Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,336. až 1,350. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882473
    Anonym
    Host

    Nevím, kde je problém, občas se to objeví :(, včera mi to taky blbě řádkovalo, ráno koukám, že dobrý a pak napsala Misha a už to zase bylo rozházené. Bylo to během minuty zase.Takže za to asi může Misha 🙂 Přijde mi, že když poskočí konverzace na další stránku, tak se to zase zpět srovná …
    Já ted píšu seznam do lékárny, koukala jsem že přímo v porodnici mají vybaveno vším, co bych mohla potřebovat, tak to koupím zítra tam po prohlídce + třeba narazím na lidi, co mi poradí (ceny už vím, jak se jinde pohybují, takže pokud to tam bude v rozumné cenové relaci, tak to všechno vyřeším najednou)

    #882474
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, to byla bouřka co, takovou jsme dlouho nezažila ta obloha byla opravdu jak žárovka, ale v bytě i tak bylo 25 st, až nad ránem mi bylo příjemně tak ještě že dnes nemá být velké teplo. Mě se to nerozhazuje vše přečtu OK tak nevím čím to může být.

    #882475
    Anonym
    Host

    Tak hurá, kontrola v porodnici je za mnou. Nic moc se nedělo, jen to čekání je pěkná otrava :(. Měla jsem být v 8.30 u sestry na moč, váhu, tlak a ještě předtím si nechat udělat kartu v kartotéce. Takže jsem dorazila kolem 8mé, abych na to měla čas. K doktorovi do ordinace jsem se dostala až v 9.30. Většinu z toho času mezi 8mou a půl 10 jsem strávila čekáním na chodbě.
    Pan doktor byl velmi příjemný. Doplnili jsme kartu, pak se podíval do mě .. zatím se nic nechystá a pak dělal krátký UTZ, kde zkontroloval srdíčko a polohu. Všechno v pohodě, kontrola za týden, kdy bude navíc monitor …
    Dostala mě moje váha 🙂 … včera u svojí doktorky jsem měla 67, v neděli u mamky 69,5 a tady v Podolí 68kg, ted už asi těžko určím, kolik jsem celkově přibrala, každá ta váha váží úplně jinak 🙂

    #882476
    Anonym
    Host

    Tak to jsou dobré zprávy, to je všeobecně známé, že poradny v porodnici jsou na dýl a čas objednání nehraje roly. To já právě domyla malému v pokojíčku okno, 3 části a žaluzie a musím říct, že je to celkem záhul a to pouze z jedné strany, jelikož z venku je to na XX kýblů a ty se mi tolik tahat nechtějí tak to nechám až bude přítel doma a asi se do toho o víkend pustíme, zevnitř to není tak hrozné to zvládnu postupně v celém bytu snad tedy. Chtěla bych domýt pak ten balkón protože tam ještě na zábradlí chceme pořídít ten rákos aby tam nebylo tolik viděta mohlo se tam zase naskládat sezení apod. a bude to trochu i stínit. Lenko a bavil se s tebou lékař o tvé představě porodu, nějaký plán nebo tak něco?

    #882477
    Anonym
    Host

    Misho, nebavil. Ale třeba je ještě brzo, když se nic zatím nechystá. Já teda ani žádnou nemám, chci jen aby to mrně vylezlo v pořádku :). Ani ho nijak neměřil, tak nevím, jaká je jeho váha. Vím jen, že je pořád hlavičkou dolů. Věřím, že kdyby se mu něco nezdálo, tak by to řekl. Uvidíme za týden …

    Já už mám umyté okno v ložnici, ted potřebuju, aby mi přítel navrtal konzole i do ostatních pokojů a pak chci umýt i ta ostatní. I když ono se hned vedle nás taví, tak je tak trochu zbytečné, je to hned zase špinavé, o balkonu ani nemluvím …

    #882478
    Anonym
    Host

    Jo také čekám týden než přítel navrtá konzoli na závěs k malému do pokojíku abych tam dala ušitý závěs a bylo to komplet..ale třeba se do víkendu dočkám. Jo já to sice umyji, ale předpokládám, že za pár dní to bude zase hnus ten balkon, tady se také pořád staví, my jsem sice v boční ulici ale i tak se tu děsně práší, ale teď na balkón fakt nemůžeme je tam černota fakt hnus. Nejhorší je vždy to první mytí, apk když se to 1x týdně setře tak to není tak hrozné, ale mýt něco po roce je náročnější. No já sjem zvědavá jak bude poradna probíhat u mě ve středu. V úterý jedu k našim ještě ke kadeřnici, ale pojedu autem tak to snad zvládnu a rovnou využiji jejich koupelny když nám nepoteče ta voda. Je zajímavé, že u nás to nemá tést týden a naši mají jednodenní odstávku pouze

    #882479
    Anonym
    Host

    Já mám kadeřnici zítra, tak to budeme pro ty naše mrnousky kočky 🙂

    Ted jsem dopoklidila komplet celý byt (teda pracuju na tom postupně od úterka) a kdyby byla umytá ta okna, tak je v podstatě naklizeno. Jenže mám pocit, že to vydrží vždycky tak 1 den :(. No pokusím se to nějak udržovat.
    Ještě chci dnes na ten balkon .. dát do pořádku kytičky + ho taky vytřít. Po včerejší bouřce jsem měla 2 převrhnuté květníky, tak je tam rozsypaná hlína.
    Příští týden zvažuju, že bych se do čtvrtka nastěhovala na chalupu za mamkou. Teplá voda tam sice taky neteče, ale je tam klid a pohoda. Jen nevím, jestli mám, protože ještě pořád je dom trochu co připravovat. Nehledě na to, nechat tu přítele samotného, tak to můžu komplet ukllízet znovu.

    #882480
    Anonym
    Host

    Tak to my větší úklid děláme vždy o víkend ale prach a luxování by bylo potřeba každý druhý den, tak že úklid nějakým velkým vygruntováním nevyřeším, ty okna snad vydrží nějakou dobu navíc jsou opravdu fuj. Musíme také pořídit nový mop na vytírání nějak jsem ho ohnula tu násadu :-). Jo také jsme zvědavá do jaké stavu bytu se vrátím z porodnice, ale snad se partner předvede a naklidí, nebo povolám mamku. Ale budu mu věřit, že to zvládne uklidit sám.

    #882481
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Holky,

    Misho – ten čaj peo kojící mamky jsem si koupila od firmy Leros (Leros Baby) – Čaj pro kojící matky, bilinný, ale koupila jsem si zároveň i ten fenyklový.

    Jinak koukám, že všechny uklízíme jako smyslu zbavené. My teda nemáme okolo žádné stavby, takže naklizeno už mám a nepráší se mi tady…ale máme kocoura (Britský modrý) a ještě od jara pořád trochu líná, takže taky luxuju každý druhý den. Ale nevadí mi to, když jsem doma a mám už všechno uklizené a nachystané. Už mi zbývají jen 2 věci – naše sedačka sněhově bílá se dá „svléknout“ a vyprat, takže na to se chystám příští týden a zároveň také převléknu peřiny v ložnici a budu mít do porodu klídek.

    Můj přítel je docela puntičkář, takže vím, že až se budu vracet domů z porodnice, bude doma naklizeno jako nikdy 🙂 . Jsem ráda, že je takový…je to velká pomoc. Když je to nutné tak i vyžehlí…takže si nemůžu stěžovat.

    Dnes jsem byla na druhé poradně v porodnici – 37+2, kontolovalo se klasicky moč + tlak a váha – mám nahoře 10kg, prckovi kontrolovala paní doktorka srdíčko, průtok krve pupečníkem, dělala dnes i UTZ tak má dle odhadů cca 2800g a nakonec mi natočili i první monitor a taky všechno ok. I přes každodenní poslíčky se dole zatím nic k porodu nechystá a prďola je stále hlavičkou dolů připraven ke startu 😀 . Takže u nás dobrý.

    Jen jedna drobnost…nemám sice toho streptokoka…ale mám jiného bacila, kterého je potřeba před porodem přeléčit čípky – takže budu zavádět na noc do pochvy…ale prý to není nic vážného a je to běžné. Takže tak.

    Holky, chci se zeptat…jak se to blíží, tak jsem se malinkou koukala, co všechno je potřeba zařídit po návratu z porodnice…a chci se trošku poradit.
    Je mi jasné, že se musí udělat toto:
    – vyzvednout rodný list mimča na matrice
    – poslat kopii rodného listu zaměstnavateli
    – nahlásit mimčo na pojišťovně (do 8. dnů po porodu)
    – pak taky zavolat pediatrovi a domluvit první prohlídku mimča
    – objednat se u gynekologa na prohlídku po 6ti nedělí
    a já se pak musím objednat i k zubaři…asi 2 měsíce po porodu

    Ale co nevím, tak jeslti je potřeba hlásit kvůli platbě za popelnice, že je v domácnosti o osobu více a taky, zda se musí kopie rodného listu posílat (dodat) i na OSSZ, která mi vypláci mateřskou?
    Nevíte?

    A k té mateřské….nevíte, jak to chodí, když mi teď přišla poslední výplata od zaměstnavatele za část června a účetní mi říkala, že papíry ohledně mého nastupu na MD posílala na sociálku 28.6., kdy mi asi přijde první platba mateřské ze sociálky na účet?
    Jetli ji mám čekat ještě v červenci, nebo spíš až v sprnu…když jsou to úřadové, kteří mají na všechno čas, navíc je doba dovolených…nebo si tam mám radši zavolat?
    Nemáte s tím už některá zkušenost? 🙂

    #882482
    Anonym
    Host

    Markét, tak já mám zrovna čerstvou zkušenost. Jsem od 25.6. na MD (byl to poslední možný termín). Tehdy mi na sociálce říkala, že se mateřská dělá začátkem měsíce. Takže to od začátku července hlídám. 12.7. mi přišla první platba a to za úsek 25.6.-30.6. Takže další platbu očekávám až zase kolem půlky srpna, tentokrát za měsíc červenec.

    Popelnice bych neřešila 🙂 … oni se ozvou sami, u nás je to teda na byt a m2, takže tenhle problém nemám, ale určitě budu vozit malou k mámě, kde je to na osobu a 100% ji tam přihlašovat nebudeme.

    Ono to uklízení u nás není tak dramatické, máme byt téměř prázdný, takže důkladný úklid se dá udělat za 1 den, ale takhle na to už není síla, tak to rozkládám. Jen do toho pořád dochystávám pokojík a žehlení a praní je takové nekonečné. Míchají se mi tam naše věci s tím, co zrovna dorazí nového pro mimíse a musí se taky vyprat, takže sušák na prádlo funguje pořád.
    S tím, že by přítel před naším příchodem načančal byt teda rozhodně nepočítám, byla bych určitě zklamaná. Spíš tu očekávám větší bordel než před odchodem, protože tu bude 4 dny sám a úklid zbyde na mě až se dám dohromady.

    #882483
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Leni, děkuji mov za info….já tedy jsem na mateřské zhruba o týden dřív než Ty, od pondělí 20.6. a jak jsem psala, účetní v práci mi volala, že papíry na sociálku posílala 28.6., což bylo úterý, takže by to teoreticky taky měli stihnout a už by mi měla přijít první platba za období 20.6 – 30.6., ale dodneška nic. Tak nevím…mám ještě počkat, nebo tam radši v pondělí zavolat nebo radši rovnou dojít. 🙁

    Mám z toho hlavu jak pátrací balón…nesnáším tyhle úředničiny… 🙁 .

    Ale to je škoda, že Ti přítel aspoň trošku s úklidem nepomáhá…neříkám, že ten můj by gruntoval pořád, ale když se do toho dá občas sám od sebe, mám z toho velkou radost, protože to vůbec nečekám…a strašně mi to pomůže…a pak ho chválím a chválím…to on má moc rád a já vím, že mi příště pomůže zase 😛 . Chlapi mají prostě pochvalu rádi, i když dělají, že je jim ukradená 😀 .

    #882484
    Anonym
    Host

    Markét tak to je dobře že jste v pořádku, s tím papírováním, vím přesně o těch věcech co jsi napsala ty. Já nastoupila na MD od 1.7. tak že první mateřskou očekávám v srpnu tak jsem zvědavá zda to klapne a nebudu na to čekat, mají na to 30 dní od doby co jim od zaměstnavatele přijdou veškeré potřebné doklady. S tím hlášenám to mám stejně jako Lenka, ono je rozdíl mít svůj byt a třeba městský nebo u majitele, záleží jak je to ve smlouvě. Já hlavně po porodu si musím nechat udělat novou občanku a přehlásit trvalý pobyt, chtěla jsme to už teď, ale chci si malého napsat do OP když bude mít příjmení po partnerovi abych mohla prokazovat, že je můj 🙂 a nemusela někde něco řešit s rodným listem. U nás partner jen luxuje, dokonce i vytře,ale to nerada vidím – já to totiž dělám jinak a přijde mi že on to šmudlá, jinak pračka, žehlička a umýt WC je pro něj španělská vesnice. Ještě naplní myčku a vyklidí a 5x se zeptá kam co patří 🙂

    #882485
    Anonym
    Host

    Market: já nastupovala na MD 13.6 (má kamarádka o týden dřív a už má peníze na účtu)já zatím ne, jen od zaměstnavatele. Myslím, že je podstatný, kdy to paní účetní pošle, pak to zpracují…Trošku mi to zpřeházelo plány, termíny k placení mám na účtu kolem 15tého a teď to musím posouvat:o(, zítra musím do banky, no:o( Matrket, všichni ouřadové nejsou stejní:o)))Za ty info díky, sesumírovala jsem si to, ale asi to bude chtít někam napsat, přeci jenom…

    Jinak popelnice se platí v místě trvalého pobytu.
    Holky, já okna nemyju, vždyť se to nemáá:D

    #882486
    Anonym
    Host

    Radu, já vím, že popelnice se hlásí v místě trvalého pobytu, ale já ho mám právě ještě u mamky a malá bude se mnou 🙂 a stejně to hlásit nebudeme :)… bydlím jinde, tak jim to musí být jedno. Naštěstí v tom mamčině domě se nehádají jako třeba tady, kde bydlím já.

    #882487
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Ahojky
    tak já dnes byla v porodnici na KTG a prý dobré kontrola za týden. Jen nevím co na tom grafu viděli protože drobek se v bříšku pořád vrtěl tak to tam skákalo 🙂
    Já mám taky ty poslíčky často ale je to i tím, že se tam drobek docela vrtí žene se sem asi bouřka tak sem říkala mojemu že při bouřkách se rodí se jen smál.
    No stav úklidu doma asi u nás nebude můj na to moc není to bych se divila ale třeba překvapí ale jinak tu má uklizeno děti jsou totiž u babičky 🙂
    … no znám i případy kdy se holky vrátili do pěkného bordelu no jo když on partner prý slavil 😀 a pro jednu známou ani přítel nepřijel do porodnice nebyl schopný musela přijet maminka.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,336. až 1,350. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist