Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,351. až 1,365. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882488
    Anonym
    Host

    Tak to je také pěkné, že jí z porodnice nevyzvednul, většinou tatínci slaví hned ten den co se mrne narodí a pak zbylé dny střízlivý. No přítel bude slavit u nás v areálu co máme restauraci, tak že ho domu někdo těch 200 m odvede, a máme dohodu, že tady nikdo nebude přespávat ani se slavit, aby se právě ten velký bordel neudělal tak snad to tak i bude, ale přišel s tím vcelku sám tak jsem byla ráda. Já mám pocit, že se mi poslíčci zmírnily, tedy možná už je ani tolik nevnímám, protože když se malý někam natlačí tak je to stejná bolest

    #882489
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    To já sem zvědavá jak se bude slavit u nás, možná na zahradě, protože už máme malou, ale třeba moje máti nebude chtít slavit a vyšle pány někam do města. U dcery muž slavil až druhý den, narodily sme se večer v pul deváty a to už by asi nevyšlo, ale stihnul to s mýma rodičema a lidma co bydleli pod nám a když mi přinesl věci druhý den tak sem věděla jen co přišel do dveří že je mu blbě. I když skoro nic nepil, s ním ty zásadnější věci hýbou, prej když jel z porodnice domu tak plakal. No a večer s kamarády pil kolu po lžičkách takže všichni chlastali a on skomíral 😀
    Ve středu když sem šla do Podolí na tu kontrolu tak šel proti nám novopečený tatínek a koulely se mu slzy jak hrachy, to mi připadá hrozně hezký když to narození potomka ty taťkové prožívají.

    #882490
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Tak koukám, že muže pomocníka mám téměř jen já 🙂 . Holt, každý jsme nějaký…ne nadarmo asi můj přítel vždycky vtipkuje a říká, že ON je poslední unikát na světě a měla bych si toho vážit. No a teď to upravil a říká, že je předposlední unikát, protože poslední bude jeho syn Daneček, až se nám za 3 týdny narodí 😀 – no vtipálek.

    Holky, děkuju Vám moc za info. Radunko, pokud Tvoje kamarádka už penízky má a Ty taky ne…a mají na to těch 30dní, tak počkám…a pokud se nebude nic dít, tak tam pak zavolám, nebo dojdu, záleží, jak na tom budu s porodem / po porodu.

    A ještě mám dotaz, až porodím a budu mít rodný list prcka, mám teda kopii RL dodat i na tu sociálku, nebo to není potřeba a dává se jen zaměstnavateli?

    A holky…já už nad tím asi hodně přemýšlím…ale zrovna včera mě napadlo, že nevím, jak mám připravit postýlku, respektive, když bude horko, čím mám pak prcka přikrýt. Vím, že u novorozenců je potřeba hodně hlídat podchlazení a přehřátí, je to u nich rychlý….
    Mám pro něj doma: spací pytel, zavinovačku, rychlozavinovačku, lehkou letní deku, fleesovou deku a pak prošívanou anitialergickou peřinku…tak vůbec nevím. Když bude oblečený na noc v overálku, jeslti stačí v horku nechat ho na noc jen v zavinovačce…no asi to moc řeším, co? 😛 Mám doma všechno hotový a nachystaný, tak přemýšlím nad kravinama 😀 .

    #882491
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Máš pravdu včelko, je to moc hezký, když taťkové taky ukážou, že je to těší, že jsou taťkové a že jsou šťastní a spokojení.
    Můj přítel je teda chlap k nezaplacení, jak jsem psala, pomůže s úklidem, je to kutil, takže práce mu není cizí, co může si udělá sám, dobře a kvalitně…ale zase má tu slabou stránku, že nedává najevo city.
    Jsme spolu 3,5roku a projevil se asi 3x. Ani mi už neříká, že mě miluje. Ani když viděl 2// na těhu. testu, zůstal chladný. On ty city pak projeví jinak a ve chvíli, kdy to člověk absolutně nečeká a o to víc, to zase dostene a dojímá mě, až mě to dohání k slzám.

    Takže právě proto jsem zvědavá, jak se bude tvářit, až bude u porodu a až uvidí našeho a jeho vytouženého syna 🙂 . Skutečně vůbec netuším, jak se bude tvářit, chovat…co bude říkat. Dpíš si mylím, že nebude schopen slova, aby se tam nerozplakal…ale uvíme, nevhám se překvapit.

    Jen vím, že otec to bude úžasný, stejně jako partner pro život (pro mě).

    #882492
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Markét, já když přišla z porodnice tak doma bylo naklizeno jak nikdy, pral i závěsy 😀 Myslím že až se vám prcíček narodí tak se bude nosit jako páv, uvidíš, pokud se na něj jak říkáš těší tak budeš čubrnět. Já měla strach že bude zklamanej že druhé dítko není kluk, ale asi to byly jen předsudky, těší se na holčičku a je mi jasný že bude zas na měkko až se nám narodí. Naší první dcerku miluje a když jí dá na zadek, protože zlobí jak smyslů zbavená, tak mi večer říká jak mu to je líto že jí plácnul a to jí neřeže, ale jen občas jí pleskne, na výchovu sem tu já, zlá matka 😀
    S tou sociálkou, já sem do práce i na sociálku volala a všude jim stačilo nadiktovat jen rodné číslo. A s tou zdr.pojišťovnou, je to trochu jinak, všude píšou že do osmi dnů ale ve finále vám řeknou že jim to máte nahlásit až s rodným číslem a to máte až s rodným listem, a matrika na to má dost času, nám pro něj jel manžel v momentě kdy ho vydaly a bylo to po více jak 14dnech.

    #882493
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Děkuji Včelko, tak já to pak obvolám až budu mít rodné číslo prcka a uvidím, jestli budou chtít ještě poslat kopii RL nebo ne a vystačí si s tím rodným číslem.
    O té pojišťovně mi to teď taky říkala švagrová, má 3týdenního chlapečka a taky dostala rodný list až tento týden v pondělí, takže na pojišťovnu šli později než po 14dnech a nic se nedělo.
    Děkuju moc 🙂 !!!

    Jooo to máš asi pravdu, asi se bude nosit jako páv, pyšný otec 😀 . A doma bude zase naklizeno, jako nikdy 🙂 . On bude šůrovat ještě ráno v ten den, co si pro nás pojede, úplně ho vidím…je to můj šikula a jsem ráda, že je takový. A bude plná lednice zdravého jídla, ovoce a zeleniny 😛 .

    #882494
    Anonym
    Host

    Na nás už dolehlo jméno pro miminko, včera mi pro to dali v porodnici formulář a prý že ho mám odevzdat měsíc před porodem dole v matrice. Trochu úsměvné, když mám 3 týdny do porodu a navíc jméno pro kluka je stále v nedohlednu :). A navrch tam po mě chtějí můj rodný list, který je ještě u mamky

    #882495
    Anonym
    Host

    Lenko to abyste už vybrali co 🙂 , no oni to dříve chtějí, ale nutit tě nemohou stačí v den porodu když ho nahlásíš pokud není vybráno, nechápu k čemu by jim to bylo takhle dopředu. No u nás také jasno ohledně jména není. Dneska se mě ptal tatka tak jsme řekla že pořád dvě varianty a jsme na mrtvém bodě. Tak já v DM teď pořídila čaj pro kojící matky, čaj od hippa pro malého, kdyby bylo potřeba nebo přišli nějaké vedra – ten se smí podávat od ukončeného 1 týdne a maminky ho doporučovali a koupila jsme malý balíček těch lněných semínek, ale uvidím zda na ně dojde. Ty když tak začnu pojídat až podle konzultace v porodnici a způsobu porodu.

    #882496
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Lenko, buď v klidu, oni ty matrikářky pruděj, ale podle zákona máš snad ještě týden po narození dítka možnost vybírat jméno. My to třeba dávali teď ve středu, když už sme tam byli a kdyby se něco stalo a já musela rodit v podolí, měla sem 5týdnů do termínu a jí se to nezdálo že už jí to mám dávat, takže buď prudějí že je to moc brzo nebo pozdě, si nevybereš. My už teda máme vybráno ale jistá si tím nejsem, ale už se v tom nechci hrabat, protože na nic lepšího prostě nepříjdeme

    #882497
    Anonym
    Host

    Já se netrápím, stejně tam s tím specielně nepojedu. Dám to tam příští týden až půjdu na poradnu … to bude 14 dní do porodu, ten jejich požadovaný měsíc předem už stejně nesplním 🙂
    Předvybráno už máme, kluk bude na 99% Benedikt. Trochu mě trápí délka jména, ale jinak se mi docela líbí (je jediné, na kterém se shodneme). Holčička nakonec ta Ella – tady jsem s výběrem naprosto spokojená… ostatně byl to můj návrh a přítel jej vzal 🙂

    #882498
    Anonym
    Host

    Lenko tak to máte pěkná jména vybraná a pro holčičku je to jméno super. My teď zvládli nákupy v autlet centru a musím říct, že sjem zázračně byli úspěšný. Jediné co si asi budu muset ještě koupit do porodnice jsou obyčejné ručníky někde v Ikee nebo v Kika, máme mít 2-3 do porodnice a doma máme jen v sadě a drahé a ke všemu světlé tak bych je nerada zničila. Tak tašku zabalím jen z části. No jsme dneska už po tom 3 hodinovém courání úplně mrtvá, ale dnes přítel přivrtá tu konzoly tak snad už to na 100% bude mít malej připravené vše. Tak pěkný víkend holky

    #882499
    Anonym
    Host

    Uf, tak se musím pochválit, ale právě jsme domyla veškerá okan a žaluzie z obou stran včetně veškerých mezírek a parapetů a jen co přítel doluxuje jdeme na to nejhorší a to mytí balkonu. Nějak mi to dnes sedlo a za necelé 3 hodinky jsem to zvládla a přítel jen chodil měnin kýble s čistou vodou. No něco na tom „hnízdění“ před porodem bude. Pořídila jsem v KIKA obyč ručníky do porodnice tak večer můžu konečně zabalit tašku do porodnice z větší části. Mám takovou radost, že to vše máme, ajk teď nepoteče ta voda teplá tak bych stejně nic neudělala, ale počítám že ze mě večer bude mrtvolka 😛

    #882500
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    No vidíš Misho, jak jsi se do toho dala a máš to za sebou :-). Je pravda, že já taky často potřebuju mít do práce chuť a když mě chytne „ulízecí“ tak to doma přímo lítá a přítel jen kouká 😀 .

    Mě dnes přišla první dávka mateřské za konec června, tak jsem ráda, že je všechno OK a nemusím to řešit. 🙂
    No a už se nán to pomalu blíží holky, já třeba právě zítra začínám 39. týden….neskutečné, už se těším, až ten náš poklad poprvé uvidím. Vím, že určit uroním slzičku štěstí.

    Jo a holky, já už jsem byla v porodnici v poradně 2x a zatím mi žádný papír ohledně jména malého nedávali…mám se na to tedy ve čtvrtek zeptat, co myslíte?

    #882501
    Anonym
    Host

    Jo jo Markét nějak mě to chytlo sama jsem koukala, ale v noci jsme nemohla vstát na WC jak mě bolelo v kříži, ale už je to OK. Ještě že je dnes pod mrakem hned je mi příjemněji, hlavně jak nám neteče teplá voda tak si nemůžu skočit do vany kdykoli. Ohledně toho papíru na jméno, klidně se na to zeptej tím nic nepokazíš, ale někde ho dávají až když přijdeš na příjem a jdeš rodit tak při té administrativě s tebou vyplní i toto, ale to mám jen z doslechu. Tedy tobě se to hodně blíží, mě běží 37 tt a do poradny jdu ve středu

    #882502
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    To jo, blíží… 😀 , ale jak se ochladilo, tak se cítím báječně 🙂 . Lidi okolo mě jsou naštvaní, že je ošklivě, já bych byla normálně taky, ale vzhledem ke stavu jaký je, jsem za to počasí fakt ráda. A těch co mají právě dovolenou a tráví ji v ČR je mi trošku líto…ale bohužel s počasím neuděláme nic, i kdybychom se stavěli na hlavu!!!

    Já mám poradnu ve čtvrtek, tak se na to zeptám, ale vzhledem k tomu, že budu rodit v menší porodnici, tak je možné, že to se mnou vyplní až pak, když přijedu rodit…ale zeptám se, pro svůj klid. 🙂

    Poslíčci mi nějak polevili, už nejsou tak časté, tak uvidíme…třeba je to pověstný klid před bouří 😛

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,351. až 1,365. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist