla dnes na poradně. Běží mi 25tt a už mám 5kg nahoře, to to hopslo :), ale prý je to akorát. Dostala jsem magnezium na křeče a jinak mě dnes netrápili. Poslouchali jsme srdíčko, ale ta moje malá potvůrka pořád kopala do sondy.

    #881854
    Anonym
    Host

    Tak ze dvou variant se vybírá už lépe. Nám se oboum líbil ten nědy a kdyby to byla holčička měla by ten červený, ten modrý má zvláštní odstín. Jinak mě povyskočila váha i bříško, mám teď nahoře 4-4,5 Kg a cca 2cm a bříško se více zakulatilo, tak teď to vypadá jak nafouklý balének pod tričkem 🙂 . Já si na prohlídku ještě počkám přes 3 týdny ale už se těším. Právě se mi uzlik narval na jednu stranu břicha a pěkně to tlačí a není to moc příjemné tak tady s ním zapásíme a pošťuchujeme ho aby se přemístil 😀 . Je super jak už jde nahmatat, ale někdy to kopnutí je „silné“ že se leknu nebo sebou cuknu nějak si nemůžu zvyknout

    #881855
    Anonym
    Host

    Misho, tak to mám hodně podobné. Už jsem občas schopná poznat, kde má hlavičku. Strašně nepříjemný je, když se rozhodne otočit z jedné strany na druhou, to je pak docela nepříjemný tlak v břiše… dá se tomu pomoct, že si člověk lehne na bok. A ty nečekané silné kopy … už jsem párkrát skoro nadskočila, jak jsem se lekla :). Bříško mám pořád stejné, ted se už 14dní nezvětšuje.
    Další prohlídka je u nás za 4 týdny a pak bude velký UTZ, tak na ten se těším.
    Dnes jsem měla vysoký tlak 130/70, ale když jsem sestřičce řekla, že jsem vyběhla jezdící schody z metra na Andělu a pak další až k nim do 4. patra, protože jsem šla pozdě a nechtěla čekat na výtah, tak se jen zasmála a řekla, že na to je to zase nízké :).

    #881856
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    ahojík všem,
    tak mě se drobek v bříšku taky mele někdy tak moc že s toho musím na wc 😀
    jinak se mi stalo, že jsem si večer lehla na leví bok a nějak se to prckovi nelíbilo tak jsem na chvilku lehla na druhý at se tam překulí … no nakonec to vyhrál drobek na levém boku se neusínalo 🙂
    Kočárek – se taky nenechám ovlivnit druhýma. A jen trochu řeším jestli koupit 2010 nebo 2011.
    Já teda koukám jak už vše chystáte no my ještě budeme malovat tak až potom se dá postýlka mám doma i koš pro mimi na kolečkách přichystaný do začátku na pár týdnů.

    #881857
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    ros.lenko, Misho…souhlasím s Vámi, že když se prcek rozhodně „otočit“ je to takový nepříjemný tlak v břiše, ale naštěstí netrvá dlouho, tak se to dá vydržet, ale někdy je to tak nepříjemný, až se mi chce z toho smát 🙂 . Koukám, že vás taky pěkně prckové okopávají, já dnes teda začínám 26. týden, mám nahoře 4 – 4,5kg a přes bříško pořád 88cm, takže teď se nezvětšuje.

    Ale třeba včera veřer tam sebou oprcek mlel asi hodinu…a taky se občas tak leknu toho silnějšího kopnutí až povyskočím a přítel kouká…čeho jsem se to lekla 😀 .

    Příští týden ve středu mám poradnu, tak jsem zvědavá, jak se nám klučina převede, jak už bude velký, těžký atd… No a 6.5. jdu na 4D Ultrazvuk, tak na ty fotky se taky těším.

    Jinak už taky téměř vše máme…už nám chybí jen postýlka a přebalovák, ale je to objednaný ještě s posledními drobnostmi, takže se pomalu taky blížíme do finále.
    Pak už jen koupím kosmetiku pro prcka a pro mě do porodnice.

    V práci jsem se domluvila, že si vyberu veškerou dovolenou, zjistila jsem, že mám nárok na všechnu, takže už mi zbývá 5 týdnů, pak měsíc dovča a 20.6. nastupuji mateřskou… hned se mi do té práce chodí lépe 😛 . Paráda!!! 😀

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 706. až 720. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist