Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 751. až 765. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881888
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Máňo císaře jsem měla právě kvůli té velikosti, dokonce si v porodnici vyžádali přesné výsledky cukrovky, protože jim nešlo do hlavy že bych mohla nosit takovýho buřtíka. Sice je to daný i tím že mezi mnou a manželem je rozdíl téměř 30cm, takže se dalo čekat baculatější ale i tak to bylo na mých 158cm dost. Teď máme prý očekávat stejně velké ne-li větší, ale hodně se mi teď roztáhla pánev což u dcery vůbec tak jsem zvědavá. Císař se dá přežít ale není to prostě ono, nejde ani o to že vás šoupnou jinam od miminka ale i těch 6týdnů nemůžete dělat nic moc, pořádně ani zvednout prcka, no uvidíme teď.
    Ta cukrovka může být jednou a podruhý ne, to se neovlivní to vím.
    Jo to je taky dobrý tyhle hlášky, tak přesně kvůli tomuhle měla moje máma se mnou fakt těžkej porod a už další nechtěla, protože se nedělaly testy a všude jen slyšela “ porodily jiný porodíte i vy“ našla sem doma knížku „čekáme miminko“ a „příručka pro nastávajíc tatínky“ z roku 75, co se tam píše no to je jak scifi, fakt mazec. Žádnej sex, pít málo aby se neotýkalo, snad jen 3skleničky vody denně a další fakt moooc dobrý rady…..

    #881889
    Anonym
    Host

    Den předtím, než jsem šla na cukrovku jsem měla hromadu sladkého … ráno 2 koláče, sladký oběd a večer ještě zmrzlinový pohár. Vůbec mi nedošlo, že jdu ráno na ten test. Strašně jsem se pak bála první hodnoty, ale úplně v pohodě v normě. A legrace byla, že když mi pak dali vypít tu sladkou vodu, tak po 2h jsem měla hodnotu menší než když jsem přišla … tam jsem pak už byla pod udávaným rozmezím. Docela jsem se bála, protože mamka má slabou formu cukrovky.
    Na tu chudokrevnost myslím předepíšou nějaké železo…

    #881890
    Anonym
    Host

    Jo, mamča se také zmiňovala o nějaké knížce pro nastávajíc maminky, že nic jiného nebylo. Prý je toho teď zbytečně moc a těhotné to děsí :S Předpokládám že to bylo velké asi jako brožurky, co se všude válejí v čekárnách 🙂 S tím pitím málo je to fakt síla, teď se naopak proti otokům doporučuje hodně pít. Já bych se třema skleničkama denně určitě nevydržela.
    Vím, že císař se dá zvládnout (zvládly to jiné, tak to můžu zvládnout i já 😀 😀 😀 ), jen je to operace a jako taková sebou nese víc rizik než klasický porod. Navíc bychom chtěli druhé mimi a po císaři se doporučuje čekat tak dva roky. Ale co, hlavně když budeme nakonec oba zdraví, s císařem nebo bez. Ale asi je dobré s tím tak trochu počítat, abych neměla nějaké výčitky že jsem jako matka selhala. Vím že můj drahý zlatý platinový manžel by mi po císaři určitě hodně pomáhal, je super vědět že má člověk v partnerovi takovou oporu. My jsme od sebe na výšku jen 8 cm, já mám cca 180 cm, ale vím že to záleží na pánvi. Pokud bych měla stejnou pánev jako moje mamča, tak bych měla čtyřkilové dítě zvládnout porodit (já se ségrou bez pár gramů 4kg, brácha 4,2kg), ale u cukrovky hrozí i pěti kilové a to už je fakt hodně. Mám také trochu strach z odhadu velikosti mimi na UZ, když se u těhulky Báry sekli u miminka o kilo (1700g odhad, 2700g porod) a jedné mé příbuzné také o kilo (a tak měla potom fakt velké miminko). Aby mi netvrdili, že mimi bude mít stěží tři kila a ono pak nemělo 4,5kg :S

    #881891
    Anonym
    Host

    Holky, nevybírala jste tu některá kočárek Canu? Fakt už z těch kočárků začínám blbnout :). Tenhle se mi taky docela líbí, ale zatím jsem ho neviděla v obchodě…. neviděla jste ho některá?

    #881892
    Anonym
    Host

    Holky když jsme u těch porodů, kdy se měří pánev, zda je dost široká na porod, kamarádka čeká druhé a zase jde na císaře, má hrozně úzkou pánev a normálně by neporodila. Jinak máme opravené ty zdi a i úklid po dělníkách jsme zvládli, naštěstí si to nejhorší po sobě uklidili a měli všude natažené fólie tak to nebylo tak hrozné

    #881893
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Přestav si Máňo že to sou docela obr knihy, aspon na tu dobu, každá má asi 200str. Když sem to našla tak sem to se zájmem otevřela a zůstala sem s otevřenou pusou. Mazec.
    Misho já vůbec nevím jak a kdy se měří pánev. Já byla u dcery ve 30tt na 3D utz a tam mi řekli že je mimi o dost větší, tak mě při každe prohlídce dělali utz jestli furt roste, pak před porodem zjistili že má mít lehce přes 4kila a posílali mě na nějakej lepší UTZ kde jim to potvrdili a jen se zeptali kolik měřím, žádný měření boků, nebo jak se to dělá. Prostě se páni doktoři usnesli že mám obří pupek, dokonce se mě jeden ptal kde sem si to uhnala ( chtěl být vtipnej, no moc sem se nezasmála) a že přirozeně prostě porodit nemůžu že by se muselo pak kleštěma a že je to zbytečný a nebezpečný, takže mě pár dní před porodem tak vydeptali, že jsem doma bulela jak želva.

    #881894
    Anonym
    Host

    Leni, o Canu dost vážně uvažuju já, v obchodě jsem ho viděla v barvě olympic. Je super jak na obrázcích, dobře se vše polohuje, odcvakává, skládá, jen se pořád řeší zřejmě menší sporťák a nízko položený koš, který rád drhne při přejíždění obrubníků a tak. I přesto ale mám chuť do něj jít:) Můžeš si o něm počíst na diskuzi zde ke konci:
    http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/kocarek-implast-bolder-sd-ecoline-2010

    #881895
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Kačko, ten sporťák bych tak úplně neřešila, stejně si pořídíš nějaký golfáče ne? Ono jezdit s velkým kočárem u dítěte které už běhá ale nevydrží dlouho není úplně pohodlý. Neumím si představit že bych teďka ještě jezdila se sporťákem, přece jen dítko je těžší, ten kočár taky není úplné pírko a vlést do mhd bez pomoci bych nezvládla nemít golfky. Samozřejmě je to tvoje věc.

    #881896
    Anonym
    Host

    Kako dík a info, diskuzi (a nadšenou) jsem včera četla ještě na nějakých jiných stránkách. Počítám s tím, že se odpoledne na něj dojdu podívat do obchodu. Už jsem jich prolezla spoustu, ale na Canu jsem nenarazila, ale po pravdě jsem po něm ani původně nekoukala. Ta velikost sportáku, tak to musím vidět, podle obrázku se to posoudit moc nedá.
    Drhnutí koše by mě nenapadlo, já byla nadšená, že je nad košem dost místa :). Třeba u Maxiho mi přišlo, že jak je vysoko, tak tam nedám tašku s nákupem. Ale jak koukám, tak všude je něco :).
    To, co píše Včelka o přechodu na golfky, jsem ted slyšela od několika mamin, takže zvažuju, jestli fakt volit drahý kočár (Hartan), který sice splnuje moje představy o velikosti korby i sportáku, ale je na chvíli. Cena za Canu je poloviční a přitom se mi kočárek podle obrázku moc líbí.

    #881897
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Roslenko kup si rozhodně kočárek který se ti líbí, třeba ho využiješ víc než já. Dcera odmítla od 3měsíců být v korbičce, takže sme mohli mít klidně kočárek s minikorbou, protože prostě chtěla vidět ven, sporťak jsme využívali rok, když začla běhat, tak už nechtěla být ve svém starém kočárku, a golfky sou i lepší na cestování, sou podstatně menší když se složí než normální sporťak. Ale je spousta mamin co jezdí v jednom kočárku celou dobu potřeby nějakého vozítka.
    A s tím košíkem dole, mě se snad nikdy nestalo že by mi drhnul a to mu nakládám víc než má mít nostnost 😀

    #881898
    Anonym
    Host

    Vcelko, no já právě na té diskuzi šířím golfáčovou teorii mezi nedůvěřivé maminy:D Jo, s golfkama počítám, jen jsem měla trochu strach z příští zimy, nedokázala jsem si představit jezdit ve sněhu s golfkama, ale kamoška mě přesvědčila, že ty chodníky jsou stejně hned protažený…Taky počítám s šátkováním, takže když mrně nebude chtít capkat, tak ho můžu posadit do šátku. A třeba se do toho sporťáku vejdem – kdo ví. No prostě tohle si určitě vyřeším:) A že ti malá nechtěla být v korbičce, oni mají u canu polohovatelnou zádovou opěrku i v korbičce, takže odtama už mimi taky může koukat ven.
    Jinak ony jsou trochu rozdíly v podvozcích bolderů a canu, jednak v tom upínání korbiček, taky jiné ovládání brzdy a trochu i v těch koších. Ty bolderové mi tam připadají lépe posazené, takže tam bude menší problém než u canu – maminy si na to fakt stěžují… Ale je super, jak jsou přístupné a třeba to půjde nějakým udělátkem snadno přizvednout… A nebo to oddělám úplně, stejně jsem zvyklá všecko furt tahat v batohu na zádech:D 😛

    #881899
    Anonym
    Host

    Já právě souhlasím s tím, co jsi napsala Ty, Včelko …. že se pak přejde na golfky, protože děti pak v kočárku stejně nechtějí být. Vzhledově se mi víc líbí Canu než Hartan a to nemluvím o té ceně :). Jdu do obchodu okokunout ho :).

    #881900
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Já v tom bolderu měla taky to polohování v korbičce, ale děti by neměli moc sedět dokud to samy neumí, tak proto šla do sporťáku kterej nemá kolem sebe „bednění“ a viděla lépe ven a taky v té době začínalo léto, takže kolem ní proudil vzduch. Doufam že teď škvrně bude chtít byt v korbě přece jen budeme mít miminka na zimu. To sem si libovala u dcery, když byla mimino tak nesnášela oblíkání, přebalování, prostě všechno co znamenalo změnu polohy atd, jen kojení to milovala. A na jaře už se tak nenabaluje a v létě stačilo jen bodíčko a byl klid. No sem zvědavá jak budu umět ze začátku chodit s oběma ven.
    A s tou zimou, já sem sice z Prahy ale chodníky nám tu nějak moc neuklízejí, tak máme krosničku, tam sem jí vždycky šoupla, přehopsala závěje a dostala sem se kam potřebovala. Tuhle mě v metru zastavil nějakej důchodce, jsem čekala zas nějakou přednášku o tom jak sem děsná matka tahat dítě v mhd a normálně mi vystřihl poklonu že v požehnaném stavu zvládám jet po eskalátorech s kočárem, že ty mámy všechno tak hezky zvládaj že jiní už by to vzdali(nevím jestli myslel chlapi, nebo bezdětné, to je stejně jedno) Hřálo mě to dlouho jak SEM PROSTĚ DOBRÁ 😀

    #881901
    Anonym
    Host

    Jj, Leni, jen ho okoukni, odkud ty vlastně jsi? Já pokud ho budu objednávat, tak odsud:
    http://ajashop.mimishop.cz/
    A v jaké se ti líbí barvě?

    #881902
    Anonym
    Host

    Kačko, tak to mě rozesmálo .. oddělám koš a budu nosit nákup v batohu :).
    Ted si mi zase sousedka stěžovala, že má koš tak vysoko, že aby tam nákup strkala po každém rohlíku zvlášt .. má Teutonii

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 751. až 765. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist