Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,411. až 1,425. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882548
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    No Leni :-),

    zkrácené děložní hrdlo už něco znamená…a nemyslím si, že to tak vydrží ještě 16 dní 😛 . Já mám do termínu 13dní a nic a vidíš…u Tebe už se děje. Nechci strašit, nebo přivolávat, ale přijít to musí na kažou z nás, na některou dřív, na některou později…tak třeba budeš mezi těmi rychlejšími 🙂 .

    Ale neboj se…zvládneš to…všechny to zvládnem!!!! 🙂

    #882549
    Anonym
    Host

    Ahojda holky,
    tak dneska jsme řešily všechny stejný problém:) , já se vydala opravdu v gumákách:), mám takové veselé a hravé:) a vzhledem k tomu, že mě čekala dlouhá cesta byla jsem za ně nakonec ráda, oblečení jsem vyšátrala, ani se moc nenabalila a stejně mi bylo teplo!A Máňa má termín, kdy, víme to? Já jsem se dneska tak nějka informovala (byla jsme na kurzu o kojení), takže mě další MUDr. jen tak nezávazně doporučila císaře a vypadá to, že snad už příští týden (berou prý v 38.týdnu 😐 ) mě vezmou, no…abych Vám pravdu řekla, trochu mě to vyděsilo. Můj chlap pořád nemůže chodit, zítra ho čeká RTG, takže to bude u nás doma veselé:o( to jsem ještě chtěla, aby se mnou zašel k fotografovi, abychom, měli památku, to nevím, jestli to zvládnem a kočárek taky „není doma“. Noooo…V pondělí by mě MUDr. měl odeslat do porodnice, abych se s nima domluvila, kdy co a jak. Počítala jsem, že mě to čeká „až“ po 1.8..ale asi ne
    No a a s tou taškou, ještě nemám žádnou kojící podprdu, jsem z ní značně bezradnáá. Jinak myslím, že vše mám jo až na ponožky, ty bych zapomněla, děkuji za připomenutííí. Doboru noooc

    #882550
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    já si teda nevzpomínám, kdy měla termín Máňa…ale možná tady plaším zbytečně a válí se někde na chalupě nebo tak něco 🙂 .

    Radunko, tak to věřím, že Tě včera zaskočili a navíc když máš muže maroda…nic veselýho teda. Tak jsem zvědavá, co Ti řeknou v porodnici…stáváš se horkou adeptkou na první mimčo 🙂 .
    Tu podprdu jsem taky pořád nějak nemohla koupit a nakonec jsem si vybrala v obchodě Triumph se spodním prádlem…zkoušela jsi nějaký takový krám? Já jsem zrovna narazila a i ochotnou prodfavačku, co se mi fakt cca 30mi věnovala, poradila, ukázala… Tak zkus něco takového 🙂 .

    #882551
    Anonym
    Host

    Tak tašky sbaleny :), jsou nějaké malinké a navíc poloprázdné, ale mělo by to stačit.
    Navíc než jste psaly, mám asi jen kapesníky a pak mi radili čípky … že se blbě chodí na záchod. Už tam pak strčit jen doklady a musím si koupit náhradní kartáček, nenapadlo mě, že tu taška bude třeba týden stát se sbaleným kartáčkem a já si nebudu moct vyčistit zuby :).
    Legrace je, že jedu ještě do úterý za mamkou na chalupu a tašky zůstanou doma, tak ten porod musí počkat než se vrátím do Prahy, přeci to nebudu tahat všude sebou :). Pak už se asi budu držet radši v Praze ….

    Radunko, tak se drž. Ale ono se to asi dalo u tebe čekat. Mě včera doktor taky trochu vyděsil, že se malá chystá ven …. nečekala jsem to dřív než v srpnu, spíš jsem očekávala přenášení … tak uvidíme, kam se to do příštího týdne posune.
    Podprdy mám jen ty lidlové .. zkoušela jsem ty pohodlné „zázraky“ od medely a anity, obě ve 2 velikostech a nic, vůbec mi neseděly. Takže až se prsa ustálí, tak si koupím v nějakém obchodě se spodním prádlem jako Markét. Jo a ještě mi chybí stahovací kalhotky.

    #882552
    Anonym
    Host

    Leni, já mám v průkazce ten CS celkem rozepsaný – hodnotí se pět věcí (naléhající část- asi jak moc dole je mimi, rozšíření hrdla, zkrácení čípku, konzistence čípku, směr čípku), u každé je 0,1 nebo 2 body, takže můžeš mít teoreticky CS 0-10. Mám tu napsané, že CS6 je kritický u 36tt, CS7 u 38 – tipla bych, že to znamená, že hrozí v té době při daném CS předčasný porod. No ale u tebe už předčasný porod nehrozí, už jsi prakticky v termínu:)
    Máňa má dle MS termín 1.8. myslím, ale nevím, jak dle UTZ.
    S kojicí podprdou jsem to trochu vymňoukla – normálně mám 75B, tak jsem si řekla, že musí stačit 80C, objednala jsem si jednu přes net a koupila jednu „lidlovou“. No a tu přes net (je moc pěkná narozdíl od ostatních kojicích – ty mi připadají jak kýble na obr ramínkách), tak tu mám na sobě zrovna teď – je mi akorát, takže po zvětšení asi smůla. Ta z Lidla je větší, třeba poslouží, no ale jak psala Market, zaujala mě ta triumfácká vyztužená – tak jsem šla do oblíbeného výprodejového triumf obchůdku, tam teda tu vyztuženou neměli, ale paní se mi tam taky věnovala a nakonec mě přesvědčila na velikost nějaké bavlněné 85E!!! Jakože tam je hodně rezerva, ale že je to potřeba na to zvětšení a taky ty vložky, případně na noc i plínky prý..Takže jsem zvědavá, která nakonec bude favoritkou – aspoň mám výběr..

    #882553
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Jo Máňa má ten termín jak já podle MS 1.8.
    Já bych už taky chtěla jít rodit nějak zase v noci tlak na konečník tak nevím, ale já obě děti přenášela tak uvidím jak si to tento drobek vybere.
    S kojíci podprsenkou pořid si Radunko zatím obyčejnou ty prsa se ti pak srovnají tak koupíš lepší po zkušenosech to vím já mám taky zatím jen 2 z lídlu.
    Jinak kartáček mám pořízený nový v tašce i s novou pastou ať na to nemusím myslet.
    A fotečku určitě si udělej aspoň doma já se teď taky fotila doma a ještě sem si je upravila černobíle a do hněda a jsou jak od foťáka mi říkala kámoška. 😀

    #882554
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, to byla noc:o(, usla jsem asi po druhé hodině a vstávala v osm, asi to na mě nějak už doléhá:o( Vy spíte normálně?Mě nevadí bříško, spíš asi podvědomí…
    Market: byla jsem ve 2 obchodech a teda byla to síla (bydlíme na malém městě), ale oni asi tak vypadají všechny ty podprdy. Myslela jsem, že si objednám přes net (že to lajsknu) takovou pěknou, vyztuženou, ale včera na kurzech nás ale varovali, že si máme koupit prodyšnou a kvalitní. Leni: upřednosťnovali tu medelu, jsem si říkala, že bych si ji koupila, že se mi líbila, ale nezkoušela jsem si ji, v lékarně ji tam zas neměli,je to boj:o)Tak budu pátrat dál, snad to stihnu:o) To se Ti Leni nedivím, ale když budeš mít klidový režim,myslíš, že to nepomůže?Mějte se pěkně:o)

    #882555
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, že by nám začínal porodní maraton :-). Jo podprsenky to bylo dílo, ale opravdu jsou dobré ty byvlněné a prodyšné a jak psaly holky v průběhu kojení se velikost ustálí a pak se vyplatí koupit lepší, ty mé ze Spencra jsou příjemné tak to snad bude ok. Kamarádka si kupovala v babyparku kde je mají, ale nechtělo se mi takto na začátek kupovat takhle drahou, pak to vidím také na net kde si kupuji normálně. Jinak já dnes spala jak mimčo a probudila se ted v 9, ale taky jsem dva dny před tím vstávala brzo jednou v 7 a jednou v 6 tak jsme to dohnala, jen mi začíná nějaká rýma 🙁

    #882556
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Já mám jednu podprdu po dceři od Anity, ale fakt zázrak to nebyl a není, zato stála ranec, teď mám z lidlu a řekla bych že za ty peníze luxus 😀
    Leni rodila sem v podolí ale do poradny sem tam nechodila, bonbonky sem dostávala u své dr. V podolí ti nedaj nic, ani po porodu slušnou košili 🙁
    Já se dneska docela dobře vyspala, nebylo vedro a tak sem se nepotila, krásný, a na wc sem šla jen v jednu hodinu a pak ráno, to sem měla ale co dělat dojít 🙂
    Dneska sme odvezli kocoura na operaci, chudák přestal žrát a včera měl i oteklou hubu tak ho muž vezl na veterinu tak má zánět v puse, to má z toho že se chodí rvát a loví myšičky. Tak mu to dneska budou řezat, bude pod narkozou takže sem zvědavá na večer kdy si ho máme vyzvednout. Se bude chovat zas jak magor, tělo nebude poslouchat ale mozek bude mít jak jura a bude všude skákat.
    Večer mi manžel při mazání břicha povídal že se mu zdá že chci císaře, že myslel že chci normálně, no ještě abychom se my dva dohadovali jak budem rodit. Asi o tom moc mluvím, ale já si to potřebuju v tý hlavě trochu srovnat.

    #882557
    Anonym
    Host

    Kačko, já to ani neberu jako předčasný. Mě jen překvapil ten obrovský posun za 1 týden, ale na druhou stranu jsem to mohla čekat, když je 2 týdny do porodu, co ? 🙂

    Radunko, noc jsem měla přímo šílenou. Moje nervíky pěkně zapracovaly. Byla jsem asi 5x na záchodě (normálně jdu tak 1x), pořád se mi zdálo, že mám břicho jak beton a že mě bolí a že budu rodit. Moc jsem toho nenaspala a ráno v 8h vylezla zmlácená z postele a šla sbalit tu tašku. A ted nic, pohoda :). Klidový režim neřeším, funguju normálně, tak max porodíme trošku dřív. Zítra budu 38+0, to už není nic špatně, když přijde porod.

    Včelko, od Podolí ani nic nečekám. Košile na pokoj mám radši svoje 2x ..od Vietnamců za 100ku s konflíkama rozepínací :), jejich použiju, pokud to nebude stačit. Mě třeba překvapuje, že na sál mám mít i vodu na pití. Tak tu by snad mohli dodat, ale co nadělám. Jediné, co neřeším, je oblečení a kosmetika pro mimi do porodnice, to použiju jejich. To by tam všechno mělo být.

    #882558
    Anonym
    Host

    Dnes jsem si kupovala fleesovou zavinovačku (fusak) do autosedačky, jde použít i do kočárku. Neměla jsem ji a myslela jsem, že ji pořídím později, že v létě není nutná. Ale včerejší počasí mě pro ni vyhnalo, když jsem viděla jak si z porodnice jeden tatínek odnáš mimi … tak stejně bude potřeba a měla by vydržet téměř do 1 roku.

    #882559
    Anonym
    Host

    Lenko také jsme kupovali „zavinovačku“ do autosedačky, která lze použít i do kočárku apod., ono to mimčo je stejně v té autosedačce tak zapadlé, že je dobré tam něco mít aby tam byl lépe uveleben. Jinak já k Apolináři mám mít na porod také vodu a bombony (hroznový cukr) ale ta voda je spíš pro mě jinak tam člověk může požádat o čaj z barelu, ale asi si všichni vybavíme jak moc „dobrý“ byl na školách apod. tak spíš ůz toho důvodu. Jinak ted jsme dali hodinkovou procházku a musím říct, že toho mám až až už to nějak nejde ne jen že mě trochu pobolívalo v kříži ale jako by mě celou cestup rovázely křeče apod. jsme chvilkama myslela že neudělám krok a někde tam zůstanu.

    #882560
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    jooo čaj v porodnici,to si neumíte představit tu mňamku, kam se hrabe školní jídelna. Když sem ležela v podolí na jipce tak sem po anestezii měla furt žízeň a tak jsem furt škemrala o pití, a prostě musela sem to vypít, ale pak mi nosil manžel čaj i vodu z domova.
    Já mám fusak do sedačky, zavinovačku mám jednu spíš na focení než na nějaký cestování, mám dost kombinezek po dceři, které ani jednou neměla na sobě, tak je teď asi užijem.
    Dneska sem jak po opici, furt se mi motá hlava, chvílema mě bolí břicho a nic mi nejde…..tak si říkám už aby to bylo za mnou, až to tady bude, tak si budu říkat že to bylo lepší když sem měla pupík…

    #882561
    Anonym
    Host

    Ahoj srpňandy, novinky ode mě máte ve Snažilkách-těhulkách na straně 159 😀
    Už k vám nepatřím, měla bych se přesunout do červencových 😀 Porodila jsem v pondělí 18.7. v 1h24 ráno, 38+3 tt. Od počátečních jakýs takýs příznaků kolem poledne to tedy trvalo něco přes 13 hodin. Malý měl při porodu 3550g a 50 cm, byl v naprostém pořádku, Apgar skore 10-10-10.
    Epidurál jsem neplánovala, ale neodmítala jsem ho automaticky. Protože jsem měla během kontrakcí nesnesitelné bolesty kyčlí (jako kdyby mi někdo vykloubil nohy), tak jsem si ho nechala píchnout. Pak už bylo všechno OK a měla jsem spoustu sil na porod.

    #882562
    Anonym
    Host

    Tak jsme si zabalila tašku do porodnice, včera mě večer pronásledovaly poslíčci, že jsem se tady kroutila, a když už nám Mána porodila dřív, tak je asi na čase a nebudu se spolehat na to, že mám ještě dost času 🙂 a vyplnila jsme veškeré ty papíry a souhlasy co v porodnici chtějí, jediné kolonka, která je volná je na jméno/a pro mimčo.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,411. až 1,425. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist