Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,456. až 1,470. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882593
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Tak já taky kontrola ve čtvrtek v nemocnoci.
    Peťo dík za tvé rady 🙂
    Tak u prvního dítka jsem taky měla problémy s kojením a u druhého super mléka jak kojná tak snad teď do třetice to bude bez problému 🙂 ono ty prsa mám už více předpřipravené 😀
    Jinak taky jsem pila hodně koj. čaj a tenkrát byla melta ale to caro je dobré.
    Když vidím to počasí tak jsem ještě nachystala teplejší dečku a kabátek s kapucí a kalhoty. No tak mám dva balíčky a jeden manžel vezme do porodnice.
    Můj taky na ten úklid moc není a tak se to taky snažím mít ted pořád porovnané aby bylo čisto až přijedem za těch pár dnů co budu v porodnici tu stejně žádný bordel neudělá děti budou u babičky a on po sobě si uklidí a určitě vysaje to zvládá na jedničku
    Já dnes žehlení vůbec se mi nechce ale nechci aby se to zas naskládalo tak to dělám hned.
    Hodně teď odpočívám nějak mě to už zmáhá nevím asi si tělo samo říká abych odpočívala před porodem ale kdy??… no už bych jela dnes sem říkala mojemu že zitra je pěkné datum a mám termín podle UTZ 🙂

    #882594
    Anonym
    Host

    😀 To ten můj mi včera řekl, že už by taky chtěl, abych už rodila, že už by si chtěl vzít tu dovolenou:D On si snad myslí, že si odpočine, nebo co…:P
    No ten čaj a možná i ty homeopatika bych si měla opatřit, připadá mi, že prsa se taky k ničemu nechystají – jsem teďka dala dohromady 6 foteček nahatých z profilu ze 6 měsíců těhu a koukám, že mi prsa naskočily trochu jen na začátku (to na těch fotkách nemám, začala jsem fotit až od 3.měsíce) a od té doby pořád naprosto stejný a mlezivo taky nic.

    #882595
    Anonym
    Host

    Petro díky za tvé info, ty pilulky jsou prý dobré, už sjem o nich někde četla, tak když bude problém tak pořídím, ale zatím je dopředu kupovat asi nemá moc cenu. Jo jinak knížku do DM mám, ale moc jsme z té první nevyužila jen snad na ty první plenky od pemprs a na lovelu jinak nic. Já mám kojící od Lerosu tak uvidím, když nebude chutnat vyzkouším jiný. Dokonce jsem koupila i pro malého čajík, co také holky doporučovaly, kdyby byla velká vedra, že se může podávat od Hipp, tan je od ukončení 1 týdne. No já také vyperu a hned žehlím aby to tady nezůstalo, ale teď byl prací dny věcí co se nežehlí, jako ručníky, povlečení apod., ale teď už mě zase čeká jen oblečení

    #882596
    Anonym
    Host

    Kačko ono to prý není o velikosti prsou, mě nevyrostla skoro ani o číslo, jen obvod pod prsy a košíčky můžu mít stejné jen je podprda plnější. Buď se po porodu nalijou nebo ne a pak homeopatika obstarám, ale PA nám říkala, že je paradox, ale že holky co mají malá prsa a nezvětšují ce jim před porodom, mají pak mnohem více mlíka kolikrát jak když někomu narostou o X velikostí, že to neznamená, že bude mít hodně mléka na kojení, tak to nechávám být. Vím že o těch co psala Petra jsem četla a dají se bez problému sehnat v lékárnách tak je tatínci můžou zaobstarat. Vám že ty samé jen s jiným číselným označením jsou i na zastavení laktace, když se potom chce přestat kojit a mléko se pořád tvoří.

    #882597
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Holky, já teda prsa poslední týden pozoruju, že se s nimi něco děje…ne že by byla větší…podprsenky pořád oblénku stejné, ale jsou plnější, prosáklejší (jsou mi najednou šíleně vidět všechny žíly) a citlivější okolo bradavek…tak se tam asi něco děje:P .

    No já mám taky kontrolu v porodnici ve čtvrtek, tak jsem zvědavá co mi řeknou, vzhledem k těm stále častějším a silnějším poslíčkům…a klesajícímu bříšku.
    Už se taky moc těším až naše zlatíčko poprvé uvidím…:) .

    Jinak už mám dnes také úklid za sebou a nic velkého už mě nečeká. Jen ještě jeden větší nákup, sepsala jsem si co nám doma chybí z takových těch základních věcí, takže ještě vyrazíme na nákup…ještě jsem si nachystala i oblečení pro sebe, které mi pak přítel do porodnice přiveze…a taky mě čeká žehlení, mám tam „jednu pračku“, ale na to jsem dnes taky líná, to až zítra 😛

    #882598
    Anonym
    Host

    Petro, naprostý souhlas, bojím se neznámého, toho, že nepoznám, jestli už to přišlo a tak … a strašně moc i toho, že o tu malou nebudu umět pečovat. Jsem vyzbrojená zavinovačkama, protože ty úplně nejmenší děti mě sice strašně přitahují, ale bojím se je vůbec pochovat, že jsou křehké. To budu muset překonat. Doma mi nikdo nepomůže, přítel na tom bude ještě hůř než já…
    Kačko, s tím úklidem .. tak to máme podobné. Přijde přítel a je tu jak po výbuchu. Standartně jsem dělávala větší úklid, když jezdil na víkend lézt. Jenže pak přijel a během chvíle byla všude lana, karabiny, rozložený spacák, karimatka, stan a bylo po úklidu …. na vytřené podlaze vyklepaný písek, tráva a ani troška místa kam šlápnout. Ale ted ho musím pochválit, umyl mi okna dětském pokoji a v obýváku. V dětském už mi stačí jen pověsit záclony a počkat až v pátek dorazí postýlka.

    #882599
    Anonym
    Host

    Holky jsme na tom stejně, také přesně nevím jak poznám že už je ta doba vyrazit směr porodnice, ale říkám si, že to nebude nic příjemného, bude to trvat dlouho a bude to jiný stav, a i kdybychom jeli zbytečně tak nám nikdo hlavu neukousne. Já tedy malé mimčo už chovala, ale zase se bojím oblékání jak tam ty drobné ručičky a nožičky dám a koupání. Jsem jedináček tak zkušenosti nemám a přítel je na tom podobně. Ale zvládli to jiní tak my holky také nebojte.

    #882600
    b Bejbina
    Registrovaný uživatel

    niceho se nebojte to starani o mimi prijde samo atak rychle jak kdyz odtece plodova voda mi mame termin 14.8 a muzu se taky priznat ze dnu kdy to prijde se taky trosku bojim protoze mame v Litomysli od 1 do 14 zavrenou porodnici 🙁 bud to musi prijit do patku nebo 15 .8 😀 uz mame jednoho klucinu 4 a pul a je sikulka to prijde proste samo uz sem na 3 tak se to kvapem blizi ale citim sama na sobe unavu 🙂 tak vam preji at vam to vse dobre dopadne tak zatim ahojik

    #882601
    b Bejbina
    Registrovaný uživatel

    niceho se nebojte to starani o mimi prijde samo atak rychle jak kdyz odtece plodova voda mi mame termin 14.8 a muzu se taky priznat ze dnu kdy to prijde se taky trosku bojim protoze mame v Litomysli od 1 do 14 zavrenou porodnici 🙁 bud to musi prijit do patku nebo 15 .8 😀 uz mame jednoho klucinu 4 a pul a je sikulka to prijde proste samo uz sem na 3 tak se to kvapem blizi ale citim sama na sobe unavu 🙂 tak vam preji at vam to vse dobre dopadne tak zatim ahojik

    #882602
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko děvčátka,

    tak dnes moje noc opět nic moc…bylo mi nějak teplo…pořád jsem se odkrývala a přítel mě pořád přikrýval 🙂 . Pořád jsem se převalovala, na wc jsem byla asi 3x, přítel byl chudák pokaždé, když jsem šla na wc vzhůru…taky už má asi slabé spaní a pořád mě pozoruje…několikrát se mě v noci ptal…jestli UŽ 😀 . Tak mi ho bylo líto, že se pořádně nevyspí ani on…jako by nestačilo, že v noci čumákuju do tmy já 😀 .

    Takže si asi půjdu lehnout během dne, protože dnes jsem toho moc nenaspala. Navíc ráno se mi strašně chtělo na stolici…a od včerejška pozoruju, že to „nejsem já“…mám takovou podrážděnou náladu jako před menzes. Tak nevím, jestli je to tím špatným spánkem, nebo se ve mě melou hormony a něco se začíná dít. 😀 No uvidíme.

    K té péči o miminko…já teda nejsem jedináček, mám o 6let mladšího bráchu, takže jsem si péči o mimčo vyzkoušela už v první třídě…a teď už máme v rodině druhého synovce, teď zrovna 4týdenního, takže oblékání se nebojím…ale koupání ano…to jsem ještě nezkoušela… hlavně se bojím kojení, aby nám to spolu „šlo“ 😛

    #882603
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Holky buďte v klidu, péče o mimino přijde sama od sebe. Taky sem se hrozně bála, v životě sem kromě obyčejného minutového pochování nedržela mimino v ruce. Takže v porodnici sem byla vykulená, první přebalování zvládl tatínek, dokonce sem měla pocit že už někde nějaký dítko má, když to tak bravurně zmánul. No a pak se TO stalo, malá se strašně pokadila a nebyl nikdo kdo by se postaral, tak sem jí musela svlíknout a vykoupat a já zjistila, že to jde a vlastně že to není ani tak hrozné. Oblékání je trochu horší, ale my to máme v létě tak se to můžeme aspon naučit na méně vrstvách než já u dcery v březnu.
    Včera večer sme doma řešili teda ten porod a už i manžel přišel s tím jestli by to nebylo lepší jít zas na sekci.že s náma bude pak 14dní doma, tak se snad zvládnu zahojit. No takže už je to téměř hotová věc, to bude asi pan doktor v pondělí rád. Už sme taky přišli na to co koupit malý(tý starší) až půjdeme z porodnice. Začala „vařit“ miluje hrnečky, vařečky a hrnce, tak jí sestřička z porodnice přinese kuchyňku. Bylo nám doporučeno, že děti aby moc nežárlily na sourozence že jim ten sourozenec má donést nějakej dárek, ale ne nic obyčejného jako pastelky nebo tak. Prej to pomáhá, no tak sem zvědavá.
    V noci se taky furt budím, potřebovala sem se otočit z boku na bok a vůbec mi to nešlo tak sem hekala a funěla jak sentinel a když se mi to podařilo tak mi bušilo tak srdce a hned sem se opotila, no prostě krása. Do toho mě začala pálit žáhat, asi aby toho nebylo málo 🙂

    #882604
    Anonym
    Host

    Holky já také měla nějakou divnou noc, a v polospánku měla pocit že budeme rodit, ale nic. A když stávám na WC tak kpřítel už se také budí kdyby náhodou to přišlo 🙂 . Tak mám po poradně, no monitor jsem si dalal dvakrát (více ve snažilkách) protože se panu doktorovi něco nezdálo, ale druhý už byl OK, předepsal mi železo a prohlídka proběhla jen prohmatáním břicha a malý je asi ještě vysoko, tak že nic. Další prohlídka zase ve středu 3.8. ráno monitor, pak na UTZ a pak do poradny kde bude i prohlídka, tak se snad dozvím více, halvně napoví ten UTZ, no to budu 5 dní před termínem, ale vydržet bych měla, nic se s námi prý neděje.

    #882605
    b Bejbina
    Registrovaný uživatel

    ja jdu na kontrolu v utery 2.8 taky me zajma jak se to s nami vyviji … 🙂 pritel pro zmenu spi vic nez ja a docela mu to zavidim delam mu budicek do prace tak si ho nemusi ani narizovat 🙂 a taky se uz moc tesi az to prijde chce byt u porodu …jsem rada aspon uvidi jak je to namahavy 😀 je moc prima ze mi pomaha s malym je ted na tabore a je tu takovy zvlastni klid jak na to nejsem zvykla … tak se drzte 🙂 🙂

    #882606
    b Bejbina
    Registrovaný uživatel

    ja jdu na kontrolu v utery 2.8 taky me zajma jak se to s nami vyviji … 🙂 pritel pro zmenu spi vic nez ja a docela mu to zavidim delam mu budicek do prace tak si ho nemusi ani narizovat 🙂 a taky se uz moc tesi az to prijde chce byt u porodu …jsem rada aspon uvidi jak je to namahavy 😀 je moc prima ze mi pomaha s malym je ted na tabore a je tu takovy zvlastni klid jak na to nejsem zvykla … tak se drzte 🙂 🙂

    #882607
    Anonym
    Host

    Tak jsem si ted chtěla vyjet do města koupit látku na povlečení a přítel mě nepustil, připadám si jak ve vězení :(. Mám od Vánoc šicí stroj, tak bych si náhradní povlečení chtěla ušít. Tak místo toho pletu bublince parádní kalhoty :). Pro látku sjedu až půjdu zítra z poradny a budu bez toho mýho hlídače :).
    Noc jsem měla taky divnou, přišla jsem z domovní schůze asi v půl 12 a okamžitě usnula. Jenže ve 2 jsem byla vzhůru, naprosto čilá a začla se převalovat ze strany na stranu. Asi to půjdu odpo trochu dohnat…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,456. až 1,470. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist