Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 901. až 915. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882038
    Anonym
    Host

    Tak bojuju s velikou bolestmi zad, dole v kříži. Bolí to teda už od středy, ale myslela jsem, že to přejde. Jenže od včera nemůžu skoro chodit :(. Ležet na boku je za trest a když lehnu na záda, tak se to nelíbí malé. Zítra mám poradnu, tak uvidím, co mi doktorka řekne. Teda doufám, že tam dojdu….
    Obvodák mi ve čtvrtek vysvětlil, že je to jak se mi změnilo těžiště, že se nahybám dozadu, takže ty spodní obratle trpí. Chtěl mě nechat doma, že mám odpočívat. Doma jsem teda zůstala, i bez nemocenské a doufala, že to přejde, ale odpočinek stejně nepomohl, je to horší 🙁

    #882039
    Anonym
    Host

    Leni, já jsem taky rozlámaná, v kříži bolí, ale mám to dost z toho dělání na bytě a určitě to není tak strašný, jak to tvoje. Co mě ale překvapuje, tak je furt ta stydká kost – pobolívá při chůzi a když chci zabrat nohou, třeba jí něco odstrčit v jakémkoli směru, tak to teda neexistuje, prostě pohyb nohy proti odporu tam bolí moc, no jestli se to bude zhoršovat, tak teda potěš…

    #882040
    Anonym
    Host

    Tak já tedy musím zaklepat, ale u mě bolesti zad zatím nic, ale kamarádka na to trpěla od 7 měsíce a docela dost trpěla, zkus si najít na netu sviky na uvolnění páteře, na to je pak dobrý ten velký míč určitě ti to povolí a pomůže, mě to bolelo tak ve 3-4 měsíci ale chvilku a míč mi na to pomáhal. Mě tedy o víkend obě noci a ráno boleli pěkně kyčle asi se tam zase něco roztahovalo a ta stydká kost bolí také, ale ne každý den vždy tak 2-3 a pak zase třeba týden nic, ale na to jsme se ptala a prý je to normální v tomto období a bude to takhle až do porodu, prostě se tělo připravuje a toto k tomu patří. Zítra ráno mě čekají ty druhé testy na cukrovku ten silnější roztok, tak jsme zvědavá zda to nějak ovlivné to, že jsem ty cukry už vyřadila a sacharidy omezila, no jsme zvědavá jak dopadnu. Důležité je že se cítím OK

    #882041
    Anonym
    Host

    Mě by nepřekvapovalo, kdyby to bolelo po práci. Jenže já nic nedělala už týden :(. Včera jsem šla z metra domů 15 min, normálně to chodím 5 pohodlnou chůzí, jenže každý krok bolel jak čert :(. Když vstávám ze židle, tak jsem u toho schopná snad začít křičet.
    Tu stydkou kost … obvodák říkal, že mě to ještě pak taky čeká. Ale ta mě zatím neblí. No ono stačí ten kříž 🙁

    #882042
    Anonym
    Host

    Misho, takhle jsem to měla předtím taky … 1 den to bolelo a pak dobrý, to jsem ani neřešila, brala jsem, že to k tomu patří. Ale tohle nějak bolí v kuse a je to horší a horší. Cviky vím, od sestřenky, je rehabilitační sestra a pro míč si zítra jdu …. tak snad bude líp.
    Držím ti palce na cukrovku, at je to co nejnižší.

    #882043
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    tak já na záda hodně trpěla chodila jsem i na rehabilitace… poslední rok jsem byla dobrá… ale to těhotenství mi zase dělá se zády problémy a ten balon doporučuji já sem si ho tento týden pořídila starý prasknul a už bylo potřeba ho zas pořídit tak se na něm pohupuji a to zatím stačí 🙂 a je to fakt pro záda úleva.

    #882044
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    přidávám se k bolestem 🙂 . Do uplynulého víkendu jsem nevěěla, co je to bolest zad nebo stydké kosti. V sobotu jsme ale byli asi na 2hodinové procházce se psem a cesotu jsme bohužel i na kost zmokli.
    Takže nejen, že se mi chtělo pořád čůrat, asi jak jsem procladla, ale začala mě šíleně bolet stydká kost. Byla to taková bolest, že jsem chodila jako lenochod. :S

    No a když jsem si šla lehnout (na zádech se mi leželo doposud skvěle) tak jsem zjistila, že při poloze na zádech mi miminko svou tíhou tlačí na páteř, takže mě vzbudila šílená bolest zad, do toho se ještě přidaly kyčle a stydká kost bolela stále…takže včerejší ráno bylo opravdu výživné.

    Poležela jsem si v posteli skoro do oběda a pak jsem to pomalu rozchodila a dnes už je po všem, ale sobota a večer a včerejší den byl fakt zážitek…už vím, o čem mluvíte…a fakt není co závidět 🙁 a asi bude hůř…teď už to do porudo budeme muset vydržet.

    #882045
    Anonym
    Host

    Ahojky maminky,
    omlouvám se, že Vám sem takhle vpadám, ale mám prosbičku. Patřím k únorovkám, ale tam jsem bohužel nepochodila.
    Chtěla jsem se zeptat, kdo se chystáte používat jednorázový plíny – nějak jsme si s manžou udělali velkou zásobu a Přemeček už se nám do toho nevejde. Potřebovala bych je prodat, tak kdyby jste měla některá zájem dejte vědět.
    Jedná se o plínky:
    Huggies newborn 3-6kg – mám jich celkem 154 ks (1balík celý 90ks a druhý načatý 64ks) – cena 3Kč za ks (běžně skoro 4Kč) – jsou s organickou bavlnou – vážně příjemný
    Pampers New Baby 3-6 kg – mám 3 balíky po 108ks – cena 3,20Kč za ks (běžně také skoro 4Kč) – také moc příjemný
    V podstatě jiné plínky než tyhle nepoužívám a zadeček jsme ještě opruzený neměli – jsou vážně super – jen už jsou nám malý. Kdybyste měla některá zájem dejte vědět na e-mail polma@seznam.cz – ráda je prodám…
    Díky moc a přeji krásný den…

    #882046
    Anonym
    Host

    Ahoj, dorazila jsme z odběru na cukrovku tedy vydržet skoro do 11 je síla a ani jsem trdlo nepila takže jsme došla domu a jsme ráda, že sedím,a soukám do sebe tvaroh a vodu. Tak prý první hodnota ten minulý týden byla prý jen o trochu, dietou prý nic nepokazím, ale nemám to přehánět, jen to omezit abychom neměli cvalíka zbytečně. No asi dnes budu odpočívat a začíná tady pršet a počasí na mě působí jak magnet. Jinak myslím, že s bolestmi je to normální, mě asi nejvíce vadí ta stydká kost to je takové nepříjemné, ale mám to vždy jen po ránu třeba a ne moc dlouho a dkyž bolí ty kyčle je mi příjemné si napustit teplou vodu a trochu jim tam ulevit, ale rozhodně to nepřejde zcela.

    #882047
    Anonym
    Host

    Mě dnes doktorka řekla, že s tou bolestí kříže moc dělat nejde. Že to musí přejít. Ani se nedá zjistit, kde je problém, protože by se musel udělat rentgen, což se ted nesmí. Dala mi max. letáček, kdyby to do konce týdne nepřešlo, tak na těhu rehabilitaci ….
    Jinak máme 7kg nahoře, nedovedu si přestavit, že za posledních 12týdnů mám nabrat dalších 7kg. Za 14 dní bude UTZ.

    #882048
    Anonym
    Host

    Lenko přibrat už nemusíš, kamarádka přibrala jen 8 Kg v těhu, mě taky bylo řečeno, že teď při té těhu cukrovce už váha nmusí jít nahoru nebo jen nepatrně, no jdu vařit tak ať tě záda co nejdřív přestnou bolet

    #882049
    Anonym
    Host

    Já to přibírání beru tabulkově :)…. finále na 12-14 kg. Určitě něco přibude, mrnous je zatím ještě moc malinký. Co vím od vás ostatních, tak má ted kolem 1kg … takže min 2kg mu ještě chybí.
    Mě ani tak neva, že budu tlustá, ale když už ted tou váhou záda trpí, tak co budu dělat potom. Tak snad se to uklidní. Dnes už je trošku líp.
    Misho, co vaříš dobrého? Potřebuju tipa na večeři :), nějak mě nic nenapadá…

    #882050
    Anonym
    Host

    Jo, s tou cukrovkovou dietou (kdybych ji náhodou měla) mě taky na začátku těhotenství říkali, že se přibírá finálně jen málo. Ale dietu nedržím, tak počítám, že kila ještě nahoru půjdou.

    #882051
    Anonym
    Host

    No už mám hotový brokolicový krém, měla jsme doma brokolici a nevěděla co s ní, jí jí jako přílohu nebo obalovanou moc nemusím ale jako polévku to mam ráda a mám zaděláno na sekaný, tak je za chvilku půjdu uplácat a dát péct. Jinak rychlovky většinou řeším kuřecím masem nebo vepřovými plátky na přírodno, či nudličky se zeleninou, dnes je to jen díky tomu, že jsem byla doma. No tak ten „dietní“ koláč se povedl a návštěvě chutnal tak jsme ráda, tak už zvládnu tvarohovou bábovku a míša řez

    #882052
    Anonym
    Host

    Tak večeře vyřešena … obstarává přítel 🙂
    Míšařezy miluju, tvarohovou bábovku jsem ještě nezkoušela, ale taky musí být dobrá. U nás se všeobecně jí hlavně tvarohové dobroty

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 901. až 915. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist