Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,141. až 1,155. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882278
    Anonym
    Host

    kačko, mám rady ze včerejšího kurzu
    – na sál – košile – prý 2 a s krátkým a širokým rukávem (nebo i velká trika). Pití – neperlivou vodu nebo čaj. Pantofle a pohodlný oděv pro partnera :). Svačinu pro partnera :). Doklady. 1-2 ručníky. Elastické punčochy, pokud má být císař nebo jsou křečové žíly. Prý sem nenosit notebook 🙂

    – na pokoj – ručníky – radši víc – určitě prý 2x + klidně rezervu. Prý je dobré mít sebou čípky, protože dojít si na Wc fakt bolí. Nafukovací kruh, aby se dalo trochu sedět. U nás z věcí na mimi prý jen plínky, ostatní mají. Ostatní tam Misha myslím už má.
    Jinak každá porodnice ten seznam asi má … mě taky odkázali na www. stránky porodnice v Podolí …

    #882279
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    já už mám taky předporodní seminář za sebou a dnes jsem zjistila, že už mám cca 3dny slabé poslíčky, takže tašku do porodnice mám téměř sbalenou. Dnes začínám 35.týden..tak pro jistotu 🙂

    Mám sbaleno v podstatě jen pro sebe a tatínka:
    – vložky (2balení)
    – jednorázové i bavlněné kalhotky
    – kojící podrsenky (2ks) – budu teprve kupovat
    – kojící noční košile (2ks)
    – župan (1ks)
    – vložky do podprsenky Chicco (1balení)
    – bačkory (i do psrchy)
    – ponožky + teplé ponožky
    – veškerá kosmetika kterou používám (včetně intim mýdla)
    – toaletní papír
    – Bepanthen na bradavky i na zadaček malého
    – ručníky (2ks menší a 2ks větší – doporučují tmavší barvu)
    – pití – neperlivá voda
    – kruh – na pohodlnější sezení
    – časopis + křížovky
    – MP3, foťák
    – doklady + peníze na poplatek za otce u porodu (říkali nám, že se platí ihned při příjmu k porodu)
    – oděv a přezůvky pro otce – dostaneme v porodnici

    No a pro prcka nám všechno dají, takže mám jen doma nachystané oblečení, plíny, plíny látkové a kospetiku pro malého, co nám tatínek doveze, až si pro nás pojede + autosedačka + deka.

    Tak snad jsem Vám taky trošku pomohla 🙂

    #882280
    Anonym
    Host

    Tak koukám, že jsem to celkem sepsala vše.. bližší info získám u nás v porodnici snad ve čtvrtek podle toho poupravím a pak zabalím. Markém můžeš mi prosím popsat, jak asi probíhají nebo vypadají ty poslíčci jen abych pak z toho nebyla vykulená a věděla co to je, jediné co vím, že pomáhá teplá koupel. No tobě se to pěkně blíží už tedy, to já dnes teprve 32+2. Navíc když něco zapomenu zablit do porodnice není problém, aby to někdo obstaral a dovezl

    #882281
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Já jsem tenkrát před 11 lety nechala dceři propíchnout ouška hned při první návštěvě u dětské to ji bylo 16 dnů. Nevím jak je to dnes, ale známá přijela už z porodnice z naušničkama někde to prý dělají tak si to zjištěte ale podle mne je to nejlepší co nejdřív.
    …já mám tašku nachystanou ale ještě mi tam chybí nějaké ponožky a spodní prádlo a nějaká kosmetika.
    Poslíčci já je měla u dcery víc jak měsíc před termínem, ale stačí se projít sprcha něco pojíst, ale teplou vodu jsem moc Né abych něco nespíšila. A většinou to uspoupilo.Hlavně neležet a sledovat chce to nějakou aktivitu a uklidnit se. No a když to nepřejde tak jedééém do porodnice to poznáte no jo ale já zrovna chytrá co obě děti přenášela a musela už jet do porodnice a tam čekat pod kontrolou Dr. kdy že se mimčo ozve 😀 syn byl o 11 dnů a dcera o 3dny později. Takže sem nikdy z domu nejela tak snad teď bych mohla jet z domu 🙂
    Jinak to určitě poznáte je to takové ztvrdnutí bříška a nepravidelné bolesti jakoby kontrakce prostě příprava na porod.

    #882282
    Anonym
    Host

    No já jsme na to všechno zvědavá, vůbec si některé věci neumím představit jak probíhají apod., ale zase snad nebudu plašan, ještě mám na to času dost. Já zítra dovču a pak poslední 2 dny z toho v pátek po obídku v práci rozlučka tak to musím nachystat a nakoupit, ještě, že nás je pouze 5 a já, tak to je malé.Ale musím říct, že se už těším až budu doma, jsem zvědavá jak dlouho mi to vydrží než se budu “ nudit“ i když práce a zábava se dá vždy najít, připravím věci pro malého a budu se věnovat bytu a poklízení, mytí apod. a třeba i vaření nových receptů pokud nebudou vedra. Něco natrénuji abych pak mohla navařit do mrazáku nějaká jídla až bude přítel doma a až přijdeme z porodnice to na vyváření asi moc času ze začátku nebude

    #882283
    Anonym
    Host

    Hmm, poslíčci a tvrdnutí bříška. Nestrašte mě, posledních 14 dní mívám chvílema břicho jak kus kamene a i to bolí…. to ještě snad ne, běží mi teprv 34tt 🙁

    #882284
    Anonym
    Host

    Asi to bude u každého jinak, taková Joga, která má termín v sobotu zatím nic a někdo je má měsíc před porodem. Mě bříško ztěškne a tvrdne jen po dlouhé procházce jak se napne a unaví. Jinak malej se mi pravidelně pořád cpe na jednu stranu udělá se mi hora a to pak celkem bolí a talčí. No dali jsme dnes dobrou večeři v restauraci, zaparkovali doma auto a šli na necelou hodinku na procházku a jsem vyřízená

    #882285
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Já mám taky šišaté břicho po 20 týdnu se mi drobek tlačil na levo a teď si oblíbil pravou stranu, ale možná se tlačí pořád na tu svoji oblíbenou stranu jen je už hlavičkou dolů 😀 … večer taky musím usínat na pravé straně na levé řádí…někdy to fakt pěkně bolí no jo dnes mě tak tlačil u oběda jak jsme byli na meníčku sem myslela že se snad nenajím.

    #882286
    r radunkas
    Registrovaný uživatel

    Ros.lenka: je pěknej ten kočárek:), s těma naušničkama jsi mi dala dobrý nápad, musím se zeptat mamky, jestli je má nebo ne…
    Jinak neboj, mě bříško tvrdne už od března:o), a přeci chodíme na prohlídky, kontroluje jestli se neotvíráme, takže…a platí asi i ta rada, že do 10 je to o.k.,k já to raději nepočítám, co kdyby to bylo 11krát? Ty máš termín na začátku srpna?
    Dnes jsem byla na kontrole, malá si hoví pořád na kadáčku:), asi bude po mamince tvrdohlavá. Mám pokračovat v moxování, cvičit nemám (ale myslím, že si o mém dotazu myslela paní MUDr. asi své, a pupečníková šňůra na ultraz. vidět prý není) – už jsem se dvakrátu moxování popálila:( , je to na prd, když si to ted musím dělat sama.
    Děkuji za seznámek, že jsem si ho trochu oživila, ale taky ještě nemám nakoupíno…říkám si, že na těch kurzech mi řeknou, co budou vyžadovat oni. Chtěla jsem se Vás zeptat, uvažovaly jste o samostaném pokoji po porodu? Ještě jsem se s Vámi chtěla o něčem poradit, ale poslední dobou trpím sklerózou, pořád něco hledám a vše mi padá:o(…takže si určo vzpomenu v posteli. Doborouuuu

    #882287
    Anonym
    Host

    Radunkas, mě nikdo nekontroluje, jestli se otvírám. Doktorka do mě za celé těhotenství šahala jednou a to jestli jsem naopak zavřená. Ale to moje tvrdnutí je sice nepříjemné, ale poslíčci to nebudou. Chodí to s únavou, rychlejší chůzí nebo po dlouhém stání. Vždycky zatím stačilo trochu zvolnit, sednout si a přešlo to. Termín mi vychází na 5-6.8. – podle MS i podle UTZ a dokonce i podle styku 🙂
    O samostatném pokoji jsem nejdřív uvažovala. Ted jsem se na kurzu dozvěděla, že stejně nejde předem objednat, až se pak jedině zeptat. Takže asi uvidm, jaké to bude na běžném a kdyžtak zkusím požádat o nadstandart.

    #882288
    Anonym
    Host

    Tak mě tedy lékař také nekontroluje, zda se neotvírám, jak psala Lenka pouze jednou zda jsem zavřená, jinak nic. Ale třeba teď to udělá na poseldní prohlídce v tom 35 tt. Já bych jednolůžkový pokoj moc ráda, ale dopředu se zamluvit nedá, buď bude u příjmu volný a vezmu si ho nebo mám smůlu, ale vzhledem ktomu, že je nyní dost přeplněno v porodnicích tak se s mou představou samotného pokoje pomalu loučím, ale nadstandart bych chtěla určitě, hlavně kvůli sociálce apod. V noci mě pěkně podobal komár, tka jsme se půlku noci škrábala a malej se vrtěl a v 8 ráno začali u baráků sekat trávu tak že super a to má zrovna dovču

    #882289
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Dobré ráno holky,

    Misho, ty poslíčky bych popsala jako bolest při menstruaci (pokud jsi mívala někdy bolestivou MS).
    Mě to každý den probudí okolo 7h, bolí mě stydká kost a pak tyhle „mestuační bolesti“ které cítím v bedrech až dolů k rodidlům a když jsou silnější, tak občas i na vnitřní straně stehen. A bříško je tvrdší, ale netrvá to dlouho. Nic to v podstatě neznamená, nemusí Vás to děsit.
    Poslíčky můžou mít ženy třeba i 2měsíce před porodem a některé je nemají vůbec. Takže ani já neplaším…jen se tělo připravuje…ale přesněv jak píše Raduš…když hned vstanu z postele, tak pohybem to během pár minut odezní a je to v pohodě.

    Já bych taky chtěla v porodnici nadstandart, ale přesně jak píšete…jelikož nikdy neví, KDY bude rodit, tak se pokoj objednat dopředu nedá. Ale sestička mi říkala, že pokud nebude volný ani při příjmu k porodu, tak si mě dají do „pořadníku“ ihned jakmile se uvolní, se můžu přestěhovat. Tak to tak případně zkusím.

    Ale teď byla porodnice poloprázdná, když jsme tam byli ve středu na semináři, tak uviídme, jak to bude, až budu tlačit já 😀 .

    Jinak prcek má opět stejně jako včera touhle dobou škytavku….je to jak bubnování pořád na stejném místě už to trvá asi 7min. chudáček, to tam ním musí házet a určitě nechápe, co se to s ním děje 😀 .

    #882290
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Jo a mě teda MUDr. kontrolovala už 2x, jestli se neotvírám, chtěla taky abych jakoby zatlačila a ona pozorovala vaginálním UTZ, zda je hrdlo pevné a posledně mi taky měřila kyčle, hmatala mi kostřč, zda nebude mimču při porodu překážet a všechno bylo prostoné a v pořádku…takže asi zkrátka záleží na lékaři.
    Každý považuje za nutné něco jiného…:S

    #882291
    Anonym
    Host

    Já bych také chtěla jednolůžák, nějak se mi nechce být na pokoji s někým za kým budou chodit davy návštěv, budou tam hulákat a otravovat, komu třeba bude dítě řvát ve dne v noci (naše bude totiž vzorné 😀 ) nehledě na to že bych třeba zrovna chtěla kojit. Prý jsou mezi postelemi na dvojlůžáku závěsy, ale pokud budu na posteli blíž dveřím, tak bude přes mě pořád někdo courat :S Ale při posledních dvou předporodních kurzech byla všechna lůžka v porodnici obsazená, takže si také nedělám moc velké iluze o jednolůžáku. Doufat ale můžu 😀 😀 Ale prý nemám mít strach, že by mě odmítli přijmout kvůli plnému stavu. Tak aspoň něco. 🙂
    Raduš já mám také šišaté břicho, je to vidět hlavně z mého pohledu zezhora, že není souměrné podle pupíku. Ale v zrcadle vypadám rovnoměrně 😀
    Radunkas, jak to že není pupečníková šňůra na UZ vidět??? Mě v ní měřil doktor průtok krve a byla vidět moc dobře. Nebo myslela, že zrovna u tebe není vidět? My měli při UZ vždycky štěstí, malý byl natočený přesně tak jak doktor potřeboval, takže se žádné procházky na chodbě nekonaly. I teď při tom posledním UZ byl natočený dobře, že mohl Dr. provést všechna měření.

    Co je to to moxování a jak se to dělá? Malý je sice otočený hlavičkou dolů, ale zajímá mě to.
    Doktor mě prohlíží při každé prohlídce (jednou za měsíc) a zjišťuje zralost čípku a jestli se neotvírám. Zatím vše OK. Pořád přemýšlím, jestli už jsem měla nějaké poslíčky (dnes 34+6), ale žádné bolesti jsem neměla. Jedině cítím maximálně napnuté břicho, když se malý vyhrbuje nebo tlačí nožičkama.

    #882292
    Anonym
    Host

    Tak u Apolináře je tedy momentálně dost přeplněno v porodnici. Já předpokládám, že mi to lékař bude kontrolovat teď, mám z porodnice nějaký papír co vše musím mít v průkazce uvedené a jaké vyšetření a je tam právě něco co se dělá v 35 tt tak uvidíme. No přítel má dnes narozky tak jdu asi upatlat nějakou bábovku, aby bylo i pro návštěvu

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,141. až 1,155. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist