Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 961. až 975. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882098
    Anonym
    Host

    Včelko, ono už to nějak dopadne. Paní v krámě mě třeba od těch krásných designových věcí od Azuru spíš odrazovala. My jsme si vybrali jen obyčejnou postýlku, po prohlídce v krámku se zdála bytelná, tak se uvidí.

    #882099
    Anonym
    Host

    Holky budete na matraci do postýlky kupovat chránič dětské matrace proti pročůrání a znečištění? A jaké budete kupovat prostěradla, kalsické napínací? Nějak v tomto tápu…. koukala jsem tady
    http://nakupnigalerie.babyweb.cz/Katalog/c90s1-chranice-detske-matrace.aspx

    #882100
    Anonym
    Host

    No my vybrali právě matraci, která prý chránič nepotřebuje. Potah na ní je sundavací a pratelný, zabraňuje průsaku vody, takže se moč nedostane do matrace, ale propouští páru, takže se mimi nepotí. Tak uvidím, přinejhorším ten chránič jde dokoupit. Možná jsou to jen prodejní řečičky, ale zkusím to. Tady je to popsané ….. http://www.detskydesign.cz/product_info.php?cPath=59&products_id=3148
    Maximálně pak dokoupím ještě 2. potah, kdybych měla mimi, co se mi pročůrá moc často, abych měla na rychlou výměnu. Prostěradýlka bych chtěla napínací, ať to pořád někde nezastrkuju.

    #882101
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Misho určitě napínací a pod hlavičku dám i plenu, když si blinkne ať není prostěradlo hned špinavé. Jinak chránič na madraci asi nedám ať madrace dýchá já dala chránič na madraci až když se děti učili spát bez plenky.
    Já zase koukám na stahovací pásy po porodu já jsem ho používala a opravdu bříško se pěkně stahlo tak taky kukněte našla jsem levnější a i dražší http://www.zdravydomov.cz/undefined/pradlo-pro-zeny/tummy-trimmer-magic-new-stahovaci-pas-vel-sm-barva-telova.htm
    http://www.pradlo-pradelko.cz/detail.php?zbozi=3137367

    #882102
    Anonym
    Host

    Raduš, fakt je ten pás nutný? Nedovedu si předtavit, že to budu nosit. Ale zase si nechám poradit od zkušenějších :)….

    #882103
    Anonym
    Host

    No tak já uvidím až podle matrace, taký má snímatelný potah, tak se zeptám zda je to nutné, mě kamarádka řekla ať si koupím klasické stahovací kalhotky, že je to dobré, že to opravdu pomůže to bříško stáhnout apod. ale to budu řešit asi až později i ostatní prádlo. Tak už máme namíchanou barvu no jsme zvědavá jak to bude nakonec vypadat, zatím mi to připoíná šmoulí zmrzlinu 😀

    #882104
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    já už do práce nechodím, už mám dovolenou (měsíc), takže jsem tento týden taky začala kupovat potřeby do porodnice pro sebe….kosmetiku pro prcka na doma…a dnes jsem si koupila i prací prášek na dětské prádlo, o víkendu si přeberu to nejmenší oblečení a už si ho vyperu – taky počkám na lepší počasí 🙂 . Pak si asi vyperu i látkové pleny, zavinovačku a tak, a začnu si to pomalu chystat.

    Jinak já chránič na matraci mám…používá ho švagrová a je s ním fakt spokojená, takže jsem neváhala.
    A prostěradla…to už mám nakoupený napínací.

    Jinak dnes jsem 30+3, byla jsem ráno v poradně a o proti poslední návštěvě před 4 týdny kdy měl prcek 800g, dnes už měl 1600g 😀 , ale pořád je ještě hlavičkou nahoru…tak MUDr. říkala, že až přijdu příště (za 3 týdny) doufá, že už bude otočený hlavičkou dolů, že prý má ještě cca 2-3týdny čas a dost místa na otočení. Pokud by se ale neotočil, tak pak už bude mít málo místa a šance na otočení se bude snižovat…tak jsem zvědavá, co si pro mě prcek připraví 🙂

    #882105
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    A pokud byste nechtěli na kočárek dávat plínu proti sluníčku apod., tak jsem našla novinku, která je účelná, hezky vypadá a dá se použít na jakýkoli kočárek…a není ani moc drahá 🙂
    http://www.jane-kocarky.cz/jane/eshop/0/0/5/12521-Slunecni-clona-NA-kocarek-DOOKY-pink

    #882106
    Anonym
    Host

    Markét dovču ti závidím, já také vybírám, příští týden 2x pak celý týden pak 2x pak celý týden a konec 😀 . A také pomalu začnu chystat, jaký máš ten chránič na matraci? Já ještě musím zajet koupit matraci a prostěradla, ale to až bude sestavěná postýlka, dnes jsme vyzvedli věci z objednávky z lékárny tak mi už chybí jen ty síťované kalhotky jednorázové a nějaký ten gel na hojení hráze, jinak kosmetika pro malého nakoupena, tedy ještě pak líh a ty čtverečky, ale mycí věci máme. No my také nejsme otočeni hlavičkou dolu.Holky když se Vám mimča neotočí jak budete rodit? Vím, že některé maminky po konzultaci rodí normální cestou, ale já bych se toho asi bála.

    #882107
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Mě ten stahovací pás doporučila kamarádka a i pujčila a ještě mi říkala spát na břiše a docela brzo jsem bříško měla po porodu stahlé a docela rychle se vrátilo do původního stavu. Já ten pás nosila jen doma a ty stahovací kalhotky jsem měla ale zase mi vadily na to zašité a bolavé po porodu a přece to chtělo i dýchat jinak jsem se pak trochu zapařila tak jsem je pak nenosila. Sestra ta stahovací pás nechtěla že to nechá přirozeně a postupně at se ji bříško stáhne a i moje mamka se divila že po porodu dlouho vypadala jak těhotná no pak musela více cvičit a posilovat břišní svalstvo. Ale jen z vlastní zkušenosti po prvním porodu jsem mohla pás nosit pár dnů po porodu a u druhého trochu později dělalo se mi trochu nevolno jak jsem byla stahlá tak jsem si ho dávala na chvilku tak to si taky musí každá vyzkoušet. Jen se nemá nosit těsně po porodu tak až po návratu z porodnice doma a taky né celý den stačí ho nosit občas po chvilkách 🙂

    Něco takového jsem měla pujčené od té kamarádkyhttp://www.moda-pro-tehotne.cz/obchod/katalog/stahovaci-pas-po-porodu.html

    #882108
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Jinak s porodem když se mimčo neotočí hlavičkou dolů … kamarádka to tak měla a Dr. ji přemlouval ke klasickému porodu že to zvladne rodit koncem pánevním že prcek bude menší váha zhruba 10 dnů před porodem podle utz 2800g že by to zvládla … no ona se ale rozhodla že chce císař dr. ji málem vynadal do hysterek byla z toho špatná. Rodila císařem a ten prcek měl 3,6 kg tak nechápala a byla ráda že rodila císařem. Já už mám drobka hlavičkou dolů a snad se nepřetočí dr. mi tvrdil po prohlídce že by tak už měl zůstat :^)

    #882109
    Anonym
    Host

    Tak s pásem díky za informace a zkušenosti, určitě ho tedy pořídím, a ty stahovací kalhotky také na později, až budu zahojené, ale asi ne tedy ty vysoké, ale jen na zadeček aby se srovna, i když ho mám zatím pořád stejný :-), ale asi se to ještě vše roztáhne. No když právě poslouchám, jak se moc lékaři nemohou trefit do porodní váhy mimča, tak bych z toho měla strach, aby nebyla komplikace a pak to stejně nebylo císařem, no uviíme, stejně je zajímavé jak některá miminka se neotočí protože už nemají místo a někde jsme teď četla, že se někomu mimčo otočilo 14 dní před porodem, bohužel zpět na zadeček…tak se nechám překvapit

    #882110
    Anonym
    Host

    Já si zatím jiný než přirozený porod nepřipouštím. Budu o tom přemýšlet, až když bude problém s váhou, natočením nebo s něčím dalším. Když to bude nuté, tak s císařem jsem taky smířená. Doted bylo u mě vše v pořádku. Jsem zvědavá na pondělní UTZ, jak na tom mimi je.
    A sláva, obratle se umoudřily, už to bolí jen minimálně, od včera večer si připadám úžasně :). Dokonce zase chodím bez problémů… 3x hurá

    #882111
    Anonym
    Host

    Leni tak to je super, že je ti OK <:o) a v pondělí napiš jaké se miminku daří. My se vrátili z prague food festivalu, tak jsme zase namlsaná a teď jsme vyklidili pokojík (vynosili nábytek) a jdeme pomalu na malování pokojíčku a zítra pokračování a pomalu se začne montovat nábytek. Jinak mě tedy dnes po tom chození děsně bolí nohy takže je mám teď daný na stole a odpočívám, přítel jel ještě pro něco na malování tak mám chvlku na odpočinek.

    #882112
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Leni já to mám s těma zádama na střídačku minulí týden děsně boleli a tento je to zas super tak se cítim perfektně.
    Mi taky chystáme na malování v pondělí mají přijít kluci od mojeho z práce mame velký barák tak sami bysme to nezvládli.
    Ještě chceme obložit umělím kamenem za krbovýma kamnama dnes jsme to kupovali na slovensku. A další týden nám položí lino místo koberce v obyváku.
    Tak taky si to užívám to opravovaní 🙂 ale zas to bude pěkné 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 961. až 975. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist