Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 871. až 885. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882008
    Anonym
    Host

    Jo jo zvládnout to budu muset a to jsme dnes chtěla něco péct, no mám smůlu 🙁 , koukám na net zda tam nebude ukázkový jídelníček, nějak nemám představu co jíst, tedy našla jsme si na těch stránkách tu tabulku se sacharidy, které si musím počítat, ale ukázka a nějaké nápady by pomohli, no a pít budu jen vodu a čaje, vlastně se nesmí ani šťáva džás prostě nic co jsme tak koukala a jediné co se nemusí počítat je maso, a žádné kakao na snídani…no bude to těžké, ale zvládnu to ty 3 měsíce, jen si asi budu muset „vařit“ do práce

    #882009
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    No já mám hrůzu z toho co mi řeknou, čekám že tu cukrovku sem si pořídila taky 🙁 Taky mám chuť na sladký a někdy je mi až ouzko dokud si neudělám aspoň kakao. Hrozně ráda peču a manžel to rád papá, to budou u nás galeje, teda modlím se aby ne.

    #882010
    Anonym
    Host

    Jo já naštěstí ráno stihla posnídat, med, marmeládu a 2 rohlídky a další až po porodu 🙂 no a péct tedy nebudu to bych nevydržela protože bych si nedokázala dát pouze kosek štrůdl, který se může tedy jen těsto, jablka a dosladit skořicí a oříšky jinak nic tak mě to ani neláká, no dočetla jsme se že mléčné výrobky tedy OK, ale mléko počítat a nedávat ráno a jogurty jen bílé, počítat a maximálně přidat trochu čertvého ovoce, žádné kompotované, no 6x denně jsme jedla to bude OK, interval ideálně 3 hodiny ne méně jak 2 hodky ale to počítání sacharidů, no zatím to budu brát podle netu a nebudu více jak 230-250 g na den a uvidím po dalších testech jak silnou jí mám a zda to bude jen o dietě nebo něco většího jako měření, inzulín apod. tak snad je to jen mírně zvýšené a nebudu muset nikam docházet….Právě mi volala tchýně a ptala se zda už máme jméno no už se asi 14 dní nezeptala, ach jo

    #882011
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Misho tak to sme četly asi stejné věci co k tomu jídlu. Docela mě potěšila domácí zmrzlina že se může. Zakysaná smetana a ovoce, já jí dělám ze zmrzlého ovoce takže se dá jíst pak hned 🙂 bez čekání na zmrznutí. Muj děda měl silnou cukrovku, přišel pak i o nohu a vůbec to měl takový náročnější a učili ho že nejdůležitější je nehladovět, to v tom článku přesně píše ta paní, nemít hlad, a kakao si dát taky můžeš, řekla bych že to klasický je lepší než granko a jiné. Kakao je důležité, má v sobě hodně vitamínů a pomáhá překonávat stres, ale samozřejmě to klasické a to já ráda.

    #882012
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    Misho, to mě mrzí, že máš těh. cukrovku 🙁 . Já jsem si volala na výsledky včera a vše v pohodě. Jsem moc ráda, protože táta cukrovku má, takže jsem k ní předpoklad měla.

    #882013
    Anonym
    Host

    No my máme právě doma granko a to nedoporučují, já koukal na ty stránky http://www.tehotenskacukroka.cz myslím, jak někdo dával odkaz a další články, ale tohle my přišlo asi nejlepší no mám na papírku napsáno ten rozvrh sacharidů a začnu to dodržovat, a jsou omezený jen sacharidy nebo by se měli hlídat i tuky a ostatní věci to jsme se nedočetla, pořád nevím jak ale s tím pečivem, chleba asi OK ale tak krajíc asi si zkusím koupit ty suchary a ten balený tmavý chléb podle toho kolik bude mít, no já ráda přesnídávky a tu na svačinu můžu, na sváču je 30 g a ta má 20g tak mám ještě rezervu :-), spíš nevím jak s vařením docela používám ty omáčky např od vitany jak se rozšlehají ve vodě či smetaně na vaření a jsou n zepákání nebo k masu tak nevím zda to vůbec nesmím nebo zda to občas nevadí, no nějak s stím popasuji a uvidím co mi řekne lékař. Ještě poradte co s jogurtem, psali tam bílý jogurt a do něj ovoce, ale proč ne ovocný jogurt, když v tom kelímku je hodnota do které se vejdu podle tabulky, nikdy jsme žádnou dietu nedržela ani neřešila tak je to pro mě španělská vesnice

    #882014
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Misho taky jsem se neptala proč jen bílí jogurt a jiné ne. Jo a mě dr. říkala, že žádné věci Light nejíst.
    Jo a se jménem řekni tchýni že to bude překvapení mi taky jméno nikomu neříkáme no je taky vlastně pravda, že nemáme na 100% vybrané 😛 ale fakt to necháme až se prcek narodí tak se to všichni dozví. A hlavně nám do toho nikdo nebude kecat když to nikomu neřeknem že 😛

    #882015
    Anonym
    Host

    No tak jsem právě pochroupala k snídani pár sucharů a gervais a docela mi to stačilo, normálně bych byla hladová, ale asi ta psychika taky udělá své. Na těch stránkách o těhu cukrovce je doporučeno 250 g sacharidů, ale mě to přijde dost pokud má být na oběd až 60 g a maso se nepočítá tak přeci nesním 300 g brambor nebo 200 g rýže. ty svačiny jsou OK jogurt a kousek ovoce dá potřebnou dávku ale oběd a večeře tedy asi ne v mém případě. Máno a řešila s tebou i kolik by měl být přísun bílkovin a KJ, někde jsem vyštrachala, že bílkoviny tak 0,8-1 g na 1Kg váhy u těhulky a u KJ, že cca 11000 KJ deně. Jo asi to budu muset zavést a říkat, že neřekneme jinak to asi okolí nepřestane řešit, tedy naši se mě na to neptají naštěstí

    #882016
    Anonym
    Host

    Holky, to určitě zvládnete….Mě ty diety, co tu popisujete, nakonec nepřijdou tak hrozné. Musela bych se vzdát jen občasných sladkých koláčků ke snídani, ale jinak jíme asi nějak zdravě, aniž bych to tušila, i kyž kJ a g cukru v jídle jsem zatím nepočítala. Možná to zkusím, docela by mě to zajímalo. Problém bych měla jíst 6x denně, normálně jím jen ráno + poledne + večer + občas odpo jogurt.

    #882017
    Anonym
    Host

    Já to také vidím na jídlo 5x deně, vynechám pečivo a sladké a nějak to zvládnu. A ovoce asi přestanu počítat protože na oběd a večeři určitě 60 g sacharidů mít nebudu to bych musela spořádat pytel brambor tak to doplním ovocem a zeleninou, zase se mi to nechce moc omezovat, nevím jak to pak vnímá to dítě, když je najednou takový skok a on nemá přísun „sladkého“ jako měl teď. No příští týden budu moudřejší teď čerpám fakt jen z netu a od holek co napíšou, prostě konec přežírání 😀

    #882018
    Anonym
    Host

    Mně by to teda asi strašně otravovalo to tak počítat – ale zas pravda, že to za chvíli člověk dostane do oka a už to s počítáním nemusí tak přehánět…No a taky by mi vadily ty hrozny, jak jsem před nějakou dobou ujížděla na pomerančích, tak teď pořád koukám, kde budou mít zlevněné hrozny – zrovna teď jsem si dotáhla něco přes kilo z teska…

    #882019
    Anonym
    Host

    Kačko hrozny ty já také ráda, ale na svačinu k jogurtu bílému nemůžu více jak cca 110 g což moc není mají hodně cukrů v sobě to samé banán a jablko, líp jsou na tom jahody, kiwi apod. a nejlépe meloun ten má snad nejméně tak toho si můžu dopřát více tak se na něj těším až budou dobré. Myslím, že ten začátek je asi nejhorší, pak si doufám i já i tělo zvykneme, jen to vychytat. Dokonce jsme se dočetal že jako „druhou večeři“ před spaním doporučují kousek pečiva, aby člověk v noci nehladověl ptorože pečivo má hodně sacharidů, ale těch so se pomalu rozpouštějí tak na druhou večeři budu moc tak 1/2 rohlíku s něčím 🙂

    #882020
    Anonym
    Host

    Ted jsem byla u obvodního pro razítko a ekg. Nakonec jsem strávila na kompletní prohlídce 3/4h. Dostala jsem i výsledky krve… mám hodně nízké hodnoty krvinek, tak pan doktor koukal jako blázen, jako že mi to nezjistili při odběrech na gyndě… Takže jsem dostala kopii výsledků, kterou mám vzít na poradnu a předepsané železo a mám to pojídat 3x denně. Prý mám dítě upíra 🙂

    #882021
    Anonym
    Host

    Tak koukám, že máme každá něco, někdo upíra já otesánka 🙂 , teď mě pěkně kope nožičkou už to není taková sranda když má takovou sílu občas to i zabolí, no ještě hodinku a konečně hurá domu

    #882022
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    No sem zvědavá co se z tý naší malý vyklube. Už mi otekají ruce, nohy jen občas a zatím málo. Dnes sem sundala snubák, mám po něm pěknou rýhu. U dcery jsem měla náběh na preeklampsii, proto ty otoky, tak čekám jestli se to bude opakovat, po porodu sem musela dlouho zobat železo a kyselinu listovou protože moje krev nebyla nic extra. Děti nás prostě vysosávají ze všeho co potřebují. No a po porodu nám začnou padat vlasy. Neznám jedinou ženskou která by s tím neměla po porodu problém. Měla sem strach že budu plešatá. Máte problém s pletí? Já mám beďary ve výstřihu a hrozně mi to vadí, mám větší přednosti tak sem zvyklá nosit vystřihy(ne nějaký velký) ale teď nemám co na sebe, protože mi to vylezlo víc než v pubertě.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 871. až 885. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist