Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,126. až 1,140. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882263
    r radunkas
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    ros.lenka: no já jdu zítra k MUDr., která mi naordinovala moxování, tak se jí zeptám na její názor, že mám srach jestli to není nebezpečný „ji přetáčet“, když si tam hoví na kaďáčku. A děkuji Ti za odpověďi Market. U mě žádný velký akce od malé v bříšku nejsou, tak třeba to přinde.
    Já taky asi vím, co koupit, ale říkala jsem si, že to nebudu přehánět, koupí se zaklád a to ostatní „za běhu“, asi se zatím obejdu bez koše na plenky, odsavačky (co když nebudu mít co odsávat:o) – akorát budu naštvaná..) stelizitá…no to je dobrý ani napsat to neumím:) no prostě pracovně to nazvu – vyvařovačky:P No takže už mám: postýlku, věcičky, pár chrastítek, matraci, držátko do vaničky (vaničku ještě ne), ale pozor teploměr, kosmetiku (díky mým supr kolegyňkám z práce), dudlíka, přebalovací tentononc (ten přenosnej) a chůůůvičku, jsem na sebe moooc pyšná:D A jak jsi na tom s výbavou nevýbavou ty Ros.lenko?To je dobrý nápad si dát termín, do kdy to pořídit…
    Mějtee se pěkně

    #882264
    r radunkas
    Registrovaný uživatel

    Jo a ještě Market vnímáš to škytání jako takový bubnování, jako když?:)
    Chudák švagorvá:o( ale snad bude už brzy venku! Co musíme my ženskýv tomto zkusit, že? Má kamrádka porodila teď ve čtvrt.(termín měla 23.6), večer si šla lehnout kolem 22h – vše bylo v pohodě, a za 1,5h začala strašně krvácetr, okamžitě do nemocnice, dojeli tam na posl. chvíli, malá se trochu přdusila, ale prý je vše v pořádku. Toto je taky hrozný, vše je o.k., cítíme se dobře a pak najednou něco a je to o minuty!
    Jinak ta váha dětí měřených „v bříšku“ je prý velmi orientační a je tam rozmezí, že se může lišit až o 0,5Kg! Což je docela mazec..Já vím, že mě říkal v 30týdnu, že má 1440g, že prý je to dost, což mě nepotešil (říkala jsem si, jestli to není těma vitamína co baštím, slyšela jsem, že jsou mimča pak větší…), každopádně, pokud bude malá velká a nepřetočí se, tak do ně budou asi muset říznout:o/
    tááák pá

    #882265
    Anonym
    Host

    Je Radu, tak to já má toho ještě mín :). Ale náhodou, jsem na sebe pyšná – dnes jsem snad definitivně vybrala kočárek 🙂 – bude to Alpiron a na 90% splním přání přítelovi, aby byl modrý. Dnes jsem ho úplnou náhodou viděla ve verzi tmavě + světlemodré a byl moc krásný. Díky celé světle modré boudě je klidně i pro holčičku. Původně jsem čekala na středu, protože mám slíbeno, že do jedné prodejny přijdou všechny barevné verze, tak se budu moct rozhodnout. Pokud tu modrou verzi nepřebije fialková nebo zlatobéžová (ty jediné jsem neviděla v reálu), tak si přítel poveze modrý kočárek 🙂
    Jinak mám na cestě postýlku s výbavou (matrace, peřinka + povlečení, prostěradla, 2x deka .. bude i do kočárku – teplejší + tenčí), měla by dorazit tento týden. Košík už stojí v ložnici a myslím že mám zatím veškeré oblečení, plenky a osušky. Chybí mi věcičky na koupání a přebalování, nějaké lahvičky, chůva, no ještě dost … ale všechno, co chci, je na skladě, takže počítám, že s tím nebude problém.

    Ta váha fakt nevím – ve 30tt 1440g, že je dost? My měli v 30+2 1570g a odpovídalo to prý 30+0, tak mi přijde, že máš mrnouska akorát, nenech se vyplašit.

    #882266
    Anonym
    Host

    Radunkas, váhu mimča máš úplně v pořádku, většina miminek má cca 1400 až 1700 g, co bych pak měla říkat já když máme 2100g i dkyž s uvedením +- 370g (30+4). Jinak Lenko, super že už jsi se rozhodla pro kočárek a ta kombinace modré bude určitě moc krásná. Vy jste také pořizovali koš pro mimčo na spaní? My máme vybraný v mothercare, ale zatím jsme ho nekupovali, teď jsme koukal v jedné prodejně na koíky, ale byly to ty široké hodně a to není zase praktické na převážení apod. tak pořád váhím, i dkyž bych nejraději malou kolébku co jsme teď viděli v babyparku za 1700, krásná bílá, vydrží pro mimčo určitě déle, ale přítel chce radši koš.

    #882267
    Anonym
    Host

    Misho, já koš nakonec dostala nabídnutý od sousedky. Tak jsem si říkala, že bych byla blb, kdybych ho odmítla. Ona v tom měla kloučka do 4 měsíců. Je celkem obyč, proutěný, vystlaný prozměnu modrou :). Asi do něj jen pořídím lepší matraci, tu tam měli jen takovou provizorní. Nakonec to budu dělat asi jako ty. Přes den bude mimi ve své postýlce a ve svém pokojíku a v noci budu mít koš u postele. Ten košík je krásně lehký a přenosný, takže když bude mrnous vzhůru, můžev něm být s mnou i př vaření a tak …

    #882268
    Anonym
    Host

    Jinak jsem dnes byla na poradně. Moje maminka do mě přes víkend naštouchala 0,5kg, takže váhový přírůstek nakonec byl. Mám +7,5kg. Červené krvinky pořád nic moc, ale železo mi omazili na 1x denně, abych udržela aspon část jídla a neletěla pokaždé hned na WC.

    A pak odpo kurz v Podolí. No, jak řekl přítel .. celkem k ničemu. Přesto to bylo aspon trochu uklidnující, že člověk ví, kde bude ve 3 v noci zvonit, kam jít, co sebou. Viděla jsem sálek a popsali nám celý průběh porodu od počátků doma až dokonce. Zítra mám přednášku o šestinedělí, tak tam už přítel nechce, že prý mu to přetlumočím …

    #882269
    Anonym
    Host

    Jo a ještě 1 věc už pro malou mám – mamka mi pro ni dala zlaté náušničky … teda jsou původně moje, já je dostala od prababičky taky jako mimi. Ted už jsem je dávno nenosila a úplně na ně zapomněla. Mamka mi řekla, že je mám pro malou nechat předělat na moderní, ale to bych nikdy nedokázala. Jsou sice staré, ale překrásné, jemnoučké.
    A úplně nejlíp to okomentoval můj táta … počkejte až vyleze to mrně s pindíkem 🙂

    #882270
    r radunkas
    Registrovaný uživatel

    Ros.lenka: je to tenhle? http://www.delfinek-detem.cz/pic.html?img=4_11.jpg Od té doby, co sháníme kočárek jsem hodně zvědavá:) my to vyřešili tak, že bude mít postýlku na stálo v ložnici a do obýváku si koupím tu cestovní, (máme ložnici v podkroví a obývák je pod ní) na občasný ležení přes den. S tím košem jsem o tom vůbec neuvažovala, ale je to taky dobrý nápad! Já přibrala asi 8kg,ale zatím jen na bříšku (snad to tak zůstane).
    Taky půjdu na předporod. kurzy, myslím, že je to fajn vědět do čeho člověk jde…a půjdu samotná, přednášku přetlumočííím doma v klidu.
    Misho, taky by se mi líbila kollébku, slyšela jsem, že když má člobvěk kolébku je otrok, ale třeba néé, záleží, jak „si to člověk udělá“.
    Holky, dobrou

    #882271
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Lenko s těma naušničkama je to nádherné určitě jsou krásné a já bych je na tvém místě nechala jaké jsou.
    Já jsem svojí dceři dala naušičky po mě a teď jsou vyčištěné a schované jednou pro moji vnučku 🙂

    #882272
    Anonym
    Host

    Radunkas, nějak mi ten tvůj odkaz nenačítá … tak kdyžtak tady je zatím vybraná modrá kombinace …. http://www.depemo.cz/sortiment2.php?id=1108&kat2_id=10565&kategorie1=1&kategorie2=3
    Krásná je černočervená verze, kterou přítel nechce, že je na něj moc dráždivá a moc pěkná byla i zelenočerná. Zajímavá, hodně decnt, je ta černá verze se zebrou, ale jen u hluboké korby, sporták je strašně černý. Viděla jsem i fialkovošedou, ta fialová je krásná, ale celkově nic moc (to samé u modrošedé), tak jsem ještě zvědavá na fialkovočernou… V každém případě ty obrázky na internetu barevně dost zkreslují … všechny verze se mi ve skutečnosti líbily víc než na obrázku.
    Kolébku mají moji kamarádi a myslím, že otroci nejsou. Jejich holčičce se kolébání nelíbí, tak to mají zaaretované :). Ale ted je jí 5 měs a kolébku už zrušili, malá se začla povalovat po zemi na dece s hračkama.

    #882273
    Anonym
    Host

    Raduš, náušničky určitě nechám, nedokázala bych je nechat „rozpustit“ a předělat na nové. Jediné, co předěláme, je zavírání, aby nebylo na šroubek a nechám je vyčistit :).
    Jenže jsem včera narazila, přítel nechce dělat holčičce bolest. Ale to ho přemluvím. Když jí to budou píchat až bude velká, tak to bude vnímat mnohem víc. Pokud jí to někd navíc nepíchne na školním záchodě ….

    #882274
    Anonym
    Host

    No my asi tedy v červenci pořídíme ten v mothercare, azse takový výběr těch proutěných košů není, pokud nechci ten velký široky. Přesně jak píšeš, v noci v něm bude chrupkat s námi v ložnici jinka bude ve svém království v postýlce. Jinak s těmi naušničkami je to super, že je mají takto schované, já bych je také nenechávala předělávat, pamatuji si, že jako malá jsem také měla krásné naušničky modré kytičky, které se dědili. No nás čeká porodní kurz ve čtvrtek u Apolináře tak jsme zvědavá co se dozvíme my. Lenko to píchnutí není u malých dětí tak hrozné skoro vůbec to nevnímají, kamarádka to také řešila, malé je nechali píchnout cca v 5 měsících a ona to zvládla úplně super, spíš rodiče z toho dělali víc než to bylo

    #882275
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Leni s naušnicema se vůbec neboj. Teď budeš mít možnost je dát i docela brzy, protože každej dětskej dr. je chce píchat po tý haxavakcíně a ta se ted dává od 9týdnů, a čím dřív tím líp ne pro ní ale pro Vás. U nás doktorka dělá to že rodiče vykopne do čekárny,protože sou z toho víc vyjukaní než to dítko. Naše malá dvakrát zařvala, musela, bylo by divné kdyby ne, a doma už nevěděla že se něco dělo. Větší děti už to vnímají a dělají u toho blbosti a můžou to pak špatně píchnout a to že by jí je pak ve škole někdo propích spínacím špendlíkem je asi ta nejhorší varianta. Ted je druhé dcerce taky necháme píchnout hned jak to pujde.

    #882276
    Anonym
    Host

    Leni, kočárek fakt pěknej:)
    Misho, prosím prosím, můžeš mi sem hodit seznámek, co máš do tašky do porodnice? Odhodlávám se, že už to musím dát dohromady a vím, že ty hodně zkoumáš, jaké značky čeho a co a taky asi využíváš kuponků z DM, což bych taky chtěla, tak jestli bych trošku nemohla parazitovat na tvé zjišťovací práci:) :$

    #882277
    Anonym
    Host

    Ty jo Kačko, tak tašku do porodnice jsem ještě dohromady nedávala, čekám až co mi řeknou v porodnici co potřebuji pro sebe a co pro malého, ale určitě asi toto.
    Noční košile, župan,ponožky, pantofle i do sprchy, spodní prádlo (bavlněné) i jednorázové kalhotky – musím ještě koupit, kojící podprsenka (doporučují 2x), vložky do podprsenky (jonson and Jonson a chico), vložky po porodu mám ty SAMU, pak mycí gel na intimní hygienu (používám Lactacyd), obyč mýdlo dětské, krém na tělo nebo ollejíček (welleda nebo elastic Q), zubní kartáček, pasta, mycí věci, ručník 2x, hřeben, manikura, pak asi krém na bradavky (mám pro malého koupen ten bepantel nebo dělají ještě něco na bradavky od Soolos), ale ten tam snad bude nějaký, asi čaje pro kající matky, plenky pro malého a pleny hadrové kdyby náhodou bylo více mléka a na otírání. Jinak mě nic jiného nenapadá, tak když tak napište co se ještě tak hodí, ale v každé porodnici je to asi jiné co ti dají a co musíš mít vlastního… jo a kojící polštář pokud tam nebude jejich + něco na zábavu. Pokud budu rodit přirozeně tak asi jak tady někdo doporučoval ten krém nebo něco na spodek pro hojení hráze Mithra – gel na hojení hráze po porodu, nebo pak na doma dubovou kůru na sezení. No tašku plánuji balit tak kolem 20.7.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,126. až 1,140. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist