Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,186. až 1,200. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882323
    Anonym
    Host

    Misho, jen poznámka k tomu gelu – ten urychlí průchod miminka porodníma cestama, ale od poranění hráze tě neochrání – nijak její elasticitu nezvyšuje a ta hlavička to roztáhnout musí – ať už rychle, nebo pomalu…
    Máňo, já to teda asi špatně pochopila na tom kurzu – nám říkali, že když se neotevírá branka, že dávají čípky, nějakou infuzi nebo epidural – aby se to uvolnilo a zároveň proti bolesti. A oxytocin že píchají proto, že epidural často utlumí i kontrakce, takže kvůli navození kontrakcí…ale možná jsem si seděla na uších:) , hledat se mi to nechce – prostě bude jak bude:P
    Vcelko, chlapi jsou fakt miláčci – já si ráno stěžovala, že je ten spánek na dvě věci, když celou noc člověka bolí kyčle, kolena(nechápu proč), je vedro, bzučí komár, břicho bolí a probudíš se ještě unavenější, než jsi šla spat – a místo nějaké útěchy se na mě obořil, že co furt kňourám:S

    #882324
    Anonym
    Host

    Kacko, pochopila jsi to dobře. Já jsem to s tím oxytocinem myslela tak, že jsem někde slyšela, že ho píchají, aby se porod urychlil (přišly kontrakce), bez ohledu na to, jestli je zbytek těla připraven. Myslím, že to tak je hlavně v porodnicích, kde se rodí spousta dětí a nemůžou si dovolit, aby jim nějaká rodička dlouho blokovala místo na sále nebo na pokoji.
    Včera jsem narazila na netu na článek o přípravě hráze pro porod, akorát včas k našim úvahám 🙂 Psali tam, že doktoři upřednostňují spíš menší natržení protože je fyziologické než nástřih. Že se dřív nástřih dělal i u dostatečně pružné hráze, kde by mimčo prošlo dobře. A také že masáž hráze k jejímu změkčení nepřispěje. A teď prase aby se v tom vyznalo. Možná ta masáž přispívá k tomu, že žena je víc uvolněná, protože má pocit, že udělala všechno pro zdárný průběh porodu.

    Na mě je zatím můj mužíček příjemný 🙂 Před chvílí jsem mu předváděla dovádění malého v břiše a chválila jsem ho, že mě v noci nechává spát. Že se budím jen když se chci převalit z boku na bok a kvůli břichu se mi to moc nedaří a probudí mě to do polospánku. Tak mi to odkýval a v očích jsem mu četla, že mě fakt lituje 🙂 Kdyby mi řekl, že kňourám, tak to asi obrečím. Teď jsem se ho ptala, jestli mě někdy lituje. Prý každou sekundu. Pak se opravil a řekl, že každou půlsekundu 🙂 Je miloučký.

    #882325
    Anonym
    Host

    Mě taky občas dostalo, když jsem si stěžovala na bolest zad a veliké břicho a přišla odpověd: přeci jsi to chtěla (a myslí tím miminko)… i když tyhle odpovědi přicházely dřív, ted spíš polituje. Zvlášt když je náročný pracovní den a pak padám doma únavou. To pak chodí kolem po špičkách a pořád se vyptává, co pro mě může udělat 🙂

    #882326
    Anonym
    Host

    Kačko vím, že to není zázrak ten gel, ale určitě tím nic nezkazím maximálně pomůže, pokud tedy na něj dojde.
    Tak já dnes ukončila pracovní proces, odpoledne jsme si sedli já se přetláskala a je mi špatně, tak že dietka, navíc mi připadá, že poslední dobou toho jím oprovdu méně, není chut a místo a přitom mám pocit, že mi váha nějak leze nahoru tak nevím, no zkusím se zvážit až v pondělí ráno …zda se to nějak upraví nebo co. Navíc mi dnes trochu otekli kotníky, ale spíš to bylo botami a silonovými ponožky tak uvidím, zda to začíná nebo to byla vyjímka. Nějak si vůbec nedokážu představit, že do prce už nepůjdu, když nepočítám návštěvy, budu si muset najít nějaký program, kromě úklidu bytu a žehlení, asi to bude chtít procházky apod. ale příští týden má být takové vedro, že nevím nevím.

    #882327
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    přidám se k Vám…mě přítel dřív na mé stěžování si, taky odpovídal…vždyť jsi miminko chtěla, šla jsi do toho odbrovolně….atd. atd. a mě to bylo líto…ale nejsem histerka, takže jsem se to snažila přejít a nebrečet a neřešit. Teď se to ale trošku otočilo….ta únava a „bolesti“ (zad, stydké kosti, kopanců do žeber apod.) jsou teď na mě asi vidět aniž bych je vyslovila nahlas – většinou mou „kachní“ chůzí, funěním, pomalýmv stáváním a převracením se z boku na bok…takže ta lítost z přítelovy strany najednou přišla sama od sebe. Vís se stará a ptá se jak mi je…pořád mě nutí odpočívat a tak….takže jsem ráda, že sám uznal, že poslední 2 měsíce už fakt nejsou procházkou růžovým sadem a už vůbec to bude náročný příští týden, v těch vedrech 🙁 .

    Jinak Misho…já tento týden taky na váze pozoruju váhový přírustek … téměř 9kg a to pozoruju, že jím mnohem méně, protože jak mi prcek tlačí na žaludek, tak se do něj moc jídla nevejde. Večeři už skoro ani neřeším, protože jakmile něco sním, vždy mě v noci ukrutně pálí žáha…takže večer většinou jen ovoce. Holt, teď prckové střádají tukové polštářky, tak je to znát i na naší váze. 😛

    Jo a moje švagrová….je stále v porodnici, v pátek jí píchli vyvolávačku, měla kontrakce asi 3h a pak to zase ustalo a nic. Na monitoru lékař kontrakce vidí, ale ona je necítí…takže vyčkávají do pondělka, prý to dole pořád ještě všechno „zraje“ … tak nevím, jak dloho to chtějí nechat zrát, když dnes už přenáší 10den.

    #882328
    Anonym
    Host

    Tak já musím tedy zaklepat, ale partner se stará od začátku a nikdy na mé „stěžování“ neřekl ani slovo, ale já tedy maximálně říkám jak mě bolí stydká kost a kyčle a to on pozná, jinak naštěstí jiné problémy nemám, ani záda, ani pálení žáhy apod. Jinak mě váha vylítla, že mám nahoře 9,5 Kg a to opravdu moc nejím, teď mám pocit, že jsme živa na rajčatech, sýru, jogurtu a melounu, a velké jídlo mám teď tak 1x deně, ale jinka jím průběžě, ale malinko tak uvidím, zda to nebyl teď nárůst a zase nebude klídek. Jinak dnes končím 33 tt a kontrolu máme za 14 dní, tak se těším na novinky to bude už poslední kontrola u mého lékaře. Markét tvé švagrové to nezávidím to čekání a nejistota musí být hrozné,je opravdu zajímavé jak někde nechávají přenášet dlouho a někdy to řeší dříve, ale asi záleží jak se mimču daří a zda je vše OK

    #882329
    Anonym
    Host

    S tou péčí přítele mám 1 úsměvnou situaci … minulý týden mě ani nenechal dojít nakoupit, potřebovali jsme pouze mléko do kafe. Já byla celý den doma, tedy bez únavy, naprosto v pohodě a stejně řekl ať s tím pupíkem zůstanu doma 🙂

    #882330
    Anonym
    Host

    Tak to potěší ne, i když chápu, že je to trochu přehnané, furt lepší velká péče než žádná a nezájem. My teď přijeli z velkého nákupu, když už budu celý dny doma tak aby byla lednice na chvilku naplněna a mohla jsem vařit 🙂

    #882331
    Anonym
    Host

    Jojo, malinko přehnané, ale potěšující :). Tak já tec ledničku naplnila dobrotama od maminky, takže vařit nemusím celý týden…

    #882332
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Ahoj,
    jo u mě se manžel taky snaží, někdy teda taky ne moc, ale od čtvrtka se stará víc, to spadla dcera ze schodů a mě to strašně rozhodilo, víc než jí, asi hormony či co ale od té doby jsem taková že bych hned bulela. Dokonce včera v autě, manžel jezdí dobře a opatrně, jeli sme na chatu a před náma jel favorit asi 40 tak ho chtěl předjet v místě kde je vidět a v dáli bylo v protisměru auto a já vykřikla že je tam auto jako kdybychom měli bourat, tak sem dostala vynadáno že takhle ne, že se mě mohl leknout a celou cestu mi pak tekly slzy jak hrachy a nešlo to zastavit. Přitom nic se nestalo jen já nemám naprosto žádnej odhad na zdálenosti. Ale myčku už obstarává manžel, dneska i sušičku, aniž bych něco řekla, koukám a už je složeno, no a samozřejmě když přijedeme z nákupu tak už nesmím odnést skoro ani toaletní papír.
    Jak to máte s jídlem, já měla dnes chuť na palačinky, udělala sem je tedy a snědla stěží dvě a připadala sem si jak koule(ještě větší než sem) to mě vždycky naštve když mám na něco chuť a pak to ani nejím.Muži vadí že jím malo, nebo vůbec, ale já prostě nemůžu, dám si skleničku džusu a sem po večeři 🙁

    #882333
    Anonym
    Host

    Včelko, to já bych zase jedla pořád 🙂 Palačinky jsem dělala minulý víkend, snědla jsem jich 7 středních, ale dopředu jsem si spočítala, kolik jich můžu při cukrovkářské dietě sníst. Kdybych se nemusela hlídat, tak bych jich určitě snědla ještě aspoň 5. Byly samo bez jakékoli náplně, jen suché, ale i tak jsem měla boule za ušima. Kdybych si dala k večeři sklenici džusu, teda kdybych ho mohla, tak za 2 minuty už hlady okusuji stůl 🙂 A dnešní pravidelné pondělní vážení na lačno ukázalo, že oproti minulému týdnu mám o 0,4 kg míň :S Za šest týdnů je to celkem dole 1,1 kg (musím si to zapisovat do deníku měření glykemie). Kdybych jedla jako Misha jen rajčata, sýr, jogurty a meloun, tak jsem za chvíli na váze před otěhotněním a ne jakou bych měla mít v 35+4.

    Že vám vaši partneři nedovolí skoro nic dělat jste mě pobavily. Můj mužíček mi také doma velice pomáhá, chodí mi pro pití, když se mi nechce zvedat z křesla, dokonce mi z křesla pomáhá i vstát, ale třeba ve čtvrtek jsem jela sama do IKEA, abych koupila jednu skříňku do kuchyňské linky, kterou manžel předělává, a ještě skříňku na věci pro malého. Když jsem si ve skladu rvala na vozík jeden balík, který má 14 kilo, tak se mi jedna paní (taky zákaznice) nabízela, že mi pomůže. Ale mě to nepřišlo nijak zvlášť těžké. Jeden z balíků měl 20 kilo, ale to bylo také v pohodě. Když jsem se manželovi nabízela, že pro ty díly zajedu, tak jsem mu rovnou řekla, že kdyby to bylo těžké (z internetu jsem věděla, že ten nejtěžší bude mít 20 kilo, takže to žádné překvapení nebylo), tak si někomu řeknu o pomoc – jak ve skladu, tak při nakládání do auta. Ví, že jsem v tomhle zodpovědná, tak mě nechal jet. Nakonec jsem ničí pomoc nepotřebovala. Jen jsem asi s tím svým pupkem působila dost zvláštně 🙂 Ale za celé těhotenství jsem neměla ani jednou kontrakce, podle UZ před dvěma týdny také vše OK, tak jsem si na to troufla. Když má ženská doma dvě malé děti a ještě je znovu těhotná, tak se určitě nadře víc než já, která čeká první. Manžel končí v práci dost pozdě, takže by se do IKEA sám v týdnu nedostal a o víkendu by to byla veliká časová ztráta, kterou může využít na předělávání baráku.
    Markét, ta tvoje švagrová je 10 dní po druhém termínu??? To by s tím fakt asi měli něco dělat. To čekání pro ní musí být hrozné a navíc bych na jejím místě určitě plašila, jestli je všechno v pořádku. Ale také mohla mít blbě spočítané termíny a ve skutečnosti může přenášet třeba jen 3 dny.

    #882334
    Anonym
    Host

    Máno, já popisovala jen 1 situaci, takhle extrémní, že mi nedovolil dojít pro láhev mléka, tak ta byla jediná :). Jinak normálně chodím nakupovat. I když ted mi doma pomáhá víc, přesto si spoustu věcí dělám sama, protože známe mužský, že jo? Co si člověk neudělá sám, tak není podle jeho představ :). On se může snažit sebevíc, ale nikdy neuklidí tak jako já…. a já to zatím v pohodě zvládám. Až to nepůjde, budu se muset smířit s jeho verzí úklidu …

    #882335
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Teda to musím toho svého pochválit, ten když se dá do úklidu(v týdnu ne ale o víkendu) tak to u nás doma vypadá až sterilně 🙂 si vždycky připadám blbě, ale je to i tím že s malou se mě špatně uklízí a o víkendu jeden obstarává dítko a druhej šuruje a naopak. A jinak taky makám jak na drátkách, sice nám taťka chodí tak v pět domu ale celej den taky musím fungovat, obvlášť teď když si naše prvorozená usmyslela mít období vzdoru a histerie :@ a chovat jí taky musím nebo tak 20x denně navlíkat fusky, protože ty si umí svlíkat za pochodu a pak má nohy jak ledy, a to je furt ohýbaní zvedání, sednout na zem si nemůžu k ní protože pak nevstanu 🙂

    #882336
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, já mám taky jednu úsměvnou příhodu…od té doby, co se přítel začal více starat, tak zrovna včera večer mi byla zima, tak jsem se zvedala, že půjdu zavřít balkónové dveře a on hned, ať sedím a vstal a zavřel je sám, přestože jsem k nim seděla mnohem blíž 🙂

    Jinak holky, moje story se švagrovou dnes brzy ráno úspěšně skončila, ve 2h porodila chlapečka 3,20kg a 49cm a to jí doktoři strašili, že bude mít 4kg miminko 🙂 .

    Přenášela už 11dní, tak jí včera večer naplánovali císaře na dnešní 7h ráno. Ale jak jí měli celou noc na monitoru, najednou měl malý slabý tep. Doktoři měli strach, že má třeba pupeční šňůru okolo krku a aby se třeba nepřidusil, tak jí vzalu okamžitě, že to ani tatínek k porodu nestihl.

    No a pak se ukázalo, že měl pupečník omotaný okolo jedné ručičky a nožičky, tím pádem nízký průtok krve a proto slabý tep. Ale důležité je, že jsou oba v pořádku a už to mají za sebou 🙂 .
    Zítra se na něj pojedeme podívat. Určit budu plakat, až ten poklad uvidím…já jsem teď totiž taky dost na měkko, jako ty Včelko 🙂 .

    A s tím jídle jsem na tom podobně, dám si k večeři meloun a jsem na praksnutí..taky teď jím hodně málo…asi mi prcek hodně tlačí na žaludek.

    Já jsem zítra 35+0, mám 9kg nahoře a právě se měřím okolo bříška a to je…..97cm. Pořád se těším na těch 100cm a zatím mám ještě rezervu 😀 .

    #882337
    r radunkas
    Registrovaný uživatel

    Ahojda holky,
    Market, tak to je super, že „to má švagrová za sebou“, jsem si vždyvcky říkala, že přenášet dešlší dobu znamená mít pak zkaženou plodovku a divila jsem se , že s tím doktoři nic nedělají, ale asi je to jináč.
    Jinak známá dnes taky porodila kluka v noci o půl jedné:o) – Daniel, 3.35, míru neví, páč v té porodnici je neměří kvůli stresům, když ty děti natahují…
    Já s jídlem bojovala celý víkend:o( – bylo mi blbě od žaludku, a to většinou po něčem smaženém, to víte nedejte si bramborák, krkovičku na grilu, …. která pak nakonecn bohužel skončila v záchodu. Takže mám ponaučení nic smaženýho a bude klid, to raději celou čokynu. Je zvláštní, že mě to netrápilo už od začátku, anebo třeba to bylo jen něco, no víkendového.
    Mám nahoře 8,5kg, dnes KO. pěkně rychlá, šup šup 3 min., malá si pořád hoví na kajdáčku, další až 18.7:S
    Jinak, jak Ti chlapi jsou na nás hodní, si říkám, že je to škoda, že je to jen 9 měsíců:o)), ne že by by na nás jinak nebyli hodní, ale víte, jak to myslím, je to v tom těhotenství jiné…Jsem někde četla, že chlapi nás v tomto stavu vnímají jako schránku, pro jejich potomka, proto jsou na nás tááák hodní. To zní hrozně:P . Akorát mě vadí, že jsem teď taková plačka, ne že by často, ale je to většinou prkotina, stydím se za to.
    Já taky dělám vše, zatím to zvládám, byla sranda, jsem si chtěla u tchýně podat kafe (má ho ve skříni nahoře) a málem to nedopadlo, přeci bych tyto pohyby, ale neměla dělat:o) – málem si podala stoličku – tchýně je trošku prcek:o), ale byla jsem rychlejší, to nevím, jak bych měla fungovat, bez všech úkonů – věšení prádla, podávání věcí, ….
    Když jsme u toho věku, holky, kolik Vám je?Mám pocit, že si píšu s padesátnicema – jak se tady při psaní hrozíte svého věku:D ?
    Děkuji za rady ohledně maliníku,jen se zeptám asi v lékarně, není třeba to nějak blíž charakterizovat. Jsem si říkala, že až tam půjdu pro svou výbavičku (kalhotky,…) tak koupím ten líh, rybílku,…a ještě něco?Uskutečním to asi po kurzech, ať vím. Jinak Misho, děkuji za poznatek ohledně porodu KP.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,186. až 1,200. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist