Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881198
    h HAKUBI
    Registrovaný uživatel

    Misho, Markét a Máňo, díky za přízpěvky, rady a poznatky. Vůně a pachy bohužel neovlivním 🙂 Na UZ se těším a myslím si, že i manžel … zatím to slyšel jen z méno vyprávění. Nečekám žádné extra reakce, ale jak ho znám, ovlivní ho to … jak moc bude záležet na něm.
    Markét dáme si vědět v úterý poznatky z poradny. Jdu poprvé, nevím co mě tam čeká. Krev mi brali posledně, tak snad mě nyní trochu nechají neboť 20.1. jdu na krev pro sreening.
    Jdu zalést do vany a připravit se na zítřek do pracovního procesu.
    Krásný nový týden všem …

    #881199
    Anonym
    Host

    koukám, že nás jde v úterý více tak si vyměníme zkušenosti. Holky hezký večer a zítra zase do práce ach jo, já musím jet MHD partnera mám ve Francii tak se musím táhnout MHD tak snad se mi nebude dělat špatně, nemám u práce kde parkovat tak mám smůlu

    #881200
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Koukam srpňátka usnula zimním spánkem i s mamkama 🙂
    Jakej ste měly víkend? Já příšernej, jen když si vzpomenu tak je mi slabo. Začal nám letos v zimě plesnivět byt, naprosto nechápu proč, tak nám v sobotu odešla do věčných lovišť skříň a v ní sem měla svatební šaty, ty teda nemaj svou původní barvu, tak je dám do čistírny a budu se modlit že se to vyčistí…
    Jinak ve čtvrtek jdu na krev ke screeningu. A až za dlouhe tři týdny na velkej UTZ, já bych mohla být na UTZ furt abych viděla co plaváček provádí

    #881201
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, u mě byl víken odpočinkový a v rovnání věcí do komory kde jsme udělali úložný systém abychom mohli vyklízet pokojíček, z toho bylo velké skladiště a pracovna. Jinak ráno po X měsících cesta MHD děsná do teď jsem si myslela že mi smrady nevadí, jelikož jsem všude jezdila autem, ale po tomto raním záitku kdy jsme měla co dělat abych dojela to stálo za to někteří lidi smděli tak kouřem že snad celou noc trávili v hospdě páté cenové kategorie fuj. ráno mě čeká ta krev tak snad to bude ok

    #881202
    Anonym
    Host

    Jo, Misho, taky mám pocit, že se udusím, když do mhd nastoupí někdo, kdo sotva dokouřil:( Byla jsem na to citlivá odjakživa a nadávala na kuřáky, kudy jsem chodila…A teď je to ještě horší.
    Já vlastně všude píšu, že nic nového, ale s těma bytama a vyklízením jste mi připomněly, že jsem vám vlastně nenapsala, že kupujem byt:D Starší cihlovej třípokojáč, budem si ho muset vystěhovat, ale je úžasnej, v přízemí a je k tomu kus zahrady – no značka ideál – mám moc radost! Jen doufám, že to finančně utáhnem, ale manžel to má dost promyšlené, tak mu věřím:)

    #881203
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Tak se též přidávám 🙂
    Jsem cca v 10. týdnu a mám termín dle BW 15.8. a z gyndy ho ofigo ještě nevim, ale 28.2. jdu na odběry, tak snad už pak dostanu průkazku a termín 🙂
    Jinak u mě zatím nevolnosti nejsou, takže doufám, že to tak zůstane 😛 Akorát sním např. ke snídani půlku housky a do druhé se musim nutit.
    S břichem to mám podobně, jak mnohé píšete. Ráno skoro jako bych nebyla těhotná, odpo už je větší a večer chodím spát s overbalem 😀

    #881204
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Tak vítej Petuldo, to máš termín den přede mnou.
    Jo holky s tím břichem, teď mi dost vyskočilo a rozhodně ne jídlem když blinkám jak blázen, zjistila sem že do oběda si nesmím dát jakekoliv ovoce, ani banan, to jdu zaručeně. Ale pupek mám jak tak v pátým žádný špeky, prostě kulatý bříško, no aby tam nakonec nebyli ještě dvě když tak vypadam, dneska se mě dokonce moje máma ptala co teda plánujem na léto, tak sem se jí ptala co jako myslí tak prej nic jen se pta.
    holky nepřemýšlely jste o nějakem tehu focení? My chtěli původně udělat každej měsíc jednu fotku aby bylo vidět jak rostem, ale to nějak nezvládáme vzhledem k našemu zelenajícímu se bytu. Taky manželův kamarád je fotograf tak bysme mohli jít k němu ale to se asi stydím, nerada se fotím, už na svatbě sem se přemáhala abych nevypala jako idiot a měla hezký fotky

    #881205
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Včelko, moc děkuji 🙂
    To už bys měla vědět, zda tam jsou dvě, ne!?
    Já už jsem měla tři UTZ a bylo to hned od začátku pěkně vidět.
    O focení jsem přemýšlela, ale uvidíme, jak to všechno bude… Každopádně budem samostatně dělat průběžné foto rostoucího břicha a pak se třeba s přítelem někam vydáme.
    Zajímalo by mě jak se určují přesně ty týdny 9 +… Děkuji a přeji příjemné odpo. Vyrážim na procházku užít si sluníčka 🙂

    #881206
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Petuldo odkud jsi, že tam máš sluníčko, tady v Praze je úplně hnusně, mlha do toho něco padá, bleee
    Ty týdny se počítaj od poslední menstruace a to za plus je den kterej máš nad daný týden, já mám dneska 9+6 tzn. že uběhlo 9týdnů a šest dnů od posledních měsíčků
    Jinak já měla být z dvojčat ale už v břiše sem své dvojče utýrala a vcucla do sebe, prý poměrně častý jev u dvojčat jednovaječnejch. takže bych se nedivila kdybych je měla taky v pupíku, hlavně podle tý velikosti, i manžel včera na mě koukal když mazal pupík a měl k tomu faktický poznámky

    #881207
    Anonym
    Host

    Petuldo, obvykle se to nejdřív počítá, že první den poslední MS je den 0. A ten týden, co menstruuješ už je tvůj 1.tt. Ve stejný den, jak ti minulý týden začala MS, jsi 1tt+0. Pokud od mé poslední MS uplynulo 83dní, tak to vydělím 7 a +zbytek. Takže dnes jsem 11tt+6.

    Jenže může být asi vše jinak, až se zjistí, že tvůj prcek je moc prcek nebo naopak obr a má velikost miminka, která podle tabulek odpovídá jinému stáří těhotenství (což mohlo být způsobeno tím, že jsi třeba otěhotněla dříve nebo později, než se počítalo s plodnými dny). Takto je to u mě a já čekám, kdy mi to konečně někdo řekne:D 😀 Ale už s tím tady nechci nikoho otravovat:)

    Taky jsem chtěla fotit bříško každý měsíc…Udělali jsme první fotku, jenže teď mám pocit že je občas bříško větší a občas menší – no však když moc chcete, tak z toho tak sedmý měsíc nafouknete, ne?:D Takže další fotku jsme zatím neudělali…Ale asi bysme mohli:)

    #881208
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, já o focení také uvažovala, ale až spíš před koncem těhu teď ne. Petuldo vítám tě mezi námi 🙂 . Kacko tak to je super s tím bytem, já koupila byt v novostavbě cca před 4 lety ale bydlíme cca 1,5 byl ve fázi stavby, tedy když jsme ho kupovala tak byla vykopaná díra pouze, ale zase jsou v této fázi nejlevnější. Kupovala jsem už rovnou 3+kk s tím, že pak s hypo a dítětem těžko budeme řešit nový byt apod. tak máme „vystaráno“ máme to blízko parku a inline stezky tak je kam zajít. Pokud to má manžel promyšlené a nemáte našponovaný rozpočet tak to určitě zvládnete je lepší to mít promyšlené dopředu než pak při první výplatě mateřské a rodičovské zjistit, že nemáte na XY věcí. Já jsem dnes akorát 10+4 tak to máme všechny pěkně u sebe. Tak já jdu pomalu balit a projet se MHD i dkyž teď je mi OK tak to bude snad v pořádku.

    #881209
    Anonym
    Host

    Přijde mi to, že u všech těhulek červenec-srpen se to hemží nákupy bytů, rekonstrukcemi, hypotékami 😀 My máme dům na hypo a uvnitře ho předěláváme.
    O focení jsem také přemýšlela, ale až později, až budu mít velký pupek. Jinak souhlas s Kackou, záleží na tom, jak moc břicho vyvalím nebo zatáhnu. Když ho ráno zatáhnu, tak to vypadám netěhu, večer jako po spořádání husy s 15 knedlíky 🙂 Takže bych při focení nevěděla, jak moc ho mám nechat uvolněné, aby to nevypadalo blbě, že ve vyšším stupni těhotenství mám menší břicho 😀
    Jo a měla bych být 12+4.

    #881210
    Anonym
    Host

    Je toho na youtube spousta, vybrala jsem jeden odkaz, kde je paní pěkně „zaaretovaná“, takže jí prostě pěkně roste bříško, tak mrkněte..
    http://www.youtube.com/watch?v=ooPMblNUeoE&NR=1
    Mno a já jdu dojíst svou husu s 15 knedlíkama 😀 To jsi mně pobavila, Máni:) Jinak můžu se zeptat, kdy jsi měla termín poslední MS? Já měla 26.10. a vyhodilo mi to tedy termín porodu 2.8. A vy jste s Raduš psaly, že vám to vychází na 1.8., tak jsem si myslela, že jsme nějak těsně u sebe a ty jsi zatím 5dní napřed:) Nebo to už máš určené podle velikosti mimča?

    #881211
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Ahojky
    …tak já s focením ted nevím už jsem tak nafouklá jak na pátý měsíc. Ale určo nějaká fotka ke konci těhu bude s dětma ať je památka 🙂 do ateliéru nevím jestli zajdu na to moc nejsu dělám si fota doma a pak si je upravuji sama i do rámečku 😛 holky mě bylo čtyři dny tak super a dnes zase šílené nevolnosti +o(
    Petuldo taky tě tu vítám 🙂

    #881212
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    kacko pěkné video 🙂
    Jo a já jsem měla cyklus MS 26 dnů a Máňa něco přes 30 nevím už přesně 🙂 proto ten rozdíl ale tady na BW mě vychází ten termím na 1.8. a čekám na ten podle ultrazvuka tak se uvidí 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist