Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,291. až 1,305. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882428
    Anonym
    Host

    No já tedy také nevím jak přesně „to má vypadat“, ale mě ztvrdne bříško a píchá mě v podbříšku a dole, jako když se uvolňovalo vajíčko při MS, ale dneska to píchání dole jako při MS mám skoro celý den a bříško u toho netvrdne pokaždé, ale malý se někam nacpe tak mám tvrdou bouli tam kde je… no ale určitě je od včera něco podstatně jinak jak do teď to jsme nic takového neměla, tak si říkám co jiného by to mohlo být. Holky a taky Vás tolik bolí ta stydká kost, mě už až až, halvně vstát večer na WC s plný močákem a tou bolestí mezi nohama je sranda. musím si tam cpát peřnu abych to měla v měkém a je to příjemné, ale při představě, že to bude ještě měsíc jsme už ted z toho vyřízená

    #882429
    Anonym
    Host

    Tak já nevím, jestli je mám:) Ale to je fuk, porod musí přijít tak i tak:D Jo a se stydkou kostí si fakt užívám, však jsem to psala na snažilkách, bolí mě každý pohyb, kdy má být váha na jedné noze, nebo třeba když se v noci otáčím ze strany na stranu, tak ta tíha té nohy do boku, nebo když si dřepám a roztahuju při tom nohy, protože rovně to nejde, když je tam břicho – no vlastně by bylo kratší vyjmenovat činnosti, kdy mě nebolí: sezení:D

    #882430
    Anonym
    Host

    Kačko, Alpiron – světlemodrý + tamvěmodrý, na prodejně byl nakonec 10 dní po objednání a dnes jsme pro něj byli.
    Poslíčci, taky přesně nevím jestli je to ono, ale krom zvrdnutí břicha přišla velmi slušná křeč, celé bříško se stáhlo, nejvíc dole podbřišek. Trvalo to asi 5 min než to povolilo a fakt jsem to musela rozdýchat. Dneska mě to potkalo už po třetí…., ted večer mi skoro tekly slzy :(.
    Stydká kost mě nebolí, zato kyčle ano. Ale peřinu si mezi nohy cpu taky 🙂

    #882431
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Holky poslíčci jsou jak popisujete to tvrdnutí břicha i bolesti jako při MS u dcery jsem je měla jiné než teď ono je opravdu každé těhu jiné
    A já je chytla včera v tescu zrovna u pokladny silná bolest v podbříšku vystřelila až do stehen a pocit na zvracení no žádná sranda chlap za mnou jen hleděl já se opírala o chladící pult před pokladnou a můj mě říká no místo narození tesco to snad né. Šla jsem si sednout a rozdýchat to a naštěstí to začlo ustupovat ještě se to trochu vrátilo v autě.
    Jinak v tom podbříšku mě pobolívá častěji né teda tak moc jak v tescu ale asi příprava na porod a nebo drobek sestupuje dolů.Jinak někdo říká že když začnou docela silně poslíčci tak porod tak do 3 týdnů tak uvidím já je měla silné prvně v pondělí 4 .7.

    #882432
    Anonym
    Host

    Taky mám pocit, že mi trochu klesá bříško a ty křeče a píchání opravdu může být jak malý sestupuje dolu. No ty noci už nejsou tak odpočinkové, občas zalehnu přes den tak na hodinku. Dneska jdeme na večeři, musíme dovybrat poslední poukaz co máme doma z těch slevových portálů tak si šmákneme v mexické restauraci tam chodíme moc rádi

    #882433
    Anonym
    Host

    Včera večer jsem vzpomínala na ty z vás, které psaly, že je bolí třísla. Já jsem šla včera dvakrát do vesnice, nedokážu to odhadnout na km, ale tam je to z kopce, zpátky do kopce, a když jsem se podruhé vrátila, tak mě docela fest začala bolet třísla (při chůzi). Připadala jsem si, jak kdybych se vrátila z posilovny. Ještě večer, když jsem si lehala, mě docela bolelo každé otočení. A ráno zase klid. Ale při chůzi z kopce mívám píchání v pravém boku a ve spodní části bříška, ale že by to bolelo tak, že bych se musela zastavit, to ne. Takže fakt nevím, jestli to nějací poslíčci jsou nebo ne. V noci jsem vzbudila s jakousi bolestí břicha, došla jsem si na WC a když jsem vyprázdnila močák, tak jsem zjistila, že to zmizelo 🙂
    Na neděli jsme pozvaní na grilování v přírodě, manžel mi volal, jestli má potvrdit naši účast. Když teď nad tím přemýšlím, tak se ho musím zeptat, jestli by šel beze mě 😛 Každý si přinese, co bude chtít, tak připravím špízy, v lednici jsou ještě koupené tenké klobásky na opékání a ještě jsem se rozhodla, že toho využiji a zpracuji na guláš jedny z posledních zásob divočiny. Aspoň se mi vyprázdní trochu mrazák (kam si chci zamrazit pizzu na dobu poporodní 🙂 ) a ukážu se jako vynikající hospodyňka, která v 9.měsíci kuchtí složitá jídla a ještě je vozí manželovým kamarádům 😀 😀 😀
    Včera jsem byla u obvoďáka a velmi jsem ho potěšila tím, že nechci epidurál. Není to tím, že by odmítal nové metody, ale na některé věci má prostě svůj názor. Když jsem mu říkala, že ho nechci také proto, že jsem slyšela, že prodlužuje porod, tak mi to potvrdil. Je to hrozný pohodář a pěkně jsme si zase popovídali. Také jsme narazili na přítomnost manžela u porodu a já mu říkala, že to manžel zvládne, protože mu pohled na krev nevadí a celkově je otrlý. On mi ale řekl, že on je sice lékař a pohled na krev mu nevadí, ale že i tak měl u porodu zvláštní pocit, že nemůže manželce pomoci. Že je to pro chlapa zážitek, který se nedá srovnat s ničím, co kdy v životě viděl. Docela to potvrzuje to, jak se jeden můj kamarád do své manželky zamiloval ještě víc během jejího těžkého porodu. Že by mě manžel po porodu už potom celý zbytek života nosil na rukou??? 😀

    #882434
    Anonym
    Host

    Podařilo se mi dožehlit zbylé věci pro mrnouska a mám tedy vše nachystané <:o) . Malej mi v břiše dneska pěkně řádí, jedině kdy byl v klidu bylo u žehlení :-). Taky mě občas po WC kpřestane popíchávat břicho apod. asi je to vše spojené se vším jak se říká. Mano to tě obdivuji, že chceš rodit bez epiduralu. Pokud budu rodit přirozeně určitě si ho nechám dát, pro mě jakékoli ulehčení od bolesti apod. je pro mě přínosem

    #882435
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Máňo určitě to toho tatínka pořádně zasáhne, ale myslím v tom dobrém slova smyslu. My sme sice u dcery šli na císaře, ale celej den v kontrakcích sem si užila a bylo na muži vidět jak se snaží mi pomoct, Když sem se snažila si dát horkou sprchu tak mi pomáhal a bylo mu jedno že je taky mokrej a pak u samotného porodu mu anestezioložka říkala ať něco řekne, když už byla malá na světě a on jí řek že nemůže jinak bude brečet 🙂 Já mám spíš strach abych na něj teď nebyla nějaká hnusná. Holky co znám a rodily normálně tak vyprávěly o tom jak tatínky proklínaly a ječely na ně v kontrakcích. Nerada bych ho nějak ranila. Za 39dní mám termín, naprosto si to neuvědomuju. Taška do porodnice není, vložky ani kalhotky nemám ani koupený. Dneska sem si koupila jednu koj.podprdu a tím sem asi zas skončila, no to to teda vedu :S

    #882436
    Anonym
    Host

    Já myslím, že to každá chlap má jinak a pokud sám od sebe projeví zájem být u porodu tak je to hezké a myslím, že si uvědomují co je tam všechno čeká a co mohou a nemusí vidět. Tak já kprávě pořídila v mothercare (mají slevy) jednorázové ikalhotky, mají balení po 5 Ks za 80 Kč, tak jsme si dvě balení vzala, myslím, že nejsou prací, ale to nevadí a koupila jsem si tam i sadu 3 normálních kalhotek, ty byly zlevněné na 220 Kč, ale vzala jsem si blbec 36 velikost a doma na to koukám a jsou krapítko větší, tedy nespadnou mi, ale od nich tedy potřebuji 34 vel. Bohužel podprsenku sjem nekoupila neměli tu co chci a samé velké velikosti, ale zítra pojedeme do mothercare do Letnan a tam je mají a koupíme tam i ten koš pro malého a stavím se nahoře v HM tam mají těhotenské podprdy tak vyzkouším nějakou vel, abych věděla a pak si objednám z netuk, kde si kupuji občas prádlo a rovnou tam objednám i ty stahovací kalhotky. Dneska jsem si ještě vyprala župan do podornice tak příští týden zabalím. Jinak celý večer mě provázejí poslíčci a chytlo mě to v autě a nemohla sjem z něj vystoupit, fakt sranda.

    #882437
    Anonym
    Host

    Vcelko, myslím že je fajn, když je tatínek u porodu, aspoň uvidí, že to není taková sranda :S
    Jsem zvědavá, jestli budu manželovi nadávat. Ale nejvíc asi nadávají takovým manželům, kteří buď hrozně radí, jak má porodit nebo tam stojí jako hromádka neštěstí a kouká bezradně. Myslím, že to není automaticky, že by všechny ženské partnerům u porodu nadávaly.
    Dneska jsme se v jednom hypermarketu zastavili v rajonu s plínkami a ukazovala jsem manželovi, které má případně koupit, až ho pro ně pošlu (Pampers Newbaby, vel. 1 – 3). Ukazovala jsem mu, kde je na nich to číslo napsáno, že mají žlutý symbol a že je u toho připsána váha mimča. Samozřejmě bych mu to ještě potom přesně řekla, ale malé školeníčko dopředu není nikdy na škodu. Potěšilo mě, že pozorně poslouchal, co mu říkám 🙂 Objevila jsem tam také plínky ve velikosti do 2,5kg, tak jsem manželovi říkala, že to už by pro našeho Maxíka nebylo ani kdyby se narodil v předstihu.

    #882438
    Anonym
    Host

    Mám na vás dotaz k plínkám … víte někdo rozdíl mezi Pamperskama New born 1 a těma, co mají na sobě napsáno Premium? Samozřejmě vidím rozdíl v ceně. Někde jsem zaslechla, že jsou ty Premium lepší kvůli jemné kůžičce, tak přemýšlím, jestli ty 1ky nekoupit právě Premium a pak už používat ty běžné 2ky New Baby….

    #882439
    Anonym
    Host

    Misho, tašku do porodnice asi taky radši nachystám v příštím týdnu. Ty stahy mě trošku děsí, tak at doma pak neblbnu. I když na kurzu říkali docela uklidnující řeči typu .. ne aby jste když pojedete narychlo v půli cesty do porodnice vysypali tašku a začli řešit, co nemáte. Všechno prý jde pujčit, koupit dole v lékárně a příp. dodat později… 🙂
    Toho svého partnera u porodu se trochu bojím, zrovna včera jsem si o tom povídali. Odhaduju, že bude jeden z těch, co ho budou křísit :), ale snad to zvládne. Chce být se mnou, to je fajn 🙂

    #882440
    Anonym
    Host

    Lenko, mám to tedy jen z doslechu, ale ty Premium mají být „lepší“ ale maminky na diskusích psaly, že jim protékaly, že ty new baby jsou lepší. Jinak mají být na citlivější pokožku, asi je to o názoru, já také nad nimi přemýšlela, ale nakonec jsme pořídila ty new baby. Mě od včera bolí tak hrozně spodek, že skoro nemůžu chodit a v noci stávání na WC bylo utrpení fakt přes bolest a ještě jsem se hrabala jak mravenec. Najednou mám pocit, že to tělo funguje ke konci na tyto věci (příprava k porodu) moc rychle a já jsem z toho taková vyjukaná. No jdu poklízet, partenr si odjel zajezdit na letiště na plochu ve Ferari co jsme mu dala k narozkám tak jdu byt uvést do čisčího stavu, pak dáme asi procházku a na večer zajedeme nakoupit ty věci. tak pěkný sluneční den holky

    #882441
    Anonym
    Host

    Tak pro malého vše dokoupeno, a nkonec jsme mu koupili modrý koš s autíčkama, protože měli v mothercare slevu na balík do bostýlky kde je mantinel, prošívaná deka, fresová deka, 2 prostěradla tak jsme mu vzali i toto 🙂 . Tak že teď máme jeden mantinel navíc, tak že kdyby měl někdo zájem mohu poskytnou, je to mantinel z mothercare tento http://www.mothercare.com/Classic-Winnie-the-Pooh-Bumper/dp/B001NYF9V2?ie=UTF8&ref=sr_1_5&nodeId=44407031&sr=1-5&qid=1310228225&pf_rd_r=03QCY75D6AF7WWF0KNND&pf_rd_m=A2LBKNDJ2KZUGQ&pf_rd_t=101&pf_rd_i=44407031&pf_rd_p=231490867&pf_rd_s=related-tab-3-5
    k tomu mohu poskytnout ještě povlak na polštář ve stejném designu, vše pouze vyprané, mantinel mám z druhé ruky (ale nebyl používán pouze vypraná) povlak na polštář je koupený nový mnou.
    Jinak u podprsenky jsme úspěšná nebyla vůbec neměli mojí vellikost, když odpovídal obvod tak zase měli obří košíčky a v HM měli výběr asi ze 4, ale myslím, že i naše babičky mají lepší prádlo to bylo něco šíleného 🙁 , tak že je to jediná věc kterou potřebuji a mám vše

    #882442
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, já jsem teda taky tu kojící podprsenku chvíli sháněla, ani v HM ani v Mothercare jsem si nevybrala….buď vypadaly šíleně, nebo měli fakt obrovské košíčky…
    Pak jsem jen tak rezihnovaně vlezla do obchodu se spodním prádlem Triumf…občas si tam spodní prádlo kupuju…prošla jsem krám a nic jsem nenašla…tak jsem se ptala paní prodavačky a měla je všechny u kasy…asi 5 druhů…tak mi dala každou vyzkoušet, poradila mi, ukázala vyhody nevýhody…dokonce měli v kabinkách svoneček, takže když jsem něco potřebovala, cinkla jsem na ni a ona ke mě přispěchala…fakt mi poradila…poprosila jsem jí, aby šla do kabinky za mnou, zkoukla to a poradila a fakt věděla co a jak…byla jsem tam asi 30min, ale fakt se mi věnovala a vybrala jsem nakonec 2 super podprdy…jednu ve které budu fungovat doma a v porodnici a tak a druhou vyztuženou, abych se nebála ji ukázat na návštěvě nebo jinde, kde bude potřeba kojit.

    Obě ale prsa perfektně drží pevně…aby mi pak po kojení nespadly…tak uvidíme. A nebyly ani moc drahé. Tak méně vyztužená stále 850Kč a tak vyztužená 1350kč. Já jsem u podprsenek nechtěla šetřit, takže bych klidně dala i víc peněz a tohle mi přišlo jako dobrá cena a fakt mi sedly.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,291. až 1,305. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist