Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,111. až 1,125. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882248
    Anonym
    Host

    Díky za rady. No bodáček mám dost, a většinu přes hlavu a ty overálky jsou celé rozepínací takže tam je oblékání v pohodě. No včera jsem se ptala ještě švagrové a ta mi zase řekla ať to nedokupuji, že pokud budou takovéto vedra tak stejně malý mi bude vegetit i v noci v bodýčku a ponožkách a že ty overálky (pyžamka) v té malé velikosti moc neupotřebím, tak to asi nechám, pokud nenarazím pak na nějaký velký a výhodný výprodej a koupím až pak ty větší na podzim a zimu. Navíc mám na spaní takovou „zavinačku“ spacáček, který bude teplý tak že muže být v tom, je to na principu jako jsou v porodnici.
    Tak jsme včera byli v kině na těch Pirátech, vzhledem ktomu, že jsme od toho nic neočekávali tak se nám to celkem líbilo a uteklo to, jediný kdo protestoval byl malej v bříšku, celou dobu kopal, vrtěl se apod. asi ti na něj bylo moc nahlas, ale tím že jsme přijeli až po 11 večer z kina a šli spát po půlnoci tak vydržel chrupkat skoro až do 10 tak to bylo moc příjemné

    #882249
    Anonym
    Host

    No jo, máte pravdu, v létě vlastně může být na to pyžamko horko :), já rodila v únoru, takže jsem uvažovala jinak. Ta zavinovací bodýčka jsou asi fajn, ty malé věci jsem ale dostala a zrovna tam byla jen ta přes hlavu, tak jsem nic dalšího nesháněla..Košilky jsme měli jako erární v porodnici a ty se hrozně vyhrnují, takže to jsme od tý doby nenosili.

    #882250
    Anonym
    Host

    Misho, náš malý taky začal dovádět hned po začátku filmu Piráti z Karibiku 🙂 Ale myslím, že to bylo tím, že se víc ozývá, když sedím. Máme doma jedno křeslo, ve kterém se začne bezpečně ozývat už do několika vteřin po usednutí a dělá hrozné vlny, až se tomu manžel musí smát, co všechno předvádí. A v kině jsou podobné sedačky. My ale chodíme o víkendu od 14h, protože večer už bývám unavená a nemohla bych se na film (navíc v cizím jazyce) dobře soustředit. Navíc to máme do kina přes 30 km a v týdnu by se manžel při večerním promítání od 21.15h moc nevyspal na druhý den do práce.
    Také bych dala být tebou na švagrovou a nic nedokupovala. Všechno se dá koupit úplně běžně ve spoustě obchodů, tak v případě nouze můžeš vyslat taťku nebo někoho z rodiny. Já myslím, že budu pyžámka používat i v létě, protože přece jen bydlíme na horách a v ložnici máme chladněji, tak ať se malý nebudí zimou. Ale taky jich mám jen pár kousků.
    Pustila jsem se do třídění těch věcí co jsem dostala a mám pocit, že budu muset na každý den v měsíci dávat něco jiného, abych všechno použila aspoň jednou 😀 Jsou to všechno tak krásné věcičky, že to bude hodně těžké, protože se do některých věcí určitě zamiluji víc. Musím se těch sousedů zeptat, co za to chtějí, protože mi fakt vytrhli trn z paty.

    #882251
    Anonym
    Host

    No my šli od 8 do kina předtím sjem ještě museli dokoupit dárky, docela jsme byla překvapená, že sjem vydržela i když jsem občas zývala, ale my byli na dabované verzi takže pohoda. No my právě máme v bytě teplo a v létě běžně kolem 25-28 st. tak že nic teplého zatím nepotřebujeme a v zimě bez topení je tu 21. Tak jsme koupili matraci a potah přes ní proti pročůrání, ale tak neznalou prodavačku jsme dlouho nezažila fakt hrůza a to jsme byli v babyparku, kde uvádějí jaké mají odborníky no nic…

    #882252
    Anonym
    Host

    Já jsem také tu nepročůrací podložku koupila, ale v IKEA, tam stála skoro nic. Koupili jsme tam i postýlku, matraci, přebalovací pult, dvě nafukovací přebalovací podložky (druhá bude v koupelně), potahy na podložky, prostěradla do postýlky, mantinel a dokonce i peřinku a polštářek, i když na nich píšou že až od jednoho roku. Postýlka i matrace odpovídá evropským normám, tak jsme jinde nehledali. Zaujala nás i cena, protože za postýlku jsme dali 40 euro a za matraci asi 50, ale ve speciálkách chtějí za postýlku s matrací od 250 euro ale i 650. Já chtěla klasickou postýlku se šprušlemi, žádné zdobení, ve speciálkách jsou na nich různé opičárny a já si jí chci případně dozdobit sama doplňky.
    My máme v opravdu tuhé zimě v ložnici okolo 15 stupňů, není tam dořešeno topení, takže malý bude muset určitě spinkat v čepičce, možná i s rukavičkami. Ale zase už mu bude 5 měsíců a jeho termoregulace bude fungovat trošičku lépe než po narození. Já jsem se narodila v zimě do bytu, kde bylo po ránu okolo 14 stupňů. Kamna byla jen v kuchyni a teplo se pak rozvádělo topeními do bytu a protože v noci nikdo nepřikládal, tak jsme ráno měli málem jinovatku na peřinách. Stropy tam byly 4,5 metru vysoké a náš pokoj byl nejvzdálenější od kuchyně, takže jsem měla opravdu studený odchov. Ale nikdy jsme nemarodili. Z té doby mi asi zůstalo, že jsem ráno po probuzení hned vzhůru 😀 😀 😀 Samo nechci malého nějak drasticky otužovat, ale přetopeno určitě mít nebude.
    Ve speciálkách by opravdu člověk čekal odborníky, ale stejně je lepší, když je člověk informovaný i z jiných zdrojů, protože prodavačky se samo snaží hlavně prodat a můžou ti napovídat ledacos.

    #882253
    Anonym
    Host

    Mano tak to jte pořídili super, já bych Ikeu využila v případě, že by sjem neměli pro malého pokoj, nebo ho měli ze začátku v ložnici, ale když má svůj pokoj tak jsem ho koupili rovnou celý a na delší dobu. Matraci jsme koupili za 1700,- Kč a také splnuje veškeré normy a ten potah byl za 329,- Kč tak že super, jinak prostěradla jsme také nakoupila levná v akci po stokoruně. Ta matrace je dokonce oboustraná, z jedné strany pro miminko a pak se otočí na juniora. Tak že mi už máme vše až na koš na spalní do ložnice, mé spondí prádlo a zbytek kosmetiky.

    #882254
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, tak mám za sebou páteční poradnu. Ve 34. týdnu prcek podle měření přesně 34.týdnu odpovídá, váží 2100g a hlavně!!!! Konečně sč otočil hlavičkou dolů, takže je připraven ke startu.

    Jinak mi MUDr. měřila pánev, tak ta je prý ukázkově prostorná, kontrolovala i postavení kosti – kostrče, ta prý miminku při porodu taky překážet nebude, tak mám velkou radost. Krevní testy mi vyšly taky dobře…prý ty poslední jsou důležité hlavně do porodnice pro anesteziologa, v případě, že bych chtěla píchnout epidurál…takže si ho případně můžu dopřát 🙂 . Plodové vody mám taky dost, to je prý známkou toho, že se miminku dobře daří, že si vytváří samo moč..atd. a placenta je taky v pořádku a na správném místě. Takže už mě čeká jen poslední kontrola ve 36. týdnu a pak už do porodnice.

    Ve středu jsme taky d přítelem byli v porodnici na semináři…bylo to fajn, trvalo to hodinu, řekli nám základní důležité info, co mi v porodnici dají pro mě, pro prcka, co si mám nechat přinést den po porodu, co stačí až v den odjezdu… Dostali jsme info k epidurálu, císařskému řezu, v jakých případech ihned přijet do porodnice, kde zvonit…kolik peněz mít sebou, jaké doklady…no prostě to bylo fakt věcné, žádné nesmysly. No a na závěr nám ukázali pokoje, nadstandarty, porodní sál, sprchy, vanu…atd. Takže jsem si odnesla spoustu super informací a navíc vím, do čeho jdu a co mě čeká…aspoň co se týká prostředí porodnice, tak ten porod pro mě bude aspoň trochu příjemnější, když už to prostředí budu znát.

    #882255
    Anonym
    Host

    Markét tak to je super, my Vaši váhu měli už ve 30 tt :O , my jdeme do porodnice ve čtvrtek na seminář, máme to rozděleno na 3 části jako předporodní kurz, ale předpokládám, že se hlavně dozvím přesně tyto věcné info, které uvádíš ty. Dnes jsme se ptala švagrové jak to v porodnici vypadá (prcuje tam) tak mi oznámila, že se za poslední dny narodilo takových dětí, že mají nad stav… takže všude plno a leží se kde se dá…tak snad v mém termínu se to zvolní a budu mít šanci na svůj pokoj, kterých bych si moc přála. No já poslední týden do práce a pak konec, ale mám to spíš takové uvolněné, práce udělána a nic začínat nebudu tak spíš jen to tam odsedět apod.

    #882256
    Anonym
    Host

    Markét, pěkné výsledky :).
    My máme poradnu zítra (33+2), ale tam se max dozvím asi svoji váhu. Jsem zvědavá na výsledky krve, jestli se mi díky železu červené krvinky.
    A odpoledne předporodní kurz v porodnici. Tak se těším na nácvik dýchání :). I když si dost pochybuju, že si na to pak při porodu vzpomenu. Očekávám spíš ty praktické rady.

    #882257
    r radunkas
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Děvčata,
    děkuji Vám za rady ohledně koupě kočárku a Kacko jsem ráda, že nejsem sama:) moc informací nemám a nakoupené toho taky moc nemám:o)
    Markéto: Gratululuju!!:o) taky bych chtěla aby se mi malá přetočila, ale nevím nevím. Ty jsi tomu nějak pomáhala?Cvikama, moxováním?Já moxuju 2x denně – s malou to nic nedělá, cviky necvičím, měla jsem debatu s kamarádkou, ta mi říkala, že jí MUDr. říkal, že mimi ví, proč je v takové poloze:o( a může to být tím, že má třeba krátkou šňůru apod., že by se do ní mohla zamitat…takže by se nemělo „do ničeho nutit“, četla jsem to i na netu. Můj MUDr. ale na to bude mít asi ten názor ji přetočit (dal mi doporučenku a řekl i cviky),…To přetočení jsi teda asi necítila, viď? Tak nevím, zda i cvičit…mám z toho docela strach, ach jo, doteď jsem měla pohodové těhu, říkala jsem si, že by to bylo u mě divné, že by to „šlo vcše tak lehce“. Děkuju, že jsem se mohla vypovídaaaat
    Mějte se pěkně R.

    #882258
    Anonym
    Host

    Radunkas, u mě sice cviky na přetočení mrnouska nebyly nutné, ale to, že se otočila, jsem cítila dost podstatně. Otočila se těsně před UTZ ve 31tt, jakoby na to čekala. Ted už leží podle kopání zase trošku jinak, ale hlavičku cítím pořád dole.
    Ale určitě to nevzdávej, vím, že se mrnous může otočit i ke konci těhotenství. Ani u sebe neberu jako výhru, že je hlavou dolů, protože se může zase obrátit …..
    A nakoupeno tak moc nemám, jen už nastestí vím co shánět :). Slíbila jsem si, že to do konce června zvládnu včetně dokončení práce, abych měla pohodový poslední měsíc.

    #882259
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, moc děkuji…já jsem ráda, že to aspoň tady můžu někomu „říct“ a o tu radost se podělit 🙂 .
    Jsem ráda, že se otočil a snad už tak i zůstane.
    Radunkas – cviky jsem žádné neprovozovala, abych mrňouska nějak motivovala, jen přítel si dělal legraci, že prý mám chodit po rukou, aby se otočil :-). Myslím si, že vím přesně den, kdy se otočil…bylo to pár dní před tím pátečním UTZ…to tam od rána tak řádil…a nepřestal celý den, že jsem myslela, že už se snad schyluje k porodu…bylo to celodenní vlnění a kopání a večer už jsem z toho byla fakt unavená…a těch bolestivých kopanců, co mi ten den uštědřil jsem snad nedostala za celé těhotenství 😀 .

    MUDr. měla taky radost, že se otočil a ptala se mě, jestli jsem to poznala, kdy se otáčel, že prý tam při tom musel dělat šílený akrobatický kousky…tak v tu chvíli jsem si uvědomila, kdy to asi bylo 🙂 .

    Jinak my máme v rodině ještě jedno těhotenství, švagrová měla termín minulý týden ve čtvrtek, čká druhého chlapečka a nějak se mu nechce na svět…tak jsme v porodnické pohotovosti, až to na ni přijde, aby mohl být tatínek u porodu, tak budem hlídat staršího synovce…a ono celý víkend pořád nic.

    Doktor jí řekl, že počkají, zda sama neporodí do neděle…neporodila, takže teď jede právě do porodnice a uvidíme, co jí řeknou…možná si jí tam už nechají a zkusí jí porod vyvolat, tak to s ní prožívám, jako bych měla rodit sama.
    Ona ale i prvního chlapečka rodila císařem, protože ani u něj nerodila v termínu a porod se nepodařilo ani vyvolat…takže je možný, že dopadne zase stejně. Každopádně dle veškerých měření má prcek už 3,700g, tak má z klasického jejího „prvního“ porodu strach 🙂 . Tak uvidíme co na to příroda a doktoři.

    #882260
    Anonym
    Host

    Z té váhy miminka a přirozeného porodu bych zas takový strach neměla. Sestřenice porodila přirozeně pětikilového kluka. Čtyřkilové děti se přirozeně rodí docela běžně. Samo že to nejde tak hladce jako dítě, které má 2,5 kila. Ale zase má větší dítě do začátku výhodu, že když něco zhubne, tak to není tak vážné. Porodní asistenka na kurzu nám říkala, že u větších dětí můžou čekat o něco déle než se pustí do přikrmování, že je čas se rozkojit. Pokud má ale mimi 2,5 kila, tak se to musí hlídat hodně pečlivě, kolik ztrácí na váze.
    V noci jsem se vzbudila a zjistila jsem, že mám ruku na břiše, na levé části kde má malý zádíčka. V noci se nějak vyhrbil a udělal hroznou bouli a já ho asi ve spánku klidnila 🙂 Jinak mě nechává spát celou noc.

    #882261
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    No jasně, 4kg miminka se rodí běžně, to já samozřejmě vím…není to dnes žádná rarita…ale taky jí chápu, že by při prvním porodu raději rodila menší mimčo 🙂 .

    Každopádně dnešní verdikt pana doktora z porodnice je, že počkají, zda se porod do čtvrtka sám nerozběne, pokud ne, nechají si ji už ve čtvrtek v porodnici a zkusí porod vyvolat…no a pokud se to opět nepovede, jako u prvního syna, tak půjde zase na císaře.
    Tak uvidíme. Už mi jí začíná být líto…už je to pro ni dlouhý, otékají ji ruce i nohy a to není ani vedro…sotva se valí, špatně se jí s tím velkým břichem spí a ještě má doma 3letého ďábla…tak snad už to bude mít co nejdřív za sebou 😛 .

    A můj miláček právě dostal škytavku…je to legrační 😀

    #882262
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    A ode dneška už jsem na mateřské…přesně 6 týdnů před termínem porodu…neskutečně rychle to uteklo !!! :O

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,111. až 1,125. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist