Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,441. až 1,455. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882578
    Anonym
    Host

    Je pravda, že vlastně nevím o nikom kdo šel na plánovaný císař a měl by celkovou narkozu, asi bych šla do té lokální, přijde mi to lepší. No mrnous mi dnes cpe nožičky do žeber tak nevím co tam vymýšlí 🙂 . Já mám dneska přesně 14 dní do TP, nějak mi ty dny pomalu ubíhají, to čekání je takové zvláštní když člověk ví, že to vlastně může přijít kdykoli. A to jsme dnes byla čilá a prala a uklízela byt jako vysávání, prach apod. a ještě jsem se stihla válet u TV a hrát hry

    #882579
    Anonym
    Host

    Jéé, člověk tu chvliku není a Mana porodí 🙂 Tak moc moc gratuluju.
    U nás nic nového, jen to bříško leze níž a níž a malá se tam pěkně kroutí. Přijde mi, že se trochu otočila, nožičky cítím trochu jinde a mnohem níž, ale aspon už to tolik nebolí do žeber.Tak jsem zvědavá, co mi řeknou ve čtvrtek na kontrole… jestli tedy vydržím v celku :).
    Já jsem epidurál odevzdala bez souhlasu, zkusím to bez něj. Tak uvidíme… chtěla bych to mít už za sebou, to čekání ted na konci je takové zvláštní.
    Zítra dám menší udržovací úklid, definitivně dochystám pokojíček a vyzvednu vaničku. Tak pak už malá může přijít :). Třeba to to vysávání a vytírání trochu uspíší ….

    #882580
    Anonym
    Host

    Leni už se to blíží, já zítra také plánuji vytírat 🙂 to jsme dnes nezvládla tak to mám na zítra celý byt. Mě se mrnous pěkně vrtí a uý to celkem bolí, blbý je že mi přijde že je natlačený na nějakém místě a mě se blbě dýchá a pocity jak na omdlení tak nevím, no právě mám asi poslíčky super … taky už se těším až to přijde čekání je děsné takhle těsně před termínem

    #882581
    Anonym
    Host

    maminky, jsem hrozně drzá vím, ale začetla jsem se do vaší diskuze. Moc se mi líbí jak si píšete že cítíte mrňousky v bříšku. To je nádherná věc. Já patřím tady do únorových maminek a také jsme si tak psaly.
    Nám na uspíšení pororu řekly, hlavně sex, sex, sex a prdlačky. Valentýnka se nám narodila na přesný temín 14. 2. (pouze shoda, žádný záměr). Já rodila bez epiduralu a byla venku za 2,5 hodiny od prasknutí vody. Takže fofr. Skoro za námi nestihl ani dojet taťka. Během půl hodiny jsem byla otevřená na 10 cm.
    Moc vám všem přeji tak hodné a spinkající miminko jako máme my. V porodnici jsem o ní skoro ani nevěděla. měla jsem jí teda jen přes den. Měla jsem u porodu trošku komplikace, ale ty jsou pryč a není nad žádný pocit mít vlastní dítě. I když to asi bolí, či jak to nazvat.
    A ten váš úklid??? to jsme se nasmály v únoru, jak všechny jsme gruntovaly, div i neumívaly v zimě okna. To je prý před porodem naprosto normální, protože tělo cítí, že musí uklidit, aby miminko přišlo do uklizeného čistého prostředí. Ale náš táta je skvělý, uvítal nás převlíklou postelí a naleštěným barákem.
    I ten výtok je naprosto normál. Broouzdala jsem vám trošku do historie a jak jste si psaly k oblčení, že legíny a bílé kalhoty, sakriš a co byste oblíkaly v zimě? já teda na sebe navlíkla manželovou bundu a k porodu jsem jela už s rozepnutou bundou. Boty jsem nedopla, takže nejlépe v cuklích, ale na ledu a sněhu to trošku nešlo. Ale zas máte nevýhodu když byly ty šílená vedra.
    Ještě jednou se omlouvám za vloupání k vám do diskuze. My už řešíme přetáčení na bříško a příkrmy. Krásnou dobrou noc Vám přeje petra se spinkající Valinkou.
    Jo a malá rada, kdo nepije kojící čaj, začněte, a kdo chce vážně moc kojit a nepůjde to, sežeňte si homeopatika comunis ředění 5ch. I v období laktační krize se vám budou hodit a kojení vám lépe a dříve zachrání. Já bohužel už od 3. měsíce nekojím. Ale to bylo vše způsobeno komplikacemi po porodu (ale to tady nepatří, i když potkat můžou každou). Držte se a hlavně odpočívejte, odpočívejte, odpočívejte

    #882582
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky…dobré ránko…já jsem dnes od 6:15h vzhůru…vzbudili mě docela silní poslíčci a trvalo to skoro hodinu 🙁 . Už jsem si říkala, že je to tady…ale teď se to uklidnilo.

    Ode dneška přesně za týden mám termín, ale cítím se báječně, prcek už taky sestoupil trošku níž, takže už to nebolí do žeber…stejně jako u Tebe, Leni. 🙂
    Tak jsem taky zvědavá, co mi řeknou ve čtvrtek v porodnici 🙂 .

    Myslím, že máme asi podobné pocity…já se teda porodu nebojím, naopak na něj tak nějak čekám jako na „vysvobození“ a je to opravdu zvláštní a dlouhé čekání 🙂 .

    Včera jsem byla naposledy před porodem si sednout s holkama z práce….bylo to moc fajn a i když jsem nechtěla mluvit jen o soběš, porodu apod. tak se holky tak moc vyptávaly, že to bylo téměř celé odpoledne o mě a nastávajícím porodu. 😀 Ale i tak jsme se hodně nassmály a trošku jsem se odreagovala.

    No a dnes mě čeká to samé co Tebe Leni a Misho. Taky ještě menší generální úklid před dnem D, i když vím, že než si nás tatínek přiveze z porodnice, vygruntuje tady taky 🙂 .
    Přesně jak píše Petra…úplně vidím, jak budou převlečeny peřiny, vyluxováno, vytřeno, utřený prach a nablýskáno do posledního detailu 😀 .

    A Petro, určitě vůbec nevadí, že ses začetla do naší dskuse..naopak, my oceníme každý názor a zkušenost maminek, které už mají porod a první týdny s prckem za sebou.

    #882583
    Anonym
    Host

    No tak já dnes v noci po dlouhé době spala jak miminko a na WC šla pouze 2x což je zázrak tedy u mě a teď si dám pořádnou snídani, mám poslední dobou nějaký větší hlad, ale to je také tím jak je chladněji, hned se mi vše dělá lépe. Markét to musí být silné poslíčky už si člověk myslí, že něco bude a zase nic, ale brzo to již přijde.
    Petro vůbec neva, že jsi k nám zavítala, nám se hodí každá zkušenost a dobrá rada.

    #882584
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Přesně tak Misho, počasí nám opravdu přeje…kdyby byla vedra, umírala bych. Takže doufám, že jak hlásí návrat léta v srpnu, že už budu mít po porodu a budu si moci to sluníčko taky začít užívat 🙂 .

    Já jsem dnes taky spinkala jako miminko, nebyla jsem dokonce ani jednou na wc, ale ráno to teda bylo probuzení 😀 . Ale už je zase klid, takže asi jen příprava.

    #882585
    Anonym
    Host

    Teda občas vás obdivuji, když někdo z vás napíše že za celou noc nešel na WC. já chodím tak 3-4x. Já poslíčky mám, a pak třeba 1-2 dny nic, ale nikdy je nemám dlouho max. tu hodinku a pak nic a většinou večer. Jo také doufám, že po porodu bude hezky na procházky s malým apod.

    #882586
    Anonym
    Host

    holky děkuji, já chci mít miminko v bříšku, já vám tak závidím ty vnitřní pocity. I když můžu říct, že má snad to nejhodnější dítě na světě. máme zevedeny režim v z večer jít spinkat, no a kolem 6 -7 se budí na první mlíčko. Dnes v půl 9 🙂 . Jak mi napsala kámoška, když já byla těhu a všichni mě psali, vyspi se co dto jde, po porodu se nevyspíš. Tak tohle vůbec neznám. My krásně spinkáme od porodu. Ze začátku v noci 2* a později jen 1* v noci vzhůru, to jsem ještě kojila.
    a ještě pár malých rad. U porodu to chce klid, relaxovat a umět odpočívat. není to nic světového, zvládly to ostatní jak v dřívější době tak i dnešní. Já bez epiduralu a to jsem měla trošku těžší porod. Valinka měla 3550 g a 50 cm, takže klasickké průměrné dítě. Jen my dřív nezjistili, že při mé postavě (172 cm) mám užší pánev a tak jsem nerodila jen s porodní asistentkou, ale za účasti i dr a jestli vás to až všechny odrodíte bude zajímat co se mi stalo, klidně vám to napíšu. Jen vám řeknu, že manžel řekl, než mít 2 děti a nemít mámu, tak radějc chci jen jedno dítě a Peťu. Tohle řekl celé své a mé rodině. Ze sálu jej asi hodinu po porodu vyhnali. Ale i po té šílené zkušenosti, bych šla rodit klidně znovu, pro mě to byl nádherný nezapomenutelný zážitek a to jsem Valinku držela možná minutu v náruči a pak jsem jí viděla pomaličku za 24 hodin. Jo holky, nevím jestli jste koukali nedávno na orgastický porod na čt2. Něco na tom bude, protože při tom největším tlaku jsem si prožila orgasmus na sále. To bych asi s epiduralem necítila. 😀 nebo ano? A psala jsem rady a píšu o nás.
    Takže, po porodu nenechte se žádnou sestrou odbýt, když vám nebude něco jasného, ptejte se, volejte si je, ony tam jsou od toho. Pokud budete mít nějakou bolest po porodu, také se radějc zeptejte, před propuštěním snad již všude dělají kontrolní utz, takže o něj nebudete muset asi žádat. Pro kojení jsem udělala snad absolutně vše. Pila 5x denně velké Caro, 3x denně kojící čaj, do toho homeopatika, poctivé husté domácí polévky, k tomu většinou maso se šťávou či omáčkou, odsávala po kojení (i na prázdno), abych stimulovala a mozek měl impuls, je málo mléka, musíš tvořit víc. No nic už se mi zas prdelka otáčí na bříško a je chvíli po jídle. To je ještě ve spacím pytli, ale i tak je mrštná jak rybka na suchu.
    A s úklidem to nepřehánějte, taťkové to za vás před rodinným příjezdem doženou,nebojte 🙂
    A u toho čůrání, také před koncem vzpomínám, že byl v noci relativní klid a z probdělé noci na wc jsem se párkrát i vyspala vážně skvěle.
    Moc vám závidím, klidně za vás půjdu i odrodit, kdyby to bylo možné, papa

    #882587
    Anonym
    Host

    Teda Peto, já ti ten porod přenechám a pak si vezmu svojí holčičku :). Ale už jsem se přestala bát, minulý týden jsem po kontrole strachem 1 noc téměř nespala, ale ted už se spíš těším, až to přijde.
    Já ani nevím, jestli mám poslíčky. Nic zvláštního necítím. Jen že mrnousek leze dolů, kope níž a častěji mi tuhne břicho .. stačí malá změna polohy a je tvrdé jak kámen. Ale žádné stahy. Spím ted celkem klidně, až na to WC.
    A ten úklid – no už jsem smířená s tím, že až se vrátíme, tak uklizeno doma nebude, přítel to fakt neumí. On má pocit, že je uklizeno pořád. To by tu musela být s ním moje mamka, pak bych mohla očekávat uklizený byt :).

    #882588
    Anonym
    Host

    Ros.lenko mě porod teda nepřišel nějak hrozný, strach jsem přirozený měla, ale spíš z toho, jestli poznám, že mám jít rodit a jak to vlastně probíhá, takže spíš strach z neznáma a pak následně péče o mimi. nemám sourozence, takže ani možnost žádného držení miminka ,či přebalování. Ale tohle přišlo úplně samo.
    A ještě z porodu jsem vůbec necítila nastřihnutí a ani šití. Na umrtvení nic nedali, teda aspoň si myslím. Jediné co mi dali, je injekce když jsem se otevírala. Tu mi píchli snad do břicha či stehna.
    Jinak kdyby měl někdo zájem, tak jsem na FB, jako Petra Hejsková s profilovou fotkou mne a Valči, jak jí upíjím z láhve.

    #882589
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, jak tu čtu o těch vašich úklidech, tak se trošku stydím, ale já to tak nějak vzdávám – když to tu hodím aspoň přibližně do pucu, odpo přijde manžel a za chvíli je to jak po výbuchu a pořád dokola, tak už mě to moc neba a i pochybuju, že by ho napadlo tu před naším příchodem z porodnice uklízet*-) No poslat sem s ním moji mamču by nemusel být špatný nápad:D Taky koukám, že už všechny čekáme na porod jak na smilování – vy aspoň máte ty poslíčky většinou, u mě teda nic – připadá mi, že co se týče příprav na porod, tak se tělo zas nějak hodilo do klidu a maliníky, pupalky či nechráněný sex jsou mu úplně šumák:P Kolik nás tu má kontrolu v porodnici ve čtvrtek? 3? Jsem zvědavá, s čím přijdem:)
    Peti, říkáš kojící čaj, jo? Tak můžu přikoupit, ale teda nevím, jak to dám, když i pít ten maliníkovej pravidelně mi celkem dělá problém:$

    #882590
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Kačko buď v klidu, neviděla si to u nás, malé dítko dokáže vytvořit souvislou vrstvu všeho možného během neuvěřitelně krátké doby. Takže když uklízím v jednom pokoji, ty další sou v reálném ohrožení.
    Manžel uklízí a umí to, ale je mi ho líto až tu bude s malou sám to chudák nebude spát a uklízet po nocích jak ho znám.
    Jinak ten čaj pro kojící je fakt dobrej, taky sem ho pila, nevím teda s určitostí jestli funguje nebo to byl zas „placebo“efekt. Každopádně mi ho manžel vařil v práci a nosil do porodnice.
    A k těm homeopatikům, kdyby ste měla některá pocit že je chcete používat tak tady jsou co mi dala dr. abych si koupila když bude potřeba. Někdo tomu nevěří, mě to vždycky pomohlo : http://www.vseprozdravi.cz/homeopatika-monokomponentni/tehotenstvi-a-kojeni.html

    #882591
    Anonym
    Host

    Jo asi už všechny jen vyčkáváme na den D, já mám prohlídku zítra, ale ve čtvrtek vás jde asi nejvíc. Já právě dovytřela byt, tak mám pro dnešek hotovo, tedy ještě mám cca 7 ks na vyžehlení, ale na to jsem nyní líná a uvařit večeři. Jinak já maliník ještě nezavedla, ale koupila jsme si ty lněná semínka a dávám si je do jogurtu apod. je to celkem dobré, uvidím co zítra v porodnici. Tak já tak uklízím aby se to pak jen udržovalo a nebylo potřeba nic velkého to přítel snad zvládne, ale vyšperkovaný byt také neočekávám. Já kojící čaj mám koupený i fenyklový, ale zatím ho pít nebudu, když tak až po porodu v porodnici nebo doma. Ŕíkám si, že když mi už dlouho vytéká to mlezivo, že by to mohlo být OK, ale uvidíme

    #882592
    Anonym
    Host

    jj, přesně ten comunis 5ch mám na mysli, v případě, že by si nějaká maminka ode mě objednala holčičí oblečení, šoupla bych jí tam 3/4 tuby s homeopatiky, Já již nestihla dobrat 🙂 , stojí cca 70 Kč. Odkaz na můj bazárek jsem dávala dřív. Až budete rozkojené a budete mít pocitu že máte málo mléka, vezmete 5pilulek a uvidíte jaké pak budete dolly buster. Vážně rychlý nástup a mlíka až po …, že těm co nebude téct samo mlíčko a nebudou potřebavat ani vložky do podprsenky, budete mít mokré prádlo až po zadek, jak to teče samo. Prsa napnutá a tvrdá skoro k prasknutí.
    A čaj pro kojící si myslím že není placebo efekt, ale díky bylinek velmi funkční záležitost. navíc díky obsahujícímu fenyklu a anýzu, dítě netrpí tolik na prdíky. Na prdíky zezačátku nám pomohl hodně nahřívací polštářek z DM drogerie, či balzám pupík (ten mám taky skoro celé balení, možná 5x namazané bříško), takže kdo by měl zájem, také bych odprodala či dala jako dáreček k věcem. Mě z čajů nejvíce chutnal od Tekanne. Mimochodom využíváte slevové knížky z DM drogerie??? tam je právě i na ty čaje sleva, vložky do podprsenky, plíny pro děti, vhčené ubrousky, no vše potřebné pro děti.
    Já taky neměla žádné poslíčky, koupala se denně v teplé vodě, sex byl povinností, 3 týdny jsem byla otevřená na 1 cm, v den porodu ještě v jednu odpoledne stále na 1 cm, v 16 praskla voda a v 18:25 bylo hotovo.
    A pohraniční s polskem pak jednou zajeďte kouknout do jejich obchůdků, já jezdím pravidelně k nám přes řeku do jejich biedronky a tam kupuji plíny DADA, kus vel 3, mě vyšel i na 1,80 a jsou stejné jak pampers. Jen mi v nich malá není cítit hned po prvním učurknutí

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,441. až 1,455. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist