Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,051. až 1,065. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882188
    Anonym
    Host

    Lenko tak tu váhu celkem závidím i když ono to má svá pro i proti, ale u tebe by to mimčo mohlo mít tak 3 Kg při porodu ne? Tak mi včera byli ještě na nákupu v DM a koupili jsme už nějaké plenky a prací prášek tak také příští týden začínám prát na malého věci ať zase pokročím. Jinak já prádlo asi budu sušit na malého v bytě, aby se mi tam nenachytal prach nebo nějaké alergeny ze stromů apod. Jo já také pak začnu pozvolný úklid bytu, zatím pořád zvažuji zda se do toho pustím sama a budu si to postupně vše uklízet já, nebo povolám nějakou pani na výpomoc, ale asi bude záležet jak moc budu líná 🙂 .

    #882189
    Anonym
    Host

    Asi není moc co závidět. Ta moje malá nebude mít za chvíli, kde brát. Jak mám pojídat železo, tak mám pořád průjem. Mléčné výrobky, které bych měla kvůli vápníku, tak ty ani náhodou … to hned letím. Takže zatím jsem ráda, že je aspon akorát, ale tahá to jen ze mě, moje váha vůbec nestoupá.
    Odpoledne mám schůzku s kamarádkou, která řešila, jak takové látky do sebe dostat přírodní formou, tak doufám, že to pomůže. Nebyla sice těhotná, ale taky měla málo krvinek a železo v pilulkách jí taky nedělalo zrovna dobře, nakonec si pomohla právě tou přírodní cestou

    #882190
    Anonym
    Host

    Tak já si právě myslím, že mám vápníku až až, nidky jsem nepila mléko a necpala se tolik sýry a jogurty jak teď, tak že u nás je to asi i tímto, ale zase si říkám lepší jak sladkosti nebo smažené věci. Já také pořád doufám, že se ten nárůst zastaví a malý si dá pouzu do další kontroly ta je ale až za 4,5 týdne tak snad to bude lepší a nebude mít 3 Kg to by pak už bylo opravdu až až, ale nemám představu jak ke konci těhu ty mimča přibírají pokud hodně abych se vůbec vešla do 4 Kg

    #882191
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    já už taky peru oblečení pro malého, suším a žehlím o sto šest…jen si to žehlení vždy nevhávám na hladnější dny, protože v tom horku nad horkou párou z žehličky fakt umírám :S .

    Jinak jsem si dnes ve 32+4 měřila bříško…mám obvod 94cm a nahoře přesně 8kg. Na kontrole jsem byla před 14dny, to měl malý 1600g a příští pátek 17.6. jdu znovu, tak jsem zvědavá jak přibral a zda už je konečně otočený hlavičkou dolů.
    Mimo jiné už si s MUDr. taky vypíšu papíry pro nástup na mateřskou…no a v pondělí 20.6. na mateřskou ofociálně nastupuju…6. týdnů před termínem porodu – neskutečný 😀 .

    Takže už si pomalu začínám chystat i tašku do porodnice. A musím se k Vám přidat, taky mě cca poslední týden bolí stydká kost, občas i rodidla a kombinace plného žaludku, močového měchýře a pohybů prcka je hodně nepříjemná. Taky mám břicho hodně napjaté a prďola mi začíná diktovat, jak mám sedět či ležet,,,když se mu něco nelíbí, dáto jasně najevo 😀 . Jak jsem se bála porodu, tak teď si spíš říkám, už aby byl na světě a měla jsem to za sebou.

    JO … a vápník nám taky nechybí, já celé těhotenství piju tolik mléka a jím tolik mléčných výrobků, že jsem toho tolik doposud za celý život snad nesnědla.

    #882192
    Anonym
    Host

    Jéé Markét ty máš jen 94 přes bříško, já ho měřila včera a mám 101 🙁 , taky aby ne když tam mám už dvoukiláčka 🙂 . Jo tak to mě malej také pěkně diktuje jak se bude sedět, ležet apod. dnes si usmyslel, že tedy je na čase v půl osmé stávat. Mě ta stydká kost bolí jen v leže tedy přes noc když vstnu tak to cítím a kyčle a to mám mezi nohama a pod břichem peřinu to je mi pohodlné a nic nebolí a nohy skrčené a ležím na boku. Já papír odevzdala v pátek s nástupem na MD, prát začnu zítra. Včera jsem slavnostně dodělali celý pokojík, rozmístili to jak to bude a navezli z obchodu, kočárek, sedačku, bloom židličku a valstně veškeré věci na koupání, krmení apod a látkové plínky tak že to tam rozmisťujeme a dáváme dohromady. Včera jsme dali dohromady kočárek, vyzkoušeli na něj jak sporťák, autosedačku a nechali tam připevněné lůžko a zbytek vrátili do pytle a dali malému nahoru na skříň, tak že už to vypadá moc hezky. Kočárek je super ovladatelný, ale nějak mi nejde skládání je to jednoduché, ale jsem nešika a pořád si nepamatuji co a jak při skládání

    #882193
    Anonym
    Host

    Koukám, že jsme s Markét s mírama jak přes kopírák. Moje břucho má 93, a to jsem posouvala metr nahoru dolů, aby to bylo v nejširším místě, 93 bylo maximum.
    Včera jsme byli na horolezecké svatbě na Hrubé Skále a noc jsem pak strávila pod stanem. Teda do porodu už tohle opravdu ne. Takhle rozlámaná jsem snad ještě nebyla, ono tam vůbec nešlo ležet, jak bolela záda a kyčle. Naspala jsem tak 2h max :(.
    Já můžu s papírem na mateřskou na sociálku až v dalším týdnu ve středu 22.6. . Včera jsem byla 32+0, takže doufám, že mám ještě celé 2 týdny tam dojít.

    #882194
    Anonym
    Host

    Já spím většinou celou noc v kuse, tak 7-8 hodin, čůrání mě nebudí a malý se začíná ozývat až
    po mém probuzení. Malý mi naštěstí na močák netlačí, i když je hlavičkou dolů, a když kope,
    tak do horní pravé části břicha, ale ne pod žebra. Z bolestí mě občas trápí jen levá kyčel a to
    po delším sezení, hlavně když řídím auto. Pak se musím rozchodit a prvních pár kroků vypadám
    jak po endoprotéze 🙂 Docela na to funguje cvičení na velkém balonu.
    Přes břicho mám cca 109 cm, ale všichni (i ti co mě neznají) mě chválí, že mám jen břicho a
    jinde jsem nepřibrala skoro nic. Celkem mám nahoře 8 kilo (33+4). Při pohledu zepředu vypadá břicho malé, ale z profilu je to pěkný pupek 😀
    Misho, přemýšlela jsem nad tím, že nám dvěma doktoři říkají, že jsme dva týdny napřed.
    A vyzkoumala jsem 🙂 že UZ propočítává stáří miminka podle tabulkových hodnot, takže třeba
    vychází z běžné velikosti při porodu 3,5 kg a pokud budeme mít děti větší, tak je logické, že
    už v předchozích týdnech budou vypadat že jsou „napřed“. Co jsem četla, tak se má vycházet
    z velikosti miminka v 8tt, kdy mají všechny stejnou velikost. A v té době odpovídalo moje mimčo
    datu početí (podle mojí ovulace), takže se s nějakými týdny napřed nestresuji.
    Už se nám to docela krátí 🙂 Jestli to dobře počítám, tak mi zbývá 7,5 týdne.

    #882195
    Anonym
    Host

    teda Máňo jak ti závidím, že vydržíš spát a nemusíš lítat na WC, to já jdu za noc 2-3, už chodím jak náměsíčná v polospánku a hned opět usínám. Já také mám 8 Kg nahoře. Vím, že to propočítávají podle tabulek, ale mě doktor podle těch hodnot zjistil, že jsme měli počít 7.11. ale to byl den kdy sex opravdu nebyl a mě začínala MS tak tomu moc nerozumím, ale vím, že se dá otěhotnět prakticky kdykoli i takové případy jsou. Dokonce mu naposledy UTZ ukázal termín porodu 1.8., ale neřeším to zatím uvidím co na další prohlídce toho 12.7. to budu dle MS 35+2 a podle toho se doktor prý bude rozhodovat co dále a jak s porodem. Tak já jdu prát svou první várku pro malého a to pleny, ty se pak budou dobře a rychle žehlit, ale nejdřív jdu naplnit bříško něčím dobrým

    #882196
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    … tak já taky chodím v noci na WC min.2x a rekord byl 6x to mi tam prcek řádil tak mě to nutilo.
    Jinak mě i budí jak sebou v bříšku mele jedno ráno budíček v 5 hod.:O naštěstí jsem ještě po půlhodině jeho cvičení v bříšku usnula. Je opravdu hodně aktivní 😀
    Taky se chystám žehlit malé oblečení zatím jen sedím a popíjím čajík… nějak se mi nechce 😛
    Mám tu malíře tak se ptali jek vymalovat pokojík pro mimi, že jim zůstala ještě žlutá tak bude žluto modrý(doufám že jim zůstane modrá tou malují synovy 13let 😀

    #882197
    Anonym
    Host

    Mně teda nikdo v poslední době žádný termín porodu neříkal (naposledy na tom prvním velkém utz ve 13tt mi to posunuli o 3dny dál) – jen mi teda na té větší kontrole řekli, že třeba velikost miminka odpovídá o týden víc, ale že by se právě kvůli tomu měl měnit termín, to ne. Dneska jdu na menší kontrolu, tak se asi nic moc nedozvím, třeba snad jen, jestli mimi pořád drží hlavičkou dolů, připadá mi totiž, že se hýbe trošku jinak a jinde než předtím, no snad jo.
    Jinak já v noci taky nechodím na wc – nevím, jestli je to tím, že spávám jen tak 6-7h, no každopádně před spaním moc nepiju, tak možná proto. Kyčle mě bolí, když si je přeležím, fakt mě to spaní přesně na boku dost trápí, ale když vstanu, tak dobrý, spíš chodím jak malomocná kvůli té stydké kosti, ta když se rozleží, tak to jsou některé pohyby včetně chůze celkem síla…

    #882198
    Anonym
    Host

    Mě ty kyčle a stydká kost bolí jen když ležím a v noci, jinak musím říct, že nic. Já se také snažím před spaní moc nepít, ale i tak minimálně 2x v noci musím. Já mám také na všech papírech uveden datu porodu dle MS, ale v těhu knížce mám i TP dle UTZ podle průměrů těch ostatních vyšetření, ale i v papírech na MD co jsme odevzdávala v práci je TP dle MS, tak že je to spíš posouvání informativní. ale vzhledem k tomu, že náš drobek je na váhu dost napřed tak u mě ten porod možná bude dříve z tohoto důvodu, prý nemá cenu ho tam chudáka držet do úplného konce, myslím že tak o 14 dní dříve to ničemu vadit nebude, ale uvidíme co doktoři. Jinak barva pokojíku super, také jsme původně chtěli dvě barva (modrou a žlutou) a máme nakonec jen tu modrou

    #882199
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, tak já jsem dnes přesně 33+0, přes břicho mám 96cm a přesně 8kg nahoře.
    Dneska jsem spala skoro 11h v kuse, ale v noci sourám na čůrání běžně…dnes teda jen 2x, ale občas i 3x.

    V pátek jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá, jeslti už je prcek konečně hlavičkou dolů…jinak se budu pomalu chystat na císaře….
    No a pak už jdu jen 1.7. ke své gynekoložce a pak už budu jezdit do porodnice. Je to šílený, jak to uteklo.
    Včera jsem dožehlila poslední vyprané věcičky pro prcka, dnes přijde vysílačka a monitor dechu a máme vše připravené….já už mám nachystanou i tašku do porodnice…už si musím koupit jen kojící podprsenku a budu čekat. Mě naposledy taky MUDr. říkala, že termín 2.8. není směrodatný a že to podle velikosti prcka vypadá, že půjde na svět už koncem července…tak se necháme překvapit. 😀

    #882200
    Anonym
    Host

    Tedy Markét ty jsi vyprala poslední várku a já právě tu první :-). Třeba se mimčo ještě otočí, i když se říká, že čím méně má místa tím je to méně pravděpodobné. Tedy utíká to rychle opravdu a tašku do porodnice asi budu chystat v polovině července, ale vůbec nevím co do ní zabalit, no po info v porodnici budu vědt, co je potřeba a co tam dostaneme. Já jdu na poslední prohlídku ke svému doktorovi 12.7. a pak už si také mám zavolat do porodnice

    #882201
    Anonym
    Host

    Je, já ještě ani prát nezačla, zatím se mi vždycky nahromadí naše prádlo, tak na to malé není místo :). Ale nemám těch hadříků moc, tak to pak nebude zas tak bolet.
    Asi bych ten porod tolik neřešila, mrnousové vylezou až budou chtít. Já klidně počítám s rozmezím od 20.7. do 20.8., i když UTZ mi ted vyšel přesně podme MS na 5.8., přestože na začátku v tom 8tt to vypadalo o týden dřív. Hlavně aby byla mrnata v pořádku.
    Věci do porodnice nachystám až nějak v červenci, příští týden jdu na předporodní kurz, tak počítám, že se tam dozvím, co ta moje porodnice poskytuje a co mám mít sebou …. pak to začnu teprv shánět … přibližně už teda vím, díky vám 🙂

    #882202
    Anonym
    Host

    Tak já právě úspěšně dožehlila veškeré naše věci co jsme vyprala a mám snad poprvé za 2 roky prádný koš na prádlo, ale také jsme ty dva dny z dovolené nic nedělala než to likvidovala. No a plíny se budou žehlit asi nsadněji jak ty miniaturní věcičky. dneska jsme tady měla na návštěve tatku tak prohlédnul pokojí a vybavení a pochvaloval si to i kočár, že je moc pěkný…tak doufám, že pak s mamkou budou drandit také.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,051. až 1,065. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist