Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,231. až 1,245. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882368
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Ahojky
    Včelko pěkné jméno 🙂
    Já jsem už druhý den hotová je tady pod mrakem a dusno sem tam vykoukne sluníčko.
    Jsem děsně unavená a záda mě bolí v noci mi je horko se spotím pak se odkopu a ráno mě škrábe v krku. O víkendu dělám oslavu synovi no snad to zvládnu dort upeče tchýně jinak si peču sama.
    Zitra kontrola u Dr. a už jen měsíc do termínu 😀 1.8. 🙂

    #882369
    Anonym
    Host

    Já se v noci také potím, v každé místnosti máme otevřené okno ale i tak jsme pořád mokrá a ležím na peřině, už si ani nepamatuji kdy jsme jí použila a to má být celý červenec 25-30 st., tedy to to letí s těmi porody,a mě to pořád nedochází že nás za pár týdnů bude více, ale těším se. Včera jsme udělala „scénu“ příteli a pak jsem brečela jak želva asi hodinu. Kamarád nám pořídil lístky do divadla, já sjem nešla protože malej večer vyvádí a bývám už unavená a bylo by to na mě dlouhé tak šel přítel s kamarádem a pak ještě jeden pár co tady bydlí ve stejném areálu, s tím že si na chvilku sednou a přijede. Dorazil v 10 a já nadšená že to zvládl tak brzo a on se doma otočil a řekl, že jde za nima do hospody a to byl den předtím také že jsem se vůbec neviděli, tak mě tak vytočil, tak jsem si šla lehnout protože jeho hlášky vidím to na hodinku tak to vém, že snad v životě nedodržel, no ani tentokrát ne…. tak nevím zda mě vytočilo to že jsme zase doma sama, nebo ten nezájem, že se ani nezeptal jak bylo, žádné pivítání jenom rychle se otočit a běžet za nimi…asi začínám být cíta 🙁

    #882370
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Dík holky, doufám že s tím jménem nebude mít takovej problém jako kamarád co se v osmnácti nechávala přejmenovat 🙂
    Raduš, naprosto ti rozumim a vím jak se cejtíš. Záda mě bolej příšerně, v noci mám pocit že se udusím, sem zpocená že se mi lepí vlasy na krk a košilku mám jak by řekla dcera BLE. V momentě kdy se změní počasí tak se ze mě stavá mrtvola, od rána mě bolí hlava, venku je dusno, docela se oproti včerejšku ochladilo. No ruku na srdce holky, nemáme to jednoduchý a proto nas musejí opečovávat, že jo.

    #882371
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Misho bejt cíťa je normální, z toho si hlavu nedělej. Já byla na pokecu s kámoškou minulý týden, ale měla krátké hlídání tak jsem byla chvíli po 6tý doma, věděla sem že na ten den je dohodlá hospoda u muže v práci, ale furt mě říkal ať jdu já, že sem dlouho nikde nebyla (naposledy v březnu) no a když sem přišla tak řek že teda může jít on když sem byla brzo doma, mě to bylo taky tak líto. Nakonec teda nešel protože do něj rejpla moje máti ale i tak. Já mám teď stavy že bych furt brečela, ale držím se, nějak na mě doléhá že mi ten „veget“ s jedním dítkem končí, jak to budu zvládat, že sem furt unavená a co po tom, mimino vstává xkrát v noci, dcera zas spí jen do 6 někdy ani to ne. Nechci ani politovat (mám co sem chtěla) ale nějak ze všech stran slyším že zvládly sme to my zvládneš to taky….to moc nepotěší.

    #882372
    Anonym
    Host

    Vcelko já to do teď vůbec neměla, tedy hádky kvůli hospě jo, ale nějak se u mě emoce apod. v těhu neprojevovali. Nejvíc mě vytáčí řeči typu, budeme spolu…a teď začne vyjmenovávat dny a pak řekne vlastně celý život….na to si říkám no a co, ale teď by se semnou mohl chvilku být…. nejhorší je, že každá návštěva v hospě s tímto kamarádem končí nad ránem, pak 3 hodky spí a jede do práce a druhý den je nepoužitelný, no a občas je období kdy se to sejde a přijde mi, že se tam může odstěhovat. Tak jsme vyprala ten potah na matraci a povlak na polštář a jdu to asi povléknout a připravit, pak přes to hodím deku, ale už to bude…také budeme muset vyzkoušet ten monitor dechu a dát ho tedy pod matraci, snad to bude OK. No dnes to trochu venku fouká a ochladilo se, ale stejně mám pocit, že je milion stupnu.
    Jo s tím jménem si to říkáme také, aby nám pak v 18 „nepoděkoval“ a nešel se přejmenovat

    #882373
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Asi ty hormónky citlivosti s náma teď pěkně mávají. Včera měla dcera rozloučení s páťáky (je tu škola jen do 5 tř.) měli to od 17h a já jsem se fakt necítila dobře tak jsem se ji omluvila a že je šikovná a velká holka, že nemusí mít u sebe mamku tak ať jde sama. Za čtvrť hoďky telefon že všichni spolužáci tam mají mamku a někdo i taťku a ona je tam sama. Tak sem volala mojemu kdy dorazí s práce aby mě tam zavezl, ale nebral mi mob. no a já se rozbrečela jak želva on mi ho nebral protože už byl pár metrů od domu no a jak mě tak viděl tak že tam jedem hned jen ať se trochu upravím. Holky mi tam došli a ta naše holka plakala na záchodě ale jak mě uviděla tak byla šťastná no a mě se zase chtělo brečet. Nakonec jsme tam byli až do půl 9 já sice děsně trpěla ale co bych neudělala pro dceru. 😀

    #882374
    Anonym
    Host

    🙂 … jo jo hormony začínají pracovat naplno…. tak snad se nám to brzo srovná. Já teď jdu nastavit ten monitor dechu do postýlky abych to vyzkoušela

    #882375
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    Radunko, ty poslíčky mám někdy jen 1x denně, ale někdy i 5x denně. Občas je to za minutu pryč, ale občas to trvá dlouho, tak musím vstát, dýchat zhluboka a pomalu to rozchodím…není to niv příjemného, ale asi to k tomu patří.
    Jo a prsa…ty mám taky celé těhotenství stejné…proto už jsem se včera odhodlala ke koupi těch kojící podprsenek. Mám dvě…koupila jsem o malinko větší, aby se mi doi nich vešla dlaň (aby mi byly i po porodu až se prsa nalejí) a mám to z krku :-).
    Dnes jsem je vyprala a až usvhou, hodím je do tašky do porodnice a jsem kompletně nachystaná 😛 .

    A včelko, jméno pro holčičku taky moc chválím, je moc hezké a roztomilé …. a přesně jak říkáš, má mnoho variant, zdrobnělin a tak, takže si každý přijde na své.

    S tím spaním ve vedrech máte pravdu, je to utrpení…já jsem teda normálně byla zimomřivý člověk, zapínala jsem topení a přítel zase chodil a neustále ho zastavoval…ale teď…jak hycuju za dva, tak před pár dny přítel v noci zavíral okno, protože byl vlký průvan a já jsem mu skoro vynadala, ať na ro okno ani nesahá, že to krásně profukuje a já konečně můžu spát…i když vím, že to není nic zdravého v průvanu…ale mě to vyhovovalo.

    JO a jsem nemehlo, dnes jsem si ráno v bazénu zvrtla kotník…díkybohu jsem neupadla a nestalo se nic horšího, ale mám ho celý oteklý…asi slabší výron, takže teď už tím tuplem chodím jako lenochod a kachna v jednom 😀 . Tak snad se mi to do porodu zahojí.

    S těmi chlapy…holky….já tohle díkybohu vůbec nemusím řešit…přítel když už jde do hospody, tak to musí být…jo zrovna tento týden byl, ale to zapíjeli toho našeho synovce, takže to nepočítám. Ale jestli jde 2x do měsíce, tak to je hodně a on se mě ještě předem ptá, jeslti nemám něco ten a ten večer v plánu, že by rád do hospody. Takže v tomhle je to můj poklad. On si tu nepřítomnost doma vynahrazuje spíš tím, že se občas sebere a třeba na celý den zmizí někam fotit…autem, nebo na kole…ale jelikož se dal i na studium fotografické školy, tak většinu toho materiálu co fotí má do školy, takže to musí být….to mu nemůžu vyčítat. 🙂 . Třeba až tu školu dokončí, bude se tím živit, což je jeho sen.

    Ale jinak se mnou hormony taky trošku cloumají…ale u mě se to spíš projevuje večer u televizních zpráv, kdy vidím, jak je ubližováno dětem nebo zvířatům…to nemám ráda normálně, natož teď :'(

    #882376
    Anonym
    Host

    To mě přítel sice nechodí do hospody, ale pořád zase někde leze – po stěně, po skalách. Snažím se mlčet, protože doufám, že to umírní až se malá narodí. Ted mi jede na víc než týden na hory. Je mi z toho smutno, protože se mi zdržel poslední projekt v práci a já potřebuju sedět u Pc a nemůžu ani za mamkou na chalupu, takže tu budu celý týden sama :(.
    Dneska na mě padla strašná depka, jela jsem vlakem z kontrolního dne na stavbě a přemýšlela, co všechno mám v příštím týdnu zařídit kvůli práci. Je toho ted nejak moc, pořád v práci vyskakují nějaké nečekané dodělky a nedaří se dokončit poslední slíbený projektík rodinného domu. Tak strašně jsem si přála aby už byl srpen, že mě to ve vlaku málem rozbrečelo.

    #882377
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Markéto, dík za chválu, doufám že už to nikdo nebude chtít měnit, já si teď na to budu muset zvyknout 😀 ale oslovení MIMI jí asi zůstane na dlouho, protože tak o ní mluvíme s dcerou.
    Jak se mění dneska to počasí, tak mám normálně návaly horka a zimy, jak v přechodu, z ničeho nic mi začne úplně hučet v hlavě 🙁 Dneska sem byla na kontrole, přibrala sem jen kilo od minula, sláva, už mám totiž 14 rovných navrch, tak funím jak sentinel, a to se ani necpu, spíš už ani nejím, nemám to kam dávat. Plátek melouna k večeři stačí, pak chodím furt čůrat. Tak jsem od zítra zase na mateřský, snad budou teď chvilku lepší penízky 🙂 Nemám úplně extra krevní obraz tak jsem dostala železo, no jo no, maso mi teď fakt nejede +o( Srdíčko nám pěkně bije a hlavička je už pěkně nízko, když sedím nemůžu se pak rozejít jak to tlačí uplně mezi nohy, no ale rodit dřív teda nechci, spíš nesmím aby byla porodnice otevřená po rekonstrukci :S jo a dr usoudila že mám otoky, tak mám víc pít a víc odpočívat….haha to už ze záchoda nevylezu a tím pádem budu i odpočívat

    #882378
    Anonym
    Host

    Tak máme za sebou poslední předporodní kurz a tentokrát to bylo užitečnější a zajímavější. Nejdříve jsme prohlédli obě oddělení pordoních sálů a příjmů, od první místnosti příjmu až k poslednímu pokoji. Je dobré, že když začneme rodit, že si sami můžeme zvolit na jaké oddělení půjdeme zazvonit na příjem. Zrovna jedna maminka rodila, ale bylo to v klidu, ani mě to nějak neznervoznovalo apod. Jinak pak bylo povídání a šsestinedělí, jak o sebe pečovat, hygiena, jak se staroat o mimčo, jak koupat, kdy ven, pak jak se kojí a jak dlouho, kdy z jednoho prsu kdy začít z obou, masáž prsou apod. tak to bylo super, a konečně mám v hodně věcech jasno. Pak i něco o stravě, praní prádla a pitném režimu. Taky nám bylo doporučeno, že když budeme používat jednorázové pleny tak přesto máme dávat na část dne přes tu papírovou plenu ještě normální kvůli kyčlím do doby než bude první kontrola kyčlí, aby to bylo vše OK

    #882379
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj děvčátka, tak já mám za sebou poslední poradnu u své MUDr. Jsem dnes 35+3 a prcek si stále hoví hlavičkou dolů, takže už tak i zůstane a k dnešnímu dni váží 2400g, takže mě paní doktorka ujistila, že to bude menší miminko, tak 3kg – 3,20kg, za což jsem moc ráda 😛 .

    Jinak jsme oba v pořádku, hlavičku má pořád docela vysoko, i přes každodenní poslíčky se neotevírám …ale říkala, že brzy už hlavička a celkově břicho začne sestupovat dolů, tak prý se mi bude líp dýchat, ale bude to ještě horší s čůráním 😀 .

    Takže jsem ráda, že je všechno OK, ještě jsem jí požádala, aby se mnou vyplnila formulář do porodnice, ohledně darování pupečníkové krve (rozhodli jsme se, že ji darujeme a třeba někomu zachrání život 🙂 ) a popřála mi rychlý a hladký průběh porodu. Po návratu z porodnice si už mám jen zavolat nebo poslat maila a objednat se prohlídku po šestinedělí 🙂 .

    Tak se nám to blíží….nooo…. 😀

    #882380
    Anonym
    Host

    Markét tak to je super, a miminko máš malinké, ale porodní váhu bude mít suprovou. Jak jsme byli včera u Apolináře na posledním kurzu tak tam maminka co zrovna porodila také darovala, ale prý to stačí říct po porodu když budeme chtít. Tak teď už budeš docházet do porodnice viď…

    #882381
    Anonym
    Host

    Já byla tento týden také naposled u své doktorky. Váhu mimi nevím, UTZ se nekonal, teda ani jsem ho nečekala. Ale konečně jsme po 4 týdnech nepřibírání přibraly s malou 1kg. Těžko říct, jestli ona nebo já :). Máme ted celkem 8,5kg navrch. Poslední váha holčičky před 4 týdny byla 1560g. Zkontorlovala mě tentokrát vevnitř + vzala výtěr na nějakého bacila, který by při porodu mohl uškodit mimi …. určitě se neotvírám, jsem prý pevně zavřená a v nejbližší době prý porod nehrozí. A mám prý se objednat do porodnice. Tak jsem tam dnes ráno volala na objednání do poradny, takže 14.7. jdu poprvé.

    #882382
    Anonym
    Host

    Lenko oni ti v porodnici holčičku nejspíš na vstupním UTZ zváží, abys věděla, nebo sio to můžeš říct. Měřila ti dokrorka pánev ohledně porodu, nebo to neřešila a nechává to na pododnici. Já mám nahoře 9,5 tak jsem ráda, že jsme moc nenabrala, i když ještě něco určitě naberu. My máme kontrolu u svého dokrora až 12.7. tak ještě musím vydržet, a pak se také budu objednávat do porodnice. My v neděli ještě na dvě noci jedeme do hotýlku tak si užijeme poslední relax a pak už budu doma a nikam se dál nechysáme.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,231. až 1,245. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist