Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 886. až 900. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882023
    Anonym
    Host

    Tak u mě pleť ok problém se pozorovala tak v tom 1 trimestru, ale teď ok. Jak jezdím do práce autem tak se ani nemaluji (make-up) tak to pleti asi i prospívá. O vlasech vím, že extrémně padají, tak to snad zvládneme, mě padají i normálně hodně mám středně dlouhé tak to když tak trochu přistřihnu. Myslím, že nás toho po porodu čeká více co se bude dít s naším tělem

    #882024
    Anonym
    Host

    Tak otoky zatím nemám, jediný jsem měla v pondělí na kotníku, ale ten se mi podařilo podvrtnout… Pleť mám naprosto parádní, nikdy jsem takovou neměla, předpokládám, že po porodu se mi zase vrátí původní problémy :(.
    To železo mi asi fakt chybí, byla jsem ted pěkně ulítlá na špenátu … ale asi i tak to nestačí

    Holky, řešila jste už některá těhotenskou podprdu, nosíte jí už ted? Já si včera zkoušela nějaká trika v krámku s těhu módou a když na mě prodavačka koukala, tak mi radila, že si jí mám pořídit, že by mi mohly povolit postranní vazy, jak mám ted prsa veliká a těžká a že bych pak neměla pěkná prsa. Že mi je ta podprda pomůže podržet. Já ted nosím spíš takové ty sportovní, pohodlné, tak je pravda, že ty asi prsa moc nepodrží.

    #882025
    Anonym
    Host

    Někdo se tu ptal, proč nejíst jogurty s ovocem ale bílé s přidáním čerstvého ovoce. V těch už připravených je určitě ještě nějaký přidaný cukr, různá baviva atd. Bílý je prostě zdravější a v čerstvém ovoci je určitě kvalitnější než to namleté do ovocného jogurtu.
    Dneska jsem začala testovat krev glukoměrem, odběry si budu dělat 3x denně. I když mi to dietní sestra nepřikázala, tak jsem si začala psát přesný jídelníček včetně hmotností ingrediencí, abych jí to mohla za týden ukázat. Chtěla vidět jen tabulku s naměřenými hodnotami, ale jestli něco nebude vycházet dobře, tak dávám přednost tomu, abych se dozvěděla hned kde je chyba a ne čekat třeba dalších 14 dní. Dnes jsem měla také sezení se zdr. sestrou, která mi měla používání glukoměru vysvětlit. Ale nastudovala jsem to doma, tak mi jen potvrdila, že je to dobře. Probíraly jsme i jiné věci a potvrdila mi to, že pohybem se glykémie hodně snižuje. Takže vy těhu-cukrovkářky – hodně pohybu v průběhu celého dne!!!

    #882026
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Tak já jsem měla pleť špatnou v prvním trimestru a i na zádech a jinde uhry :O ted nic pleť je super a vlasy mám nádherné vůbec se mi nemastí. Včelko já jsem u dcery taky měla hodně velké otoky a po porodu vysoký tlak. Teď jsem zatím v pohodě jen asi 2X jsem měla trochu oteklé nohy ale asi z dlouhého sezení a ze studených nohou holky pozor na to nohy nesmí být studené pak otékají tak v autě klimu na nohy nepoužívat a nosit ponožky v kanclu vy co sedíte. Jinak mě po porudu vlasy moc nepadali bylo to celkem v pohodě jen jsem měla děsnou pleť skoro rok 8o|
    Dnes jsem hlídala kámošce malou tak jsem si to užila a procházka s kočárkem super 🙂

    #882027
    Anonym
    Host

    Ponožky v kanclu jo? No já dneska lítala bosky jak v kanclu, tak po chodbě – jsem v takové zapadlé části školy, kde skoro nikoho nepotkávám – no jednoho kolegu to celkem zarazilo, prý že co tam tak lítám skoro nahá:D No přeháněl – měla jsem na sobě letní krátké šaty, ale říkala jsem si, že v létě asi nahá chodit budu nebo nevím – 23 stupňů a já lezu do toho našeho kopce jak šnek, potím se, zadýchávám se…co budu dělat, až budou třicítky?

    #882028
    Anonym
    Host

    Lenko já těhu podprdu ještě neřeším, prsa skoro vůbec nevyrostla tak nosím stávající s kosticí a nevadí mi to, pořídím až tak v 35 tt na spaní a normální, mám vyhlédnuté v mothercare, objevila jsme tam pěkné tak jen aby seděla nějaká veliksot mají zvláštní číslování. Jinak Máno já uvidím co mi řeknou příští týden zda také mudu dělat ty testíky jako ty a měřit se, asi jsi to už zmiňovala, ale měla jsi jí hodně zvýšenou nebo vysokou, že už se musíš měřit, někde jsem četla, že pokud je jen mírně stačí omezit stravu a další test je pak kolem 35tt kontrolní, ale asi je to různé, jedna holčina psala, že jí testovali ve 26 tt a oznámili jí to až ve 30tt, že má cukrovku tak skoro měsíc o tom nevěděla a mimčo měla při porodu něco málo přes 3 Kg.
    Máno ještě dotázek, neříkali ti v poradně jaký to má nyní to naše omezení sacharidů (cukrů) na mimčo zda mu to třeba nechybí nebo něco, já mám pocit, že se stím mé tělo pere, ne že bych měla na to hroznou chut a trpěla to ani ne ale jsem taková bez energie jako že to tělu chybí, neládovala jsme se sladkým od rána do večera, ale o víkend bylo k snídaní džem nebo med v týdnu vůbec ale každý den tak koláček nebo kobliha tak že žádné extrémy a čokoládu jsme si první koupila tak před 14 dni a snědla jí kousek

    #882029
    Anonym
    Host

    Navečeru jsem si přinesla domů krásný proutěný koš na miminko a od té doby se na něj chodím asi co 5 minut koukat. Asi už fakt začínám blbnout :)…. Úplně náhodou mi ho nabídla sousedka, které z toho už vyrosl chlapeček. Akorát je vystlaný světlounkou modrou, takže naše holčička bude bud spinkat v modré nebo jen koupím jiné vyložení a peřinku… mám vyhlédnuté žluté s míšou :). Mám radost, protože jsem hodně zvažovala, jestli to má cenu na 3 měsíce kupovat, přišlo mi to zbytečně drahé.

    #882030
    Anonym
    Host

    Tak to s ti nedivím, že to chodíš okukovat a světle modrá je hezká i pro holčičku. No nám by měl dnes do ČR dorazit pokojíček tak snad se domuluvíme na příští týden aby ho dovezli domu a pak přítel bude malovat a montovat, docela bych už chtěla začít postupně prát a dávat to už do skříně, zbylé věci stále nemáme z objednávky kompletní už je to více jak měsíc co na některé věci čekáme, zatím je to jedno, ale ještě že jsme to objednávali tak brzo, ale říkali, podle poslední zprávy, že snad do konce května to bude vyřízené a vše ve skladu, tak se na ty věcičky už těším až je okouknu.

    #882031
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,

    k té pleti, já jsem asi 6 let papala antikoncepci a před tím, než jsem ji začala brát, jsem měla problém s akné na zádech. Což se teď po vysazení vrátilo, ale asi ve 4.měsíci těhotenství se to zlepšilo a už je to v pořádku, takže teď mám pleť hezkou. Vlasy se mi vůbec nemastí a to jsem je dřív myla obden.

    Jinak já už se taky Misho těším na pokojíček, protože bych ráda začala prát a ty věcičky ukládat tam, kde mají být, už to nějak nemám kam ukládat…v ložnici už mi moc místa nezbývá 🙂 . Ale už budu chodit do práce jen příští týden a nastupuji měsíc dovolené, takže hned po mém nástupu na dovču by měl pokojík dorazit a já si to doma začnu pěkně pomaloučku…polehoučku prát, žehlit, ukládat a budu si to náležitě užívat :-).

    Jinak to teplo mi taky vadí…sleduju že se víc potím a zadýchávám, ale s otoky problémy nemám, tento týden v úterý poprvé, ale to vím, že bylo proto, že jsem měla v prái dlouho nohu přes nohu a to jsem nemohla dělat ani před těhotenstvím, to mi vždycky kotníky otekly. Takže zatím jsem v pohodě.:)

    #882032
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    A těho podprsenku zatím nekupuju, protože vím od švagrové, že je lepší ji koupit tak 5-6 týdnů před porodem, jelikož se do té doby prsa ještě zvětší a asi půjdu do nějakého menšího obchůdku a nechám si poradit, protože po porodu se prsa ještě nalejí, tak bych si nekoupila zbytečně malou.
    Švagrová si ji kupovala v Praze ve vodičkově ulici a byla fam fakt velmi ochotná paní a poradila, ukázala a věnovala se ji skoro 45min…fakt super.

    Ale chci určitě 2, jednu na spaní a jednu hezčí a kvalitnější – dražší na den. Na podprsence skutečně nechci šetřit, abych těm těžkým prsům co nejvíce ulevila. 🙂 .
    Zatím nosím normální, kupuji si teda pevné, s kosticemi, trošku dažší, ale zatím se mi prsa zvětšily jen z „B“ na „C“, takže s nákupem kojící ještě počkám 😛 .

    #882033
    Anonym
    Host

    Markét souhlas, já to chtěla taky tak. Jenže mám z původních B-C najednou velikost 70E a jsou pěkně těžké už ted :(. Chtěla jsem nosit normální s kosticí, jenže, přestože mám pocit, že mi sedí a nikde netlačí, tak se mi na boku levého prsa dělá modřina … proto jsem přešla na ty sportovní, jenže ty zase prsa tolik nedrží :(. Kouknu se odpo do obchůdku a podívám se, co by s dalo pořídit ….

    #882034
    Anonym
    Host

    Markét mám to přesně jako ty, chci si to pomalu připravovat, mám pocit, že se mi pak nebude moc chtít a spíš se budu chtít věnovat poklízení bytu a odpočinku apod. Jinak Lenko pokud ti takto vyrostla prsa určitě to chce pořádnou podprsenku co ti bude dobřes sedět a prsa držet. Já toto naštěstí neřeším, i když jsem tedy myslela, že narostou každému hodně tak u mě asi nic tedy malinko, ale košíčky zůstali jen nezapínám na poslední háček, ale na první to je jediná změna. Pro mě byl nezvyk zvyknout si nosit podprdu i doma, byla jsem zvyklá jí na doma nenosit a máma říkala ať jí nosím aby prsa pořád držela tvar a ať si začnu zvykat, že pak jí budu mít pořád.

    #882035
    Anonym
    Host

    Hezký den, tak zrovna peču králíka. Na cibuli, s knedlíkem a jablíčkovým kompotem. Přijde mi na oběd přítelův táta, tak se musím snažit :). Ono to stejně nebude akorát, nakonec pak vždycky poslouchám, co by mohlo být jinak …ale už si na to zvykám…

    #882036
    Anonym
    Host

    Misho, já mám možná ten glukometr kvůli tomu, že bydlím tak daleko od nemocnice. Pochopila jsem, že bych jinak musela jezdit na měření k nim. Mě to takhle perfektně vyhovuje, můžu se pohybovat kde chci a nejsem vázaná na to, že musím chodit na nějaké časté kontroly. Ale ti takhle budu mít první kontrolu po týdnu od obdržení glukometru a druhou za další týden – bude to pohovor u endokrinoložky. Možná tu dostávají glukometr všechny těhotné s cukrovkou, kdo ví.
    Nevzpomínám si, že bych byla ze začátku bez energie, spíš jsem měla první den nebo dva trochu hlad, přece jen jsem předtím jedla kdykoli jsem měla hlad nebo i jen chuť na něco. Upozorňovali mě pouze na negativa spojená s cukrovkou – pro miminko (opožděný vývoj orgánů, hlavně plic, makrosomie – velké dítě, při porodu možnost poškození ramínek, po porodu má miminko hypoglykemii – nedostatek cukru, protože zkončí nadměrný příjem cukru od maminky, horší průběh novorozenecké žloutenky), pro maminku (možný císař kvůli velkému dítěti, velký váhový přírůstek, vyšší tlak, do budoucna vyšší riziko cukrovky). Miminko bude dále dostávat bílkoviny a tuky, ale příjem cukrů se omezí na normální hladinu jako u žen bez cukrovky. Ono to totiž funguje tak, že když žena cukr kvůli cukrovce nemůže zpracovat, že ho posílá miminku, které reaguje zvýšenou funkcí slininky a vyplavováním inzulínu, aby cukr zpracovalo. Takže by mu rozhodně nic chybět nemělo!!! Já jsem skoro každý den snídala bábovku nebo chleba s máslem a marmeládou, čokoládu jsem teda měla za celou dobu jen jednou, ale občas jsem si dala zmrzlinu. A přesto mi sladké nechybí a energie mám dost.
    Při rychlé chůzi po rovině ani do kopce se zatím nezadýchávám, možná to časem také přijde 🙂
    Kacko, já jsem kdysi v létě (v kanclu 33 stupňů) také chodila po kamenné chodbě bosa, třeba když jsem šla na záchod a moje vedoucí o mě také prohlašovala, že příště snad budu chodit nahá. Kolegyně mi to nabonzovaly. Nevím, proč by si člověk nemohl ulevit a ochladit se, zvlášť když nechodí mezi veřejností.

    #882037
    Anonym
    Host

    Díky za ukázkové vysvětlení, uvidíme jak budeme nadále bojovat, já měla sladké snídaně o víkendu ne vždy a v práce k snídani většinou 2 rohlíky se sírem a třeba koblihu nebo něco občas na svačinu kousek závinu, ale celý den jsmeto nepořádala, občas toho bylo více a občas přišla chut na slané apod.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 886. až 900. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist