Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,306. až 1,320. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882443
    Anonym
    Host

    Jéé Markét díky za radu, já hlavně do toho mothercare, šla pro ty podpsenky na spaní a mohou být i na doma, vypadají jak bolerka to mi přišlo dobré, jinak ty normální se mi také nelíbí, moc jich sem nedovážejí. Já právě používám jen jednu snačku podpsenky a to sieli ta mi sedí a objednávám na netu tady http://www.spodni-pradlo-leontyna.cz/podprsenky-na-kojeni/c-1037/, krám mám vyzkoušený a podprsenky se mi tam líbí i ty kojící. Zajdu si do krámu vyzkoušet nějakou velikost a asi objednám tady včetně stahovacích kalhotek. Jen pořád váhám s tou velikostí, ale vezmu asi o číslo větší košíček, maximálně to tam bude trochu napěchované, ale tím, že mi nevyrostly nepředpokládám nějaký velké zvětšení po porodu o více čísel.

    #882444
    Anonym
    Host

    Tak sjme hledala kojící podprsenky na spaní a na jednom foru maminky kdoporučily tyto stránky, tak koukněte pokud pořád scháníte jako já http://www.johany.cz/kojici-podprsenky-na-noc/

    #882445
    Anonym
    Host

    Úspěšně jsme koupila kojící podprenky v balíčku 2 ks za 599,- v Marks and Spencer tyto – http://www.marksandspencer.com/Pack-Maternity-Padded-T-Shirt-Nursing/dp/B003VX0S46?ie=UTF8&ref=sr_1_4&nodeId=541132031&sr=1-4&qid=1310315853&pf_rd_r=16ZYA643HT6G0AHQA2M1&pf_rd_m=A2BO0OYVBKIQJM&pf_rd_t=301&pf_rd_i=node-finder-action.html&pf_rd_p=215485807&pf_rd_s=center-3
    mají slevy a mají i kojící prádlo, sice malej výběr, tedy alespon v tom co jsme byla já, al ta cena je super. Jen pozor mají jiné číslování tak že jsme skončila u košíčků B místo C, zkoušela jsme přes svojí podprsenku a ještě tam je rezerva, ale je moc příjemná a asi se pěkně přizpůsobí kdyby bylo potřeba. Myslím, že na spaní či na doma plně dostačující

    #882446
    Anonym
    Host

    Mám nějak unavující období. Včera jsem zavařila asi 10kg meruněk na marmeládu, dneska mě čeká merunkový koláč a zítra ještě zabalit hromadu merunkových knedlů do mrazáku. Do toho pořád dodělávám přípravy pro mrně a dokončuju práci na projektu, kterou stejně asi nestihnu. Do toho běžný úklid, který mám pocit, že je tak nějak nekonečný. Docela už mě to všechno občas štve. Místo abych seděla s nohama nahoře a těšila se na mimi 🙁

    #882447
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Lenko já to mám podobné. Děti 13 a 11 tak je pořád nějaké práce vaření a praní a žehlení. Včera jsem je odvezla k babičce ale ještě jsem musela dopoledne polétat s dcerou po doktoroch. Pak jsem šla pomoct manželovi do kanclu návrat večer totálně unavená že na koš prádla jsem se vykašlala. A dnes vaření a ted čekám kováře na zábradlí po obědě k mému Dr. a pak do kanclu no taky pořád nemám ty nohy na stole dnes se ale od noci nějak necítím pořád pobolívá podbříšek a nějak mi není dobře tak snad se už drobek nehlásí :^)

    #882448
    Anonym
    Host

    Tak se hlásím po poslední kontrole u mého doktora a teď se objednat do porodnice. tam to už od rána nikdo nebere :-(. Tak vše je v pořádku, malý krásně prospívá a dle odhadu má nyní 3047 g (+ – 445 g) tak že celkem velký rozptyl. Doktor říkal, že to vidí ke 4 Kg porodní váhu. Ptala jsme se ho jak to vidí s mým porodem zda to zvládnu přirozeně vzhledem k veliksoti malého, říkal mi, že vysoké, štíhlé rodí nejlépe, tak že nevidí žádný problém… jinak měření pánve neproběhlo to asi bude až v porodnice, jinak dnes 35+2, a dle UTZ 36+6, jinak mi napsal zprávu do porodnice a přiklání se k TP dle UTZ, tak uvidíme. Dokoupila jsme v lékárně zbylé věci a doma si vzpoměla, že jsme nekoupila ten malinovník, jinak tedy mám vše.

    #882449
    Anonym
    Host

    Raduš, se 2 dětma bych si to ted nějak vůbec nedokázala představit, takže tě můžu jen obdivovat, že to zvládáš. I když přítel mi vlasně 1 dítě už dělá. Nějak moc nápomocný není a přijde mi, že spíš práci přidělává. Když začnu hartusit, že je potřeba udělat to či ono, tak se většinou úplně zasekne a není nic :(. Už mi ani nechybí tolik věcí sehnat, většina je doma, ale nejsem schopná přítele dohnat k tomu, aby jsme ze skladiště udělali dětský pokoj. Problém je, že tam má hromadu věcí, které si musí přebrat sám nebo jsou těžké a ty bych já tahat neměla. Mám rozmyšleno, co kam dát, ale nemůžu ho přimět k práci :(. Včera mě strašně naštval, nechal mě u meruněk a šel lézt na stěnu.

    Misho, to jsou pěkná čísla. 4kg děti kamarádky rodily docela bez problémů přirozeně. Takže třeba budeš patřit mezi ně. My máme kontrolu ve čtvrtek, už v porodnici, takže jsem zvědavá. Poslední váha mimi je ze 30tt, tak jsem zvědavá, jak povyrostlo …

    #882450
    Anonym
    Host

    No já se objednala už konečně také do porodnice po 5 min telefonátech to konečně někdo zvedl,ale asi jsem pani dost obtěžovala, když jsem jí poprosila o objednání apod. no jdeme ve čtvrtek 20.7. tak jsme zvědavá jak to tam bude probíhat, nějak nevím co mě tam čeká a nemine. Ten rozdíl váhy mimča je dost velký to může mít i 2,5 kg nyní, ale i 3,5 což je průměrná porodní váha. No uvidím co v porodnici a co dohodnu se švagrovou, ještě že tam pracuje tak může být u něčeho nápomocna. Tady to budete mít meruńkové hody, také mám na ně chuť, ale neměli u nás v krámu moc hezké. Hlavně už 14 dní nemůžu nidke sehnat jahody, kamkoli vlezem tak nemají a já je mám tak ráda rozmixované s mlékem 🙂

    #882451
    Anonym
    Host

    Misho, pokud bys chtěla, můžeš přijít na ochutnávku :). Já mám pocit, že vidím meruňky snad všude….

    #882452
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, tak mám doma kočárek:D A fakt jste mi poradily dobře, ta zelená se mi moc líbí:) Leni, mně se právě podařilo přimět manžela, aby ty těžké věci přemístil a dnes jsem plánovala dát do kupy ten lehký zbytek – umývat, přemisťovat, nastěhovávat…Jenže do toho přišel ten kočár rozložený až na kolečka, takže jsem ho dávala dohromady a pak jsem zjistila, že mám kotníky jak bambule, tak jsem si šla lehnout s nožkama nahoru a práce mi tu stojí a mně to teda štve – mám hlavně potřebu rozmisťovat ty dětské věcičky – a vůbec, být krůček od toho, aby ten byt vypadal k světu a byl prakticky nachystaný na příchod miminka a jen na to koukat…No bambule nebambule, jak to tu dopíšu, tak jdu něco dělat:) Jo a naši meruňku, kterou jsme dostali jako bonus k bytu, pořád kontroluju, jestli něco nespadlo, nemáme totiž žebřík a některé jsou fakt jak med, taky je mám moc ráda:P

    #882453
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    Misho, s jahodami mám stejný problém, ale včera jsem nelenila a prodavačky v Bille jsem se zeptala a říkala, že už je letos po jahodách, a proto že už je 14dní nemají v prodeji…takže to bude asi všude podobné 🙁 .

    Takže já jsem nahradila jahody melounem 😛 .

    A meruňkový koláč jsem včera pekla taky…ale přítel přivezl jen 2kg, takže žádné zavařování a podobné věci mě nečrkají 😀 .

    Za to mám jiný problém…včera mi utelky kotníky a nějak se mě to drží….no co bych asi chtěla, vzhledem k tomu, že dnes začínám 38. týden 🙁 .

    #882454
    Anonym
    Host

    Ach jo, já to zas zapomněla odenterovat, tak je tam toho zas polovina:( Takže vysvětlivky: můj muž
    konečně těžké věci přesunul a já to chci dokončit, jenže na to jen koukám přes nateklé kotníky. Skládala
    jsem do kupy na prvočinitele rozložený kočárek. A meruňku máme, ale musím jen čekat, jestli něco nespadne…

    #882455
    Anonym
    Host

    Jéé a já si jahody letos moc neužila, no melouna jsem koupili v neděli v bille místo jahod právě, ale nevím proč ale nějak mi tolik nesedne vždycky, a to ho zase nespořádám celý, ale nějak nemůžeme narazit na nějaké dobré, podařilo se nám letos koupit jen dva melouny které fakt byly super a to ostatní je bída. No já ujíždím na rajčatech nyní :-). Ale je pravda, že se mi nepodařilo sehnat ani u vietnamců, no tak vyzkouším merunky a švestky ty já také ráda. Ale tady není takový výbeě a v těch obchodákách to nemají tak pěkné, byla jsem zmlsana od vietnamců u práe na Francouzské to byla pastva jak pro oči tak chutové bunky. No já musím zaklepat ale kotníky ani nohy mi naštěstí zatím nikdy neotekli. Já začnu pomalu připravovat tašku do porodnice, jen si chci koupit ještě malý šampon na vlasy apod. Dnes jsem v lékárně koupila tělový mýdlo nějaké annibakteriální obyčejné, mycí gel na intimní hyg. s tee tree olejíčkem a dubovou kůru, pro malého ten líh a čtverečky na pupík a fenyklový čaj. Tak ještě malinovník a a zeptám se na jednorázové kalhotky zda mají ty pratelné, ale jinak mám 10 Ks normálních jednorázových. Tak snad mám vše nachystané

    #882456
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Ahojky
    tak já po kontrole u mého Dr. dnes 37+1tt odhad váha 3150g drobek už sestoupil dolů a dr už nahmátl hlavičku jsem otevřená na jeden prst tak mám být už připravená, že to asi každou chvilku bude. Jenže ségra to taky tak měla a nakonec rodila den před termínem tak uvidím. V sobotu mám jít aspoň na skok kámošce na 30tiny a na neděli jsme si rezervovali Harryho Pottera no snad to ještě zvládnu a vydržíme s drobkem ještě aspoň týden.
    Ještě mám jít tento týden některý den do porodnice na KTG a jinak mám zase kontrolu u mého dr v pondělí 18.

    #882457
    Anonym
    Host

    Tak já také doufala, že dnes doktor udělá prohlídku jak jsem na tom, ale krom UTZ udělal pouze výtěr na streptokoka, tak snad tohle proběhne v poradně v porodnici příští týden. Tak Raduš pěkně se ti to blíží už, a váha koukám dobrá, také to asi bude větší mimčo co… Holky máte nějaké dobrý tip na čaj při kojení, koupila jsme si ten fenyklový snad nám bude pomáhat při prdíkách, ale doporučují i čaj pro kojící matky, ale je takový výběr že opravdu nevím, koukala jsme v DM tam jich je hodně, ale chtěla bych tip na nějaký dobrý 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,306. až 1,320. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist