Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 91. až 105. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881228
    Anonym
    Host

    Co je DHA? Já baštím jen listovku a snažím se o trochu ovoce a zeleniny a jogurtů… Misho ty jsi teda pěkně hubená:) Já mám při 170 svou normální oblibenovu váhu, na které jsem se vždy snažila udržet, 59kg. Poslední dobou kilčo nešlo dolů, takže jsem těhu začínala na 60 a dnes jsem měla 62. No jsem totiž pořád při chuti…a dneska v tý ledničce nic dobrýho není, chjo:( co si člověk nenakoupí, to nemá…

    #881229
    Anonym
    Host

    DHA je doplněk stravy, který je obsažen v mořských rybách více je to známe pod názvem omega 3 mastné kyseliny. Je to důležité pro vývoj mozku, míchy a nervové soustavy a pro inteligenci. Koukni na tento odkaz http://www.pregnium.cz/?c=ucinne-latky-dha
    někdo psal že dostal od lékaře vzorek vitamínů Folgravid tak jsem si ho koupila je to totiž listovka s DHA to bylo jediné co doktor řekl, že to DHA teď „jediné“ důležité a jód…. říkal mi ať do sebe zbytečně necpu každý den ty multivitamíny apod., že si mimčo bere v určitém období vždy něco a tak jak je pro něj ze začátku a před těhu důležitá listovka v určitém období je to zas něco jiného. Jo já jsme takhle štíhlá odjakživa mám to dané i tak trochu geneticky i když moje mamka po dovršení cca 37 let neskutečně nabrala z velikosti 38 na nějakých 44 což je docela šílené, ale měla to tak trochu i zdravotně, diagnóza stres a ať celý život sportovala a jedla zdravě tak s tím nic neudělá. Já začala přibírat v těch 24-25 letech ne moc ale najednou jsem cítila že džíny nedopmu, prostě se mi jinak upravila postava a já měla všechyn oděvy úplně na tělo tak jsem začala chodit na ten power plate a za 4 měsíce jsme vlezla do své velikosti 36 a byla zase spokojená. Kdo mě nezná tak tomu nevěří, ale naši říkají a teď i přítel že je mě lepší šatin než živit hrozně moc jím, ale mám štěstí že jediné kam to jde, že se mi nafoukne břicho a ne jinam, ale nemám problém jíst celý dny 🙂 musím zaťuka ale v tomto to mám dobré, že se nemusím hlídat a omezovat uvidíme jak to bude v těhu a po porodu každý mě straší, že už to nebude jako nyní s postavou ale co nyní se kvůli tomu netrápím a rozhodně si dopřávám vše co chci

    #881230
    a anna šarlota
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,tak jsem jsem zpátky,už zaregistrovaná,ale jméno Peťula už bylo obsazený.Tak jsem dala jméno mé holčičky v bříšku.:) Minulý týden jsem byla u doktora,vše je v pohodě,termín mám pořád 1.8.,ale prý mi ho možná změní,podle pohybů.

    #881231
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    DHA je jako rybí tuk. Jejda co jsem ho jako malá nesnášela, kdy mě
    ho mamka nutila. Dětem jsem ho dávala taky, ale už v želatinových tabletkách.
    Folgravid jsem dostala já od doktora, ale dha mají i vitamíny Mamavit Prefolin.
    Zitra mě čeká velký ultrazvuk v 12+0tt.

    #881232
    b Bejbina
    Registrovaný uživatel

    ahojik holky tak v posledni dobe me pekne boli podbrisek tak se snazim odpocivat ale zadna slava ma kontrola bude 2.2 tak sem zvedava jak to dopadne

    #881233
    Anonym
    Host

    Misho, takže při mých 175cm je 57kg koukám v normě 😀 to jsem ráda. Dnes jsem si ale v poradně připadala jak kost a kůže, byla jsem středem pozornosti s pohledy druhých typu… co tam vlasně vůbec chci s touhle postavou 😀 Však já ty těhulky za pár měsíců doženu!:D

    #881234
    b Bejbina
    Registrovaný uživatel

    hakuby jen aby ti brisko pak nevyjelo ze dne na den hodne se maz kremem ja pouzivam mamastrie krem stoji kolem 200 ale pomaha 🙂

    #881235
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Kačko, asi si tam pro jistotu zavolám, abych měla jistotu. Taťka se totiž těší jak malé dítě a hned o začátku chtěl toho našeho malého špunta vidět 😀
    Co jsem si to tady tak pročítala, tak jste tu všechny pěkně vysoké a hubené 🙁 Já jsem pěkný prcek 😀 Mám 160 cm a asi tak 55 kg. Bylo i období, kdy jsem měla 49-51 kg, ale od té doby, co jsem přestala chodit do školy a začala pracovat v kanceláři se to změnilo. I když jsem chodila na cvičení, tak jsem s tim nehnula směrem dolů :'(
    Jak jste na tom s pohybovou aktivitou teď v těhu? Já jsem před otěhotněním chodila na spinink a zumbu, což teď nemohu a docela mi to začíná chybět :^)

    #881236
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Petuldo, nejsi prcek, já jsem ještě menší a o něco macatější, tak klíd 🙂 Vždycky na zimu sem jak medvídek co se připravuje na zimní spánek, ale v létě to házím dolů, hlavně od doby co mám malou tak se nezastavim. I teď nemám zrovna čas na odpočívání, no aspoň že můj taťka má ob týden odpolední tak si dcerku na chvíli bere a já si můžu zalést. Jinak jsem teď začla chodit na ten aqua aerobic a je to super, už po první hodině jsem se cítila líp,to doporučuju.
    Včera večer se mi udělalo tak zle, že jsem myslela že pojdu, dokonce jsem prvně v životě psala sms manželovi aby šel z hospody domu protože malá to nějak vycítila a furt vstávala, takže jsem putovala mezi pokojíčkem a wc a to sem nezvládala. Od rána pojídám piškoty po jednom a čekám kdy zas poběžím, hrozný vždycky chvíli dobrý a pak šílený, chjo

    #881237
    Anonym
    Host

    Raduš přesně tak, jak píše je to obsaženo i v jiných vitamínových tabletách, já pořídila toto doma jsem GS mamavit měla ale ten starší ještě bez DHA, ale nějak moc to neřeším když si vzpomenu vitamín vezmu. Raduš pak napiš jaký byl velký UTZ a držím palečky. Na mě naštěsí nikdo moc divně nekoukal, co jsem tak pozorovala ostatní těhu u doktora tak byly všechny štíhlé jen hezká bříška vykukovala, myslím že to je u každého fakt jiné. Petuldo já zatím necvičím také to co jsem dělala už nemůžu a pořád nevím s čím začít, nechce se mi chodit moc na skupinové cvičení, ale myslím, že teď to pořeším doma a na jaře procházkami a v pokročilejším těhu nějaké to těhu cvičení, ale fakt nevím něco jiného by to bylo kdyby nějaká má kamarádka baly +- stejně těhu jako já, ale nikdo není

    #881238
    Anonym
    Host

    Petuldo, co se týče sportu, mrkni na téma Sport a těhotenství v sekci Těhotenství – Ostatní. Já se tam poměrně rozepisuju:D Sem tam trochu monologově, ale to neva:) Tam se třeba dočteš, že zrovna spinning by měl být v pohodě. Zumbu jsem taky radši vzdala.

    Misho, no já mám takovou kamarádku, která je sice menší než já a váží jen o něco málo míň než já, ale kolik ta toho sežere, to byste nevěřili – ani chlapi se jí nevyrovnají!!! A to je jí 32 – nechci tím nikoho urážet, ale i já už v těch svých skoro 26 čekala, kdy se mi změní metabolismus ze „sežer beztrestně na co máš chuť“ na „jo, už si, holka, musíš na jídelníček dávat pozor“ Jinak jsem koukala na ty vaše vitamíny – to je zas peněz:(

    Anna Šarlota, tak nevím, jak tě oslovovat, když jsi Peťa:) A jak víš, že máš holčičku? Pocitově? No já se s manželem dohodla, že budem mimču říkat Radovan, i když třeba budu vědět, že to Radovan není:) On chce být fakt překvapen a tak proč ne. Jen mě štve, že nechce, abych to třeba řekla mamče, jenže já bych chtěla*-)

    Raduš, těším se na tvé nové poznatky ze dneška:)

    #881239
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,
    tak Vás tady už chvilku pozoruju (čtu Vaše příspěvky:)), a konečně jsem se odhodlala taky něco napsat. Taky se nám poštestilo a v srpnu budem očekávat naše první mimčo. Zatím jsem tady asi z nejzazším termínem a to 28.8, ale srpen snad stihneme. Ted jsem 8+3 tt, mám za sebou 1.utz a odběry krve… U nás to těhotenství bylo trošku neplánované, ale za to ted už moc chtěné:) Nějakým záhadným způsobem se nám to povedlo přes antikoncepci, tak si mě teď trošku doktoři hlídají, ale prej ta antik.už teď neobsahuje tolik těch hormonů a neměl by být žádný problém (brala jsem jí nevědomky ještě 4-5 týdnů těhotenství:( )Ale včera jsem byla na konzultaci u genetika, a ten mě celkem potěšil…
    Tak se zatím, mějte!!

    #881240
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Tak vítej Katko, máš krásný termín porodu, na to datum sem se vdávala 🙂 takže to je určitě šťastný den!
    Já včera nastoupila na mámu aby mi řekla jak to jako ví že bude další přírustek do rodiny a ona mi to normálně neřekla, zapírá až hrůza, docela mě to štve že nevím jak se k tomu dopátrala, jediné co mě napadá je že máme stejnou imunoložku a ta to ví, tak leda že by jí to řekla ona, ale máma tvrdí že tam už dlouho nebyla, no tak nevím, zítra jdu na ty odběry nalačno po ránu, nejhorší možná varianta, sem docela nervzní a pak 3 týdny čekat na UTZ ani nevím kdy sou vysledky krve, snad tam zítra budou milejší než když sem tam byla na screeningu s dcerou

    #881241
    Anonym
    Host

    Ahoj katko vítám tě. Včelko já na ty odběry na lačno nešla to bych po ránu nedala dala jsem si před odchodem cca 7 piškotů, ale prý to nevadí a vypila sklenici čisté vody, mám po ránu hroznou žízeň, tak i tobě budu držet palečky,aby odběry dopadly OK

    #881242
    p Petulda
    Registrovaný uživatel

    Tak jsem k dr. volala a budou mi dělat jen odběry 🙁 UTZ při další návštěvě, takže taťku musí ještě vydržet 🙂 Jsem se ještě dr. ptala, zda mám být na lačno a nemusim, tak nevim.. Ale už několikrát tu bylo řečeno, že každý dr. je jiný a proto se to může lišit!!
    Jinak ohledně toho sportu, tak jsem se hned na začátku dr. ptala a právě jak spinink, tak i zumbu mi zakázal 🙁 A doporučil mi jógu, pilates, procházky, protahovací a uvolňovací cviky, tak fakt nevim… :O Tak chodím na procházky s pesanama a občas si udělám ty protahocí a uvolňovací cviky. Pak se chystám začít s cvičením na velkém míči 🙂
    Ještě bych se Vás chtěla zeptat jak je s barvním či melírováním vlasů během těhu? Někde jsem četla, že je to pro dítě škodlivé :S
    Díky moc za rady a přeji Vám krásný den 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 91. až 105. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist