Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 826. až 840. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881963
    Anonym
    Host

    Raduš, jelikož stále držím překvapení a navíc bych chtěla, aby byl kočárek nejlíp i pro druhé mimi, které ani já nevím, co bude, chtěla bych kočárek obojetný s tím, že klučičí barvy se mi líbí i pro holky, kdežto holčičí pro kluky ne. Líbí se mi spíš ty se světlým podvozkem, olimpicu jsem přesycená a některé další barvy mě taky neberou, takže pro mě ve výběru zůstaly nejspíš lilac blue, grass, atlantic, calipso, moro. A když si odstíním všecky ty barvičky okolo těchto kočárků, tak mi z toho nejveseleji leze grass…Jenže to se manžel zašklebí a řekne „zase brčál“:P

    #881964
    Anonym
    Host

    RAdunko k té matrice, musíte se s partnerem dostavit osobně oba dva a vzít s sebou své rodné listy a OP nic víc není potřeba, ty papíry tam vyplňuje ta úřednice nic jiného na to není. Některé to berou moc vážně a ptají se tatínka zda se opravdu přiznává k otcovství dobrovolně apod., švagrová si munule udělal srandu a řekla jen tak „no co mu zbývá“ a úřednice z toho byla tak hotová, že jim to pak nechtěla věřit tak asi doporučuji bez srandiček.
    Ros.Lenko, ten kočárek co se líbí příteli je hezký a má moc hezké barvy

    #881965
    Anonym
    Host

    Kačko, není to brčál :). Přestože zelenou na kočárku sama nechci, tak tenhle je zrovna moc pěkný. Kdyby mi ho někdo dal, tak bych rozhodně nebyla zklamaná.
    Udělejte si výlet do Prahy, řeknu ti klidně v jakém obchodě je vystavený a budete mít rozhodnuto :).

    #881966
    Anonym
    Host

    Jó, my a výlet do Prahy – to bysme od tama museli leda tak někam letět, abysme se někdy ukázali v Praze 😀 to bych to musela hodně zakamuflovat, že je to kvůli kočárku:) My teďka řešíme hrozně ten nový byt (hlavně časově, takže výlety asi nebudou)-majitelky už od ledna ví, že ho prodávají, ale nebyly doteď schopný od tama odvézt nábytek a věci po mamince, takže do toho bytu pořád nemůžem – kupní smlouva se sice kvůli průtahům na úřadech podepisovala až minulý týden a ještě nejsme jako vlastníci zapsaní na katastru, ale představa, že 31.5. se do našeho bytu stěhují noví nájemníci a my chcem ten nový byt dost překopávat, začíná to vypadat vesele:D půjdem bydlet pod most:)

    #881967
    Anonym
    Host

    Lenko, na ten tvůj kočárek nejsou rezence z důvodu, že s tady prodává krátce tato značka a si moc zkušensotí s ním není, jedině zkusit nějaké zahraniční dizkuse. Kačko tak ať vám to stěhování dobře dopadne a brzo bydlíte a můžete tvořit podle svých představ, já si tedy nedokáži představit, že bych v těhu něco takového podstupovala, ještě, že tohle mám za sebou a děláme jen maličkosti

    #881968
    Anonym
    Host

    Já mám přídavný pás do auta už od konce 3. měsíce nebo začátku 4. měsíce, prořizovali jsme ho takhle brzo kvůli dlouhé cestě 1500 km. Od té doby bez něj nedám ani ránu, i když jedu jen po městě. Je to hrozně pohodlné i když jsem jako spolujezdec, ale často jsem spíš řidič, protože se musím skoro každý den přemisťovat minimálně 30 km. Nákup je samozřejmě na každém, jestli se rozhodne riskovat život miminka. Já moc za výbavu neutrácím, ale kvůli tomuhle jsem peněz nelitovala. Držet si běžný pás několik hodin pod břichem by mě určitě nebavilo. Ale i nehoda ve městě při rychlosti 50km/h může způsobit hodně problémů. Navíc jak si můžete být jisté, že v případě nehody nedáte instinktivně ruce před sebe a pás nepustíte. Nehoda je vždycky nečekaná a nikdo neví, jak při ní zareaguje. Mám známého na dopravce, tak vím, jak dopadají nehody.

    #881969
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Máňo,

    zas bych to stím přídavným pásem tak nedramatizovala 🙂 . Dřív nic takového nebylo a navíc, jak už tady bylo zmíněno, při bočním nárazu je Ti i tento pás k ničemu.
    Já ho vůbec neodsuzuji, naopak…taky jsem uvažovala o jeho koupi, ale když mi drží pod bříškem dobře a nemusím si ho tam břidržovat rukou, myslím, že víc škody než ten přídavný pás nezpůsobí.

    Nebo mi chceš říct, že po nehodě s Tvým přídavným pásem bys byla v pohodě a nešla bys do nemocnice ani na pozorování? Určitě ne…taky bys měla obavy a nechala si udělat veškerá vyšetření, abys měla jistotou, že je prďolka v pořádku 🙂 . Takže ano, bezpečnost je na prvním místě, ale je na každé z nás, jak se rozhodne. Já třeba vím, že už ho na ty 3 měsíce kupovat nebudu.

    #881970
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    A navíc jsem četla, že s jakýmkoli pásem při rychlosti 50km/hod. a rychlém brždění a zastavení vozidla téměř na místě, může způsobit rychlý pochyb vnitřních orgánů vpřed a tak uvolnění a poškození jakéhokoli orgánu, což může způsobit vnitřní krvácení.

    V těhotenství se pak často stane, že se při takového nehodě odloučí placenta od dělohy a ihned jde o život miminka. Takže v tomhle případě, že jedno, jakým pásem jsi připoutaná :S ….bohužel.

    #881971
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    A to nemluvím o tom, že dříve se dokonce tradovalo, že těhotné se nemusejí poutat vůbec 😀 , což je holý nesmysl.

    Tady posílám jeden hezký článek o používání pásů v těhotenství:

    http://www.chcizit.cz/3-1072-pouzivani-bezpecnostnich-pasu-u-tehotnych-zen

    #881972
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Kačko stěhování určo zvládnete, my měli akci kulový blesk hned na začátku mého prvního těhu. Odstěhovat segru z přízemí o 3patra víš a na to že je sama tak krámů měla víc než 5-ti člená rodina, pak tam udělat elektriku, kterou sem i vysekávala, podlahy, koupelnu a všechny zdi, pak tam odstěhovat moje rodiče, moje maminka má neuvěřitelné množství broušeného skla, takže žádné krabice na stěhování ale skoro po kusech,no a když už konečně bydleli tak sme si to tu začli tvořit my- nová koupelna, dělníci byli moc milý tak z týdne to trvalo měsíc a ještě blbě ještě že mam šikovného manžela. Nábytek měl dodací lhůtu 6týdnů a přišel za 12 a z toho pohovka a tv stolek přišel jinej (pohovka se mi líbí víc než ta co sme objednávali, tak už sme to neřešili) no a byt sme dodělali chvíli před porodem…..Ráda na tu dobu vzpomínám :@ no a před rokem nám dělali nová okna, to je věc kterou už v životě nechci dělat. Starej barák špaletová okna a dřív se jako izolace používala škvára, nedovedete si představit co to udělalo když řemeslníci vybourali první okno. Uf sem si na to vzpoměla a udělalo se mi blbě 😛

    #881973
    Anonym
    Host

    No taky bych tu nedávala tak dramatické spojení jako „riskovat život miminka“. Stejně jako Market mi ten pás pod břichem drží úplně sám (nevím proč si ho někdo musel přidržovat rukou) a nikam se nehýbe, nevím, kam by pak měl jinam chodit v případě nárazu… Já vám ten váš pás neberu, věřím že je to pohodlné a všechno, že máte dobrý pocit, že jste udělaly něco pro bezpečnost, což si obhájíte, že je to vždy dobrá investice, možná si připadáte, že házíte perly sviním, ale mně je klasický pás taky pohodlný a ani by mě nenapadlo, že cokoliv s tím pásem riskuju, tak nás z něčeho takového prosím neobvińujte, to si nezasloužíme

    #881974
    Anonym
    Host

    no, Včelko, tak to naprosto chápu … je mi 30 a už jsem měnila okna ve 2 bytech a po 3tí na chalupě. 2x to byl panelák … takže samotná montáž celkem bez problémů, ale to, že tam není kam dát věci je fakt příšerný, protože se to dělá v celém bytě najednou. A 3tí výměna na chalupě byly špalety, takže moc dobře vím, o čem tu píšeš … radši nevzpomínat. Pozitivum bylo, že tam jsme dokonale vyklidili místnosti, protože tam je prostoru spousta.
    Ted pro změnu děláme na chalupě střechu .. pokrývači jsou super … ze 3 slibovaných týdnů se to táhne už skoro 2 měsíce

    #881975
    Anonym
    Host

    Já určitě neobvinuju, přítel mi pás od někoho půjčil, tak ho používám, když už je. Sama bych ani nevěděla, že existuje… V žádném případě nestojím o nehodu, at už s pásem nebo bez něj. Takže bezpečou jízdu bez nehod úplně všem 🙂

    #881976
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Koukám takové vášně okolo pásů do auta. Zdravější je chodit pěšky 😀 Myslím že je každého věc jestli používá pás takovej nebo jinej, stejně tak plínky, parfém nebo leštič nábytku 😛 Důležité je jak to každá cítíme a jakej z toho máme pocit. Já už autem ani moc nejezdím občas mě vyveze manžel na větší nákup a to jen proto že si mi v něm teď blbě sedí a vadí mi když mi na břicho svítí sluníčko to pak mám nakopáno na celej den dopředu

    #881977
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Já teda speciální pas nemám a někdy i řídím. Já si myslím že spousta věcí je založených na našem pocitu „kdyby náhodou“ jednu dobu sem dělala u pojišťovny a když bych se opravdu měla stoprocentně zabezpečit na úraz, invaliditu,tělesné poškození pojištění baráku apod. tak by mě můj plat na to nestačil. 😐 Tak jak psala včelka každý má jiné potřeby a důležitosti věcí.
    … ale hlavně že jsme spokojení s tím co máme a co proto děláme.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 826. až 840. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist