Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,426. až 1,440. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882563
    Anonym
    Host

    Misho, v jakém jsi týdnu?
    Já jsem měla tašky připravené (velkou a příruční na porodní sál), jen jsem podle odškrtaného seznamu přihodila mobily s nabíječkami, peněženku, složku s doklady (laboratorní výsledky, souhlasy apod.). Takže jsme vyráželi do pěti minut od volání do porodnice. Nezapomněla jsem vůbec nic !!! 🙂 Manžel byl naštěstí naprosto klidný, jel v pohodě, i na porodním sále byl klidný (až tak že tam usnul a já nakonec také a to jsem byla už otevřená na 7-8 cm).
    Kdo je tu teoreticky na řadě? Raduš má termín 1.8. a další je kdo?
    Kdo plánuje epidurál? Já ho neplánovala kvůli všem negativům, o kterých jsem četla a slyšela, ale zároveň jsem ho nevylučovala, protože jsem neznala svůj práh bolesti. Vůbec se za to nestydím, že jsem si ho nakonec nechala píchnout, protože nikdo neví, co jsem prožívala. Takže holky fakt nedejte na hlášky „rodilo se bez něj i dřív, tak můžu porodit i já“. Je fajn ho mít v záloze jako záchranou brzdu 🙂 S tím mým porodem to byl takový fofr, že jsem ještě ani nestihla mít výsledky výtěru na Streptokoka B. V pátek odpoledne jsem bylla u gynekologa, odvezli jsme stěr do laboratoře a v neděli jsem rodila. Porodní asistentka zkoušela do laboratoře volat, ale ještě neměli zpracované výsledky. Takže jsem dostala automaticky antibiotika. No a samozřejmě že jsem ho nakonec neměla.
    Ani nevíte, jak mě těší, že jsem po porodu skoro na své původní váze. Věděla jsem, že kvůli cukrovkářské dietě moc nepřiberu, ale tohle bylo fakt překvápko. Nabrala jsem osm kilo a pak za poslední týden na otocích cca 1-2 kg. Druhý den po porodu jsem měla lýtka nad kotníky hubená jako nějaké patnáctileté dítě 🙂 Nepřišlo mi, že můžu být trochu nafouklá i tam, vždycky jsem tak nějak registrovala jen otoky pod kotníky a maximálně okolo kotníků. I manžel mi říkal, že mám hrozně hubené nohy.

    #882564
    Anonym
    Host

    Mano, já mám TP 8.8. tak že také budu začínat 38 tt, doktor se u mě přiklání také k dřívějšímu porodu než dle MS (14.8.). Já jediné co musím dát ještě do tašky jsou pantofle co mám pro doma zbalené jsou jen do sprchy. Já mám tašku jednu navrchu mám ručník a mycí věci a pantofle na dobu ve sprše a pak zbylé věci až na pokoj. Jina přihodit telefon do kabelky a myslím, že až to přijde vyrazíme také hned, ale u mě se dle UTZ v porodnici bude rozhodovat jak budu rodit. Poradnu mám ve středu tak se ůzeptám kdy mám jít na UTZ a podle toho se rozhodne zda budu vyčkávat nebo si domluvím termín na císaře. Je super, že to takhle zvládáte, já epidurál nevylučuji,a myslím, že na něj dojde pokud budu rodit normálně, jsem cíta, i dkyž věřím, že porod je něco jiného. No ještě ros.lenka je prý dle lékařů celkem připravena u té to také může být kdykoli.

    #882565
    Anonym
    Host

    Máňo, moc gratulujeme určitě za všechny! Vidíš, měly jsme tu nějaká tušení:o) a máš to za sebou!Jaký je malý a jak to prožíváš?Trošku Ti závidím, ale mile Ti závidím, že je to za Tebou a zvládla jsi to, šikulko:o) Vidíš, Ty už to máš za sebou a já tu řeším kojeneckou podprdu:o)
    Jinak zavinovačky mám taky, prý je to dobrá věc – mimčo se nemele a cítí se v ní, jako v bříšku.
    Misho: nějak jsem se tady ztratila, Ty by jsi šla taky možná na císaře, to mi nějak uniklo….?
    Děvčata, dobrou noooc

    #882566
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    Máňo, samozřejmě velká gratulace, jak už psala Radunka…tiše Ti všechny závidíme, že už to máš za sebou a v podstatě hladce a bez komplikací a to je moc moc dobře…a že jste s Maxíkem oba v pořádku.

    Po Radunce (u které to dle MUDr. může taky přijít kdykoli) jsem možná na řadě dle termínu Raduš a pak asi já s termínem 2.8., takže nám teď běží 39.týden a jsem už připravená na všechno 🙂 . Taška sbalená, všechny doklady a papíry nachystané a vyplněné v kabelce, kterou si budu brát sebou a v den D do ní jen přihodím mobil s nabíječkou.

    Holky, mě se včera o tom mém porodu zdálo…a podstatě to taky nebyla žáfdná tragédie, docela se mi líbilo jak hladce to proběhlo, ani jsem neměla velké bolesti po šití a taky jsem si v tom snu nechala píchnout epidurál. Taky ho nevylučuju…říkám si, že nevím co mě čeká, takže pokud ucítím, že už to nedávám a bude ještě čas ho píchnout, nepovažuju to za zbabělost a půjdu do toho.
    Proč to nevyužít? No ne? Dnes už je to myslím na hodně vyspělé úrovni a hodně bezpečné.
    Takže holky, od úterý 26.7. začínám poslední 40. týden, tak ubidíme, co se bude dít 😛 . Ale už se moc těším, až toho našeho drobečka uvidím.

    Řeknu Vám, že když jsem si včera od Máni četla celý ten popis porodu, tak nakonec jsem měla až slzy v očích, když tam popisovala, jak jí PA řekla hned po porodu ať natáhne ruce, že jí dá malého na bříško….no byla jsem fakt dojatá…ach ty hormony 🙂 . Pak opravdu věřím, že může být porod i krásným zážitkem a že na ty bolesti člověk rychle zapomene.

    Jinak zavinovačky máme taky…jak klasickou, tak rychlo zavinovačku a dostali jsme od babičky i zavinovačku do autosedačky, což si myslím, že je super, že se dá používat třeba i v postýlce, v kočářku apod. a vydrží téměř do 1roku 🙂 .

    Jinak já jsem včera dokončila přípravu postýlky…dala jsem na matraci chránič, prostěradlo, naisntalovala jsem monitor dechu a nad postýlku dala nebesa…takže princovo království je přichystáno…teď už jen aby se náš Daneček rozhodl přijít na svět. 😛

    #882567
    Anonym
    Host

    Tak jsem dnes byla celý den venku a na nohou, na vzduchu a sluníčku a jsme vyřízená a hned bych šla spát.
    Radunkas – jo u mě je to také jedná z možností porodu, ale pouze kvůli velikosti mimča, pokud bude mít ke 4 Kg tak na 90% jdu na císaře, bude záležet na UTZ z porodnice před termínem. Nemám postavu na porod takto velkého mimča a mám z toho i obavy tak proto. Tak jsem zvědavá kdo bude další na řadě

    #882568
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Holky,

    mám dotaz…vím, že dřív byla…nebo se to možná jen připravovalo… že otec dítěte měl po jeho narození ze zákona možnost čerpat několik dní placené dovolené v zaměstnání. Ale na netu jsem k tomu nic moc nenašla…nevíte jak to je dnes a u nesezdaných párů? :S

    #882569
    Anonym
    Host

    Markét nic takového ze zákona není ani u manželů. Někteří zaměstavatelé to však umožnují jako zaměstnanecký bonus. Jediné co ze zákona je volna na svatbu nebo na vypravení pohřbu a i tam je to jen pro přímé příbuzné (zjednodušeně řečeno)

    #882570
    Anonym
    Host

    Market: Myslím, že o tom ví Máňa – koukni na její diskuzi na „snažilkách“ na str. 159, jak tam psala o porodu, myslím, že tam o tom něco psala…anebo ať se muž zeptá v práci )účetní, to je asi nejlepčí. Našla jsem něco na netu diskuzi: http://www.poradte.cz/spolecnost/4734-placene-volno-pri-porodu-pro-manzela.html
    VYPADÁ TO, ŽE NIC TAKOVÉHO NENÍ, JEN NA PŘEVOZ DO NEMOCNICE – cesta – že je to placené, jinak nic. ještě tento článek: http://www.podnikatel.cz/clanky/svatba-narozeni-ditete-prestehovani-narok-na-volno/.html
    Misha:takže se to u Tebe rozhodne až půjdeš na ULTR., a zvažovala si, zda si necháš ten celkovej nebo lokální?Máme stejný termín, tak uvidíme, že?

    #882571
    Anonym
    Host

    Asi bych si nechala ten lokální abych malého viděla, ve středu mám poradnu tak se dozvím termín UTZ a nějaké info. V ČR nic takového opravdu není, Mana je ve francii tam to třeba je, tady to může umožnit zaměstanvatel, zákon nic takového nenabízí, bohužel.

    #882572
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky, dovolím si vám tady dát jen jeden příspěvek. Prodávám věcičky po naší Valentýnce, pokud byste měla některá zájem, tady je odkaz http://www.sbazar.cz/bazar-uvalno/petra-du17852634.html
    Vše je krásné, bez flíčků, hodněkrát nejde ani poznat, že není nové. s pozdravem Petra
    Moc vám přejeme krásné prožití zbytkui když studeného léta a bezproblémový a rychlý porod.

    #882573
    Anonym
    Host

    Jak psala Misha, já jsem ve Francii a tady je to jiné. Otec dítěte má nárok na 3 dny na porod a pak ještě 11 dní rodičovské dovolené, kterou může čerpat v kuse nebo po částech a to buď hned navázat na ty 3 dny volna nebo to začít čerpat do 4 měsíců věku dítěte. Tady je spousta sociálních vymožeností pro rodiny s dětmi. Čím víc dětí, tím je to finančně zajímavější. Dokonce tu funguje pro sociálně slabší rodiny příplatek na začátek školního roku, který se stupňuje s věkem dítěte. Nepamatuji si to přesně, ale jde to do stovek euro.
    Misho, kdyby se Maxík nedral na svět o 2 týdny dřív, tak asi byl také 4 kilový macík. Takhle měl váhu, kterou můj gynekolog odhadoval při UTZ v 32+6 tt z hodnoty 2220g. Hodně určitě pomohla ta striktní dieta na těhu. cukrovku. Jinak bych měla asi šestikilové dítě :S

    #882574
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    děkuji moc za Vaše příspěvky a názory a za články, Radunko 🙂 .

    Misho…jen pro Tvé info…ta moje švagrová co před měsícem rodila druhého chlapečka císařem…rodila prvního císařem v lokální anestezii a toho druhého v celkové anestezii (to se jí ani neptali, protože měli stravh, aby se malý nepřidusil).

    A říkala mi, že když to může porovnat, tak u toho prvního císaře s lokálním umrtvením měla větší a delší bolesti…cca týden byla špatně pohyblivá a moc jí to bolelo. A teď u toho celkového umrtvení už druhý den po porodu běhala po pokoji jako by ani nerodila a bolesti už třetí den necítila. Je to asi tím, že tu lokální injekci Ti píchají normálně do zad jako epidurál, proto pak ta bederní oblast bolí společně s podbřiškem delší dobu, ale tu celkovou dostaneš do žíly, tudíž nezatěžuje tu spodní část těla…podbřišek atd.

    Tak jen pro Tebe, kdyby Ti to třeba usnadnilo rozhodování. Kažfopádně v té celkové anestezii byla jen cca 1hodinu, pouze na tu nezbytně nutnou dobu, kdy malého vytahovali, ošetřovali a švagrovou šili. Celou dobu byl s malým její manžel, takže jakmile se probrala ještě na sále, manžel za ní s malým přišel, ještě hodinku tam s ním byli a když jí pak převezli na pokoj, malého odnesl na dětské a jel domů a ona několik hodin spala…protože dostala nějaké oblbováky proti bolesti…navíc rodila v 1h ráno, takže byla celou noc vzhůru, takže byla celkově unavená.

    No a zpravidla to chodí tak, že maminkám po císaři nenechávají mimčo nap okoji, ale 2 dny jí nechávají odpořívat a sledují její zdravotní stav a malého jí vozí jen na kojení, aby ho třeba neupustila, kdyby se jí udělalo nevolno atd. Takže pokud půjdeš na císaře, pak si ještě cca 2-3dny odpočineš a malého budeš mít u sebe na stálo až třetí nebo čtvrtý den po porodu.

    #882575
    Anonym
    Host

    Mano tak ten systém v té Francii je dobrý, hlavně že tatínek má volno a může doma pomoci, tady si ve většině případů bere dovču, ale jelikož je to plánované a stejně se většinou na dovču nejede myslím, že v tom není problém. Osobně si myslím, že tady by se takový „štědrý“ systém zneužíval, už takhle si někteří lidé myslí, že se o ně stát postará od narození do smrti a oni nehnou ani prsty.
    Markét děkuji za info, já jsme teď ve stádiu kdy opravdu nevím kdy budu rodit ani jak,ale ve středu snad budu zase o trochu moudřejší, a v srpnu může jít malý nasvět kdykoli vlastně už teď 🙂 myslím, že je připraven jak on tak my doma. Poslední dobou má každý den škytavku a to předtím vůbec neměl je to sranda

    #882576
    b Bejbina
    Registrovaný uživatel

    ahojky tak se nam to krati a klepe nam to na dvere uz se tesim az uvidime nase malinkate miminko 🙂

    #882577
    Anonym
    Host

    Misho, bolesti po epidurálu jsou asi hodně individuální, já ho předtím moc nechtěla, protože kamarádka měla ještě 5 měsíců bolesti zad v místě vpichu a jiná známá zase zažila, jak se doktor nemohl 5x trefit a nakonec tou jehlou šmejdil v zádech (asi stejně jak už jsem tu probírali, když sestra hledá jehlou žílu v ruce). Mně nejdřív namazali záda znecitlivujícím gelem, takže jsem musela aspoň 15 minut čekat na účinek a pak mě doktor píchal. Tady se při pohovoru s anesteziologem v 9. měsíci zjišťuje, zda rodička dokáže dobře vyhrbit záda, aby se dal epidurál napíchnout. To jsem měla v pohodě a při těch bolestech v kyčlích jsem už neřešila, jestli mě pak budou bolet záda třeba ještě půl roku. Ale píchnutí epidurálu bylo na jedničku, po odeznění anestezie jsem žádnou bolest nikde v zádech necítila a ani teď se nic neobjevilo. Takže je to fakt individuální. Jestli máš možnost s doktorem probrat detailně, jak probíhá epidurál a jak celková, tak určitě neváhej. Myslím, že u celkové také pacienta intubují (strkají trubičku do krku, kvůli zajištění dýchání), to pak někdy může působit problémy. Navíc si fakt myslím, že celková anestezie přináší větší pravděpodobnost rizik než lokální.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,426. až 1,440. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist