Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,321. až 1,335. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882458
    Anonym
    Host

    Misho, viděla jsem na výlezu metra Vysočanské jahody :). Tak můžeš vyrazit. Jen to ten výlez u tram, ale byly za 49.50 krabička, což mi už přijde dost… ale kdyby byly chutě … 🙂

    #882459
    Anonym
    Host

    Jéé tak to zítra kouknu pokud se dokopu zase do lékárny pro ty zbylé věci na které jsem dnes zapoměla, ale měli jsem auto ve Fenixu a nikde jsem jahody neviděli, ale asi jsem slepota. Ta cena nic moc uvidím a kouknu. Naposledy jsem je koupili na té ulici jak jezdí tram směrem k poliklinice u vietnamců tak když tak dojdu tam i dkyž zítra má být extra vedro, uvidím co bude silnější zda chut nebo lenost, ted ale převládá ta lenost

    #882460
    Anonym
    Host

    Já jsem využila akcí v supermarketech a jahody nakoupila do zásoby a mám je zamražené. Takže když je neodolatelný chuť, tak jednu nebo dvě vylovím a ještě zrmzlé je sežeru:) Ale meloun mám doma v zásobě pořád, protože má z ovoce nejmíň cukrů a nezvyšuje mi glykemii jako ostatní ovoce, tak si ho dávám k svačině 1/6 a protože mám 3 svačiny denně, tak ho sním i půlku. Kdybych neměla tu cukrovku, tak věřím, že bych půlku spořádala na posezení:P

    Máti mi dovezla směsi čajů: čaj na usnadnění porodu (pije se týden před termínem – hluchavka, jestřabina, mochna husí, pampeliška, řebříček, třezalka), poporodní čaj (heřmánek, kontryhel, měsíček, meduňka, máta, šípek, třezalka) a čaj na podporu laktace (anýz, fenykl, kmín, kopřiva, meduňka, oman) a pak jednodruhový – maliník. Všechny jsou míchané v bylinkářství a jsou sypané. Já chtěla jen maliník a ona mi dovezla tohle všechno. Všechny voní celkem hezky až na ten podporu laktace, protože mě se už dřív zvedal po anýzu a fenyklu žaludek, ještě tam chybí lékořice, aby byl účinek na vyvolání zvracení dokonalý, ta mi totiž smrdí také +o( Tak fakt nevím, jestli ho vůbec budu pít. No uvidíme. Každopádně začnu týden před termínem pít ten čaj na porod a budu ho střídat s maliníkem (po jednom hrnečku denně od každého).

    #882461
    Anonym
    Host

    Já pořídím ten maliník a začnu také tak týden před TP tedy 1.8. a uvidím, možná ještě koupím to lněné semínko to mají prý v drogerii DM. No hlavně uvidím co v porodnici na poradně zda budou provádět nějaké další vyšetření nebo jak to bude probíhat vůbec

    #882462
    Anonym
    Host

    http://www.novinky.cz/koktejl/238812-matka-porodila-obriho-chlapecka-o-vaze-7-3-kilogramu.html?ref=ostatni-clanky
    Tak tahle matka musela mít těhotenskou cukrovku těžce na háku 🙁 A to je hypoglykemie u novorozence jen jednou z možných komplikací :S

    #882463
    Anonym
    Host

    Mano také jsem na to koukala, to je síla……takhle veliké mimčo

    #882464
    Anonym
    Host

    Ahojda děvčata, zdravím Vás:o), diskuzi s minulé stránky mi nejde přečíst:o(, chybí mi okraje na obrazovce a tudíž i Vaše zprávy:o( a domyslet mi to jaksi nejde. Já pokročila mám „svou výbavu“včera jsem poo kurzu vlétla do lékarny přímo u nemocnice, tam budou jistě vědět, co mi doporučit, no nenarazila jsem na prodavače – kluka?Narazila, červenal se, byl v rozpacích a navíc mi vše dal do průsvitné igelitky, tak jsem štandopéde valila aspoň pro jinou igelitku. Jak jste si kupovali kojící podprdy?Svůj rozměr + dlaň?Misho – už to u Tebe propuklo?U mě teda ne:o)Tu zatím nemám a když vidím „ty hrůzy“ v obchodech, myslím, že na téminulé str. jste to řešily, ale když já ji nevidím celou,…Malá se neotočila, v pondělí jdu konečně po 3 týdnech ke svému MUDr. tak to začnem řešit (to už budu v 37tt), zváží ji, změří….od 30týdne nevím, jak je veliká Zatím se mějte krásně

    #882465
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Ahojky
    Radunko tak to musel být zážitek s tím klučinou 😀
    Jinak těhu podprdu jsem koupila o číslo víc než mám klasickou velikost.Já mám teda dvojky a u dcery jsem jela z porodnice ze 4 a snad i víc, ale ono se to kojením doma srovnalo a měla jsem pak velikost kolem 3 podle nalétých psou ale na 4 sem se už nedostala tak se fakt nelekněte a nechoďte hned po porodu na novou podprsenku ono se to srovná. Já mám teda zatím dvě obyč z Lídlu a potom bych si chtěla Koupit ještě nějakou pěknou ale počkám tak 3 t po porodu.

    #882466
    Anonym
    Host

    Radunkas, psala jsme, že jsem byla úspěšná v Marks and Spencer, mají slevy (výprodeje) sice mateřské podprdy cca 4-5 druhů, ale já vybrala v setu dvě (černá a bílá) za 599,- Kč což je super. Vzhledem k tomu, že mají jiné číslování tak na ní mám velikost 36B, zkoušela jsme jí přes svojí podprsenku a je tam ještě nepatrná rezerva tak si myslím že mi bude, a mximálně budou košíčky více napěchované, ale je ze super materiálu tak se asi poddá, ale nepočítám s nějakým šíleným zvětšením a jak píše Raduš, ono se to kojením srovná a pak si také půjdu koupit nějaké lepší. Tyhle jsou hladké tak že super pod trika a myslím, že na noc budou také super. Tady můžeš kouknout jak vypadají a to mám u baráku malej marks and spencer ve větším možná bude i lepší výběr, v HM jsme úspěšná nebyla měli moc velké a nehezké ani na doma bych si jí nevzala. Já jdu příští středu už do poradny do porodnice tak jsem zvědavá, psala jsem včera švagrové, že mi lékař říkal, že bych měla porod zvládnout přirozeně tak jsem jí psala, že se na to asi necítím vzhledem k té velikosti tak uvidím co poradí nebo v porodnici zařídí, asi jsem posera, ale četla jsme od spousty holek co měli větší děti, že pak byly moc zašité a potrhané a že se měsíc skoro nehnuly, vím že je to individuální, ale všechyn mé kamarádky co šly na císaře tak byli během 10 dní fit, tak já nevím, asi jsem divná, že bych do sebe nechala dobrovolně řezat
    http://www.marksandspencer.com/Pack-Maternity-Padded-T-Shirt-Nursing/dp/B003VX0S46?ie=UTF8&ref=sr_1_2&nodeId=541132031&sr=1-2&qid=1310545776&pf_rd_r=1V9E6GGTQZDX55SF80BD&pf_rd_m=A2BO0OYVBKIQJM&pf_rd_t=101&pf_rd_i=541132031&pf_rd_p=215570647&pf_rd_s=related-items-3

    #882467
    Anonym
    Host

    Radunkas, pokud tě to moc zajímá, stačí odstavec obarvit a překopčit do Wordu :).

    Já mám taky podprdy ty z lidlu, zajímavé je, že mi stačila ta největší velikost, co měli – C, protože mě prsa narostla hodně moc, i když mám pocit, že se ted trochu zase zmenšila. Ještě bych asi chtěla takovou tu sportovní na noc, líbily se mi od Medely, zdají se pohodlné a pak časem asi nějakou hezčejší, ale ta počká …. Ale asi bych nekupovala přes internet, já ted mám 75E běžnou a ta z lidlu mi stačila C, je to hodně o tom jak která sedí

    Do lékárny s chystám dneska nebo zítra, tak doufám, že narazím na slečnu 🙂

    #882468
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    tak já byla v lékárně dnes pro poslední věci, jako čaj pro kojící, fenyklový čaj a čaj z maliníku a taky jsem si pořídila první kapičky proti prdíkům pro mimčo – jmenují se Lefax, jsou bez předpisu a nejsou tak drahé jako jiné kapky. Já jsem je dnes kupovala za 119Kč, doporučila mi je švagrová…ta je teď dává svýmu 14ti dennímu chlapečkovi a malej je fakt spokojenej…žádné bolení. Tak mám jedny do začátku taky doma.

    Jo a obsluhoval mě taky klučina…ale nečervenal se :-), neměl důvod u čajů 8-|

    #882469
    Anonym
    Host

    Tak já lékárnu mám na dvakrát, včera jsme na polovinu věcí zapomněla tak jsme si to doma sepsala, ještě chci v DM koupit ty pecičky na bříško prý jsou dobré. Já pro malého nechala od máminy kamarádky ze Slovenska dovost probiotické kapky Bio Gaia, tady bohužel stojí ale 600 Kč, ale jsou hodně chváleny, na SLovensku vyšla jedna lahvička na 10 Euro což je super a dost velký rozdíl, tak snad budou malému vyhovovat a pomáhat když budou problémy. Markét a jaký čaj jsi pořídila pro kojící matky

    #882470
    Anonym
    Host

    Dnes jsem vyzvedla poslední výsledky u dokotrky a zítra už kontrola v porodnici, ani se mi tam nechce. Nemám ráda doktory a už vůbec ne nové doktory 🙁

    A ted pro změnu žehlení :(. Pak vyřezat matraci do košíku (mám půjčený, do kterého mi nesedí velikostně běžné košíkové matrace, tak jsem koupila molitanovou desku 6cm tlustou a vyříznu z ní ovál jaký potřebuju) a pak ho konečně vystlat novou výbavičkou …

    #882471
    Anonym
    Host

    Už také máme doma košík, já ho dnes odstrojila a vše vyprala tak to tam zase budu muset navléknout a nasadit do těch uzkých výztuh na stříšku tak jsem na to zvědavá. Jinak mě překvapilo že matrace v košíku je na povrchu z obou stran jak pogumovaná tak tam dám plínku aby to bylo příjemnější. Zase je to asi lepší z funkčního a hyg. důvodu že se to dá opláchnout. Tak zítra napiš jak probíhala první poradna v porodnici ať přibližně vím co mě čeká příští týden.

    #882472
    Anonym
    Host

    Hezký večír,
    Raduš: no to byl zážitek :), jsem tak jen stála a říkala jsem si, proč zas jáááá? V první chvíli jsem si říkala, že půjdu pěkně pozdravím a otočím se a půjdu pryč, ale bylo mi to blbý:)
    Market: na čaje jsem si v té chvíli ani nevzpomněla, kdybych byla pohotová mohla jsem si koupit čaj a pro bombarďáky jít třeba dnes po kurzu:)
    Leni: děkuju za pomoc, šlo to tak udělat, ale nevíš, v čem může být problém, nemám nějak blbě nastavenou stránku?Ještě se mi to nestalo:o( Jestli jsem na něco neklikla?
    pěkný večer mějte

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,321. až 1,335. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist