Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 76. až 90. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881213
    Anonym
    Host

    to video mě pobavilo 🙂

    #881214
    h HAKUBI
    Registrovaný uživatel

    Dámy, snažila jsem se Vám sem dám odkaz na naší aktuální kuchyň pro pobavení. Bohužel marně. Hypo jsme také, koupili jsem domeček, předěláváme již druhým rokem a nemá to stále konce. Kuchyň mám nyní opravdu luxusní … namalovanou na zdi 😀
    Ráno letím do poradny, tak odpoledne podám info 🙂
    Mějte se všechny krásně!

    #881215
    Anonym
    Host

    Kacko, já měla poslední MS 21.10., ale měla jsem délku cyklu 32-33 dní. Doktoři mi teď počítají, že jsme počali 4.11. Podle tabulky tady mi termín porodu vycházel 1.-2.8. (nevím přesně), ale doktor mi to počítá na 4.8.2011
    Když jsem si tu kdysi počítala plodné dny, tak to vypočítalo 1.-6.11., 3.11. jsem zaznamenala hlen, takže si myslím, že to datum početí asi sedí. Velikost mimi by měla podle doktora odpovídat termínu, tak to neřeším. Jsem připravená, že se to může změnit i na konec července 🙂

    #881216
    Anonym
    Host

    ahojky holky me so bližei ja mam termin porodu v dubnu ale tešim se moc na prcka

    #881217
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Holky moc Vám děkuji za přivítání a vysvětlení týdnů s pluskem 🙂
    Dnes jsem tedy přesně v 10 tt. Poslední MS 9.11. a délka cyklu 27-28 dnů.
    Já jsem od Prahy po D1 49 km – Vlašimsko.
    My naštěstí bydlíme ve svém dvougeneračním domě s vlastním vchodem. Cca před třemi roky jsme přistavovali na půdě ložnici, šatnu a dětský pokoj, kde je momentálně skladiště 😀 . Loni touto dobou nám montovali kuchyň a během jara jsem vybavovali obývák 🙂

    #881218
    Anonym
    Host

    Ahá, tak to já se teprve od 6.11. začínala snažit a teda netuším, kdy se to povedlo. Dávala jsem délku cyklu 28, protože jsme začli hned po HA a svou přirozenou délku před těmi 6lety už si fakt nepamatuju. Takže se to mohlo povést i dost později a to může taky vysvětlovat tu mou věčnou otázku, proč jsme o tolik za váma, když nám termín vyšel jen o den jinak:) Prima
    Hakubi, jídlo si taky jenom malujete?:D
    Dneska vás jde hodně na vyšetření, že? Tak pak podejte hlášení:) Nás to teda i s taťkou čeká za týden..

    #881219
    Anonym
    Host

    Ahoj těhulky, tak ranní odběry máme za sebou, ale moc je zrovna nemusím a ještě když jsem vidělal jak si připravuje 4 malé ampulky tak moje zděšení „toho bude tolik“ sestra odpověděla to jsou jen malé a čekají vás horší věci, ale nemyslela to nějak špatně jen že zubař je prý horší 🙂 No ale výsledky a UTZ až 1.2. tak 14 dní čekání ale to snad uteče jak voda. Jinak do laboratoře ještě posílala moč a vážila mě jinak se nic nedělo tak že je to celkem rychle vyřízené

    #881220
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Misho, tak to se máš… mě to čeká až v pátek 28.1., tak to jsem na to zvědavá, jak to zvládnu…:O Dřív mi krev nevadila, dokonce jsem chodila i darovat, ale teď to nějak nemusim 🙂
    Takže při této kontrole v poradně nedělají UTZ, jo!? To je škoda, vždycky se strašně těším až uvidím toho prďolu a taky by to chtěl vidět přítel budoucí taťka 🙂

    #881221
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Jo, a omlouvám se špatný termín pororu podle BW :# Psala jsem 15.8., ale je to 17.8. 🙂 Nevim, proč jsem si to takhle zafixovala 😀 🙂

    #881222
    Anonym
    Host

    To zvládneš, já otočila halvu a zhluboka dýchala 🙂 , mě ani nevadí to samotné vpíchnutí jako to, že cítím jak mění ty ampulky a furt saje tu krev…ale cobychom pro mimča neudělaly. Většinou je to tak, že jsou odběry a pak za nějakou dobu výsledky odběrů s UTZ. Ale pokud tě sestřička objednávala na odběry tak ti už nedala datum na kotrolu? já na UTZ byla pouze jednou a to v 6tt tak teď vlastně půjdu ve 12tt takže jsem vlastně viděla uzlíka pouze jednou a to jen něco malého komu hrozně tlouklo srdíčko, ale přítel jde teď na další UTZ semnou také se těšíme oba. Můj doktor dělá tyto odběry v 10 tt a pak ve 12 ten UTZ s výsledky testů, ale jak jsem tak četla ostatní těhu tak všude je to trošku jiné. Až v práci jsem se koukala do těhu průkazky na co to vše je 1. screening antierytrocytárních protilátek, 2.krevní obraz, 3.jaterní testy, 4. močový sediment, 5.screening vrozených vývojových vad (biochemický) uff. Tak budu držet palečky

    #881223
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Díky za podporu 🙂 Přesně jak píšeš, co bychom pro naše mimča neudělaly 🙂
    No, opravdu koukám, že je to všude jiné…. Já jsem byla na UTZ při každé kontrole, a to už třikrát 🙂
    Na odběry jsem objednaná na páteční ráno 28.1. a další datum kontroly mi nedala Tak asi budou jen ty odběry a UTZ až při další kontrole, takže nemá cenu přítele tahat sebou 🙂 Já totiž ještě ani nemám těhotenskou průkazku :S
    Tak držim palečky ať nám to vše dobře dopadne

    #881224
    Anonym
    Host

    To já mám těhotenskou průkazu od samého začátku, ale radši bych jí vyměnila za častější kouknutí na mimčo 🙂 i dkyž si říkám že bych toho asi moc neviděla jediná výhoda snad je, že víš že je vše ok

    #881225
    Anonym
    Host

    Holky, tak to mně z odběrů nedělá dobře to vpichnutí a pohled, jak ta krev začne téct, pak už dobrý. Takže se na začátek dycky dívám někam jinam, nebo i celý odběr. Horší bylo, když jsem byla dávat krevní destičky – 50min na separátoru – vždycky kus krve odčerpají, odstředí si to, co z ní potřebují, zbytek vrátí a zas odčerpají…Je to tuším 5-6 cyklů, teče to sem-tam, no to už se mi dělalo trochu blbě. Nebo když mi při klasickém odběru nechali ležet hadičku, kterou ta má krev odtýkala, přes ruku a já cítila to teplý – bléé.
    Misho a doteď ti normálně na gyndě krev nebrali? Na většinu toho, co píšeš, mi totiž už brali a příští týden to bude jen na ty vývojové vady…No stejně je to fuk, to už jsme zjistili, že každý dr. má své postupy:)
    Petuldo a nemůžeš si tam zavolat, jestli ti nebudou dělat i UTZ? Mně totiž nejdřív šoupli na UTZ, jako na běžné prohlídce a pak teprv mi vzali ty krve. Takže by třeba taťka nešel zbytečně…Jo a těhotenská průkazka je poměrně o ničem – i když pravda, že je to takové jakési potvrzení:)

    #881226
    h HAKUBI
    Registrovaný uživatel

    Dnes mám za sebou první poradnu, průběh byl hladký :). Řekli mi jakou mám krevní skupinu, běžná gyn. prohlídka a nový termín poradny za měsíc. Svěřila jsem se, že nic moc mi nechutí, sám doktor viděl, že jsem o pár deka snížila svojí váhu, ale prý to není problém. Prý dle něho nebudu mamina co by nabírala kg o 106 a pokud budu jíst bílkoviny a vitamíny-Gravital, tak si mimísek vezme co potřebuje a bude to dostačující. Tak jsem ráda, že mi nevynadal, že jsem zase pod 57 kg.
    Jinak dnes mám celkem den blbec. Jela jsem díky poradně do práce autem a když jsem se před hodinou vracela, zastavila mě policejní hlídka. Inu, byl ve mě malý človíček, ale musím uznat, že pan policista viděl asi mojí zoufalost a pustil mě … a to dámy, měla jsem propadlou technickou! Pozor, ale ne mojí vinnou, oni na technické špatně procvakli v listopadu známku a já to málem slízla za ně. 😀

    #881227
    Anonym
    Host

    Kacko krev mi brali poprvé já totiž kromě jedné prohlídky na potvrzení těhu ještě nebyla, můj doktor ty odběry dělá takto najednou dnes nás tam bylo více na ty odběry v tom 10tt. Koukám že už ětšina z vás má několik prohlídek az sebou a já pořád nic no ještě 14 dní musím vydržet. Hakubi z toho že nepřibíráš si nic nedělej já také ne mám 55 Kg při výšce 172 a nikdo mi nic neřekl, mimčo si vezme co potřebuje a vitamínky beru také i když ne každý den doktor mi říkal at to nepřeháním tak dlabu tak 2x týdne listovku s DHA a jednou týdně GS mamavit a bohatě to stačí prý, doktor mi řekl, že listovak je důležitá především do 7tt a pak doporučuje DHA to prý je důležité nyní, ale některé mé kamarádky nejedly žádné vitamínky a vše bylo v pořádku, ale já moc nenjím ryby tak to tímto trochu doháním

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 76. až 90. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist